Stran: [1] 2 3 ... 41
  Tisk  
Autor Téma: Neon  (Přečteno 73469 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 20. Květen, 2009, 20:25:04 »

Dlouhou dobu jsem vahal, jestli tuhle rubriku zavest, ale v podstate nevim, proc jsem ji tu davno nevytvoril.
Protoze jinak se nezjisti, jestli to k necemu bude nebo ne.

Je to v podstate inspirovane vitarianskyma denickama, ktere u nich na vitaforu maji velky uspech a spousta diskuzi probiha prave na nich.

Jedna se vlastne o soukrome diskuzni vlakno pro daneho registrovaneho clena, ktery si zde pak pise co ho napadne.. casto se tam objevuji i zaznamy o tom co jedl, kde a s kym Smiley a ostatni komentuji podle libosti.

Nevim proc, ale mam stale nejak pocit, ze makrobioticka komunita nebude tak hrrr do toho, aby se rozepisovala verejne o tom co kde jedli, na cem uleteli, jake chybi delaji a davali tak ponauceni a inspiraci i ostatnim lidem. Vitariani jsou v tomhle velice sdilni. Ale mozna se pletu a embéčka se toho taky chytnou Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 20. Květen, 2009, 20:31:03 »

Tyhle denicky maji podle me jeste jednu vyraznou vyhodu pro toho, kdo si je vede.
Clovek, kdyz to pise takhle verejne a vi o tom, ze to bude cist vicero lidi a dostanou i nejake reakce, tak ma vice elanu neco sepisovat, coz se po nejake dobe projevi jako velice zajimave, usmevne, poucne pocteni pro majitele toho denicku.
Ono tak vlastne funguje i cele forum, kdyz se podivate na svoje prispevky do historie, tak je to nekdy vazne sranda.. pro me teda kazdopadne.. ja kdyz cetl svoje prvni prispevky, tak bych to nejradsi promazal Smiley
Stejne tak funguji i blogy.. zalozil jsem si jeden v anglictine pred x lety a jsem za nej ted hodne rad, protoze jsem si tak trenoval anglictinu a ted zpetne muzu videt, ze se stale motam v kruhu, respektive mozna je to spirala, doufam Smiley
Ale je zase fakt, ze ten blog jsem psal s pocitem, ze to nebude nikdo cist, tak jsem si tam psal opravdu od srdce co me napadlo.. ale nakonec na to zacali chodit lidi z vyhledavacu, coz byla celkem krize Smiley
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 21. Květen, 2009, 09:51:22 »

Grin
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Květen, 2009, 12:48:55 »

jj,tom ,áš pravdu,také jsem si četl své příspěvky a koukal jsem jako puk a moc se bavil. Dobrá tedy také založím své soukromé vlákno i když nevím jestli bude přínosem. :-) No ale pro mě bude určitě přínosem :-)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 24. Květen, 2009, 20:43:30 »

Po pokecani na veletrhu Esotera s vitarianama jsem uz mirne nastvany, jak jsou nekteri z nich tak aktivni, spi mene, udelaji vice, usmivaji se vice, sni toho mene a citi se tak lehci a happy.
Podle makrobiotiky by meli mit pritom spoustu jinovych problemu Smiley
Vazne uvazuju, ze jedina cesta jak to pochopit je naordinovat si vitariansky tyden a prozit si to na vlastni kuzi Smiley

Mam jeste jednu novou teorii na tohle tema. Vetsina makrobiotiku se vice ci mene prejida, jakobysme meli neustale malo cukru z tech obilovin, mozna malo kousame, mozna nalo pickles apod. Kazdopadne, premira jidla i sebezdravejsiho je pro organismus zbytecna zatez. Pokud by vitarian jedl male porce neceho raw, neco co je rychle stravitelne, jeho telo neustale nebylo v travici zatezi, tak nebyla by tohle pro telo lepsi ocista, nez makrobioticke prejidani....
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 24. Květen, 2009, 21:04:18 »

Vitariánství a makrobiotika jsou podle mě dva protilehlé póly. Vitariáni stravu tepelně neupravují, zatímco MB je na tom více či méně založená (syrová strava, včetně čerstvého ovoce, se toleruje hlavně v létě). Prostě při MB stravě se hooodně vaří  Smiley
Já jsem se kdysi o viariánství (během svého veganského období života) zajímala, ale osobně si v tomto klimatickém pásmu nedovedu představit žít bez tepelné úpravy pokrmů. Pozn.: v létě dejme tomu, ale po celý rok ani náhodou...
Jsou (teplé)  země, kde to lze, ale k těm ČR rozhodně nepatří...

Každopádně, Neone, jsi-li zvědav, jaké to je, tak do toho - dokud nevyzkousíš, nepoznáš  Wink
Stejně tak to bylo u mě s makrobiotikou - prostě jsem to začala zkoušet a teď už jsem na tom téměř závislá  Grin
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 24. Květen, 2009, 22:10:22 »

Neone, ty se cítíš nějak špatně na mb?  jestli jo, tak je to asi tim, že něco děláš blbě..ne? já myslim, že ten úsměv u vitariánů je jen maska..  A nehledě na to, já věřím že mlžou být aktivní, ale jak dlouho.. než si svůj jang vyplácaj..  Člověk je na mb unavený, když se přejídá, nejí čerstvé jídlo, nebo nejí správný jang...  Já bych taky frčela na stálých dodávkách cukru Smiley a pak bych byla uplně vycuclá.
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 24. Květen, 2009, 22:20:39 »

Zajímalo by mě, zdali jsou i tak "aktivní" v zimním období... Vždyť musí být totálně prochladlí... Jíst v -20°C jen "raw food", tak by se ze mě asi stal rampouch.  Grin
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 24. Květen, 2009, 23:04:03 »

neone, můžeš klíďo zkusit týden tu jejich stravu. Smiley já kdysi dávno, než jsem o mb věděl párkrát něco takového zkoušel. normálně jsem jedl asi 8x za den. furt jsem měl hlad. pak jsem intuitivně utekl, protože to všecho syrový ve mně kvasilo - nedokázal jsem ty produkty přírody v syrové formě strávit. neuvěřitelný jak člověk z hladu snědl hlavičku zelí, co semen aj.  byl jsem i takový lítavý, furt jsem někam odbíhal, u ničeho nepostál. takový divný pocit jsem měl. kdo zkusí, pozná, co to s ním dělá. každopádně u mě to byla jedna z mála věcí, kterou jsem nedokázal pochopit - to vitariánství - když to tolik lidí praktikuje. přes všechny ty kopce od masa-cukr (není špatný), k syrové stravě (špatná odbočka), opět na vrchol kopce k masu-cukr jako utěk z té "syrové bažiny", pak do neznámých krajin k mb - zajímavý to ekosystém - opět maso-cukr a teď doufejme do ráje nebeského k mb a forever! jo, forever!!!

jj, jak píše monchi. jíst v -20°C jen "raw food", to je vážně na rampouch  Grin

« Poslední změna: 24. Květen, 2009, 23:06:45 od giorgino » Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 25. Květen, 2009, 07:58:52 »

Ja myslim, ze klic k vetsi aktivite na mb je ČERSTVOST, PESTROST vaření a VYVÁŽENOST CHUTÍ. Možná to zní jako fráze, ale me osobne tohle nejvic pomaha, abych se citila fit. A taky, aby clovek delal i neco jineho nez mb... aby to nebylo jen vareni pro vareni. Podstata mb je prece, ze ti da silu k jinym cinnostem. Ja prave diky ni pocituju vetsi vykon treba ve sportu, ale i v celkove denni aktvite. Když jsem byla na vitarianstvi, tak to prave bylo furt nahoru-dolu. Jedla jsem taky az 5x denne, totalne si rozhodila metabolismus cukru, nicila slinivku a bylo to jak na houpacce - po jidle me to na chvili nakoplo, ale pak prisla jeste vetsi unava.  Myslim, ze nejvetsi problem prejidani tkvi v tzv. cooking for single-clovek toho vari zbytecne moc, do zasoby - bud se tim preji anebo pak neji cerstve a navic to jidlo nesdili s ostatnimi. Vzdyt to ma byt spolecenska udalost (prijemna hudba, prostredi, pratele) a prostredek k vzajemnemu setkavani, sdileni.
Zaznamenáno

Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 25. Květen, 2009, 17:16:16 »

Vskutku zajimave prispevky ! Priklanim se k tomu, ze prejidani asi neni uplne nejlepsi vec. Dobre je toto videt na nejakem kurziku. Ja mam osobni zkusenost z kurzu Zuzky Teresove, kde porce pro me byly silene male, ale Zuzka tvrdila, ze je to normalni porce. Ted zpetne, kdyz o tom premyslim, a kdyz jsem zkusila jist mene, tak asi na tom fakt neco bude. A pak take na vylete v Orlickych horach, bylo tam fura jidla - kazdy si ovsem mohl rict, ze by chtel treba mene, ale moc nas asi nebylo, a pan Dvorak nam pak rikal, ze se nedivi, ze jsme unaveni, ze jsme toho dost snedli. Ale zase to byly fanatasticke hody, to jo. Aspon zacatecnici mohli videt, ze MB neznamena hladoveni o par zrnickach jecmene - nekdo ma takovou predstavu. I jak rika Lenka -cerstvost, pestrost a vyvazenost, take super napad, ovsem to pak clovek musi denne varit a kdo z nas fakt denne vari, i tu obilninu a lusteninu cerstvou ? Ja se prave k te cerstvosti take priklanim a radsi si zajdu nekam, kde to sice neni uplne MB, ale aspon nejim pro me to nejhorsi, coz jsou syry, vajicka, mlecne vyrobky, maso, kdo vi jaky tuky atd. Mam to cerstvy jidlo proste radsi, nez svoje obili z krabicky, obcas to teda tak mam. Je to proste uplny ideal, varit si denne vse cerstve, pestre a jeste k tomu vyvazene, podle obdobi a kondice, atd., to je fakt.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 25. Květen, 2009, 18:12:48 »

Lenko, a máš nějaké rady pro člověka, který si třeba vaří sám? Ne každý má přítele/přítelkyni, bydlí v mb tlupě, či v rodině si třeba každý vaří jinak nebo podle nich vybočuje, nebo bydlí sám. Co takovej člověk má dělat? Jak vařit, když hrneček jahel je moc a když to člověk nesní najednou, druhý den ty jáhly vypadaj divně, i když byly v ledničce. Jak to děláš Ty, pokuď se u Tebe po roce věci nezměnily? Smiley Mně vždycky stačilo několik lžic a organismus mi řekl stop, jenže co s těmi dalšími porcemi? tak se snědlo i to a na procházku nezbylo sil, poněvač zřejmě enegie bylo potřeba při trávení... Samozřejmě pokuď člověk vaří sám a nechce zbylé jídlo darovat přírodě jako obětní dar, tak jak teda vařit? Jak to řešit? Ptám se všech lidí, kteří vaří pro sebe, nejen Lenky. Smiley Předem děkuji za jakoukoli odpověď. Smiley
« Poslední změna: 25. Květen, 2009, 18:29:22 od giorgino » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 25. Květen, 2009, 18:23:55 »

když pomalu každý tady přispívá a řeší se tady takový věci, tak z toho neon bude mít brzy památníček Grin
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 25. Květen, 2009, 19:46:17 »

No ja prave mam to stesti, ze se veci u me zmenily - doma mi mb papa tatinek a na private varime s kamaradkou takze temer vzdy varim cerstve a tudiz i pestre:) Nevim, jak bych poradila... asi pracovat na sobe, tak aby clovek pritahl a inspiroval dalsi  Grin   
Zaznamenáno

giorgino
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 25. Květen, 2009, 19:51:16 »

děkuji za odpověď.  Cool
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 41
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení