Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Tisk  
Autor Téma: Beruška  (Přečteno 30912 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #105 kdy: 02. Květen, 2011, 18:21:03 »

Jee, a kdepak jste byli, Beru? A kam se chystate? Koukam, ze jsi zbehly cestovatel! Wink
Jinak jsem se nechala inspirovat lozicimi dynemi - zapichala jsem k nim bambusove tycky (snad je udrzi, na kovove leseni tu nemam lidi ani material) a uz mi rasi rostlinky!! (dnesni objev) Smiley
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #106 kdy: 03. Květen, 2011, 14:38:24 »

Pauli,
byla Majorka, bude Korsika, ale do světoběžníka mám opravdu daleko. Spíš chytám druhý dech a doháním nedohnatelné. Občanku už mám hodně zaschlou a vám všem mladým a krásným jen tiše závidím ten váš rozlet... tu lehkost bytí.
 53
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #107 kdy: 09. Květen, 2011, 15:01:43 »

Milý deníčku,
tak na mně už  zahrada  zaútočila v podobě první laskominy - rebarbory. Podle pana Pratcheta je jakousi připomínkou jiných světů - no to nevím, já z ní v této dimenzi vytvořila s agarem a trochou jablečného pyré úžasné želátko - a kupodivu asi nebylo nijak prudce hořčožerné, takže se křeče nedostavily...
Hurá, třeba se blýská na lepší časy.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #108 kdy: 15. Červen, 2011, 11:10:11 »

Milý deníčku,
tak mám po další dovolené a těch 10 dnů v plném pracovním nasazení už definitivně smazalo její ozdravné účinky. Ještě štěstí, že den D se blíží.
Korsika byl z MB hlediska totální kolaps - oni jedí hlavně uzeniny s bagetou, zelenina a ovoce je u nich jaksi na indexu (pokud nejste v nějakém tom luxusním hotelu, kterých je tam ovšem poskrovnu). Ještě štěstí, že jsem s sebou táhla vařič a pytel vloček, tak se mi tu jejich polopenzi podařilo alespoń lehce máknout. Jinak příroda perfektní, turistů mimo pobřeží málo a i na tom pobřeží nic moc.  Ve vnitrozemí je to pěkné, hory nádherné - tedy ty vyšší, ty nižší prakticky nepřístupné mimo cesty - už vím, co je to machie.
Teď mě doma přivítaly střešně a tak si užívám - s počítání jsem už vyrostla - prostě cpu denně co se vleze, protože závod s ptáky už mám předem prohraný.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #109 kdy: 21. Červen, 2011, 13:50:42 »

Milý deníčku!
V mé nejoblíbenější externí střešňové aleji vrcholí sezóna. Takže tu mou makoškou vidím hodně tmavě rudě - co už...  Dobré je, že tato alej je cca 8 kopcovitých km daleko, takže si tam nemůžu odskočit jen tak. A ještě lepší je, že se vyskytuje v mém pracovním teritoriu, takže to dnes dopoledne bylo úžasné místní šetření spojené s ústním jednáním. Strašná břišní se zatím nedostavila, doma na zahradě už mám první střešni obranou naultimo, no a ta druhá, srdcově-křupavá začíná dozrávat, takže mě večer ještě čeká ještě výběrové řízení.
Slimáčí nájezdy na salátě neutuchají. Vyhlásila jsem vendetu a útočím 2 x denně - zpočátku bylo vždy nad 100 obětí, teď už to číslo kleslo, ale stále se pohybuje v desítkách. Hajzlíci útočí hlavně na salát a lilie. Hokaidíčka zatím nechávají bez povšimnutí, což je dobré, ten salát vedle je asi chutnější.  Možná to bude mít ten přínos, že si malých dýněček, které jsem už tam našla, nevšimnou, a na velké už pak nestačí. ASPOŃ DOUFÁM!!!
Spolu s našimi bojovníky v Afgošu hlásám: Dum spiro spero!
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #110 kdy: 01. Srpen, 2011, 10:22:32 »

Milý deníčku!
Konečně přišel dlouho toužebně očekávaný a vyhlížený den D a dopadá rozpačitě. Mé plány rozpouští déšť. Tak sedím doma  a do ničeho se mi nechce a připadám si jak tygr v kleci.
Řečeno slovy mého oblíbeného klasika : "Jsou předsevzetí, jsou však činy, o něž se všechno rozbije...", no u mně se to rozbíjí spíše o nečiny.
Doprčic, kam zmizly ty letní sluníčkové dny, vedra až k zalknutí, psi rvoucí se o chládek???
A chčije a chčije!!!
Ještě štěstí, že jsem optimista, jinak by to stálo za H.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #111 kdy: 19. Srpen, 2011, 13:03:13 »

Milý deníčku!
A je líp!!! Nastalo léto!!!
A zrají švestky. A je jich dost. Tady u nás sice většinou končí v sudu a mnozí sběrači, maskovaní notoři, jsou lehce agresivní, když jim je někdo bere k jiným účelům, ale já se nedám.
Díky tomu teď lehce těžce odfukuji s nacpaným bříškem, protože k obědu byly švestkové knedlíky a byla to lahůdka. Zbufla  jsem 7 kousků - zvládla bych asi i více, ale jsem přece MAKROBIOTIČKA. A byly totálně zdravé - z kvašeného kroupového těsta, sypané drcenýma grahamkama od Naturalů a pokapané ... no to tu raději nenapíšu, prostě  byly pokapané a vonělo to a chutnalo ještě lépe.
Takže tak...
A teď sedám na kolo a jedu to někam vybušit.
Tento způsob léta se mi začíná líbit.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #112 kdy: 28. Září, 2011, 21:14:13 »

Milý deníčku!

Musím se trochu pocaftat!
Splnil se mi jeden ze snů a starobu jsem oslavila výstupem na Gerlach. A všechny mlaďoše varuju : Neříkejte to Nečasovi s Kalouskem, nebo vám to tak natáhnou, že se jí nedočkáte!
Při výstupu sice dostala makoška krapátko zabrat, protože jsem sáhla po energetických bombách, ale teď zas už sekám latinu.

Život je krásný - a i když mi to nebudete věřit - starobní důchod je úžasná věc. Ráno mrknu pod polštář, je tam sumička tak akorát, takže ještě lehce dospím, no a potom - hafo času na to, co chci dělat ... Jedna známá přirovnávala své pocity při odchodu do důchodu se složením maturity. To mi moc nesedí,  spíše se cítím, jako by mě pustili z vězení.

Život je krásný!!!
B.
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #113 kdy: 28. Září, 2011, 22:52:32 »

Každopádně gratuluju ke splněnému snu. Mě přijde, že důchod je možná další rozměr a možná i trochu zkouška, znám ze svého okolí lidi, co to nezvládli. Ti co nemají širší záběr zájmů, koníčků, aktivit, přátel, nejsou tak společenští, snad i mají trochu strach a obavy z toho "zlého" světa tam veňku za zdmi jejich bytu, světa, který už tolik neznají, kterému už tolik nerozumí, je jiný než za jejich mládí. Bavím se o lidech, kteří už pár let v důchodu jsou.

Sedí doma, pozorují lidi na ulici přes okno, nudí se, cítí se nepotřební, ale zase zpátky do práce, brigády se jim nechce nebo už se na to necítí. Přijde mi, že fyzicky, psychicky i mezilidsky trochu upadají, ale znám i řadu aktivních, činorodých, spokojených, šťastných, vysmátých důchodců, co mají pocit, že žijí naplno, že život začíná vstupem do důchodu. Smiley
« Poslední změna: 28. Září, 2011, 22:54:16 od agarek » Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #114 kdy: 14. Říjen, 2011, 17:54:03 »

Milý deníčku!
Zrovna jsme se vrátili z úžasného pěšího výletíčku po Hostýnkách - všední den je ideální, krásný liduprázdný  podzimní les, v luftě tušení spousty nevysbíraných hříbků, kdyby zrovna rostly, jakože zrovna nerostly (neva, aspoň nemusím nic čistit), prázdná hospůdka... a na závěr domov vítá teploučkem.
Velký hlad jsem improvizovaně vyřešila oprášenou pochoutkou mého mládí.
Kdysi hodně dávno nás v Žilině hostila hodná macecha Jíti T.(Jíťo, náhoda je blbec, pokud se tu někde nacházíš, ozvi se) nudlama s ořechama a povidly a byla to lahůdka. Já to pak často vařívala dětem, ale protože to bylo korunováno zasněžením cukrem, upadlo to v zapomnění.
Dnes byl ale hlad a v lednici zbylé těstoviny a na dvoře se suší letošní ořechy a košer povidla mám ještě od loňska, byla otázka chvilenky na troše másla (já vím!!!!, ale olej tak hezky nevoní) zpěnit pšeničný sirup, lehce osmažit ořechy a to celé prohřát s těstovinama. No a na závěr, na talíři, poďobat povidlím... mnam - zrodil se Nebeský pokrm.
O.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #115 kdy: 30. Říjen, 2011, 16:57:48 »

Milý deníčku!
Tak nám ten čas letí - dnes je zase změna, ta lepší, tedy hodina navíc, ale jsem stejně ráda, že už se tím nemusím stresovat. Dříve mě to vždy dost rozhodilo.
Má aklimatizace zdárně pokračuje, i když nevím... času mám méně než kdykoli předtím.
Jako totální antitalent na cizí jazyky jsem se přihlásila do kurzu angličtiny a tak pokud zrovna nelícu někde po venku nebo neryju zahradu (no to už se ale začíná blížit do finále), nedělám nic jiného, než že sedím nad učebnicí a slovníkem. Naše týčerka říkala, že stačí denně 15 minut - no to mě teda hodně podcenila. Nebo přecenila - záleží jak se to vezme. Trávím nad tím denně cca hoďku a stěží držím krok... Ale je to moc prima, alespoň zatím. Ty naše rozhovory v hodině... to je jedna obrovská sranda... už se těším, co zítra zase vymamlasím.
Co se makošky týče, pomalu je umravňuji, protože kromě zapomenutých jablek na sousedových stromech a našich dozrávajích hrušek už mě neponouká žádné ovoce, útočí pouze dýně, ale to je přece zelenina! Takže dnes, včera a určitě i zítra atd... bude k večeři dýně pečená. Jen tak na plátky na plechu lehce poolejovat a solnout.
Slimáci jaksi v průběhu léta polevili, takže mám celkem slušnou úrodu dýně muškátové (lahůdka srovnatelná, možná i krapátko lahodnější než hokaidice), hokaid pravých jen pár drobků a pár hokaid levých, které sice vyrostly z original semínek, ale jsou šedo-zelené, tvarově bachratější, vnitřně oranžové, ale slupka trochu tužší. Nicméně taktéž jedlé.
Trochu mi dělá starosti u těch naposledy sklízených, že mají tendenci plesnivět od stopky. Naštěstí jsem to vyhmátla zavčasu, takže jsem ty chlupaté ocásky ostříhala, konce opaplala drceným živočišným uhlím a nechávám je venku zasychat. Zatím neprší, ale pak budu mít asi problémy kam s nimi.
Sluníčkové dny všem!
O
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #116 kdy: 01. Listopad, 2011, 09:24:58 »

Taky mám letos poprvé některá hokaida tmavo zelená. Normálně na jedné rostlině několik krásně oranžových a mezi nimi 2 zelené. Uvnitř krásně oranžové, na chuť výborné. Ale slupku jsem z těch zelených loupala - je úplně tvrdá.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #117 kdy: 26. Prosinec, 2011, 18:30:56 »

Milý deníčku, to nám ten čas jaksi letí...
Vánoce za námi, sluníčko se vrací, venku počasí jako na šmigrust, já můžu opět psát všemi 10, co víc si přát.
Vánoce u nás doma byly krapátko netradiční a velmi, velmi pěkné. Protože se nás mělo sejít 7 dospěláků a 3 psi (žádní mopslíci, picbul, ričbeg a staford), měla jsem z toho dost obavy a předem promýšlela různé scénáře, jak to vše zvládnout - aby si lidé měli kam sednout a co dát do huby a čím, aby se psi nebavili tak, že z toho bude mela, aby všem chutnalo a bylo všeho dost (sbohem makoško, ústupky byly, ale moc jich nebylo), aby dostala dárečky i ta slečna, co ji vlastně ani moc neznáme... no prostě spousta aby a tak jsem už týden před svátky měla neklidné spaní.
Ale - Ten Moudrý a Laskavý ví, že má své ovečky zatěžovat jen tím, co jsou schopny unést a ví, co jsem zač, takže když už to začalo přesahovat mé možnosti - poslal mi dar!!! Ne jen tak ledajaký, božský dar - podhnisal mi palec na pravé ruce. Začalo to nenápadně týden před svátky takovou jakousi zvýšenou citlivostí u nehtu, ale nikde nebylo vidět žádné poranění, tříska nebo tak, takže jsem napřed myslela, že to mám jen otlačené z šúrování (čistit vše eko-čističi je sice eko, ale chce to přitlačit...) a moc jsem tomu nevěnovala pozornost, ale ona se ta bolest pomalu stupňovala, noc na 22.12. jsem už moc nespala a došlo mi, že to asi nějak pod nehtem hnisá, takže jsem nasadila okarové obklady a banču se sojovkou, což sice přes den trochu pomohlo, ale noc na 23.12. jsem už nespala bolestí vůbec.
Takže jsem naklusala k našemu úžasnému alopatovi. Je to opravdu Pan Doktor, už spoustu let mě léčí klidem na lůžku, ví, že si na nějaké ty piďulky nepotrpím. Jen se tak z dálky na můj palec podíval (blízko jsem ho ostatně nepustila, rovnou jsem ho varovala, že pokud si šáhne, tak se počurám) a bylo mu to jasné a naordinoval mi černou smradlavou mastičku. Jak jsem si k ní čuchla, hned jsem ji zařadila k totálně MB OK a napatlala na palec a stal se zázrak. V krátkém čase mi tam přestal tepat ten techno-bubeník, bolest začala ustupovat, na štědrý den jsem chodila po domě jako královna se zafačovaným prstem a NEDĚLALA NIC. A všichni se snažili a všechno se stihlo a byla pohodička... TML prostě ví!!!
Takže tak.
 vanocni hvezda
ŠŤASTNY AŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #118 kdy: 06. Leden, 2012, 13:10:53 »

Milý deníčku!
Tak máme zase doma veselo... Jak říkají pánové H + W : "Může být i trochu smutno, jen když je veselo."
Dnes večer začínají taneční pro mírně pokročilé (nevím v čem, jestli v čase nebo v umu ), na které se s mužíčkem už dlouho těšíme. A ejhle, předevčírem ho chňapnul hexenšus a to tak, že včera už jen hekal s mírnou horečkou a nebyl schopen, kromě toho hekání, ničeho jiného. No, pochopitelně jsem na tom nesla svůj díl viny (jak jinak!!! na někoho se to musí svést), protože ho honím po výletech a navíc jsem mu se to bebi pokoušela lehounce rozmasírovat... achjo... no vypadalo to, že to s nějakými tanečky ale vůbec nevypadá...
Dnes ráno se ale situace velmi dramaticky obrátila - už se může pohybovat, takže pendluje mezi gaučem a stromečkem, který odstrojuje tím, že obírá a ožírá zbylé želé-arabesky. To prý je ten nejvhodnější "přiměřený" pohyb, aby zase nezatuhnul a prý se večer bude tančit všude. A s námi!
Takže tak - neříkám hop, dokud jsem nepřeskočila, ale někde v koutečku duše se začínám těšit a jdu hledat, co na sebe.
B.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #119 kdy: 06. Leden, 2012, 13:48:41 »

Ahoj Beruško,
máš hezký deníček. Jen mám poznámku - ne kritickou - k dortu Marlenka, který jsi dala k Lence na web, je to moc hezké. Nevidím na to, ale cítím to z popisu. Ty máš asi stejně ráda sladkosti jako já, zkrátka asi labužnickou MB. Děláš to stejně jako my doma, nahrazuješ nezdravé ingredience zdravými. Ale do těch krémů by se měl dát škrob kuzu, jak mi Calarien prozradila. Ale nevím, nevím, kdybychom ho měli dávat do každého krému, tak by byl za chvíli pryč. A je poměrně drahý. Tolik má poznámka a co jsem se dověděla od dalších.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení