Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Zviřata a makrobiotika  (Přečteno 6963 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 11. Květen, 2009, 20:34:01 »

Ten cvrty clanek od lesnenky pojednava o vlivu stravy psa na jeho chovani. Clanek zodpovida snad vsechny dotazy vznesene na tomto vlakne. Akorat jsem se musela smat, protoze tomuhle typu stravovani rikaji z nejakeho mne neznameho duvodu BARF, a to anglicky znamena se poblejt.
Jinak si myslim ze je dobre si se psem hrat trosku "rough", nechat ho jemne kousat do rukou atd, s kockou taky, ale dat vedet narikanim kdy je to moc - v me zkusenosti pak prestanou a takovou hru si uzivaji.
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 11. Květen, 2009, 21:09:12 »

můj kocour na naříkání odpovídá ještě silnějším kousáním Grin
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 02. Září, 2009, 21:06:29 »

Akorat jsem se musela smat, protoze tomuhle typu stravovani rikaji z nejakeho mne neznameho duvodu BARF, a to anglicky znamena se poblejt.

BARF neznamená "poblejt" Smiley, je to zkratka, která se dá vyložit mnoha způsoby  = Born Again Raw Feeders (znovuzrozen krmit syrově),  = Bones And Raw Food (kosti a syrová potrava) , = Biologisch Artgerechte Rohe Futerung (biologicky vhodná syrová výživa), ale pořád znamená to samé - je to metoda výživy masožravých domácích zvířat přirozeným způsobem - tedy syrové maso, kosti a zelenina.

Náš pes, mimochodem obří plemeno, je výlučně krmen syrovým masem, kostmi a zeleninou a rozhodně není agresivní, naopak, je to velký mazel a mizerný hlídač, protože kamarádí s každým za brankou. Způsob krmení je na něm vidět hlavně v jednom aspektu a tím je energie, oproti psům krmeným granulemi má neskutečně mnoho energie a stále dobrou náladu, připraven ke hře Very Happy Je to radost pohledět.
Zaznamenáno
Dan
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 24. Září, 2009, 19:56:35 »

Už přes 3 měsíce jsme na BARF - syrové stravě. Díky lesenko za ty odkazy - to je to co jsem potřeboval vědět - prostě makrobiotika pro psy. Po asi týdnu zvykání, kdy byl trochu nesvůj, začal být pes velice aktivní - hravý. Přestaly ho bolet klouby a to jsem vysadil doplňky, které jsem ke granulím musel dávat, ale přesto to nebylo ono. Myslím, že mu to teď svědčí mnohem víc.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 1
« Odpověď #19 kdy: 03. Červen, 2013, 15:06:04 »

Nemate nekdo teda nakonec zkusenosti se psem krmenym s vetsim podilem nejakou formou obilovin a zeleniny? Zaklad maso, ale ve vetsi mire doplnene treba bilou ryzi, testovinama, zeleninou, lusteninama nebo rybim masem?

Me by prislo u nekterych agresivnejsich psu tato forma stravy jako zajimavy experiment, jak je zklidnit.
A kdyz treba tepelne upravovane maso, tak podusit ve vode, namisto treba peceni.

Nezkusil si nekdo pohrat takto energeticky se psem, jak mu to moc zmeni povahu?

Jestli se nepletu tak pani Kubikova ma psy a kocky ve velke mire na mb?
« Poslední změna: 06. Červen, 2013, 18:37:40 od neon » Zaznamenáno
teena
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #20 kdy: 06. Červen, 2013, 17:30:55 »

Neone,

ano, paní Kubíková má psa Bena a kočky. Krmí je v podstatě makrobioticky :-) dává jim ryby co kupuje v Makru a jinak vařené obiloviny a zeleninu - co jsme byli u ní na kurzu, tak jim dávala např. zbytky uvařených obilovin, polévky, omáčky apod. - pokud tam nebyla sůl a koření

zvířata jí to jedla normálně a všechna vypadala zdravě (hladká srst apod.)

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 1
« Odpověď #21 kdy: 06. Červen, 2013, 20:57:39 »

Dekuju Teeno.

Procetl jsem si starou diskuzi na toto tema na anglickem macro facebook foru:
https://www.facebook.com/groups/242346689122386/permalink/549432338413818/

A nasel jsem tam pro me velice zajimave informace.
Spousta lidi tam krmi psy velkym podilem makrobiotiky - k masu se prida obilovina, zelenina, klidne lusteniny.
Maso klidne i rybi.

Jedna makrobioticka tak krmi svych 7 labradoru uz spoustu let, psala, ze je uz ma komplet vegetariany, bez masa, protoze prej jsou mene nemocni, ti co byli na mase, tak meli vice problemu, nez ti na bezmase diete, pise knihu o vyzive pro psy a na facebooku ma stranku:
https://www.facebook.com/pages/Happy-Pooch/331707150276121

Me davaji smysl nazory, ktere tam padly, ze domestikovany pes zije po boku lidi 10.000 let a stejnou dobu mu od stolu pada spousta obilovin, zeleniny apod.
V minulych chudych dobach si lide masa velice vazili a psi dostavali asi hodne jinych zdroju potravy, jako ty obiloviny, zeleninu, lusteniny.

Dalsi vec, ze ty moderni granule a konzervy pro psy jsou jiz pravdepodobne plne i jine chemie, a prej jsou hodne presolene a psum odchazeji ledviny a dalsi organy.

A pak tam taky padl odkaz na tuto anglickou knihu s receptama, kterou napsala zena, ktera trenuje mnoho let husky a zajima se o vyzivu psu a ma vyzkousenou 'natural diet', kterou popisuje v knize a vypada to na mix masa s velkym podilem celozrnnych obilovin, zeleniny, morskych ras a dalsich doplnku:
http://huskymusher.blogspot.cz/p/my-book.html?spref=fb
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #22 kdy: 17. Červen, 2013, 10:14:28 »

Treba to bude nekoho zajimat.

Jeden cvicitel (Marek Beneš) je sam primo vitarian a jeho psi take - ani pamlsky nedava tepelne upravovane (piskoty, klobasy apod.)
Ma web http://www.skvelypes.cz/
Neco o jeho zivotnim stylu se psama ma zde:
http://www.skvelypes.cz/?q=node/31
A o hezke kritice na granule:
http://www.skvelypes.cz/?q=node/25

Jinak jeho metoda (co jsem pochopil), tak je zalozena z velke casti na praci s mysli - trochu mi to pripomina Tajemstvi - predstavujte si psa jakeho chcete (skveleho) a on takovy bude - ty predstavy skveleho psa musi byt o to silnejsi, cim hure se chova - nespustit klasicke histerceni, strach z toho jaky pes je, ale byt co nejvice v klidu, pohode a verit psovi, ze je skvely.
Ale s timto pracuje v podstate vetsina cvicitelu - pes neni nikdy chybny, chybni jsou pani - klidna asertivita - positivismus.

Ja jsem jinak narazil na metodu, ktera me svoji logikou oslovila, tak jako treba makrobiotika.
Je v ni vetsina veci naruby. Tezko se to vysvetluje, kdyz to jeste uplne sam nechapu. Zdroje jsou jen v anglictine a jeste k tomu autor knihy pise hodne krkolomnou (odbornou) mluvou - ze i rodili mluvci maji co delat.

Jmenuje se to Natural Dog Training (NDT)

Hlavni weby zde:
http://naturaldogtraining.com/
http://leecharleskelleysblog.blogspot.cz/
A nejvice konkretnich rad a forum je zde:
http://www.naturaldogblog.com

Jde o praci s energii, pes je cista tekouci energie, narozdil od lidi, kteri navic premysli a tim energie ruzne stagnuje, premyslime co bysme jak meli delat. Pes jen ciste jedna, cisty proud, bez premysleni.
Pro me jsou tam hlavni body treba to, ze pokud psa odvolam od neceho, co ho desne zajimalo (veverka, jiny pes) a je rozruseny, ale poslech, protoze tak je vykomandovany nejakym drylem, tak jeho vzruseni se neztrati - NDT proto po takovem odvolani dela konkretni zpusoby her (ktere simuluji lov) a pes se na nich uspokoji jako pri honeni veverky.
A tyto hry se delaji kazdy den preventivne, v ramci cviceni po prochazkach a pes je den ode dne vyrovnanejsi, protoze vybiji svoje prirozene lovecke pudy.
Bezne se tvrdi, ze s agresivnim psem se nema hrat na pretahovanou (o nejaky predmet). Tato metoda naopak rika, ze je (mimo jine) agresivni, protoze si nevybil svou potrebu lovu pri nejake hre (je neustale dominantnima metodama komandovany co si muze a nemuze dovolit). Takze agresivni psi se na teto metode postupne leci za pomoci her - jde proste o prevedeni zakladniho loveckeho pudu psa na neco jineho nez veverky, lidi a ostatni psy.
Nebo taky jeste jiny priklad (zkusenost) dava majitel z jeho mnohaleteho vycviku psu - policejni psi podle nej byli nejvice vyrovnani psi (vuci jinym psum, lidem), se kteryma travil cas - meli pravidelnou moznost si vybit loveckou potrebu pri hrach.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 08. Červenec, 2013, 10:06:47 »

Zajimam se stale o Natural Dog Training a prijde mi to cim dal vic trefne, oproti vsem jinym moznym technikam, ktere lidstvo vymyslelo ohledne vycviku psu (dominance, odmeny).
Kdybyste nekdo mel psa a nahodou vas to zajimalo, tak dejte vedet.

Jsou tam zakladni techniky, ktere by bylo velice zajimave vyzkouset.
Ten NDT pohled me pripomina makrobiotiku (kungfu, aikido apod.), jak jsem uz psal predtim.
Neresi tam jidlo (ktere bych ja navic jeste resil), ale logika je podobna te energeticke-makrobioticke.
Priklad - nejde tam o vycvik psa za pomoci nejakeho velkeho vycviku, jde tam o energeticke uzemneni (prirozeny tok energie) psa a tim padem ta jeho energie nevyviji tolik excesu, ktere je potreba resit.
Neco jako v makrobiotice - neni potreba cist milion knizek jak zvladat hyperaktivni deti a co s nima vsechno delat za metody, kdyz se muzete zamerit na zdroj hyperaktivni energie a ten odstranit a tim padem ubude tolik excesu.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení