Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Tisk  
Autor Téma: Beruška  (Přečteno 32065 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #120 kdy: 08. Leden, 2012, 17:46:51 »

Milý deníčku!
Tak ty tanečky se moooc vydařily!!! Ze zatuhlého králíčka - mužíčka lehce skučícího při prudším pohybu se vyklubal lev salónu a my šťastně propluli foxtrotem, walzem i bluesem - samí staří známí, ale řekněte, kde jinde je možné si je zatančit? Celé to bylo náram-náram, sešlo se nás tam 17 párů ve věku cca 18 - 65 a všichni se se všemi tak trochu známe - není nad tancovačku někde na dědině. Už se těším na pátek...
Jaruško, správně jsi mě odhadla, jsem labužník zavřený v máklých mantinelech (zavřela jsem se tam sama a dobrovolně a nevylučuji, že je někdy zbourám, protože říkat nikdy jsem se už dávno odnaučila). Kámoše jina a janga moc neřeším, oni jsou spolu tak rádi, že se dokáží navzájem i jeden do druhého přeměňovat a já nemám na to, jejich vztah neustále řešit - on se neustále vyvíjí, furt je v pohybu.  Stále je třeba jej vyvažovat... ale mělo by to být jen tak jemně, na lékárenských vahách, ne vytloukat klín klínem. Na to nelze jít rozumem, na to musí být čuch!
S kuzem se snažím moc nepracovat, protože chci, aby fungovalo jako lék, až ho opravdu budu potřebovat. Kdybych ho cpala do všeho, tělo si zvykne... aspoň tak to vidím a cítím.
Sluníčkové dny všem!!!
B.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #121 kdy: 08. Leden, 2012, 21:15:29 »

Ahoj Beruško,
jedné labužnici by bylo smutno, ale dvěma nebude. Mám od Vánoc ještě cukroví. Nechám ho, ono se bude hodit. Budu asi kritizována od spousty MB. Ale loni jsem ho přivezla do střediska na Dědinu, několik instruktorů si ode mě vzalo a říkali, že se to jíst dá. Tak vidíte, můžu aspoň rozdávat. Někteří MB pečou málo, tak jim nic nezbude, což je fajn, někdo peče více a tak zbyde, přece se svět nezboří.
Právě v MB je s tím vyvažováním věčně problém. Ale na kurzech se určitě učí, jak vyvážit i MB sladkosti a jiné věci.  Ale nejsi sama, protože jsem si na stránkách všimla, že ani Ro.Le nemá kuzu v receptech a snad ani Komár ne, aspoň jsem při čtení na to nenarazila. Lužná též ne, Chourová ne. Zda to učí v Dobrušce to nevím,ale Calarien mi to právě říkala, tak se to v Kushi Instututu učili. Můžeš si to jinde ve vláknu přečíst. Pokud chceš. Jinak recept vyvážený nebude. Prostě, někdy je to problém. Tak to vidím já.
Jarka
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #122 kdy: 10. Leden, 2012, 19:31:27 »

Milá Jaruško,
děkuji za radu, vím, že byla dobře míněna, ale... učila jsem se dezerty (a nejen je) na kurzech u Chasákové, Kubíkové a Terešové a žádná z nich kuzu tímto způsobem, že by ho dávala vždy a fšude, nepoužívala. A jsem toho názoru, že tyto dámy ví, co dělají. To je zřejmě jen nový poznatek VIP MB a já přece jen preferuji to, co už chvíli funguje. A navíc co je to takové kuzu - znali a používali to naši předkové. Našima myslím ty, co žijí v tom našem dolíku uprostřed Evropy? Dost o tom pochybuji.
Svého času mi bylo MB kapacitami vytknuto, že můj talíř obsahuje moc zeleniny a málo obilí a ejhle, čas se posunul kousek dál a teď už se jim  to jeví jako OK - prostě NĚKDO řekl, že je obilí nutno ubrat a zeleninu přidat - a  máme tu nové dogma...
Takže se nevzrušuji a pojedu dál v té mé máklé makošce, která je pro mne a mé blízké "trvale udržitelná". To ovšem neznamená, že bych nebyla ochotná k nějakým těm změnám, ale ony většinou vyplynou tak jaksi samy od sebe. A většinou si o to tělo řekne samo. Teď jsem například po několika letech ranních obilných kaší přešla na misolívky a je to lahoda - ale tady a teď, dříve mi prostě nestačily. Připadá mi, že je opravdu nejdůležitější naslouchat svému tělu a to máme každý originál, takže co člověk, to jiná dieta (byť se tomu MB zuby-nehty brání, já ji opravdu považuji za dietu a za nic jiného, protože potravy pro duši, jak se mi zdá, moc nenabízí - a je to tak dobře, tu si musí každý najít také sám).
B
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #123 kdy: 29. Leden, 2012, 09:12:51 »

AhojBeruško,
konečně se dostávám k tomu, abych reagovala. Chtěla jsem to udělat dřív, ale nedostala jsem se k tomu. Kuzu naši předkové určitě neznali, znali jen divoké bylinky, které se dávají na talíř na jaře. Ale například tofu a tempeh také neznali a my je používáme a dováží  se k nám. Určitě, u dam, kde jsi byla na kurzu, tak ví, co dělají. Ale když to kuzu v receptu není, tak vyvážený nebude. Alespoň tak mito psala Calarien, že se to tak na kurzu učili. Jenže je docela drahý ten prášek. Samozřejmě, že není dobré brát MB dogmaticky. Jen ještě jsem chtěla k tomu dodat, že talíř má určitá procenta a pak je na člověku, jak si talíř upraví. Na talíři by mělo být 50% obilí, ale to je asi základ, prostě je to dané, nebo mělo by to být??? a pak je na nás, kolik si ho tam dáme. v zimě více, v létě méně, děti doměka atd. Dětem bych dala více bílkovin, protože rostou, sportovcům a těžce pracujícím taky, ale těm těžce pracujícím bych dala zároveň i větší kopeček obilí. Snad i tohle na kurzech vysvětlují. Já jsem tu nastínila, co mě napadlo. Můžete mě opravit.
Jarka
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #124 kdy: 07. Únor, 2012, 18:50:49 »

Milý deníčku!
Tak nám konečně nastal krutě-zimní čas a tak do sebe valím teplé středopásmové jangy horem-dolem a zjišťuji, že ovoce mi OPRAVDU v tuto ledovou dobu nesvědčí. A to ani v pečené formě, takže nevím, kdo ta naše jabka stláská. Pro mužíčka i děti je to něco naprosto nepochopitelného, takže jsem to jednou oznámila, což jaksi přeslechli a tak teď už mlčím a lehce trpím. A doufám, že jak mrazy pominou, tak se to zlepší.
Máme teď doma jiné potěšeníčko, sklízíme co Ježíšek zasel a je to úroda vítaná.
B.

Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #125 kdy: 10. Únor, 2012, 16:47:42 »

Milý deníčku!
Na té pránické výživě asi fakt něco bude... Před chvílí jsem dopekla mužíčkovi zemlbábu (bílé rohlíčky, mlíčko, cukýrek, máslíčko no a jablíčka-někam je musím nacpat, když je jaksi momentálně nemůžu). Voní to náramně a já na to vůbec nemám chutinku. Jen nevím, jestli ta prána nebude mít na mne stejný dopad, jak ten matroš - to se uvidí.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #126 kdy: 12. Únor, 2012, 17:45:42 »

Milý deníčku!
Tak teda fakt nevím, s tou pránou, protože dnes mě chytla strašná břišní, což se mi nestalo, ani nepamatuju kdy. Že by za to mohl ten včerejší zeml-bábový vůňa? Nebo ta dvě pivka žahnutá večer na plese? Ale ta byla jen na nezbytné doplnění tekutin a jevila se nám jaksi řídká, žádné příznaky alkoholu v krvi jsme neregistrovali a to mě, jako letitému abstinentovi stačí čuchnout ke špuntu. A co je hlavní, při tom našem náruživém trdlování se asi přímo odpařila aniž se jim podařilo dojít do střev.
Na tu pránickou mršku si budu muset dát pozor. Nakonec dojde na rady moudré PK, která nabádá, že svým blízkým máme servírovat jen to, co pokládáme za zdravé MY, ne oni. I když, na druhou stranu, ten můj zjančený zarputilec je po buchtách (které miluje) jako beránek.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #127 kdy: 13. Březen, 2012, 09:53:15 »

Milý deníčku!
Letos mě to smutno potkalo o 5 dní dříve než loni a opět pořádám kar za poslední loňskou dýněčku. Bude mňamózní - natřesu ji s celozrnnou moukou a olejíčkem a upeču v troubě, ať si holka naposledy vzpomene na to teploučko, ve kterém dozrávala. A spráskneme ji s obilím a zelíčkem, až se nám budou dělat boule za ušima. Spráskneme společně, protože mužíček jí konečně přišel na chuť, a že mu to trvalo pár let...
Král zemřel - ať žije král  !!!!
Už chystám semínka a začínám dělat zasejací pořádek na zahrádku.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #128 kdy: 14. Březen, 2012, 18:02:14 »

Milý deníčku !
Musím si postěžovat, protože tady mě nikdo nepolituje. Leda tak "dobře ti tak", ale mě dobře teda není.
Včera jsem se po dlouhé době rozkývala jít si vyřešit svůj malý  letitý lopatko-brňavý problémek dornovou masáží. Jedna milá paní masérka mi naň tuto metodu už dávno nabízela, ale já potřebovala jaksi dozrát. Takže s nastupujícím jarem jsem se rozhodla jít na věc.
No, vyvíjelo se to velmi příjemně. Paní masérka vyhmátla problémek a dala mi 2 možnosti - buď že na to naběhne zrovna, nebo si mně napřed lehce předehněte. Volila jsem tu druhou a bylo to úža. Zabalila mně do nahřátých dek a jmula se hnísti. Móóóc příjemné - tichá hudba, teploučko, být lehce pohybována... Skoro jsem blahem usnula.
Pak ovšem, když chtěla jit na věc (tu Dornovu, i když vlastně přesně nevím, co to obnáší), tak zjistila, že můj problémek prostě zmizel. Asi se vylekal, a nebo prostě jen usnul. Takže mě ještě znova zlehka převálcovala, k mému překvapení i lehce vybanila a poslala domů pít čajíček a odpočívat. Odcházela jsem osvěžena na těle i duchu.
Pití mi šlo, takovou žízeň nepamatuju, ale horší to bylo s tím odpočíváním. Celou noc jsem měla pocit znovu složeného puzlete s tím, že jsem si nebyla jistá, že jsou všechny dílky na svých místech. K tomu lehká hórečka... tělíčko se s tím holt vyrovnávalo po svém. Teď už se to krapátko klidní a tak jen číhám, jestli vyleze ta brňavka, mrška jedna. A ve skrytu dušičky doufám, že jsem ji tam nechala.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #129 kdy: 14. Duben, 2012, 16:29:11 »

Milý deníčku!
Máme jaro a klendru jak sviňa a já nemám na nic čas. Navíc mě velikonoční skotačení po Pálavě obdařilo sice kvetoucími kosatci (už jsem tam na ně byla potřetí, ale až letos se zadařilo), ale taky parádním nachlazením.
Celoživotní bezteplotní umírněný všežravec se po sedmi máklých letech změnil na teplotouše, takže to byly 3 dny v posteli s horečkou. Můžu říct, že je to asi lepší forma, protože s horečkou nelze nic přecházet (pokud ji někdo uměle nesrazí, ale to je pro nás, máklíky, přece ee), je nutné padnout do peřin a vychutnat si to. Při zimničném třasu se ze mně ta nedobrota vyklepávala, potem vyplavovala, nikdo po mně nic nechtěl - a pokud chtěl, stejně to nedostal. 
Dnes je mi krapet lépe - dostala jsem hlad a už se tak nemotám, tak jsem snad z nejhoršího venku. Doufám, v úterý letím do teplých krajin.
B.
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #130 kdy: 17. Duben, 2012, 20:46:56 »

Milá beruško! Píšeš, že Tě nikdo nepolituje a tak. A tak i když já normálně nemluvím, zkusím to. Vidím, že se Ti daří dobře, což jsem rád. Jinak děkuji, že mě nezanedbáváš a průběžně na mě vzpomínáš. A že mě pokaždé oslovuješ Milý deníčku a loučíš se se mnou B, že sis na to neudělala šablonu. Tvůj deníček.  Motyl
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #131 kdy: 05. Červen, 2012, 15:32:19 »

Milý deníčku!
Koukám, že jsem tě zanedbala, ale to víš, my rentiéři prostě nemáme čas. Navíc se moje matka (87) rozhodla, že už ji to tady nebaví a tak se s tím pokouším vyrovnat a ji trochu povzbudit, ale je to hodně těžké. Je to šílené, ale připadá mi, že její dušička jí jaksi "utíká" z těla...
Takže takový čas - nečas. ani ty střešně nejsou co bývaly! Bylo hodně sucho, takže ty první napřed vypadaly jako ptačinky, no teď se trochu pochlapily, takže včera večer to bylo 109 kousků (původně to mělo být 108 jako meditací E.Tomáše, ale té nadbytečné prostě nešlo odolat a od těch dalších mě odradil naštěstí déšť a tma, protože jsem se k nim dostala až večer).
Dnes od rána prší a je zima, takže po dlouhé době peču chleba a tak za půl hoďky už bude a voní a určitě bude hodně dlouho chladnout, snad to vydržím.
Taky ti musím říct, že jsem byla divoce bylinit a bylo to opravdu super a Honza V. se stal mým velkým oblíbencem, protože se nebojí říct, že se dá kvalitně žit i bez řas (a nemyslím tím ty oční). Naštěstí ještě není úplně pozdě, takže jsem včera navštívila semínkovnu a dnes chci ještě doset nějaké poklady, ale chčije a chčije... tak snad na chvíli přestane a fuknu to do bahýnka jako rýži.
Sluníčkové dny všem!
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #132 kdy: 12. Červen, 2012, 18:43:12 »

Milý deníčku !
Musím se ti pochlubit. Letos se mi celkem daří to své střešňové obžerství držet na uzdě.
Částečně díky tomu, že se snažím při tom "meditovat" a zůstat na 108 kouscích (problém nastal jen 2x - to když jsem si řekla, že meditování není nikdy dost a dala jsem si za chvíli repete - to druhé šlo, třetí meditaci jsem už ale dokončit nezvládla - naštěstí - i tak z toho byla strašná břišní), částečně taky za to může oplátka za půjčku.
Celý život totiž hlásám a praktikuji, že nejlepší střešně jsou ty kradené. To až posledních cca 5 let nám naše stromy zasazené a úžasně vybrané mým střešňo-nemilným mužíčkem začaly vydatně plodit, takže mých loupeživých výprav ubylo a teď já naopak zakouším roli olupovaného. Stromy máme v neoploceném sadu za zahradou a už se mi tam párkrát podařilo někoho vyplašit a mám z toho dvojí radost. Jednak z toho, že když plaším, tak tak jaksi pomalu, aby loupežník mohl v klidu zmizet s dobrou náladou, že mu to vyšlo no a druhak že tak lehce splácím a vlastně se splácí samo a doufám, že to těm loupežníkům chutná stejně jako mě.
Už by zase mohly nastat sluníčkové dny, že jo!!!
O
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #133 kdy: 23. Červen, 2012, 19:27:23 »

Milý deníčku!
Tak jsem si dnes užila letní den jako vyšitý.
Začalo to nenápadně jáhlovou kaší s rybízem - já na ni dočista zapomněla, už dlouho snídám misolívku, ale dnes jsem potřebovala docpat po včerejším skládání dřeva, tak jsem dala kašičku a červeňoučký rybíz ze zahrádky si o to přímo koledoval. No a na to kousilínek karobové tyčinky.
Pak mě vytáhl synček na samosběr jahod - naše bývalé jahodí už od podzimku tleje v kompostu a žížalky ho papají a papají a pak kakají a kakají (Honza V. je jednička), no a letos zjara nasazené čerstvé jahodí je tak čerstvé, že se nějakým tím ploděním zatím moc nezatěžuje. Tak jsme tedy vyrazili na pole... a bylo to kupodivu moc fajn. Jahůdky komplet podestlané dřevitou vlnou, ty velké jinovnice vysbírané profíky a my luxovali takové drobnější tuhé a slaďoučké - no moc ošéfovaný to neměli, v závěru vážili a účtovali jen to, co neseme v košíku... nás na váhu nehnali a tak nevím, jak na tom chtějí zbohatnout.
Původně jsem měla v plánu těm mým chlapům k obědu vytvořit jáhlové halušky s jahodama, no ale jednak jsme byli jaksi najahodění dostatečně a do cesty se nám připletl květáček a v sousední dědině bomba - nové brambory. Přiznám se, že brambory jsem nekupovala a nevařila už cca 2 roky (a tehdy to bylo pro babču), ale naráz se vynořila hluboko zasutá vzpomínka na první jarní zeleninový oběd - smažený květák a novýma bramborama maštěnýma máslem.
No co už... květák jsem sice nesmažila a jen uvokla, k tomu ty zemáčky a lehce máslíčko a salátek... mnam... nacpali jsme se všichni - máklík i nemáklíci.
Odpolední svačinka byly, jak jinak v tomto čase, střešně. Naše jsou už jedny obrány a druhé se zatím červenají studem (ale ještě málo), jedni i druzí sousedé a i přesjedno sousedé nám nabízí ty své (má mánie už přesáhla hranice), ale my raději vyrazili na pajtl. No, už to není, co to bývalo, teď už kradu jen ty podél polňaček, ale i tak - kradené s nohama popálenýma od kopřiv jsou holt lepší.
No a večer jsem to dovršila chlebem s ředkvičkama a opět (trochu se stydím, ale co už...) máslem.

Takže tak... ortodoxa by se asi osypal, ale já to zvládnu.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #134 kdy: 13. Srpen, 2012, 20:08:46 »

Milý deníčku!
Tak ho máme konečně tady. Po skoro půlroční abstinenci jsem do toho opět spadla a rochním si a vůbec mi nevadí, že jsem závislák.
Holky hokulky rostou jak z vody a tak jsem se pustila do jejich plenění bez ohledu na to, že by možná ještě trochu pobytu na sluníčku snesly a 3 kousky už padly a cpeme je všichni a kupodivu i mužíček a ani moc nefrfle.
Letošní úroda se rýsuje jako famózní... zdá se, že do vánoc bude vystaráno.
Trochu potíží mi dělají dozrávající švestky a špendlíky a ostružiny a jabka a hrušky (na zahradě) a melouny (ve kšeftě, ale nekup to, za tu cenu!!!), ale má třetihorní slinivka snad chápe, že je léto a nějak si s tím poradí - nic jiného jí ostatně nezbývá, ale je to holka šikovná, ona to zvládne.
Sluníčkové dny všem a hokulkám zvláště!
B.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení