Stran: [1] 2 3 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: Beruška  (Přečteno 30074 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 21. Květen, 2009, 13:09:06 »

Milý deníčku  Grin!
Po letech váhání, k čemu bys mi tak mohl být dobrý, konečně nastal ten kýžený okamžik a jsi tu...
K čemu budeš dobrý, to netuším, ale sdílená bolest - poloviční bolest, sdílená radost - dvojnásobná radost.
Takže dnes radost : svítí sluníčko a hřeje na duši i těle, tudíž dosti keců a hurá do přírody Blob, dnes to bude akce KOPR. Úžasná to laskomina...A bude koprmajda a salátek s koprem a protože mě nic dalšího nenapadá, co zbude, nakřečkuju na horší časy do soli.
S pozdravem : Hurá na kopr!
Beruška 761
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Květen, 2009, 16:36:39 »

Milý deníčku!
Už je tady opět mé jarno-letně-podzimní dilema. OVOCE! Na zahradě dozrávají střešně a jahody a odolat mi nelze. Proč je ta makoška tak zatvrzele proti ovoci, co nás na nás čeká za humny?  Eva v ráji měla zakázaná jen jablka, to jsme na tom tedy nesrovnatelně hůře! A naši předkové - ti se ovocem cpali jako nezavření!
Navíc mi to připadá velmi vymakané - ty první střešně a jahody v sobě moc sladkosti nemají, následujcí maliny, rybíz, angrešt jakbysmet, jako by nás startovaly do sladších druhů jako jsou meruňky, broskve, jabka, hrušky...
Srdečně zdravím všechny ortodoxní makoše a jdu na střešně.
B.
 On Fire
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Květen, 2009, 16:47:40 »

Nedávno se tady na fóru přece řešilo téma MB a došlo se k závěru, že v tomto strav. směru není NIC zakázáno a zároveň přikázáno, co se jíst smí. Žádná ortodoxie! Je to hlavně o "energiích" a umu s nimi pracovat. Takže proč se tím stresuješ? Poslouchej svoje tělo... Každý je jiný...
Navíc všechno ovoce nelze přece házet do jednoho pytle! V našich klimatických podmínkách nám příroda nadělila jablka, hrušky, třešně, jahody, švestky, meruňky atd., tak proč toho nevyužít? Jiné je to u ovoce exotického, protože tam je ten "yin", myslím,  dost extrémní a způsouje našemu tělo asi docela "šok"...

Šup na zahradu se pěkně napást  Wink
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Květen, 2009, 08:51:06 »

Milý deníčku,
obědovou inspiraci beru z našich zahrádek - je to od koprové anabáze má velká oblíbenka, kterou jsem pokřitila na KOPRÁT - na lžíci oleje orestovat cibulku, na tom podusit celou (včetně šupky) mlaďounkou nakrájenou cuketu v troše vody, zahustit rýžovou moukou, ochutit umeoctem a špetlou soli. Pak to celé rozmixovat a na závěr přisypat sekaný kopr - přiměřeně-přiměřeně - pro mně je ho tam dosti. Mňamka s polentou. Tak trochu to připomíná barvou špenát se smetanou. Bílkovinu k tomu dle libosti, já měla rybí polívku, takže mi tam nechyběla.
Koprátek byl k obídku včera, kopr už došel, budu muset vyrazit na další ...
 Smich
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 28. Květen, 2009, 07:56:49 »

Milý deníčku,
zas mi dnes v noci přišlo to křečovito - budí mě příšerné křeče v nohách, kdykoliv se pohnu - řeším to hořčíkem v tabletách, ale marně hledám příčinu a souvislost. Je to vždy jednodenní záležitost která po hořčíku přejde a zase mám na dlouho pokoj, ale netuším, co to spouští, co mi ten hořčík sežere tak rychle, protože to přichází bez varování. Dříve mě to nabíhalo jaksi postupně, takže to šlo utnout v počátku. Jediné, co se mi podařilo vysledovat, že ty křeče možná souvisí s množstvím vody v těle, ale zas netuším, co mě před nimi tak vyždíme.
Jinak dnešní obědová inspirace jsou placky z lehce vykvašené snídaňové kaše s kedlubnovým zelím. Bílkovina bude v polívce.
B.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 28. Květen, 2009, 08:17:45 »

berusko, skutecne krece v nohou byvaji casto spjaty s pitnym rezimem, tak si kup magnesii a nos ji se sebou misto tabletek...  Grin   ridka kase nebo polevky nemusi byt vzdy dostatem tekutin, obzvlaste kdyz je teplo...
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 29. Květen, 2009, 08:58:00 »

Milý deníčku,
křeče byla jednonoční záležitost - vůbec se mi zdá, že některé problémy se řeší velmi rychle, na rozdíl ovšem od jiných (různé kloubové bolístky).

Milane, taktéž ty křeče připisuji tekutinám a jejich úbytku, ale zdá se mi, že to více než po vypocení pociťuji při "vymočení". Zdá se mi, že jím a piju stejně, a přesto některé noci celé prospím a jiné občas promočím (a tím nemyslím prostěradlo, ale to, že 2 - 3 krát musím z pelechu...). Něco v jídle na mně působí močopudně. Mám podezření na čaj z dýňových semínek. Je to možné?

Jinak dnešní obědová inspirace - protože mi v lednici straší načatá sojanéza, bude teplý těstovinový salátek s dušenou zeleninkou. Polívku tu neřeším, ta se jaksi vždy vyřeší sama z zeleninového vývaru a něčeho do něj.
No a bude dezertíček - třešně, třešně, občas proložit jahůdkou a navrch třešně.
No, asi to nebude dezertíček, bude to večířka (že by na tom vitariánství přece jen něco bylo? mnam )
 53 B.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 29. Květen, 2009, 22:14:07 »

urcite mas spravny postreh, caj z dynovych seminek se pouziva na odvodneni. pokud porad odvodnujes, tak vznika problem, kdyz neni z ceho. taky se ti mohl stahnout mocak, proto jezdis jak hasic s vodou.
Prestan pouzivat caj z dynovych seminek, pij vice vody a udelej si azduki napoj. verim, ze se to zlepsi.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 01. Červen, 2009, 16:04:29 »

Milý deníčku,
tak se nám to jaro vrbí podle předpokladů - třešně utěšeně dozrávají a já se cpu jak nezavřená. Včera jsem to počítala - snědla jsem jich 300 kousků, 150 odpolední dezertík no a dalších 150 večeře - ty jsem už dojídala v dešti, ale chtěla jsem to jaksi "zaokrouhlit". Ony dozrávají postupně, takže jen obcházím pod stromem a vybírám a ty zralé tam přece nemůžu nechat Nenene
Já došla k makošce jaksi oklikou, jak to tady pročítám, tak je tady převážná většina zodpovědných mladých lidí, kterým není lhostejné, co do sebe ládují. To mě tedy v mládí lhostejné bylo, tedy vlastně nebylo, ale má  tabulka vhodnosti potravin vypadala zcela jinak, denně vhodné byly mléčné výrobky v jakékoliv formě, cukr, ovoce a zelenina, maso se řadilo mezi ty občas vhodné spolu se vším co teče... No a časem jsem jaksi nepozorovaně nakynula do obezity a když už se mi to zdálo opravdu moc, vyrazila jsem s váhou necelých kg/169 cm výšky na týdenní hubnoucí kurz (v létě 2005) kde slibovali - 7 kg bez jo-jo efektu. Sliby - chyby, zhubla jsem sice jen 3,6 kg, ale skoncovala s cukrem a kávou (alkohol jsem už zrušila hodně před tím a maso nebylo nikdy mým favoritem, byla jsem pár let vegetarián, to tam spíše trochu přibylo). No a když jsem se vrátila, zdálo se mi vhodné v tomto stravovacím režimu a hubnutí pokračovat. Trochu jsem si ho upravila po svém, maso nahradila rybama, vypustila mléko do roka bylo 20 kg dole.  Jenže to už mi došlo, že se nemůžu vrátit ke starým stravovacím zvykům, a ten nový způsob mi vlastně vyhovoval, takže nebyl důvod ho měnit. Mohla jsem se dosytosti najíst chleba a zeleniny a luštěnin a ovoce - co více si přát. Až po dlouhé době mi došlo, že jsem vlastně nejblíže k makrobiotice, nastudovala jsem pár knížek a stala se ze mně makoška - stačilo ubrat pečeného a přidat vařeného!
Je úžasné, jaké dobroty s tak relativně malým množství surovin lze vykouzlit. V zimě nemám nejmenší problémy a dá se říct, že jsem 99 % makoš, počínaje jarem to ale díky té přemíře ovoce jde jaksi někam... Mimoza Ale nemyslím, že by to bylo zas až tak zlé, tropické ovoce mě nebere, a to, co vyrostlo na naší zahradě, vyrostlo tak trochu pro mne (jak píše kdesi Anastazia). Potíž je spíše v tom, že díky tomu cukru mi lehce dýchne váha nahoru a ručička šimrá sedmdesátku, čemuž se usilovně bráním. Zatím se mi to každou zimu podařilo umravnit, takže doufám, že to zvládnu i letos.
Ten, kdo někdy nosil delší dobu silnou nadváhu ví, že to je doživotní souboj.
Nicméně dnes to bylo 69 tedy celkem pohoda.

A teď ještě dnešní odědová inspirace : houbová polévka s nudlemi a zeleninové rizoto z včerejší naturalky s tavenýrem (hurá, bílkovina vyřešena, ta mi často dělá problém aby byla) a pickles. Ráno byla jáhlovo-amarantová kaše  s blanšírovanou ředkvičkou a naťovou cibulí (lahůdka) a spoustou různých ďobíků no a hádej, milý deníčku, co bude večeře!
To bys neuhodl!
Třešně, třešně, no bude jich nepočítaně a možná i počítaně, to se uvidí, ale určitě moc a navíc neprší, takže prověřím i vedlejší jahody.
Mějte se všichni sladce! A nespěte, na to bude čas až pod drnem!

Nevíte někdo nějaký jangový tip jak ten třešňový jin srovnat - sypat si sůl pod jazyk rozhodně nechci, ani to zapíjet sojovkou, když už mě něco fackuje, tak to stačí z jedné strany.
 Poklona
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 01. Červen, 2009, 16:59:50 »

Jin se dá zmírnit třeba varem nebo pečení. Ničím jang bych to nezajídala,nezapíjela Wink
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 03. Červen, 2009, 13:00:41 »

Milý deníčku,
jsem jako na houpačce. Třešňový kolaps se zdá být lehce zažehnán - můj zažívací systém má rozhodně více rozumu než mé chutě, takže mě včera postihla lehká forma "strašné břišní nemoci" ( a to jsem jich v pondělí snědla jen 224) a navíc mi kamarádka dovezla dezertíček s povařenými třešněmi, aby posílila radu od El v praxi, já si totiž říkala, že to nezvládnu počkat, než se ty třešně uvaří, tudíž je to pro mne nepoužitelné a ta chuť bude někde úplně jinde a vidím, že to není pravda...Takže stačí naslouchat, odpovědi se vždy najdou. Děkuji.
No nicméně dnes jsem té své makošce dala opět lehce na zadek, protože jsem neodolala nabídce našeho zaměstnaneckého meníčka - lososový steak s citronovou omáčkou a brambory. Předložila jsem to zdravě neslanou zeleninovo - kváskovou polívečkou no a zašpuntovala lisovaným salátkem s ředkviček a cibule, tak snad nebude úplně nejhůř. Budu asi krapet jangově akčnější, což někdy není na škodu.
Hurá do práce  dancing
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Červen, 2009, 13:13:18 »

Milý deníčku!
Zdá se, že s tou mou slinivkou to bude celkem v pořádku, třešně jsem napřed přehnala, pak umírnila a teď už několik dní jedu tak 100 - 150 kousků denně a jsem v poho... Takže si tělíčko jaksi zvyklo a třešně na stromě č.1 (kaštánky) pomalu končí, takže ještě pár dní na ty nejsladší kousky a pak bude zřejmě malá pauzička do stromu č.2 (srdcovky). Nicméně jak vidím, jak se to všechno nalejvá a zardívá - asi nebude o fruktózu v přírodní formě nouze.
Teď o víkendu jsem dostala další lekci z jiné strany makošského spektra. Kdysi v prehistorických dobách byl oblíbeným pokrmem celé mé rodiny lilek plněný anglickou, sýrem, pálivým salámkem a paprikou  Mimoza. Ty doby jsou dávno pryč, ale jen pro mne. Mí blízcí - nejbližší tento pokrm stále vyžadují a nedají si říct a občas mi to své přání vyfutrují i těmi lilky, takže nezbývá, než je nějak zpracovat. Takže jsem vymyslela napřed takovou přechodní variantu plnění s tempehem, tavenýrem a paprikou a pak ještě lépe místo lilků tím (pro sebe) naplnit celer..., nicméně tento víkend jsem se na náhražky vybodla a nemůžu říct, že by mi nechutnalo mnam.
Lilkem prý lze zabít - no to se naštěstí nestalo.  Nenene Akorát mě začal bolet kyčel - ty lilkovité se s klouby  nerady, tak to budu muset přečistit.
Ostatně, neví někdo, jak takové čištění kloubních nánosů urychlit?
Teď už ale zase sekám dobrotu, Věrka Ch. by se mnou dneska mohla klidně zasednout ke stolu...  Pusa Mrk
 :53:B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 12. Červen, 2009, 09:33:32 »

Milý deníčku,
ta třešňová terapie má něco do sebe. Další naučná lekce ohledně fungování metabolismu. Jsem v poho na těch cca 100 kouscích denně, teď při byly i višně... Třešně a višně jsou údajně bohaté na hořčík - a mně začaly opakovaně trápit noční křeče v nohách. Jasňačka - cukr z ovoce ho jaksi žere, ale proč se současně z téhož nedoplňuje. A proč mě to netrápilo před cca 4 rokama, kdy jsem cukr a sladkosti konzumovala denně v óbrovském množství? Byla jsem taková "slaďoučká vegetariánka", nerada bych se stala "křečovitou makoškou". Look Round
Teď mě čeká týden dovolené někde na kolech, co budu jíst nevím, pít budu magnezii.
 Cyklista
B
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 24. Červen, 2009, 16:59:48 »

Milý deníčku!
Tak ta dovolená je v čudu, a ani moc výletní nebyla. Napřed pršelo a do toho se nám jaksi s koly nechtělo, no a pak se nám zdálo, že už to nestojí za to... Takže domácí zavařovací "pohodička" - on to prý už dnes skoro nikdo nedělá, nicméně mi se zdá to uchování ovoce ve vlastní šťávě a ve skle, po lehké tepelné úpravě, jako makošsky nejpřijatelnější. Jasňačka, že to v zimě nebudu jíst tolik co v létě (máme malý sklep Smich a málo flašek a času a vůbec...), nicméně občas na zpestření přijde v zimě nějaký ten dezertíček k chuti mnam.
Takže mám zavařený protlak a kompoty ve vlastní šťávě bez jakýchkoliv přísad z třešní i višní. Dcerenka taktéž ráda mlsá a snaží se cukr omezovat, tudíž si navařila hafo marmelády s glukózou a agarem - nevím, do jaké míry je to košer, ale kolem MB zatím jen tak lehce obchází po špičkách, takže je to jakési přiblíženíčko.

Jinak jedeme dál... váha je nebezpečně přibližována k 70 (tak kvanta ovoce - jak jinak, doufám, že se mi to podaří ukočírovat). Višně a jahody končí, ještě mě čeká strom srdcovek a maliny a rybíz a angrešt a josta no a pak bude snad chvíle oddychu pro slinivku.
  761 B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 30. Červen, 2009, 11:31:59 »

Milý deníčku!
Tak se zdá, že už toho deště snad bylo dost... Nemáme povodně ale i tak mě zlobí, jak třešně a maliny hnijí a to je opravdu prkontina proti těm chudákům z Jeseníku a jinde. Jaksi se z těmi povodněmi roztrhnul pytel - že by začínala doba vodová?
Na zahrádce se daří hlavně slimákům Mimoza
Hokaida kvetou a zatím tam dýněčky nevidím, asi je jim zima. Jelikož po dřívějších zkušenostech vím, že mají silné šphací sklony a už jsem je sklízela i ze stromů, letos jsem jim nabídla na šplhání síť, tak jsem zvědavá, jak se jim to bude líbit. Každopádně se to moc nelíbí slimákům Nenene
Dnešní obědová inspirace : lopuchová polívka, omáčka z adzuki, kedlubnové palcky, lisovaný salátek. S chutí do toho, půl je hotovo...
 dancing
B.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení