Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Zviřata a makrobiotika  (Přečteno 6723 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 09. Květen, 2009, 13:06:32 »

Ahoj,
nemate nekdo prosim zkusenosti s krmenim pejsku makrobiotikou? Kdo mate psa, cim jej krmite (cistou mb, rybami, bio masem, granulemi...)?
Diky moc
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 10. Květen, 2009, 09:29:36 »

Makrobiotikou pro psa je maso. Žádné granule atd. Pes má travicí trakt uzpůsobený přímo na trávení masa. Obilovinu nestráví, zeleninu částečně. existují granule pro psy, které jsou vegetariánské, dělaj je i pro kočky.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Květen, 2009, 18:54:12 »

A to maso by asi melo byt syrove, ne? Varene mi prijde pro psa neprirozene. Bohuzel neznam ani jednoho psa ktery ji neco co vypada jakkoliv prirozene. A taky bohuzel vetsinou konci s rakovinou nebo obezitou. Ale netvrdim ze je to stravou, jen bych se tomu nedivila.
Zaznamenáno

giorgino
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Květen, 2009, 19:21:08 »

jj, souhlasím s Elenkou. Pro psa je makrobiotika maso. Stačí se podívat na jeho zuby (přikládám obrázek). Prostě jen zuby na trhání masa.
Člověk má zuby především na drcení obilí, pár předních na zeleninu a pár na maso. Pokuď člověk je masožravec, tak stejně jí hodně chleba, housek... bez škrobů ani ránu, protože potřebuje taky mít cukry v krvi, ale by mě zajímalo, jak to je u těch zvířátek. oni třeba někteří masožravci jedí jen maso, ale taky musej mít nějakej ten cukr v krvi, ne? nebo jejich soustava stejně jako trávicí orgány pracuje jinak?
no, ale i hafan si dá třeba kroupy nebo jáhly, kus chleba, housku či nějakou sladkou dobrotu. ale to je nejspíš pro něj něco jako dezert nebo jiný doplňkový pokrm, protože není nad kvalitní konzervu či kus čerstvého masa.

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Květen, 2009, 19:57:09 »

Urcite veci ale snaseji hur nez lidi. Cokolada je pro ne jedovata a cukr taky snasej hur nez lidi. Z brambor nejsou schopni vstrebat vubec zadne ziviny. Videla jsem ale prodavat pro psy pamlsky z karobu ale to asi ma byt vyjimecne
Zaznamenáno

Dan
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Květen, 2009, 21:09:58 »

Máte někdo zkušenost s krmením psů pouze syrovým masem, jak píše El, s tím, že si dá venku trochu trávy na pročištění? Moc mi to taky vrtá hlavou. Nám chovatel velice razantně nutí krmit granulema od Eukanuby. Když jsem zjistil, že to teď vlastní Procter and Gamble, tak jsem rychle hledal lokální náhradu a podle složení a popisu se mi líbil český výrobek (Agil). Po asi dvou týdnech se pes (pětiměsíční) povahově úplně změnil - byl nezvykle hodnej, hrozně rychle vyrostl, zadní nohy se lehce vykroutily špičkama ven a evidentně ho začaly bolet kyčle. Shodou okolností se zrovna přijel podívat chovatel a pořádně nám vyčinil, že nemáme zkoušet žádné experimenty. Tak jsme zase rychle objednali Eukanubu  :-( Po dvou dnech bylo vidět obrat k lepšímu.

Rád bych ale aspoň až dokončí růst přešel na něco přirozenějšího. Nemám ale sílu na to, abych při našem MB vyváření ještě psovi vařil extra různá masovo-zeleninovo-obilná jídla, jak to někteří dělají. Vůbec manipulace s masem v kuchyni je mi dost nepříjemná.  Se syrovým masem by to snad šlo.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 10. Květen, 2009, 21:40:02 »

Zkusenost s tim nemam, jen vim ze pes mych probuznych odmitl jist syrove maso pote co ho krmili pecenyma kuratama a granulema.
Zaznamenáno

lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 10. Květen, 2009, 22:05:32 »

No prave, s tim dvojim varenim mi to taky pripada nesmysl - cpat si do kuchyne takovou energii ... a pak to syrove maso, aby potom nebyl ten pes zase moc agresivni. Takze zbyvaji neprirozene granule; kdovijak vyrabene a kdo vi jakou firmou, ze. Ale momentalne mi to prijde asi ta nejefektivnejsi varianta a nejrozumnejsi kompromis.
Zaznamenáno

lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 10. Květen, 2009, 22:51:39 »

Ahoj po dlouhe dobe   Smiley

http://www.zlatyretrivr.cz/view.php?nazevclanku=vyziva-psa-a-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy-cast-1&cisloclanku=2008020001

http://www.zlatyretrivr.cz/view.php?nazevclanku=informace-o-syrove-vyzive-psu-barf-v-cr-cast-2&cisloclanku=2008020002

http://www.zlatyretrivr.cz/view.php?nazevclanku=syrova-vyziva-psa-v-praxi-jidelnicek-a-rady-cast-3&cisloclanku=2008020003

http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-psa-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0
« Poslední změna: 10. Květen, 2009, 22:55:56 od lesnenka » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 11. Květen, 2009, 10:49:40 »

My teda našeho vlčáka krmíme Acanou, ale pokud mam čas, tak mu kupuju kosti ( u nás v Globusu maj kosti na kterých je dost masa) , nějakou dostane syrovou a zbytek mu vařím. Neřekla bych, že pes po syrovym mase bude agresivní. Pes bude vždy takovej jak ho vychová člověk...
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 11. Květen, 2009, 12:21:59 »

El, proč myslíš, že by na psychiku/chování psa strava nepůsobila, když na člověka působí?
Já bych řekla, že bude působit úplně stejně, a pes krmený syrovým masem se bude chovat jinak než pes na vařeném nebo na granulích...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 11. Květen, 2009, 12:47:15 »

nemyslím si, že psa strava neovlivňuje. Pro psa je syrový maso přirozený, proto z něj nebude v extrému-agresivní.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 11. Květen, 2009, 15:07:16 »

No jo, ale pro psa by mělo být taky přirozené LOVIT a (občasná) agresivita je u šelmy přirozeností, nikoliv extrémem, řekla bych.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 11. Květen, 2009, 20:12:09 »

To už je pak jen o tom, kde vidíš rozdíl v agresivitě mířené špatně( například na lidi) nebo správně( lov)
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 11. Květen, 2009, 20:25:17 »

Spíš v tom, proč vidíš v přirozené agresivitě zvířete extrém. Správně - špatně, to jsou (relativní) lidské kategorie, nikoliv psí.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení