Stran: 1 ... 8 9 [10] 11
  Tisk  
Autor Téma: Beruška  (Přečteno 33194 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #135 kdy: 30. Říjen, 2012, 15:57:44 »

Milý deníčku!
Hokulky jsou sklizeny, kam se podívám, tam na mně číhá dýně, radostný to čas.
Kromě dýní na všechny myslitelné způsoby, z nichž většina je kupodivu i pro mužíčka jedlá, jsem objevila jednoduché týranésu (kdo by chtěl být týrán, já teda ne) :
Stačí uvařit jáhly v sojovém mléce nebo okaře (tento "odpad" při mlékovařbě je u mne stejně, ne-li více ceněn než mléko), dát špetku soli, trochu nějakého obilného sirupku a pro gurmána trochu mandlového máslíčka, no a tuto hmotu zatepla navrstvit do sklenic a prokládat nějakými těmi Naturálovic sušenkami (cokoli, mi chutnají zázvorky a teď nově ty s karobovou polevou). Navrch kakao, karob, sušenku nebo nic, to už je jedno, i tak je to famózní. Jen je vhodné počkat do druhého dne, až se ta sušenka rozleží.
Jdu na to... Rofl navařeno i uleženo mám.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #136 kdy: 04. Listopad, 2012, 17:33:18 »

Milý deníčku !
Včera se mi  podařilo včera upéct senzační dýňové mufiny a tak jsem se nadchla, že jsem je chtěla poslat Lence na Paní Dýni, ale nedařilo se, furt mě otravovali jakýmisi erorovými kecy, kterým nerozumím, a to se už víc jak rok poctivě učím English - buď by mi měli vrátit školné, nebo jsem prostě jen natvrdlá a měla bych spíše zapracovat na své PC-gramotnosti.
Ale ty mufky byly opravdu epesní, takže posílám aspoň tento odkaz, tam se mi je zadařilo vylepit v celé kráse :
http://www.sedmtecek.cz/2012/11/dynove-mufiny/
B.
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
***
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 181Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #137 kdy: 13. Listopad, 2012, 16:02:52 »

Jo zapomněl jsem poděkovat za Tvou radu ohledně vodního pickles. V keramickém kvašáku se mu daří dobře, třebaže také ne vždy. Ono záleží na kvalitě zeleniny.  Smiley

Měj se hezky!

Tykvička

Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #138 kdy: 18. Listopad, 2012, 18:40:11 »

Milý deníčku!
Tak mě zase TML svým velejemným způsobem ukazuje, že holt nejen že nejsem pánem všeho tvorstva, což  tuším o homo sapiens už dávno, ale že nejsem pánem ani sebe sama.
Jak praví můj oblíbený klasik : "Jsou předsevzetí, jsou však činy, o něž se všechno rozbije..." Má máklá předsevzetí o přírodním léčení mého už skoro měsíc trvajícího urputného kašle v MB stylu, obnášející přísnou máklost, čajíček, obklady a klidový řežim,  jaksi po týdnu probdělých nocí vzala za své a já lačně skočila po jakési, totálně mimo mísu a zřejmě ji použitelnost, meducíně, kterou v zoufalství odněkud vyhrabal můj podobně postižený mužíček.
Lokla jsem si důkladně - bylo to odporně sladké - a prospala CELOU NOC!
Už chápu, že nedostatkem spánku lze člověka velmi účinně mučit.
A hluboce se skláním před těmi, kteří s daleko závažnějšími bolestmi, vydrží...
B.
Tykváčku, mě už se podařilo nepovést i klasické zelo-mrkvo-cibulové pickles, které jsem už dělala milionkrát (nebo trochu méně, prostě mockrát). Jsou holt věci mezi nebem a zemí, které prostě jsou a už se ani moc nepídím proč.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #139 kdy: 02. Prosinec, 2012, 19:09:07 »

Milý deníčku!
Musím ti říct... no prostě, TO BYLO!!!
Fčera jsme s celou rodinou (to blizkou, nebližší, 6 kousků a já) pařili v Olmiku svátek Ondřeje - a že se zadařilo.
Pro začátek jako starter to byl italský punčík (s amaretem), pak francouzský (s koňáčkem), pak hovězí Stroganof s rýží (jsem přece maklobiotička, že jo, rýže je OK), pak presíčko čerstvě pražené cosi double caffee, ovšem pochopitelně BEZ mléčka(jsem přece maklobiotička, že jo, mléčko není OK), pak lehce čoko-dortíček hořký od toho čoko a jen kousek velikosti cca cibule (a cibule je OK), pak opět punčík, zas jiný, ale jaký, to už mi jaksi uniklo, ale byl s melounem (zelenina, OK) no a večer doma na závěr slané tyčinky a 12 let starý rumíček Diplomatico, což byl zlatý hřeb vřele a doporučuji... umebošky a vůbec všechny kvalitní bašty zrají dlouho a 12 let je dlouho, s tím nejde polemizovat!
Jen tak na okraj, v makru mají do vánoc Diplomatico s 10 % slevou a kdy se vám podaří ušetřit 70 Kč???
Dnes už je zase vše v normálu, ráno polífčička, k obědu zelí s jáhlovým knedlíčkem a kuře á la kačena (já vim, já vím, ale těch mých 6 kousků holt není máklých) a po obědě jen tak čuchnout ke špuntu už prázdné láhve a teď už opravdu, ale opravdu NIC.
Ale BYLO !!!!
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #140 kdy: 07. Prosinec, 2012, 16:21:14 »

Milý deníčku,
dnes se pro změnu pocaftám, jaká jsem to "poctivá" mákloška : ráno misolívka, na oběd špaldové kroupy s dušenou kapustou a tofu, na véču jsem zrovna docpala pečenou dýni. Takže nemám furt jenom posvícení, jak by se z mých zápisků mohlo zdáti.
Ale ta posvícení, ta stojí za to, o těch je radost psát... misolívka tady asi nikoho neoslní, že jo.
B.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1148


Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #141 kdy: 11. Prosinec, 2012, 07:37:48 »

Ahoj Beruško,
tvůj deníček je radost číst.
Vždy se při čtení pobavím. Pošleš mi prosím, ty dýňové muffiny, které jsi pekla nebo ještě takto, mohu si je stahnout?
Jarka
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #142 kdy: 11. Prosinec, 2012, 18:45:11 »

Milý deníčku !
V sobotu se mi opět potvrdilo, že přísná makoška nepřeje  větší fyzické zátěži, resp. dlouhé větší fyzické zátěži. Alespoň u mne. Zrýt půl zahrady nebo jít na 25 km procházku není problém. Ale problémem je zdolat Lysou horu. Asi 100 metrů před vrcholem jsem chytla takovou krizi, že nezabírala žádná autosugesce, před očima byly mžitky a dech v úplně jiných otvorech (nenapíšu v pr...., jsem slušně vychovaná). Pomohla ampulka tekutého hořčíku s glukozou, ještě že mě ti mí blízcí nenechali ve štychu. Velmi si toho cením a jako tchyně - čekatelka doufám, že nám to ještě pár let vydrží. Nahoře jsem to zašpuntovala zelňačkou a guláškem a čajíkem a cesta dolů už byla brnkačka.
Ale stálo to za to!!! Byla jsem mezi nebem a zemí, ale díky sluníčku a sněhu a !!! jaksi blíž tomu nebi.
Ten !!! stav slovy moc vyjádřit nelze. Jakési nadechlé nedýchání s myslí všude kolem. Nebo uvnitř. Nevím, nedokážu to popsat, prostě to je !!!
Tož tak.
B.
Jaruško, klidně si to stáhni.


Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1148


Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #143 kdy: 12. Prosinec, 2012, 21:18:17 »

Ahoj Beruško,
když ješ na nějakou dlouhou cestu, tak si vezmi vždy rozinky, ty obsahují dost cukru a asi záleží na tom, co měl člověk k snídani. Ale je fajn, že sis zážitek užila. Jídlo to už je to poslední. Ta zelná poléva byla za odměnu a na posilnění na cestu dolů. Taky bych to tak řešila.
Jarka
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #144 kdy: 15. Prosinec, 2012, 18:23:01 »

Milý deníčku!
Včera jsem byla na výletě za třema máklýma vílama a bylo to SUPER! Opulentní předvánoční obežerství, které se mi protáhlo do dneška, protože výslužku domů jsem schovala přes svými blízkými, proradně jim nakoupila kopec různých koláčků v pekařství a máklosti sežrala sama. Abych to trochu vykošerovala, protože toho bylo opravdu moc, proložila jsem to cca 20 km výletíčkem do svatých míst. Naprosto úžasným výletíčkem, celou cestu lehce pršelo a to já ráda, protože není špatné počasí - jsou jen špatně oblečení lidé.
Ale ještě k tomu včerejšku. Cestovala jsem vlakmo a cestu si krátila jejich ČD magazínem a bylo tam celkem zajímavé čtení - srovnání vánoc u nás a v Emerice.  Pochopila jsem to tak, že to byla ukázka z knihy Martina Gilara - Nebojte se Ameriky, takže to raději opíšu :
... americký vánoční mýtus má proti českému v něčem výhodu. Američtí občánci zhruba ve druhé třídě pohřbí jistotu, že existuje Santa Claus a severní pól, ale jejich víra v Ježíše Krista zůstane neotřesená. U nás nosí dárky Ježíšek, a když najdeme během prosince dárky naštosované u rodičů ve skříni, naše religiozita dostává trhliny. Těžko se z toho vylízáváme i v dospělosti, a to je možná ten pravý důvod, proč je v Čechách tak rozšířený ateismus.
Pecka, že jo.
Nevěřit v Klause, to je u nás v poslední době skoro IN. Dárečky určo nepřinese ale jelikož jsem z Moravy, třeba se nějakých od Ježíška dočkám.
vanocni darek - ten mám od Neona - díky.
B.
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 76


353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #145 kdy: 16. Prosinec, 2012, 22:05:05 »

Beru, to je ouplný moudro a něco na tom bude:-)
P.S. Bylo to vážně v pátek super:-) Tongue
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #146 kdy: 01. Leden, 2013, 17:57:51 »

Milý deníčku!
Tak jsem zase dopadla... úžasně... i když ne zcela podle zdejšího dobrého mravu.
Začalo to úplně nevinně - sluníčko svítilo, Silvestr se jevil jako takový příjemně pohodový den, a tak jsme vyrazili s mužíčkem, jen tak polehku místo oběda, na procházečku do lesa - nic moc, jen tak cca 6 kilásků - provětrat tělo i duši a potkat pár známých a popřát si vše nej... (což mi připadá celkem zcestné, to třepání rukama a lóbání vždy jen kolem vánoc a velikonoc, ale co už, je to holt zdejší mrav a nic to nestojí).
Že se to vyvine krapátko jinak mi začalo být jasné už po prvním krátkém stoupání k lesu - to jsem potkala 1. štamprdličku slivovičky (když nám to tak pěkně šlape). No a pak to vzalo celkem dost švung, za chvíli jsme zakopli o lesní chaloupku, na které sice nebyl perníček, ale uvnitř byli ježidědci s kančím guláškem - co už, však jsme doma neobědvali a byl chlapsky uvařený a měl říz a hned vedle čepovali svařáček a ten byl slaďoučký a teploučký a vlastně i slaboučký... a kolem postávalo náhodou asi 100 známých a každý druhý (chlapi, jak jinak) měl s sebou slivovičku a tak se to jaksi na mně zvrhlo. Tedy dá se spíše říct do mně. Co šlo odmítnout, to jsem odmítla, ale asi tak ... no dost ... odmítnout nešlo!
Musela jsem navíc zachraňovat mužíčka, protože na ty jeho přetlaky to opravdu dobré není, a navíc, v tomto celkem stále ještě doznívajícím metanolovém čase  přežívají ti, kteří míchají různé zdroje. Vydatně míchají.
Tak jsem tedy míchala.
Domů jsme se dostali po setmění a po svých a kupodivu jen s dobrou náladou a bez opice (v našem lese žádné opice nežijí).
Takže tak skončil můj rok 2012.
 Grin
Rok 2013 jsem opět nastartovala postaru : ráno misolívka, k obědu škrcený qětáček s jáhlama a k večeři rýžová kašička. V bříšku jak v pokojíčku. Sláva máklosti.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #147 kdy: 16. Leden, 2013, 19:54:20 »

Milý deníčku!
Po hóóódně dlouhém čase jsme se s mužíčkem vypravili na týden do zimních hor. Lyžovat a fotit. Záměr příjemný, společně s dalšímí lyžo-foto nadšenci nás byla jedenáctka (na fotbal ale jaksi nedošlo), sněhu bylo také dosti - co více si přát.
Lyžová běhačka byla fajn, protože ostatní měli snow nebo ski nebo jen nohy a tak nás nikdo nehonil a my si lážo svým tempíčkem zlepšovali formu. Původní záměr, že si na den půjčíme i sjezdačky jsme vzdali velmi rychle - vleků bylo dostatek, kopců taktéž, ale žádný nebyl s dojezdovým protisvahem, který považuji po své -cetileté sjezdařské pauze za nezbytný. Lepší je být jaksi funkčně vcelku, než sice s silným zážitkem, ale nefunkčně per partes.
Krapet problém se ukázal s focením. Ono jaksi dost dobře nelze sníh bez funkčního vajtbalancu a můj dokonalý aparát ho holt funkční už dlouho neměl a já to jaksi zapomněla řešit předem.
Takže to bylo opravdu surrové.
No, po příjezdu domů jsem si přečetla návod a ejhle - za pár minut bylo po problému. Z čehož plyne poučení... no nevím, číst návody je asi dobré, ale je to nuda, život může bez nich být barevnější.
O.

Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #148 kdy: 16. Leden, 2013, 19:58:36 »

To je, prosím, sníh při večerním vzdáleném umělém osvětlení bez blesku se clonou 5 a časem 1/2 s, kdyby někdo nevěděl.
O.
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
***
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 181Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #149 kdy: 18. Leden, 2013, 20:20:25 »

Vrtá mi hlavou, proč poslední příspěvky zakončuješ O., když všechny Tvé předešlé příspěvky jsou B.??
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení