Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Klaudie  (Přečteno 4529 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Klaudie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 15. Září, 2012, 09:31:13 »

Ahoj,

o MB se snažím už rok, postupně pročítám i toto fórum a snažím se zlepšit svou stravu. Vynechávám pečivo, mléčné výrobky, cukr... vařím miso polévky, obiloviny, luštěniny... občas nějaký prohřešek, ale jinak bych řekla, že to celkem jde.

Teď jsem ale chytla takovou rýmu, že se mi usadila do dutin, bolí mě hlava a mám zalehlé ucho. Po týdnu domácí alternativní léčby jsem šla k doktorce pro antibiotika, už jsem to nemohla vydržet. Trochu mi to pomohlo, ale pořád jsem hodně zahleněná, hustá rýma, bolest hlavy a od rána i to zalehlé ucho.

Co s tím?

Zkoušela jsem nahřívání čela solí, průplachy (zatím jen nosu Vincentkou), zázvorový obklad na čelo, inhalace, tymiánová mastička na čelo, čaj z lotosového kořene, z divizny... nic moc mi nepomáhá.

Poradíte, prosím?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 15. Září, 2012, 10:23:41 »

Ahoj Klaudie,
zkus ty výplachy přesličkou a anýzem. Budeš to ale muset vydržet. Hleny se musí rozpustit, pročti si to vlákno o dutinách.
Jak bylo zmíněno v jiných tématech, léky nejsou nejlepší řešení.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Září, 2012, 10:38:22 »

ahoj ,

těmi výplachy by sis myslím pomohla, ale pokud máš ještě barevnou (zelenou, žlutou) rýmu, tak ještě počkej.
Prohřívej si nohy a lokty. Zkus se hýbat, zacvičit si.
Taky pít lotos :-)

Ty alternativní postupy nejsou všelék, hleny musí ven , takže všechno to co popisuješ se musí dělat dýll.. když už přijde problém, tak je to holt na dýl..
Zaznamenáno
Klaudie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Září, 2012, 12:44:03 »

Jarko, El, děkuji.

Už jsem si koupila přesličku a anýz, i dvě malé stříkačky, že si udělám výplach. Rýmu mám nepřirozeně žlutou, řekla bych, že to je zbarvení díky léku, který beru, kdoví jaká by byla bez něj. Takže raděj s výplachem počkat?

Mě právě překvapuje, že to nejde ven, mám fakt husté hleny, to je běžné? Myslela jsem, že při MB se člověk čistí rýmama, kašlem, hleny jdou ven. Já mám jen hleny, ale smrkat mi skoro nejde, než jsem dostala léky, tak jsem ani nekašlala, a přitom cítím, že to tam "sedí".

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Září, 2012, 13:44:05 »

Já jsem takovej exot, že jsem si jednou udělala výplach při akutní rýmě a bolelo mě trochu ucho  Huh? Ale bylo v prvních třech dnech tý rýmy , tak možná když už ji máš dýl by to šlo..
Podle toho co píšeš by to chtělo vypláchnout.. ale upozorňuju ještě, že to první dny může (a nemusí) být ještě horší.

Na ten kašel si dělej zázvorový obklady na hrudník. Vydrž to několik dní aspoň 2x denně půl hodiny.

A zkus víc pít...
Zaznamenáno
Klaudie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 15. Září, 2012, 19:35:09 »

Tak mám za sebou první proplach  Smiley.

Zatím celkem pohoda, nebolelo mě nic, trochu jsem cítila, jak to zatíká do dutin, ale nebyla to bolest. Myslím, že to nejlepší začne teprve později, zatím to asi nemá kam týct, když je to všude ucpané. Reakce je zatím taky celkem vlažná, zalehlý nos i ucho mám zhruba stejně, jak předtím, ale to chápu, že budu chvíli trvat, než začnou uvolňovat usazeniny.

Manžel to zvládá o poznání hůř (jede v tom se mnou). Skoro umřel už u první aplikace a na druhou a třetí jsem ho musela přemlouvat, nosit stříkačky a kapesníčky, stopovat čas, aby náhodou neprošvihl dvě (víc nechtěl) minuty... no sranda u nás byla  Cool.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 16. Září, 2012, 14:04:25 »

Ahoj Klaudie,
gratuluji, žes to zvládla a těším se, co budeš psát dál, jak pokračuješ.
Jarka
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #7 kdy: 16. Září, 2012, 20:58:46 »

Ahoj Klaudie, já jsem po přechodu na MB taky měla eliminaci dutin, hustá zelená rýma, k tomu ještě usazeniny tvrdé bílé, velikosti nehtu na palci, každé ráno jsem vysmrkala stohy kapesníků a vykašlala hnus, ještě te%d po 4 letech se mi dělá zle, trvalo to akutně měsíc a potom ještě další 2 jsem to dosmrkávala, měla jsem tam pěkně usazené a zatvrdlé hleny z mléčných výrobků, obzvláště slaných sýrů typu balkán apod..... takže pokud ti můžu poradit, tak vydrž, jednou to přejde, jen už žádná ATB, tím jsi to jen "zarazila"....říkej si, že je to super, že to jde ven, i když ti není do zpěvu Grin tak hodně zdaru a vydrž! Smiley
Zaznamenáno
Klaudie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 17. Září, 2012, 08:42:14 »

Nufko: já vím... s těma ATB. Jenže mě ta hlava fakt děsně bolela, už jsem nevydržela.

Teď se mi po přesličce a anýzu krásně spustila rýma a kašel, tak si užívám pocitu, jak se odhleňuju. Taky tam toho budu mít dost, jako milovník sýra  Cool.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #9 kdy: 17. Září, 2012, 12:43:22 »

Klaudie, já myslím, aby sis nedělala kvůli antibiotikům výčitky. Není to dobrá věc, ale ne vždy jsme silní na to vyhnout se lehčímu řešení. Důležité je tvoje celkové odhodlání postupně svůj přístup měnit a klonit se víc k přirozeným metodám léčení.

Ona zase makrobiotika podle mě bohužel vytváří nadměrný pocit strachu a provinění, když se nám nepodaří vměstnat se do jejích doporučení. Myslím si, že to chce věci v životě brát občas i trochu víc zlehka. Dodržení pravidel nemusí vždycky být tím nejzažším cílem.  - To píšu tady pro nás, kteří někdy v pravidlech moc lpíme.
Časem ale snad každý získá cit pro rovnováhu - pro to rozlišovat, co je pro nás v danou chvíli podstatnější.
Zaznamenáno
Klaudie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 26. Září, 2012, 12:53:44 »

Ahoj.

tak mám za sebou deset dní výplachů a zatím dobré. Pořád se čistím, úplně cítím, kde v hlavě mi zrovna bylinky působí  Smiley.

Akorát manžel nevydržel, včera vzal antibiotika, co měl od své doktorky předepsané týden. Nemocný je cca od té doby co já, tj. začátek září, dělal si proplachy dutin se mnou, pravidelně zázvorové obklady, homeopatika na dutiny..., , nepomáhalo. Ještě se pokoušel dovolat na Dvořákovi, na které jsme dostali doporučení, ale nepodařilo se, tak to neměl s kým konzultovat a nakonec vzal včera večer léky, aby se mu co nejdřív ulevilo. Souběžně totiž řeší jiné dlouhodobé onemocnění, tak si netroufne samoléčbu, chce to vedení někoho zkušeného.

Prosím o radu, jestli doporučíte, co brát k tomu (laktobacily třeba v kysaném zelí?).
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 27. Září, 2012, 08:29:37 »

Ty antibiotika zarazí to, co mohlo vyjít ven z těla. To není bohužel léčba, ale jen dočasná "úleva". To ale asi víš.
Prostě léčba léky (t.j. blokování očistných schopností těla chemikáliemi) a snaha o pročištění těla, to jsou dva směry, které jdou proti sobě.

Milan Dvořák je dobrý, ale obrátit se můžeš i jinam. Podle toho co píšeš by ti mohla vyhovovat i paní Strnadelová nebo bylinkář Pavel Šíma.
Dej si je kdyžtak do vyhledávače.

p.s. Kvalitní kysané zelí v rozumném množství neuškodí. Wink
« Poslední změna: 27. Září, 2012, 08:32:46 od W » Zaznamenáno
Klaudie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 13. Březen, 2013, 09:11:00 »

Ahoj.

Tak po půl roce řeším další zánět. Stačila týdenní dovolená na horách v Rakousku, pár hříchů k obědu (na svahu fakt rýži se zeleninou nepodávají a navíc...miluju sýrové špecle a neodolala jsem Embarrassed ...), prostě jsem si to užila a následky si užívám taky. Už na horách mi začala houstnout rýma,  po návratu pokračovala, pak se vrazila do dutin a do ucha.

Ale rozhodla jsem se, že to zvládnu sama, přírodní cestou, takže jsem krásně upravila stravu, od rána do večera piju lotosový kořen, žádné další hříchy se nekonají, vyloučila jsem i kafe, což jsem nikdy nevěřila, že jsem schopná dokázat... a dobré. Dutiny už nebolí, ucho taky ne, řekla bych, že to je na dobré cestě.

Jen si nejsem jistá pokračováním léčby - to ucho mi asi prasklo - uvnitř se tvoří tekutina, kterou se snažím vysoušet, ale pořád mám ucho zalehlé, smrkám žluté hleny. Nemáte prosím někdo tip? Nevím, jestli to v této fázi nechat tak a pokračovat v lotosu, nebo nějak doléčit (kápnout NĚCO na vatový tampónek?).
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 13. Březen, 2013, 20:32:05 »

Ahoj Klaudie, tip na ucho nemam, ale k lyzovaci dovolene ano - Dasa Luzna porada zimni dovolene s plnou makro penzi (to je prave kde jsem minuly tyden byla a bylo to uzasne). A tu ryzi se zeleninou ti treba ve forme sushi zabali na svah s sebou Smiley
Zaznamenáno

Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 13. Březen, 2013, 23:48:38 »

V Kushiho "Makrobiotice a přírodním léčení" se přímo o zánětu nemluví, ale na "nánosy ve vnitřním uchu" se doporučuje zázvorový obklad, dovnitř pár kapek horkého sezamového oleje a následně ucho vypláchnout mírně osolenou banchou. Pak také Do-In a soustředit se na ledviny, které s uchem souvisejí (str. 255). Ale osobně jsem nezkoušela, tudíž doporučuju nejdříve s někým zkonzultovat, než se do toho pustíš.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení