Stran: 1 ... 37 38 [39] 40 41
  Tisk  
Autor Téma: Neon  (Přečteno 78406 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #570 kdy: 20. Červen, 2010, 14:01:34 »

V diskuzi na blogu La Tibora jsem vyplodil neco, co by se mozna hodilo pridat i na toto forum:

La Tibor psal (ale je to trochu vytrzene z kontextu celeho clanku):

V odkazu jsem na tebe Neone odkazoval nikoliv v souvislosti s makrobiotikou, ale s nasi diskuzi o tom, kdy jsi tvrdil, ze je jedno jakou mas realitu, ale hlavne ze funguje. I ta konsenzualni realita do jiste miry funguje a rozhodne funguje vetsine lidi.

Pokud ten kvantovy konsenzus prijmes, tak je to samozrejme podminka nutna pro makrobiotiku. Je to primo v korenech makrobiotiky. Moje vyhrady proti makrobiotice jsou jineho razu (krome jineho prilisna posranost lidi opustit COKOLIV co nefunguje podobne, jako opustili s makrobiotikou nektere jine materialni i nematerialni predsudky).

Kdyz jsem kritizoval MB, tak se zkus vzit do me... znam jen tvoje forum a konkretni lidi z nej. Muzes varit nejlepsi zradlo, ale k cemu to je, kdyz delas v kanclu pro nadnarodni spolecnost? To je to, oc tu jde.

A moje reakce:

Sam nevim jestli jsem nekdy tvrdil, ze je jedno jaka je kazdeho realita, hlavne, ze mu funguje. Je to mozne, ze to tak vyznelo. Ja sebe/realitu momentalne hodne hledam. Nadhazuju hodne pohledu, ale za tim ucelem, abych videl protireakce = takhle ji asi hledam. Takze trosku omluva, za mou maximalni nekonzistenci.

Momentalne mi to vyzniva tak, ze z absolutniho pohledu je vsechno jedno, vsechno je tak jak ma byt. Z cehoz by logicky vyplyvalo, ze v relativnim pohledu (a o ten tu asi bezi - i kdyz neustale me zajima, jestli v tom prepnuti do absolutniho pohledu neni taky nejake to reseni - napr. v tom, ze vse je tak jak ma byt), v ziti kazdeho z nas, z toho zacnou vychazet Castanedovske pravidla o marnem boji, ktery se presto ma bojovat, protoze vetsi logiku v te nelogice nenajdem - coz je tva hlavni teze, pokud se nepletu.

MB me ale neustale presvedcuje (diky vlastnimu prozitku), ze fyziologie determinuje nasi psychiku/mysleni, ale je to nejaka forma smycky, kde to funguje i opacne - ale logicky, prvni bylo fyzicke telo, mozek a pak az nase chovani v ramci tohoto tela. Kvalitu fyzicna urcuje v nejvetsi mire to co pozijem/vypijem/fetujem. Vse je v MB (potazmo taoismu) energie. Jak kvalitni je telo, tak kvalitni je mysl, potazmo usudek (judgment slovy zakladatele MB, coz bylo pro nej ale to same jako consciousness). Takze v MB se rovna - kvalitni strava = kvalitni mysl = vedomi a z kvality vedomi vychazeji kazde nase ciny. Vse je ale proces a nic se nedeje skokem ze dne na den, i tomu skoku musi predchazet obdobi pripravy, predispozice k tomu skoku. MB vi, ze vse chce svuj cas - je o tom cela kniha I-Ting - nic se neda uspechat, vesmirne cykly/pravidla nam krute vladnou a bud se jim ucime a tim si ulehcujem pokrok a nebo ne. MB a cela komunita je rozdelena do spousty pristupu, tak jako vsechno. Jsou MB lidi, kteri "jen" jedi, pak ti co zkoumaji dalsi veci, maji ruzne teorie. Nicmene, MB je o tom, ze i kdyby lidi "jen" jedli, tak je tohle samotne vnitrne transformuje a vede je to spravnou cestou, jdou v souladu s vesmirnyma zakonama, ktere jsou vsude kolem, jsou v nas a je to jinymi slovy Buh. Jeden z faktu je, ze telo se plne obnovuje kazdych 7 let, tim padem i kvalita mysl/vedomi/ciny. Pak jsou jeste vetsi cykly - 49 let atd. Vse chce tedy cas. A pokud nekdo zvyka MB, bojuje si svoje bitvy v kanclu, tak jde porad nejefektivnejsi cestou, podle MB. Az na to dozraje, tak ty spravne kroky udela. MB by mu mela davat ten edge, aby se tak stalo drive nez pozdej. Samozrejme kazdy v MB ma tendence si hledat dalsi teorie, nabalovat na to dalsi systemy, protoze ma pocit, ze chce tyto kroky urychlit.

Ale sympaticke mi na tom prijde, ze neznam MB cloveka, ktery by nad vecma minimalne nechtel premyslet, nechtel je resit, neoslovovaly ho podstatne veci existence. Jiste, ty najdes spoustu vyhybani, ale sam vis, ze i presto, tito lide veci hodne resi - to, ze to neresi tvym stylem jeste nemusi nic znamenat. A zazil jsem spoustu lidi, kteri pred MB byli velice apaticti vuci reseni veci od podstaty a po prechodu byl totalni obrat v tomhle smeru. To se, ale nedeje jen na MB strave, to se deje na vegetarianstvi, vitarianstvi a to stale zbytecne kategorizuju, protoze ono se tak deje u kazde zmeny stravy.. s touto zmenou se ti meni nazory, myslenky, ciny. Jen si to malokdo uvedomuje. Zmena myslenek se pricita nasi svobodne vuli, ale v tomhle je MB velice radikalni a prave tvrdi, ze tato svobodna vule je jiz podminena treba tim co jime. Prijde mi to jako zrcadlovy pohled vetsiny lidstva. MB tvrdi, ze jidlo je nas nejvetsi harmonizant s okolnim prostredim. Lidi prirozene meni kvalitu stravy podle toho, kam chteji smerovat. Jen si to tezko uvedomuji, jak uz jsem rekl. Po projezdu do Brazil jsi zmenil jidlo, ale mozna sis rikal, ze to byla tvoje volba. Kazdopadne, se ti tam urcite zmenila mirne povaha, o ktere si treba myslis, ze je pevne dana. To same se ti deje okamzite v CR. Mozna jsi byl zvykly na nejakou tendenci u sebe, kterou uz nenalezas. Ale vetsina to shrne tim, ze to je jejich svobodna volba, ze se rozhodli ted smerovat jinam. Jo i ne (zas ta uzasna logika) - v tomhle self-feedback loop je podle me zakopany ten logicky orisek, kdy se tezko clovek diva nezavisle sam na sebe, pokud neni robot. Nedokazem nezavisle/objektivne detekovat, co nas kdy ovlivnilo, priznat si to. Pokud je pro nas neco droga, tak se toho budem drzet a obhajovat to. Drogy jsou podle MB ale hlavne veci, ktere jsou hodne v extremech a tem se MB doporucuje vyhybat.

Nesnazim se obhajovat za kazdou cenu MB. Obhajuju jen to, ze kvalita fyzickeho tela tvori kvalitu mysli, vedomi. A nakonec se v MB tvrdi, ze Pravda = Laska = Zdraví = Middle-MB-way. V extremech (bily cukr, chemie, drogy apod.) je mysl, telo ve stavu "nezdravem" a tudiz nebude na stejne vlne jako ta cast existence, kde funguje cista laska, blazenost, pravda.

Aneb je to v silnem kontrastu s tim, co doporucujes ty a chapu, ze to to musi dost drazdit. Vetsina MB "neskace z okna", nevrhaji se vstric nebezpeci, ale podle me se alespon velice dobre uci zachazet s energii, ktere kdyz bude dostatek, tak budou nadsene skakat. Ono totiz nadbytek energie se podle me projevuje v dobrem zdravi. Cas, zdravi, energie - to je asi potreba. A proc "neskakat z okna" za 7 let.. lepsi nez nikdy.

Mimochodem, konzistenci MB si muze kazdy otestovat vybornym zpusobem a tipl bych, ze to na kazdem zanecha mnou predem predpoveditelne nasledky, ktere ovsem, jak uz jsem zminil, je tezko pro vetsinu lidi posuzovat, protoze nejsou roboti, nedovedou se videt moc objektive a podlehaji vsem desilusim o realite, co jiz maji nasbirane v hlave. Ten test spociva v ryzovem pustu - jezte tyden celozrnou ryzi, varenou podle MB zasad. Pak si muzem rict o tom, jak jidlo podminuje psychiku, telo, zdravi Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #571 kdy: 20. Červen, 2010, 14:42:53 »

Ovsem, napada me okamzite jeden z protiargumentu, ktery je vylozene na rane, pro cloveka trochu znaleho v MB historii, v jejim zazemi a se kterym se sam potrebuju nejak vyporadat (logicky, argumentacne):

Clovek takhle muze popsat idealni MB teorii, jako jsem se o to pokusil vyse, ale k cemu je to vse naplat, kdyz samotni tvurci teto MB teorie podkopavaji jednu z jejich hlavnich (pro me) tezi, ze poznani Pravdy, zdravi, kvalita vedomi (judgment) je zavisla na tom co pozivame a nyni prichazi ten fakt, ze Ohsawa byl znamy kurak, s whisky se obcas kamaradil tez (nevim jak casto). Kushi kouril a nekolik let na cestach se stravoval v kavarnach na bilem cukru (muzu dohledavat na internetu, kde jsem to cetl, dukazy nejake mam). Phiya Kushi - alkohol, cigarety.
Co na tohle rikat lidem, kteri by tohle logicky vycitali MB, kterezto zaklady to do urcite miry podryva.

Napada me napr. ten klasicky argument, ze MB je non-credo (zadne dogmata) a je na kazdem, jak s energiema zachazi, MB nikam nikoho netlaci.. ale tento argument neresi tu moji dulezitou pointu, ze clovek chape Pravdu a ma kvalitni usudek jen ve stavu, kdy je s ni vibracne naladen na stejnou vlnu, coz probiha jen pres jidlo ve stredovem pasmu....

Mel teda Ohsawa ten spravny usudek, kdyz sestavil zaklady MB?
Mel jej Kushi, kdyz tyto zaklady posunul od Ohsawova jangu ke Kushiho jinu?
Ma jej Kikuchi (Brazilsky leader MB hnuti), ktery napada Kushiho teorie?
Ma jej Muramoto (Japonsky)?
Jsou Kushiho teorie o poselstvi z Plejad, o planete X, o posmrtnem zivote, o pricinach nemoci, o celem vesmiru spravne?
Who knows Smiley
« Poslední změna: 20. Červen, 2010, 14:48:59 od neon » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #572 kdy: 09. Září, 2010, 19:03:45 »

Celkem dobry pohled na nynejsi energetickou situaci - na pomylenost vedcu v honbe za utopickym zdrojem energie, dobre tam vysvetluje hustotu energie (ropu proste nenahradime vetrem/sluncem), ale hlavne je z toho dobre videt, jak se na jednu stranu hojne mluvi o blahovych vizich o volne energii vsude kolem nas a realite, kdy "pravi" vedci netusi jak neco takoveho dokazat.

http://www.ct24.cz/vysilani/2010/09/09/210411058030909-11:35-milenium/
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #573 kdy: 18. Září, 2010, 18:59:28 »

Mily Neone,
tak jsem se zase po dlouhe dobe zacetla do tveho blogu (ani nevim, proc me napadlo kliknout na tu minizemekouli pod obrazkem tveho oka tady) a musim ti ho pochvalit.
Asi "bude neco ve vzduchu", protoze jsem se az musela smat, jak mi pripadly nektere tve myslenkove pochody duverne zname.. nejspis sosame ze stejneho Zdroje Wink
Jesteze kazdy mame vlastni cestu, po ktere jdeme (i kdyz cil bude asi porad tentyz).

No, tak tohle nema moc ani hlavu ani patu.. jen jsem ti chtela rict, ze je fajn, ze pises, a abys neprestaval.  761
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #574 kdy: 19. Září, 2010, 09:15:01 »

Tož moc Ti děkuju Pauli! Já teď sosám ze Zdroje moravského ovocnářství (jablečný mošt samozřejmě, to fijalové pálené je už moc jin) 53
Zaznamenáno
agarek
Host
3 0
« Odpověď #575 kdy: 21. Září, 2010, 15:44:15 »

Citace
clovek chape Pravdu a ma kvalitni usudek jen ve stavu, kdy je s ni vibracne naladen na stejnou vlnu, coz probiha jen pres jidlo ve stredovem pasmu....

Tohle je , podle mě, jen jedna strana mince a tu druhou tam nevidím. Možná znáš, stejně jako  já, x lidí, kteří nejsou makrobiotici a přesto bych řekl, že možná vnímají realitu a jsou vyrovnanější nebo odborníky v nějakém oboru či vytvářejí nějaké hodnoty více, než někteří makrobiotici.

Čím to je? Konstitucí. Dále někteří lidé byť nejsou makrobiotici, tak mají čerstvé, denně vařené a připravované jídlo, nemusí moc cukr, maso ani mléčné výrobky, jedí málo, střídmě, například dvakrát denně, nejedí večer, chodí brzo spát, brzo vstávají, jedno sousto kousají tak dlouho...., znám takové, nejsou makrobiotici, ale dodržují nějaká pravidla, která jim mohou pomáhat, ale hlavně ta konstituce, to je něco, co je tak silné a beru v úvahu konstituci, která začíná vznikem člověka, početím a vyvíjí se do dospělosti a hraje tam roli výchova, kopírování rodičů, opět velmi silný faktor, vzdělání, lidé kteří nás ovlivňují, sport, pohyb až do dospělosti i dále a to bych nepodceňoval.

Některé konstituční vlastnosti se nedají změnit ani po dvaceti letech makrobiotiky. Pro mě je makrobiotika něco, co mi umožňuje stát se lepším člověkem v mých očích, možnost pracovat na sobě a měnit na sobě to co chci a využívat znalost energií ve svůj nebo jiný prospěch.
     Ono to zase asi nebylo tak těžké jít nahoru, když jsem se před mb ráno doplazil do práce, tam jsem to nějak  přežil, doplazil se domů, padnul jsem do postele a vstal jsem až ráno do práce, takhle den za dnem. Něco si uvařit, uklidit, jít ven, projít se, to neexistovalo, byť jsem kdysi býval sportovně i fyzicky založený a ve sportovních výkonech překonával své spolužáky a svůj pokojík míval jak ze škatulky....

Citace
Mel teda Ohsawa ten spravny usudek, kdyz sestavil zaklady MB?
Mel jej Kushi, kdyz tyto zaklady posunul od Ohsawova jangu ke Kushiho jinu?
Ma jej Kikuchi (Brazilsky leader MB hnuti), ktery napada Kushiho teorie?
Ma jej Muramoto (Japonsky)?
Jsou Kushiho teorie o poselstvi z Plejad, o planete X, o posmrtnem zivote, o pricinach nemoci, o celem vesmiru spravne?
Who knows Smiley

Ono jde z velké části také o konstituci těchto pánů a pak může být celkem jedno, zda jedli maso, mléko cukr či kouřili, chlastali nebo fetovali. Samozřejmě vše má své hranice právě v závislosti na jejich konstituci a neznamená, že nemakrobiotik nemůže vytvořit něco velmi dobrého navíc tady hovoříme spíše o tom, že si občas dal někdo kafíčko nebo si zapálil, přičemž v kvalitě tabáku je velký rozdíl zda je sušený přírodní formou několik měsíců, neurychluje se to pomocí chemie a nepřidává se do něj cukr a další látky, kdysi se takový tabák dal sehnat a vím, že tito pánové o tom věděli viz Dufty William.

Případně, že si někdo dal občas skleničku něčeho ostřejšího nebo sem tam udělal nějaký nutriční kompromis. Tady hovoříme o šedesáti letech Kushiho mb života, jak žil když něco vytvářel a jak když ne, neodděloval to? Atd.
Podobně další. Jsou výzkumy jak působí tabák. Mě omezoval mentálně, fyzicky i psychicky a jsou na to výzkumné práce, že to tak může být nicméně někdo kouří roky a podává velmi dobré intelektuální i fyzické výkony, holt konstituce a je otázka, zda by jinak nepodával ještě větší.           
     Těch konstitučních příkladů je mnoho. Jsou lidé, kteří fetují desítky let a dále pracují, tvoří, žijí a někdo schoří do několika let. Zase konstituce.

Na nás je posoudit, který z těch pánů se více přiblížil tomu našemu co potřebujeme, respektive buďme sami sobě Ohsawy, Kushi, Kikuchi atd. Já bych klidně šel na přednášky  těchto pánů a vzal si od každého to co by se mi zdálo dobré a vytvořil si z toho svůj systém pro mě samotného.
     Jde o to, že když čtu to co u nás bylo přeložené od Kushiho, tak s tím nemám problém, sedí mi to, funguje mi to, podepisuju to, objevujme, bádejme, zkoumejme, hodnoťme, vyhodnocujme, vyvozujme závěry a přijímejme to, co chceme.

Jestli to bude od Kushiho (ten člověk a jeho styl mi shodou okolností velmi sedí) nebo Kikuchiho (moc neznám), je mi jedno. Dělejme a stejně to tak děláme včetně všech instruktorů individuální přístup.
     Někomu vyhovuje jinovější, vlhčí a já nevím jaká ještě mb a jinému sušší, jangovější a já nevím jaká ještě mb, ale hlavně já když jsem moc v jangu a vadí mi to, tak to posunu do jinu a naopak, když jsem moc v jinu, tak to posunu do jangu a o tom to, podle mě, je.

Někteří lidé začali s mb tak, že kvalita jejich života ze zdravotního hlediska byla velmi špatná a dostávali se z toho roky,ale pak si váží maličkostí a obyčejných věcí, třeba že můžou chodit, že si jsou schopní uvařit,postarat se o sebe, sportovat atd. To vše je naplňuje a dělá šťastnými, spokojenými, že žijí obyčejným, normálním životem a jsou tzv. funkční.

Lidé, kteří nepřešli na mb ze zdravotních důvodů možné hledají něco více, nějaké vyšší mety.
Je otázka, pokud tě třeba mb dostatečně neuspokojuje, zda znáš nějaký lepší systém na který bys mohl přejít? Pokud ne, tak je to volba menšího zla a děláš to nejlepší co můžeš. Dále je otázka, pokud ti mb nefunguje, zda už si narazil na její limity versus konstituce o čemž by se po deseti letech asi dalo pochybovat nebo zda to neděláš dostatečně dobře?

Pak je to o motivaci a o tom co každého z nás nutí nebo nenutí něco dělat nebo jít někam dál.
Já mám jeden z nejslabších orgánů střeva, konstitučně snadno propadám závislostem na čemkoli a nedokážu moc dělat věci s mírou (zlepšuje se to), platí to o jídle i jiných aktivitách.
     Já jsem při mb zažil období, kdy jsem do sebe pral slad po kilech, ovoce po kilech, deset tofu týdně, seitan denně, oříšková másla po skleničkách, ořechy a semínka jsem měl místo snídaně atd.
     Dnes nejím ovoce, slad, ořechy, semínka, tofu, seitan, vše si dám jen na nějakém kurzu nebo návštěvě jednou za čas.

Ale donutilo mě k tomu to, že mi z toho bývalo špatně a když to nejsem schopný jíst s mírou nebudu to jíst vůbec. Jím jen to co můžu jíst ve velkém množstvím, aniž by mi z toho bylo špatně, to nejkvalitnější a co není tak návykové. Obilí, zeleninu a luštěniny a cítím se v pohodě, nemám pocit, že si něco upírám, uvolněný a uspokojený. Sladkost je i v zelenině, obilí i další chutě si dodám atd.

Nejím ani hořčici, mám pickles, tofunézu též ne nebo nějaké sojové mléko či provamel atd, nekupuju si žádné moučníky, ani nedělám chléb, pro mě je to zbytečné, stejně bych se tím jen přejídal a kvalitu to v sobě nemá, ale donutilo mě to, že mi z toho nebylo dobře, ostatní nic nenutí jít třeba někam dál pojetí makrobiotiky mezi lidmi je velmi široké.

U chleba bych se zastavil, kvalitní kváskový, chléb, například napařovaný z čerstvě namleté mouky nebo čerstvě navločkovaného obilí může být relativně vhodný na zpestření a já občas používám mouku na placky, lívance, do knedlíku, palačinky.
     Já bych neměl problém dát si občas ovoce, tofu, seitan, chléb, ořechy, ale když vím, že si pak na to vytvořím velmi rychle závislost a budu to do sebe cpát horem dole a bude mi z toho špatně, tak to raději nebudu jíst vůbec.
     Takoví lidé jako já jsou a pak jsou lidé, kteří znají míru a jsou schopní jíst tyto potraviny s rozumem, občas na zpestření, je to o konstituci, uspořádání orgánů uvnitř, zřejmě hraje roli slinivka nebo něco podobného.

Někdo mi řekne, že dělá mb dvacet let a loni už konečně přestal jíst čokolády a mléčné jogurty snídá stále denně. Takové pojetí mb bude působit asi trochu jinak než to mé, ale on je makrobiotik už dvacet let. Pak si lidé stěžují, že jim mb nefunguje. Smiley Samozřejmě, že vše má své hranice konstituční i při nějaké velmi dobré, korektní mb.
     Chtěl bych dodat, že mé pojetí mb není vhodné pro začínající mbtiky prvních několik let, podle mě, je třeba si zažít několim rovin mb, labužnickou, standardní, individuální a případně léčebnou s přísnější, striktnější.

Mé tělo už je více zvyklé na obilí, zeleninu a mám se, ze svého relativně přísnějšího pojetí mb v poronání s ostatními, kam vrátit. Když si to takhle utáhne začínající mbtik v prvních letech a nemá zažitou labužnickou mb nebo standarní talíř a jeho tělo není dostatečně zvyklé využívat obilí a zeleninu, tak bude hrozit, že se vrátí ke klasické stravě, protože ho takto striktnější pojetí nebude dlouhodobě uspokojovat.
     Mě mé střevo nutí v určitých obdobích ke klasickým půstům, pokud si po dobu několika měsíců nedopřeju půst, tak se už cítím nesvůj, kolikrát jím jen jednou nebo dvakrát denně, ale zase ne proto, že bych chtěl být nějaký asketa, ale mému střevu to tak vyhovuje. Smiley

Hodně lidí k něčemu takovému nuceno není. Na jednu stranu je to dobře, jsou na tom lépe zdravotně, na druhou stranu mě to nutí na sobě pracovat. Vybavuju si svého bývalého spolupracovníka. On snědl na posezení 25-30 knedlíků, pekáč buchet a další o něco později, šílená množství, já jsem si říkal, že bych to nezvládal, přitom  byl štíhlý. Pravda je, že i dost kouřil, pil často silné kafe a alkohol mu nebyl cizí.
     Nápadné na něm byly temně fialové rty. Kushi o tom píše, že je to příznak blížící se smrti, nechtělo se mi tomu věřit, protože byl čilý energický, působil vitálně, při síle, samá sranda. Umřel v 33 letech.

Já si myslím, že je na každém z nás, abychom zhodnotili co nám sedí, která teorie nebo praxe i to, čemu se chceme věnovat a co si od každého vezmeme, ale i nemakrobiotik může vytvořit zajímavý systém, hodnotnou věc či být vyrovnaný v určité harmonii a to zejména díky své konstituci či svému způsobu života byť nemakrobiotickému.

Nemůžu změnit vše a rozhodně ne brzo, ale mb je systém, který mi umožňuje stávat se lepším člověkem co do zdraví fyzického, psychického, duševního, duchovního, zlepšovat tak své mezilidské vztahy, být spokojenější, vyrovnanější, ve větší harmonii a co na tom, že nějaký nemakrobiotik je na tom tak, že podobně vyrovnaný já budu po dvaceti letech korektní mb nebo nikdy, dobře má to štěstí, ale já jsem na tom o dost lépe než před devíti lety a to jsem si jistý, že se mb stále učím, zlepšuji, zdokonaluji a z dnešního pohledu byly první roky hodně pozvolné, já do sebe několik let nemohl dostal celá zrna jen ve formě kaší například.

Když jsem to konzultoval s mb instruktorem, tak mi bylo řečeno, že mám v sobě hodně jangu i jinu a můj jang brání přijímání relativně jangovývh celých zrn, také mi nevadily ty jinovější obiloviny, bílá rýže, kuskus, těstoviny.
     Pak jsem nemohl kaše několik let vidět. Smiley K zelenině jsem měl několik let odpor, vůbec mi nechutnala, holt slušná degenerace organizmu, zahlenění, zanesené chuťové pohárky, energetická nevyrovnanost atd.

Kdo by řekl, že jednou budu jíst hlavně celá zrna a zeleninu a bude mě to velmi uspokojovat. Smiley Také pro nás hraje čas, podle různých pozorování pediatrů, dalších lékařů atd. se zdá, že je generace za generací slabší a slabší, když mluvím s učiteli, tak mi alespoň nosili do školy na svačinu chleba s máslem a k tomu ze zahrady ředkvičky, okurky, papriky, rajčata, mrkev. Dneska většina děcek má za hlavní jídlo brambůrky a energetické nápoje.

Pokud je nějaký nemakrobiotik relativně v pohodě ve dvaceti, neznamená to, že bude zdravotně v pohodě ve čtyřiceti atd. Naopak kdo má snahu dělat mb poctivě s lety získává, nevybavuju si mbtika, který by mi řekl, že před deseti lety na tom byl zdravotně lépe, ale teď po deseti letech mb je to horší. Slýchám to naopak, že je to lepší. Možná bys to řekl ty, pak by si byl první, jo ještě by to mohl říct ten co snídá denně ty jogurty. Smiley

Pokud se někdy někde diskutuje o drogách jako o cestě k osvícení, tak pro mě to není cesta, mohu potvrdit, že je to extrémní jin, alkohol je proti tomu čajíček a pěkně to zamete s psychikou v závislosti na konstituci a kondici a slušně to člověka rozhodí. Neembtik si to nemusí tolik uvědomovat. Stejně jako pro mě není cesta k poznání formou dalších extrémů jako je cesta sebevražd a podobně. Je to spíše neúcta k rodičům, jejich lásce, energii, podpoře, výchově, je to nezodpovědnost, mě to informuje o pobláznění mysli takového člověka.
     Já jsem zažil velký jang i jin při mb a je fakt, že při mb, pokud se dělá korektně až přísně, může být procentuálně častější možnost sklouznutí do jangu a proto chápu Kushiho snahu o jinizaci mb.

Zažil jsem extrémy i v běžném životě, antidepresiva, bezdomovectví například v zimě je to celkem zážitek, drogy, několik let pocit, že každá vteřina je utrpení, velkou touhu nežít, abych to už tak nemusel cítit. Asi mi extrémy něco daly, třeba to, že jsem objevil mb a měl výdrž se jí věnovat tolik let abych alespoň trochu pochopil o čem to je a byl schopný více a lépe vnímat energie a lecčemus porozuměl, seznámení s manželkou, vážení si maličkostí a radování se z nich viz zdravotní stav.
     Přesto bych vyhledávání extrémů nedoporučoval, ono to totiž taky nemusí vyjít a člověk se z toho už pak nemusí dostat. Extrémy, podle mě, nejsou příliš dobré a jsou riskantní.

Ty jakoby stále něco hledáš a sám píšeš, že kolikrát vlastně nevíš co chceš a logicky, kdyby si to věděl, tak to uděláš. Jak píšeš, že kdyby si věděl, že chceš deset let studovat ekologickou školu a pak jet do Amazonie zachraňovat pralesy, tak že to uděláš a pak by to jistě bylo v pořádku, ale ty to vlastně nevíš a možná hledáš co by tě naplňovalo a zároveň asi víš, že je hodně cest, které nejsou snadné a která je ta správná, že?

Ono to s tím moc nesouvisí, ale napadlo mě, jak jsem kdysi chtěl žít někde jinde, například na Novém Zélandu a říkal jsem si, jo tam bych byl šťastný, tady ne. A pak mi došlo, že by to byl útěk před sebou samým, potřeboval jsem se vyrovnat uvnitř, abych pochopil, že můžu být šťastný i tady a nemusím nikam cestovat.
     Později jsem potkal několik lidí, kteří procestovali kus světa a strávili na cestách roky i v těch nejexotičtějších, nejodlehlejších končinách a mluvili pak o tom samém, co jsem napsal já.

Ty někdy obdivuješ lidi, kteří napíšou něco ve smyslu, že schizofrenie je stav největšího osvícenství, že to je to nejvíc, co může být. Ten člověk musí mít v hlavě pěknou bramboračku.
     Nebo, že je lepší alkoholikovi pomoct na onen svět, stejně by to udělal sám za pár let. To je slušná troufalost a hraní si na Boha. Každý má dostat šanci a brát někomu život, protože vyhodnotím, že je to pro něj nejlepší, že se ze svého alkoholismu nedostane?
     Jinak jistěže je z mého pohledu lepší být mbtikem, než jím nebýt, ale v závislosti na konstituci na tom nějaký neembtik v různých ohledech může být lépe než nějaký jiný mbtik, podstatné je, že s mb je to, dle mých zkušeností, po všech směrech lepší. Dnes je už dostatek zkušeností, poznatků i vědecké práce o vlivu na zdraví a psychiku člověka díky jídlu, že o tom nemůže být pochyb.

Máme tady různé energie a pokud někdo, kdo má zájem a o nějaký zdravější životní styl napíše, že používá mikrovlnku aby se ušetřil čas, tak mě k tomu napadá, jak  nám doktorka Strnadelová říkala, že měla v péči rodinu s nemocnou holčičkou s leukémií a rodina přešla na mb, zdravotní stav se zlepšoval a po nějaké době došlo k propadu a stále se to zhoršovalo, promýšleli kde co a nakonec se zjistilo, že si rodina pořídila mikrovlnku, tak jí přestali používat a holčička se nakonec uzdravila. Je to extrém jin a myslím si, že i na toto je už dost informací.

Je to o vnímání energií, já když si to zkusím, tak to cítím, vůbec mi to nechutná a po takovém jídle se cítím divně a nejsem sám i jsme to zkoušeli, že když nebudu vědět, které jídlo je a které není z mikrovlnky, zda to poznám a poznal jsem to na chuti a cítí to více lidí.
     Já nevím, zda není lepší si vařit klasicky bez mikrovlnky, než používat mikrovlnku a snažit se o nějakou zdravější stravu. 
   Nechce se mi to po sobě číst, vycházím z toho, že myšlenka je důležitější než pravopis, jazykový slovosled a podobně.

Každý člověk a tedy i instruktor si mb může nějak přizpůsobit dle sebe, své konstituce a pak to třeba i tak  vyučovat i když dobrý instruktor se na to možná alespoň částečně povznese, nicméně nevím, zda to jde úplně a zda je to vlastně žádoucí a je na nás abychom si od každého vzali to co chceme, co si myslíme, že je pro nás dobré a byli sami sobě guruem, vizionářem, instruktorem, vůdcem. A takhle to i učí, dle mého ti největší velikáni, ti nechtějí pěstovat závislost na nich samotných.

Pokud já bych musel jmenovat jen jediného člověka z těch lidí tady a jistě jich je tady více, který má zkušenosti, schopnosti, znalostí, ví a umí to předávat, tak bych jmenoval WL.
     Myslím si, že zrovna on ti může předat ty důležité informace pro tebe, pokud se někdy setkáte, zkus mu naslouchat a zapamatovat si, co ti řekne. To je můj názor, pocit z toho.

Mě přijde, že ty vstřebáváš, čteš, přijímáš, zajímáš se o velmi mnoho znalostí, informací, náboženství atd. a to jistě není na škodu, ovšem otázka je, zda jsi schopný si ty informace v sobě uchovat, zažít, vstřebat a nebo zda jen novější informace nenahrazují ty staré a nefunguje to někdy jako nějaký průtokový ohřívač, staré ven, nové dovnitř, to já nevím. A jestli je v silách, schopnostech jednoho člověka pojmout, vstřebat, zažít si řadu učení dostatečně dlouho a do hloubky, zda na to vůbec stačí jeden lidský život.

Myslím si, že člověk, který opustí mb po letech nebo v ní hodně poleví, si časem může přestat uvědomovat, že je na tom třeba hůře. Může to přestat vnímat. Nemluvím o lidech, co se o mb pokoušejí například rok a podobně, takoví lidé těžko poznali, co je mb.
     Já mám pocit, že co je mb poznávám až teď po devíti letech, jenže to jsem měl už několikrát, takže za deset let možná řeknu, že co je mb vím tak rok. Smiley

Z mého pohledu extrémy (jídlo, aktivity, drogy, cokoli) spíše oslabují, trvá to pak delší dobu se vrátit k normálu, podle mě je to zbytečné plýtvání energií, která by se dala využít bohulibějším způsobem a pokud se hazarduje se životem, tak tam už chybí, podle mě, pokora, je to neúcta k životu.

Zatím na tom nejsem tak, abych řekl, že bych si vybral stejnou cestu se všemi extrémy, které jsem prožil, kdybych si mohl vybrat, ale je možné, že za pár let už mi vše do sebe lépe zapadne a vše co jsem prožil přijmu tak, že řeknu, že jsem rád, že jsem to prožil. Na druhou stranu, je možné, že se to někde zúročí.
« Poslední změna: 21. Září, 2010, 17:02:39 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #576 kdy: 21. Září, 2010, 17:02:23 »

Eek Eek Eek budu mit ted problem se na to vic soustredit a zamyslet se nad tim, ale diky moc agarku!! pryc jsou ty casy, kdy jsem to tu takhle pitval, ale ono to zas prijde Smiley
Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #577 kdy: 21. Září, 2010, 20:00:49 »

... tak nejdříve mě napadlo se pokusit proniknout do odborné terminologie oblasti, kterou La Tibor nakousl - ve sledu: Motýlí efekt - Lorenzův atraktor - Fraktál - Hausdorffova dimenze - tou mé nadšení a snaha proniknout do teorií kvantové mechaniky definitivně vyšuměla ...  :'(

Nicméně ten motýlí efekt, se mi zdá ještě celkem pochopitelný : http://cs.wikipedia.org/wiki/Mot%C3%BDl%C3%AD_efekt

"Motýlí efekt
Motýlí efekt, nebo také efekt motýlího křídla, vyjadřuje citlivou závislost vývoje systému na počátečních podmínkách, jejichž malé změny mohou mít za následek velké variace v delším průběhu. Mezi umělé systémy, které tento efekt vykazují, patří například Lorenzův atraktor.
Název se vztahuje k myšlence, že i něco tak malého, jako třepetání motýlích křídel, může v konečném důsledku vyvolat tajfun třeba i někde na druhé polovině světa"  - v tom je přece kus pravdy - de facto na tom staví i samotná MB - všechno souvisí se vším, každá příčina má svůj následek, atd ...

K tomu vašemu celému dalekosáhlému dialogu ( Tvého a La Tibora ) mě napadá, že je La Tibor "na jedné lodi" se všemi ostatními, kteří jdou proti proudu - a jít proti proudu se dá mnohými různými způsoby - La Tibor si pouze vybral odlišnější způsob, než je ten Tvůj ...

Pro mě osobně je důležitá informace ta, že vím o dalším člověku, kterému se nelíbí žít v tomto nastoleném systému, a že se s tímto poznáním a touto zkušeností vyrovnává po svém ...

Jak píšeš:
"MB me ale neustale presvedcuje (diky vlastnimu prozitku), ze fyziologie determinuje nasi psychiku/mysleni, ale je to nejaka forma smycky, kde to funguje i opacne - ale logicky, prvni bylo fyzicke telo, mozek a pak az nase chovani v ramci tohoto tela. Kvalitu fyzicna urcuje v nejvetsi mire to co pozijem/vypijem/fetujem. Vse je v MB (potazmo taoismu) energie. Jak kvalitni je telo, tak kvalitni je mysl, potazmo usudek (judgment slovy zakladatele MB, coz bylo pro nej ale to same jako consciousness). Takze v MB se rovna - kvalitni strava = kvalitni mysl = vedomi a z kvality vedomi vychazeji kazde nase ciny."
A agarek zase ve svém příspěvku zdůrazňuje roli konstituce ...
Tak mi v těch vašich teoriích trošku chybí DUCH - kam se vám oběma poděl ?  Wink   Nemyslím, že by mohlo platit, že kvalitní strava vytváří kvalitního ducha, protože, dle mého názoru, jej není možné definovat jako naši osobnost - jako naše vědomí, prožívání a myšlení, (  které  je samozřejmě možné kvalitou stravy ovlivnit ). Nemůže to snad být tak, že se kvalitní DUCH spolu s kvalitní stravou spolupodílí na kvalitě konstituce i osobnosti - kvalitě našeho vnímání, prožívání, myšlení, konání ? 
Má teorie vychází z předpokladu, že každý duch je v pravém smyslu slova DOKONALÝM - před každou inkarnací si vybírá čas a prostor, kam a s jakým cílem, účelem, chcete-li posláním, se bude inkarnovat, a samozřejmě také, do jakých podmínek, včetně míry genetické kvality fyzického těla ...
Kvalitní strava je dobrým pomocníkem ducha, ale není bezvýhradnou podmínkou pro kvalitní konstituci a kvalitní osobnost ....  Wink
Respektive - strava je schopná kvalitou své energie měnit vše na fyzické úrovni. Kvalita našeho vnímání, cítění a myšlení je už ovšem průsečíkem ducha a fyzické konstituce .... 
Je to dostatečně srozumitelné ?  Smiley Wink Roll Eyes
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #578 kdy: 08. Říjen, 2010, 11:01:24 »

jen technicka poznamka ze skeptickeho kridla...

ne kazdej motyl zpusobi bouri, dokonce NAPROSTA vetsina motylu nezpusobi nic a v tom je ten problem

pokud je to jinak, tak na to zatim neni teoretickej aparat, kterej by to postihnul

tudiz astrologie nebo makrobiotika jdou o podstatnej kus dal k totalne synchronicitnimu svetu; neboli veda nema problem s motylim efektem, ale ma ho s makrobiotikou, astrologii a homeopatii... ja mam nejakou viru v synchronicity, ale az v takhle totalni zatim ne, protoze mam pocit ze to uz je nejakej nezdravej stav schizofrenie, kteryho se bojim, neb je to jednosmerna draha
Zaznamenáno

Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #579 kdy: 09. Říjen, 2010, 12:47:27 »

... naštěstí už nedávám rovnítko mezi synchronicitu a  jednosměrnost dráhy ...   Sparkle  z131 Sparkle
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #580 kdy: 09. Říjen, 2010, 16:05:16 »

co tim myslis. tou jednosmernou drahou?

nejakej "tvrdej" determinismus stylu, kdyz nebudu jist A, tak se nikdy nestane B, ale ze ta implikace je volnejsi? sry, ale tou jednosmernou drahou muzes myslet cokoliv, mozna jsem jen rozespalej

ja jsem tim, ze nechci/nemohu jit do te schizoidnosti naplno chtel rict, ze nedokazu vnimat kazdej svuj krok jako absolutne dulezitej, stejne jako vsechna mavnuti motyla MOZNA nemaji dalsi dusledky; jsou jen jista vyjimecna mavnuti motylich kridel, ktera zpusobi bouri na druhem konci sveta a stejne tak jsou jen urcita rozhodnuti v zivote maji zasadni dusledky..teda tak to vnimam

bavil jsem se s otcem a ten rikal, ze si povida i s malirskou spachtli, ktera mu rika, ze ji ma polozit o par stupnu jinak a on to udela... no mozna to JE ten spravny pristup, podobne jako makrobiotik, co si pece chleba, micha testo zprava doleva a nikdy zleva doprava a vzdy rucne... ale tam jsem se zatim nedostal; snazim se koncentrovat energii na ty okamziky, kdy si myslim, ze jsem prave v tom stavu motyla, co se nachazi v tom fraktalovem rozhrani, kdy velmi mala zmena muze necim pohnout (zasadni kritika tohohle pristupu je, ze si namlouvam, ze dokazu ten stav fraktaloveho rozhrani najit Smiley )... ty vyse popsane priklady mi prijdou jako mrhani energii, jenze lidska sugesce je mrcha, takze za predpokladu, ze mam nahodou pravdu, to videt neni

proste i kdyby byly homeopatika nesmysl, tak nemame sanci to rozkodovat, pokud tomu verime a to po velmi dlouhou dobu, behem ktere se stane neco moc spatneho, totiz dojde nam energie, kde se snazime drzet vuli tu falesnou realitu [tady neresim zda jsou nebo ne, kdyby na to nekdo chtel reagovat, uvadim to jako priklad v podminovacim zpusobu]
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #581 kdy: 14. Říjen, 2010, 00:21:11 »

Citace
ale logicky, prvni bylo fyzicke telo, mozek a pak az nase chovani v ramci tohoto tela. Kvalitu fyzicna urcuje v nejvetsi mire to co pozijem/vypijem/fetujem. Vse je v MB (potazmo taoismu) energie. Jak kvalitni je telo, tak kvalitni je mysl, potazmo usudek (judgment slovy zakladatele MB, coz bylo pro nej ale to same jako consciousness). Takze v MB se rovna - kvalitni strava = kvalitni mysl = vedomi a z kvality vedomi vychazeji kazde nase ciny.
Ja to tak nevidim. Pokud existuje reinkarnace a jakekoliv plane krome fyzicke, tak telo jsou pouze docasne saty ktere si jako vecna bytost oblekas. Samozrejme ze dela smysl se o nej dobre starat, a spravne ho krmit. Ale v celkovem pohledu to neni nic nez docasne saty. A to jak ho krmis, ma taky jen omezeny vliv na tebe jako multi dimenzionalni vecnou bytost, coz je dano tim, co telo je. Ty existujes i bez tela, jen ne ve fyzicke realite. Kdyz nejsi ve fyzicke realite, tak jidlo nepotrebujes.
To neznamena ze kdyz jsme inkarnovani, tak fyzicno neni dulezite. Samozrejme ze je, jinak co tu vlastne delame, ze. Ale stavet to na prvni misto...
Ale tohle jsme tady uz resili, takze je to porad dokolecka...
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #582 kdy: 07. Leden, 2011, 09:08:00 »

Těhotenství z pohledu chlapa, cestovatele
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #583 kdy: 21. Březen, 2011, 08:23:53 »

Resim doma jak bych si vyskladal celou zed jen knihama, udelat si policku vylozene jen na knihy, ne zbytecne sirokou, ne zbytecne vysoke mezery a hlavne jak to udelat, kdyz jsem ze dreva jeste nic neskladal.. a stacilo vygooglovat nejjednodusi bookcase reseni a tohle se mi libi Wink

http://www.homebysunset.com/home_by_sunset/2009/08/how-to-make-your-own-bookshelves.html
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #584 kdy: 25. Březen, 2011, 19:28:10 »

Mělo by se toho jíst pomálu? Můžou mi takové dávky několikrát do týdne i uškodit?

Zaznamenáno
Stran: 1 ... 37 38 [39] 40 41
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení