Stran: 1 [2] 3 4 ... 41
  Tisk  
Autor Téma: Neon  (Přečteno 75870 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
KatUl
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 25. Květen, 2009, 21:27:14 »

Ad vitariáni: je víceméně známo a mnohokrát doloženo, že vitarián v zimě odumírá - neříkám, že neexistujou výjimky, ale většinou je to tak - v jiném než teplém počasí není možné na syrové stravě fungovat.
To, co říká Lenka o "food for single" mi přijde zajímavý postřeh, na konzultaci mi p. Průchová navíc doporučila proti přejídání zařazovat do obilí cca 1/4 bílé rýže - neobsahuje tolik vlákniny, která jde z těla ven, a obsahuje víc toho... ostatního (asi říkala sacharidů? už nevím).
Na dobrou náladu a celkovou vitalitu: v poslední době přísahám na spařenou zelenou zeleninu (zelí, brokolice - ta když se jen krátce spaří a nevaří, má neuvěřitelně neonově  Wink zelenou barvu). Já jsem dřív všechno hrozně převářela na takový univerzální měkký blivajz...
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 25. Květen, 2009, 21:32:17 »

Já měla teď na jaře při únavě obrovskou chuť na jarní cibulku... jednou takový úplně záchvat, spořádala jsem jí kopec na posezení (syrové) a teď už si i víc dáváme pozor a zařazujeme ji častěji, stejně jako pažitku a prostě sem-tam něco syrového zeleného křupavého. Řekla bych, že to pomáhá.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 26. Květen, 2009, 00:20:46 »

Taky si myslím, že naše únava má příčinu v tom, že se neřídíme tím co zrovna venku roste. Na jaře mi hodně pomohly kopřivy a jiný.. nebo ta cibulka..   Wink
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 26. Květen, 2009, 07:57:54 »

Georgino: pomerne casto varim pro jednoho. mam "vyzkousena" mnostvi - u obilovin hrnek a u lustenin ctvrt hrnku. co zbyde dam do lednicky, den nekdy i dva (do dvou dnu to neresim) tam klidne vydrzi. neni to sice uplny ideal, ale osvedcilo se mi to dlouhodobe. vzdy mas co jist  a "neujizdis".
zeleninu delam vzdy cerstvou. toz tak.
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 26. Květen, 2009, 08:59:52 »

byl jsem na ty vystave taky, v patek odpoledne. 1-2 vysmati, energicti typci tam byli a byli prijemni, pohodovi. po blizsim ohledani mista cinu vyslo najevo ze to nejsou vitariani ale vegetariani. zastupce vitarianu tam byl jen jeden jediny, sedel v ustrani a nejevil prilisne znamky zivota Wink /no tohle byla trosku podpasovka vid dane ?/  Very Happy
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 26. Květen, 2009, 10:39:02 »

Tak jsem se vratil z Prahy po prodlouzenem super vikendu. Na internet jsem skocil vzdy v rychlosti jen 10min denne, takze se ted nestacim divit kolik toho je u me ve vlaknu a obecne na foru a ted jeste koukam, ze je toho tuna na cteni na Skype chatu, takze muzu ted klidne 3 hodiny cist jen makrořeči Smiley Je to hodne optimisticke videt, jak cim dal vic podobne smyslejicich lidicek komunikuje nejenom na MB temata.. i kdyz nas to vsechny stoji spoustu casu pro precitani kazdy den. No mozna to neni uplne zdrave straveny cas u toho pocitace, ale kdyz je to tak navykove  Roll Eyes Smiley

To me pripomina.. ano na te Esotere byla skupinka Freshness.cz - zalozili tento novy web a na nem maji i forum a blogy, v podstate tak konkuruji forum.vitarian.cz - na webu jim to celkem zije, akorat nechapu jake maji financni plany do budoucna, kdyz se teda takhle prezentuji na Esotere.. asi budou nabizet hotove jidla jako lifefood.cz?

Jak rika dannyxxx tak jsem tam s nima taky pokecal a mel jsem stesti na jednu holcina, ktera byla prej ciste raw nekolik mesicu, s malyma uletama mozna i let. Pak tam byli prej dalsi 2 co jedi prevazne raw a zbytek (dalsi 3 lidi, kdyz jsem tam byl), tak byli vegetariani a jedna prej zacinajici makrobioticka Smiley Nemam problem si s vitarianama rozumet, coz taky neco znamena. Ta mlada slovenska holcina byla ten typ, ktery beha maratony a ji 80% ovoce, zbytek zelenina a morske rasy denne - coz je dost zajimave, nevim kolik by a co by makrous musel jist, aby podaval sportovni vykony. Dobre si uvedomuju, jak téma hodne aktivni sport, ci tezke fyzicke zamestnani + makrobiotika je pomerne rizikova oblast pro spoustu makrousu.. myslim si, ze jeste neni dobre popsane jak presne jist pro tyhle ucely. Valit spoustu lustenin, oleje, ryb - a kdyz ano, tak kolik je dost apod. A pak tady stoji vedle me nekdo, kdo sni ovoce a jde bezet 35km.. to je pro me dost zajimave.
Jo a ta holcina mi jeste rikala zajimavou myslenku, kdyz jsem ji tvrdil jak ctu u tech vitarianu jak porad ulitavaji na necem varenem, ze to proste nevydrzi.. prej to je tak, ze ti spokojeni a je jich prej spousta.. na internet ani nechodi a nemaji potrebu psat o tom jak je jim hrozne fajn.. kez by to tak bylo, to je vlastne takovy ideal. Zahodit pocitace a zrusit forum Smiley

Ja to chci zkusit prave proto, abych si na vlastni kuzi prozil veskere ty energeticke souvislosti kolem teto stravy. Makrobiotika je pro me stale zaklad, je to vlastne taoismus, neco co popisuje jak se energie chovaji.. vitarianstvi muze byt klidne soucast makrobiotiky, proc ne.  K tomu zkouseni.. mozna to ani jinak nejde, neco se naucit.. takhle vlastne Ohsawa, Kushi sami na sobe zkouseli jak co funguje (jogurt, whisky, sladkosti, pizza) - clovek to potrebuje procitit pokud ho to opravdu zajima.

Vcera jsem to teda zkusil.. jeste v Praze. Mel jsem hodne chodici den s krosnou (30 km) a vydrzel jsem tak jist do 16 hod. Mel jsem proste porad hlad a problem byl, ze jsem nemel vubec chut na neco syroveho, na takove mnozstvi, kterym bych si ten hlad zahnal.
Snedl jsem v podstate od rana: 4 merunky, malou krabicku malin, 1 jablko, v countrylifu jsem si dal naklicenou cocku a mungo.. dalo se to vydrzet, hlad nebyl ukrutny, samozrejme jsem se citil aktivne a v pohode, kdo by taky ne, kdyz ji malo a neustale ma pohyb. Ale doslo mi, ze vydrzet byt vitarian je oproti prechodu na makrobiotiku jeste o hodne tezsi meta. Ono v podstate neni vubec slozite, kdyz se clovek zrekne masa, mlecnych vyrobku, cukru - to jen blazen porad resi chute na tyto veci.. protoze pokud se budu snazit a budu varit, tak si chutove vsechny tyto jidla nahradim. Ale vitarianstvi je podle me hodne tvrdy orisek na psychiku (pri prechodu).. stale jist neco vodnateho. Vlastne po te 16te hodine jsem si neuveritelne uzil ty jahly, zvykal je v parku hodinu a konecne se citil ok.

Nejradsi bych se dostal do stavu, ze budu jist intuitivne to co mi moje telo rekne (jez jako dychas (by Anastazia)). Ale tohle je pro me velice zajimave tema, protoze prave napr. vcera.. vyrazil jsem v 6:30 rano na pochod Prahou a nejedl jsem do 10:30 a celou cestu sel a snazil se pozorovat na co by moje telo melo intuitivne chut. Ale prijde mi ze intuice je hodne zradna.. mel jsem uz velky hlad a porad mi intuice nerikala at si dam jablko nebo ryzi ale klidne by mi podstrkovala jakekoli nemakro varene jidlo. Zajimalo by me jak ma clovek jist podle intuice, jak ji rozvinout.. jak se rika, ze deti vlastne maji jeste super intuici, ale mam pocit, ze dite klidne sahne po cocacole ci nejakem "nezdravem" jidlu a neresi to.. a v ten moment si odrovnava intuici a jde to z kopce... idealne si to predstavuju tak, ze mame v sobe vsichni nejakou tu intuici, ktera nam rika, ze makrobiotika je ta spravna vec.. a mohli bysme se v podstate odkazovat na tuhle intuici, pri jakekoli debate s kymkoli, proste by se jen tvrdilo, ze ten a ten clovek nema procistenou intuici a proto to neciti. Ale neznam makrobiotika, ktery by jedl tak jak ji ciste proto, ze mu to rika intuitice.. ktery by proste vedel intuitivne, ze brambory jsou extremni energie, to same rajce apod. Jime to, protoze nam to Kushi, Pruchova.. rekli Smiley A vitariani zase ji podle toho jak jim David Wolf rekl apod.

Ale byla by nadhera, kdyby clovek nemusel absolutne nic cist, nikde nic debatovat a proste by jedl jak kdyz dycha (takze by se to delo samo, bez premysleni) a byl perfektne zdravy. Jeste si rikam, ze mozna jsme uz od narozeni oslabeni a tohle se mozna delo nekolik generaci nazpet, ci mozna tisice let nazpet a my to proste nemame sanci dosahnout s timhle telem.

Sel jsem vcera taky super cestou v Praze.. z Hurky az na Andel pesky.. pres prokopske udoli. Ja ho neznal, takze pro prazaky to neni zadna novinka, ale mozna je. Prokopak je super a praha je celkove super na ruzne parky a prirodni variabilitu, clovek vlastne sejde z cesty kousek mimo a uz je to jakoby byl nekde v lesich u Karlstejna, viz treba Sarka nebo Pruhonicky park.
Hodne zvazuju jestli nejit kvuli praci zase do Prahy.. tam to proste zije, neustale je s kym zajit ven ci u nekoho pojist - tohle spouste lidem nekde v malych mestech hodne chybi - cloveka ty styky vlastne i ohromne makrobioticky posouvaji v zacatcich.
Zas na druhou stranu, nejradsi bych zil nekde uplne mimo mesto. Idealni by byla komunita, takova sobestacna makrovesnicka. Nekolik lidi tohle planuje, sni o tom.. mozna jednou bude Smiley Ale mesto je neudrzitelny spolecensky model, ktery privadi tuto planetu k destrukci (mimo dalsich spoustu veci nez jenom mesto).. lidi se takhle nici navzajem.. a neprestane to, dokud to kazdy z nas poradne neprehodnoti a nezmeni hodnoty, na ukor toho, ze to bude proti jeho pohodli a bude to stat hodne sil a odrikani.. ale k cemu to vsechno je, k cemu mit deti apod. kdyz si jednou clovek uvedomi, ze stylem jakym zije se taky podili na tom zaniku a tim padem neprinasi nic dobreho do budoucna. Lidstvo proste ceka tak jako kazdy jedinec az bude nejhur (rakovina) a pak budeme donuceni udelat obrovskou zmenu. Ja jsem osobne toho nazoru, ze ta zmena je za velice blizkym rohem a je blbost mit klapky na ocich a chovat se dal pohodlne. 90% praci tady vubec nemusi existovat a existuji jen proto, aby se tocily penize, coz "zdrava" ekonomika potrebuje.. jenze toto toceni penez a tim padem i vetsina zamestnani, ktere delame, jen navrzena tak, aby se enormne spotrebovavalo a tim padem nicilo to nejcennejsi co nam Zeme dava. Jsme proste v kruhu, ze vsichni mame financni potrebu, aby jsme prezili v tomto systemu.. ale jak dlouho jeste? Neni ta cesta, jak to cele zachranit a otocit trochu jina? Jit mimo system a zpusobovat co nejmensi zatez? Jenze to by se clovek musel vzdat spousty pohodlnych veci. Tohle je moje oblibene tema posledni mesice. Je to proste o tom co budu delat do budoucna. Mam cim dal vetsi pocit, ze jedine eticke zamestnani je byt zemedelec nebo kuchar (kdyz to zjednodusim) Smiley Kdyz to vezmu na prikladu pocitacove profese (programovani, tvurce webu, graik), tak ono muze byt hrozne fajn necim takovym se zivit, clovek si rika jak si vybuduje karieru, schopnosti a dostane za to pekne penize (v IT se plati pomerne dobre).. ale k cemu to vsechno je, kdyz nakonec se dela pro nekoho, kdo jen ma dalsi firmu, ktera se snazi tocit jakkoli penize v tomto systemu, ale ten smysl firmy je absolutne bezvyznamny a celkove chod firmy (a velke vetsiny firem), kolobeh techto penez zpusobuje prave tu nasi sebedestrukci... ale podle systemu je to vsechno ok, hlavne ze nam stoupa HDP.. hlavne aby zadny rok nestagnovalo, nedejboze spadlo.
Ja jsem osobne rad za financni krizi.. a hronze me mrzi, ze ta krize neni v mnohem vetsim rozsahu.. az tak, ze by spadla měna, prestala docasne fungovat. Jo, spousta lidi by ztratilo praci.. ale kdyz mame zdravi, tak prace je mene dulezita. Zdravy clovek se s tim popere v pohode. Takhle akorat oddalujem jeste mnohem vetsi krizi.

Ja vlastne celkem nostalgicky vzpominam na detske leta (jeste na stredni), kdy jsem mel ten klasicky sen, ze budu delat nejake zamestnani a ze je hrozne dulezite, abych si vybral to, ktere me bude bavit a hlavne nepreskakovat, ale byt dobry prave v tom jednom, coz me vedlo k neustalemu vahani, co me teda vlastne bavi a co si vybrat. No proste jedno si vyberu a bude vsechno fajn.. budu mit penize, byt, rodinu, auto.. jako vsichni a svet tady bude miliony let a lidi dokazi vsechno vyresit a krize jsou jen docasne.
Ted v podstate lituju, ze jsem zacal sledovat filmy jako Zeitgeist a celkove se zajimat Smiley Ze zrovna my, jsme se museli narodit do takove doby, kdy si prozijem velke zmeny. Jak by se mi jednodusej zilo, kdybych mel ty klapky na ocich a nic si neuvedomoval.. nebyl bych nuceny premyslet takhle divne a snazit se zit mimo-system.. vsechno by bylo fajn Smiley
Delam si srandu s tim litovanim.. depresivni reakci na tohle tema a na budoucnost jsem si prozil a ted to beru jako naprostou realitu a cim dal vic si uvedomuju, ze to je o kroku kazdeho z nas a vcera bylo pozde. Chce to mit akorat silu a ta se na nepreziraci makrobiotice chyta rychle, jeste navic kdyz to clovek 100x pozvyka, tak mam nejenom na sobe odzkousene, ze je velice rychle pripraveny opustit vesele tento system Smiley Jenze problem je, ze jdem do prace, tam nejime dobre, nemame cas na zvykani, prace je stresujici, jsme zavreni mimo prirorodu (totalni izolace betonem), ztracime kontakt a jsme jak krysy v tom behacim kruhu.. tezko si sedreni vecer stihnem neco uvedomovat.. takhle na me pusobi Praha napr...  ze me to strhne do toho stereotypniho srotujiciho kola - ale citim, ze chci neco vic, nejake smysluplnejsi ziti.. at moje kroky aspon nezanechavaji devastaci pro tuto Planetu a lidstvo Smiley

Ted mi dochazi, ze je vlastne fajn se takhle globalne vykecat v denicku, protoze ted v Praze jsem potkaval ruzne zname a kazdemu jsem vlastne na otazku "jak se mas" popisoval stale dokola tento muj momentalni pohled.. odted si nebudem mit o cem povidat, kdyz se uvidime  Grin
Jenom lituju pokud nekdo z principu cte kazdy prispevek a musel tohle cist Smiley
« Poslední změna: 26. Květen, 2009, 12:44:19 od neon » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 26. Květen, 2009, 10:52:56 »

Denicky se paradne ujaly.. ze ja blbec je nezalozil driv.. opet jsem neco hodne podcenil Smiley
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 26. Květen, 2009, 11:51:28 »

tohle, co jsi popsal drtí asi náš všechny...  Hodně lidí si pak říká proč teda mít děti, přece je nemůžu hodit do tohodle světa... Já mám ale jiný názor. Ti, co ví jak to tu chodí by právě ty děti mít měli! Právě proto aby se tady mohlo něco změnit (pokud neni pozdě, ale když se to nezkusí tak se to nepozná) .  Uvedu to na příkladu, jak to chodí v práci. Představte si, že přijde mladý člověk do práce, kde jsou samí lidi, co už tam pracují dlouho. Ti lidi už nemají jasný cíl, chodí tam už jen proto aby měli nějaký ty peníze, prostě to odkroutit..  ale mladý člověk tam jde s elánem, má chuť tvořit, měnit.. zkoušet. A já mám zkušenost s tím, že ve většině případů mu to nedovolí, prostě se ho snaží utípnout.. většinou se to povede. Ale kam to vede? Proč starší neumí dát prostor mladším?  proč my dospělí lidi máme strach dát prostor svým dětem a věřit, že ony to zvládnou? já věřím, že pokud předám svým dětem všechno co znám- zkušenosti, tak svůj život zvládnou ještě mnohem líp než já. A o to jde. Jde o vývoj. A jestli během toho vývoje vybouchne planeta? Tak to tak asi mělo být...  Musíme to brát jak to je, musíme brát i to do čeho jsme se narodili. A musíme tak vychovat i svoje děti.  Jedině naše děti totiž budou moct udělat revoluci..my ne.. my se můžem připojit a podpořit je..

Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 26. Květen, 2009, 12:26:42 »

Kyticka Aký dlhý príspevok  Kyticka krásne si sa nám zjinizoval Kyticka
Intuícia je dosť zrádna. Jazýček je mrška, má chuť na to, čo sa telu nemusí páčiť. Odkedy mám záhradku, rieši to ona za mňa. Čo nakosím, to je vhodné. I to ovocie nevydrží - broskyňa bez chémie u nás nejaký ten rôčik, potom ju chytia choroby. Jablone bez "ošetrovania" rodia tak akurát. Obilninám sa darí - to je odpoveď prírody.  mnam
Keď dávam všetko studené do vnútra, telu sa žiada teplo, teplo, teplo ... kaffee
« Poslední změna: 26. Květen, 2009, 12:42:40 od neon » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 26. Květen, 2009, 12:53:20 »

El: v detech mam taky jasno, tak jak rikas ty.. je urcite dobre je mit Smiley ja to myslel tak, ze k cemu je mit, pokud clovek zije stejnym stereotypem jako vetsina spolecnosti.. to je pak trochu proti logice - pokud jim pripravime kvalitni pudu, tak je rozhodne skoda je sem neprivadet Smiley

Mili: zjinoval? a ja mel pocit, ze jsem konecne trochu vic v jangu, kdyz se dokazu k necemu rozhoupat a porad si o tom jenom nectu od pocitace Smiley zjinovani je prave muj casty problem  Cool
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 26. Květen, 2009, 13:35:15 »

Ja len podľa dĺžky príspevku.
A že utekáš k raw ...?
Ich tvrdenia, že sú stále aktívni, mi pripomínajú slávnych bavičov - pred obecenstvom sršali vtipom a energiou, za oponou mali depky.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #26 kdy: 26. Květen, 2009, 14:11:48 »

Jo, jsou prave mozna az moc energicti a vysmati. Neco jako kdyz si dame alkohol nebo ja mam neco podobneho, kdyz si dam po delsi makrobiotice nejaky simple sugar. Docasne je to moc fajn pocit a spousta energie. Na makrobiotice je to vsechno takove pozvolnejsi, kdyz jim hodne jednoduse a poradne kousu, tak az meditativni. A pak se nechavam strhnout tou jejich energii a touzim po ni a mozna nedocenuju tu klidnou stranku zivota Smiley
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 26. Květen, 2009, 14:31:02 »

Já vám nevím, tvrzení, že úsměv vitariánů je jenom "maska" nebo že by bylo možné je přirovnat k bavičům, kteří mají za oponou depky, mi přijdou dost nepodložená ... pokud tedy nemáte spoustu osobních zkušeností a důkazů o tom, že to tak opravdu je.

Proč bychom nemohli připustit pluralitu a existenci množství cest vedoucích k jednomu cíli, proč by i jejich strava nemohla být někoho (třeba právě pro ně Smiley fajn?
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 26. Květen, 2009, 14:43:01 »

Pred pár rokmi som čítala J. Londona Majster alkohol.   drunksing    Podrobne tam popisoval,  ako sa dostal do závislosti. Celý život bol hyperaktívny. Večná škoda ho , písal nádherne .... a pravdivo.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 27. Květen, 2009, 01:43:52 »

Citace
Denicky se paradne ujaly.. ze ja blbec je nezalozil driv.. opet jsem neco hodne podcenil

to bývá s mnoha zajímavými novinkami, s nimiž se člověk setkává. jenže po nějaké době často již zájem není takový, nebo zájem není vůbec.
uvedu příklad - možná blbý příklad, ale je můj - Harry Potter. Člověk za den nepotkal v tramvaji člověka mladého, někdy i starší generace, který byl neměl v ruce Pottera. Vyšel díl a člověk už věděl podle obalu, že je to Potter a čtenář byl v jiném světě, ve světě magie a kouzel, který J. K. Rowlingová vytvořila. A nyní? Už jsem o Potterovi dlouho neslyšel, ani nepamatuji. Ano, už nejsou další díly, ale že neslyšet ani slovo o tom ani přirovnání k něčemu? Tak to já takový nejsem! Zrovna nedávno jsem viděl včely jak se honily kolem stromu a některé tak nádherně zářily, že mi připadalo, jako by hrály fanfrpál. Jaká to byla ale podívaná!
Samozřejmě tato diskuze je něco jiného, zde se bude vždy tvořit, přesto doufám, že budu o ní slyšet dlouho, budeme si psát, a pokuď nikoli, že se najdou lidé, kteří příspěvkem dokáží diskuzi oživit a bude se tvořit dále.

Je dobře, že si, neone, přišel s nápadem deníčků.  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 41
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení