Stran: 1 [2] 3 4 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: Beruška  (Přečteno 30419 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 30. Červen, 2009, 12:51:29 »

Milý deníčku,
zas je to trochu jinak, nicméně to bylo famózní. Polívka byla klasika, ale ta omáčka inspirovaná aspone... a trošku oroštovaná bobkem s novákem a kouskem čerstvého zázvoru byla tak úžasná, že jsem se vybodla na kedlubňáky a zblajzla ji s včerejší rýží a lisovaným salátkem a nemělo to chybu. No a zašpuntováno dezertkem - 32 vypasených srdcových třešní (původně jsem počítala s 15 kousky, ale nešlo přestat Nenene)- obídek jak na posvícení.
A teď hurá do práce dancing monkey
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 02. Červenec, 2009, 13:37:43 »

Deníčku,
možná mi to nebudeš věřit, ale rostou ! dancing monkey
Teda jako houby po dešti. Takže dnešní oběd byla misolívka a houbová omáčíčka s polentou - nebeská krmě Pusa Mrk

Jak se tak stále cpu třešněmi a malinama, došlo mi, že to má i své klady. Jsou v nich už dost červíci a tak mám zajištěn čerstvý přísun bílkovin a B12 v exkluzivním přírodním balení. A pokud to nepřeženu a nějak jangově vyvážím, je to v pohodě. V začátcích jsem se soustředila jen na pásmo zdraví, teď už jsem po 4 letech snad o krůček dál. Roll Eyes
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 03. Červenec, 2009, 10:34:45 »

Milý deníčku!
Tak jsem se zrovna vrátila z jedné "služební cesty" - jsem po kolena od rosy, což je prý velmi zdravé, a opět nabouchaná třešněmi. Z bodu A do bodu B se lze většinou dostat různými cestami no a ta zpáteční, alespoň v případě služebních cest, je lepší. Tato má vedla po polních cestách a kolem spousty třešní a je  povinností z každé ochutnat mnam.
Takže navzdory tomu, že jsem měla v žaludku ještě ranní stopro-makošskou snídani sestávající z ječmeno-jahelné kaše s blanšírovanou ředkvičkou, pickles, lisovaným salátkem, kombu naloženou v sojovce a wasabim, cpala jsem se jak nezavřená. Ony ty polní třešně chutnají úplně jinak než ty zahradní a to nemluvím o těch planých - ty jsou někdy úplně lahůdkové. Jedna byla taková vyloženě kávová...
Aber die koncn...
Mé první kroky při návratu vedly tam, kam i císařpán pěšky... Naštěstí tam nebyl, protože to bych se asi po... Embarrassed
Teď si ale umiňuji sekat dobrotu. K obědu bude houbová kvásková polívečka  a dušená kedlubna s těstovinami. Můj tradiční problém - bílkovina - musím ještě vyřešit a nebo ho nevyřeším a spolehnu se na to, že v těch třešních jí bylo dosti.
Hurá, chystá se nám prodloužení víkend! dancing
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 10. Červenec, 2009, 11:16:14 »

Milý deníčku,
když se chce, je stále z čeho se těšit. Teď mě těší, že už tu třešňovou anabázi mám za sebou a zase budu mít rok pokoj Pusa Mrk
Začínají jiné laskominy - melouny, ale ty naštěstí nerostou podél cest a nezakopávám o ně na každém kroku. Věrka radila klínek lehce posolit, nechat vypotit, setřít a sníst - no takový obřad a navíc jediný klínek - to je opět nad mé síly, ale přece jen je to se mnou lepšejší. A navíc - je to přece zelenina, takže co už...
Dnešní obídková inspirace : hrachová polévka, dušený květák s nějakými těmi příďobky (pickles, kombu v sojovce) a plackami z kvašené kaše. To ještě zjistím, do jaké sladkosti nakvasila a možná z toho bude dezertík.
Příští týden má být konečně léto, takže vyrážím do luk a strání.
 761
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 22. Červenec, 2009, 17:07:54 »

Milý deníčku!
Tak nám to léto pěkně letí... A já rovněž ulítávám na té hojnosti ovoce na zahrádce - myslela jsem si, že jak dojdou střešně, bude klídek, ale když nastoupily maliny, rybízek, josta (ta mi jaksi letos chutí), sousedé nadělili kýbl meruní no a už jsou i letní jabka - asi z té fruktózy jen tak lehce nevyváznu. Jó a ještě do toho jsou melouny na každém rohu za pár babek - nekup to!
Takže můj MB talíř teď tak obnáší 40 % zrní, 30% zelenina (také úžasná hojnost), 25% ovoce no a do těch zbývajících 5% se vlezou bílkoviny. Makoš nic moc - ale držím pásmo zdraví Grin. Alespoň v dny obyčejné. Ve dny sváteční - tedy výletní sice startuji s kaší, ale přes den to je nějaké to "přesolené, přesušené" velmi chutné pečivo z kolemstojící pekárny a nějaké to, pokud možno přijatelné, meníčko v hospůdce u cesty. S teplým zeleným čajem a nebo - ó hrůza - nealkopivíčkem.
Léto budiž pochváleno! Z každého hříchu je přece rozhřešení - jinak by to nemohlo fungovat.
Jó a novinky nejžhavější : hokaida boulovatí jak divé, tak největší favoritka má už v průměru cca 20 cm a stále šerší...
no a dala jsem se na kešování a je to úžasná náplň výletů a nové poznávání poznaného. Už jich mám ulovených asi 7 kousků a to zatím nemám gipinu - ale jestli jsem byla hodná, tak mi bude o víkendu nadělena - takže mi držte palce, ať to vyjde.
Pá.  Poklona
B
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 23. Červenec, 2009, 08:39:12 »

Ahoj Beruško, dnešní ráno jsem si zpříjemnila pročítáním tvého deníčku a bezvadně jsem se pobavila  Smiley.  Páni, ty jsi třešňová ...já na ovoci v letním čase taky sem tam ujíždím, ale sníst 100 třešní tak asi strávím celý den v oné malé místnůstce  Wink. Jinak úrody ze zahrádky si taky užívám, jsem sběrač, hrozně mě baví úrodu sklízet a zpracovávat, takže si taky křečkuju nějaké ty zásoby na zimu...marmeládky, zavařeniny...přebytky suším. Hokaida už mi taky rostou - jupííí...děsně se na ně těším !
Zaznamenáno
Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 23. Červenec, 2009, 15:55:39 »

Ahoj Beruš,
ani nevíš, jak s Tebou prožívám Tvý úlety s třešněma a melounama. TO JE FAKT ÚLET. Není to tak dávno, co jsem sedla ke kyblíku natrhaných třešní a jedla a cpala se. Měla jsem pak břicho (jak říká naše babi) jako březí vlk.  Grin
Momentálně jsem ve fázi "zavař co se najde", takže z meruněk vytvářím džemy, kompoty, s jablkama pak přesnídávky.
tak zatím páčko!
Andy
Zaznamenáno

beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 24. Červenec, 2009, 09:11:10 »

Milý deníčku!
Ani nevíš, jak jsi mě potěšil. Tedy Ty a Andrea s Vendulkou. Už jsem se bála, že jsem na této adrese sama ňáká divná - trn mezi růžemi.
Dneska mám svůj den, tedy narozeniny, a tak se ho snažím od rána užít. Je teploučko a po noční bouřce vlaho a svítí sluníčko - ten Moudrý a Laskavý mě holt miluje a ví... Poklona  - miluji léto.
Na snídani jsem si svátečně navařila jáhlovou kaši s meruňkami (4 kousky) a hrstičkou rozinek a navrch (mám přece narozky) nastrouhaný kousek karobové tyčinky se slunečnicí a posypané hrstí černého rybízu. Epesní chutinka, úplně jako pravá švestková povidla od babičky. Den nám pěkně začíná... dancing
Už jsem taky dostala dáreček - mísu meruněk - a je to tu zas! Roll Eyes Včera večer jsem s vypětím sil zlikvidovala zbytek kýblu meruní od sousedů (zcela nemakro cukrová marmeláda, kterou mí nejbližší prostě milují) a ulehčeně si oddychla, že už bude klid, a ejhle, je to tu zpět. Ale na druhou stranu je velmi milé dostat takový dáreček od osůbky, která toho o mně moc neví. Na rozdíl od letité spolupracovnice, která se se mnou stále baví o tom, jak a proč zhubnout (což potřebuje) a pak mě počastuje obloženým talířem = 1/4 nanukového dortu, 2 kousky melounu velikosti poštovní známky, kopec šlehačky, oplatkové trubičky plněné jakýmsi sajrajtem a to celé posypané grankem a polité nějakou růžovou příšerností. Člověk prý má sníst to, co je mu dáno s láskou - takže jsem si umyla ten meloun a zbytek šel do záchoda přímo, bez přesedání v mé maličkosti.
Ale dost už naříkání! Mám svůj den! A budu si ho užívat! Banan
Teď ještě musím zajet pro dort a koláče a nakoupit maso na řízky a zemáky k tomu, ať mám čím pohostit své blízké-nejbližší při víkendové žranici. Ať jim chutná, když mě mají rádi. No, udělám k tomu i svou makro-alternativu, nějaké ty smažené zeleninové placičky s těstovinovým salátem, oni to toho šťouchnou, aby se neřeklo, a pak se nacpou těch řízků a bude nám dobře. Ale to bude až o víkendu. Dnes mám svůj den! On Fire
Takže až nahrnu do lednice ty eklhafty (jen aby se to tam vlezlo), tak hurá na kolo a někam. Už tuším, ale neprozradím. Mají tam úžasnou pečenou kachničku s knedlíkem a zelím a kachničku Věrka Ch. celkem připouštěla. Jednou v roce...? A večer by mohlo být ještě nějaké to koupáníčko...
Mám svůj den  dancing monkey
 cheer
Tvoje B.
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #23 kdy: 24. Červenec, 2009, 13:09:33 »

Beruško, přeji Ti vše nejlepší  Kyticka hlavně pohodu, radost ze života, samé příjemné lidičky kolem sebe, hodně lásky a jasně že nejvíce ze všechno dobré zdravíčko  cheer ! Tak si ten svůj dnešní sluníčkový den krásně užij !
Kdy jsi byla u Věrky ? Já jsem tam byla s celou rodinkou v květnu, vyšlo nám parádní počasí a tak jsem si tam moc užili  Banan
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 24. Červenec, 2009, 13:32:24 »

Ahoj, beruško,

Tvé příspěvky jsou fajn. Neboj, nejsi nějaký trn mezi růžemi ani Tvé příspěvky nejsou jako růže měnící se v trní. Naopak. Tvé příspěvky jsou krásné jako růže. Asi jak byl člověk přeplněn tou krásou - nechtěl kazit tu Tvou záhrádku příspěvků. Ale stějně nakonec nemohl odolat a musel svým příspěvkem obohatit Tvůj deníček. Wink

Také Ti přeji vše nejlepší.  Kyticka
Zaznamenáno
Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 24. Červenec, 2009, 18:04:37 »

Hvězdičko Beruško,
užij si narozky, co to jen půjde.   ola  Blahopřeju Ti z Pardubic. Jo a pokud bys měla málo meruněk, písni. Mám jich ještě hafo a moje kolegyňka Ivunka mi včera donesla mega tašku jablek a dnes polomega tašku broskví. Prý abych měla o víkendu co dělat. Takže se klíííďo podělím, nebo se z toho podělám  Very Happy
Tohle je pro mě fakt důležitej web, ráda jsem Tě poznala.
TAKŽE VŠE NEJSUPROVĚJŠÍ K NAROZKÁM!!!
Andy
Zaznamenáno

beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 29. Červenec, 2009, 09:44:15 »

Milý deníčku!
Ne nadarmo se říká, že po hodech bývá průjem... co kecám, říká se, že po hodech bývá SRAČKA!!! Jemní útlocitové ať prominou, ale to, co nastalo, se průjmem opravdu nazvat nedá. Po víkendovém pohodovém slaveníčku se sobotním lehce propršeným cyklo-výletkem s novou GPS a dvěmi ulovenými kešemi a po nedělní lehké žranici s poklidnou procházkou a další keší, mužíčka pozdě večer přepadlo jakési nedobře a volala jsem záchranku a je v nemocnici s jakousi srdeční problémou a kamsi mu fukli jakousi rourku, aby krev lépe tekla... Všichni známí se diví, co ho to popadlo, když je hubený, nekouří a nepije... no oni to většinou neví, ale já vím, že někdy mluví spostě - jestli to teda nebude tím...
Je to děsivé, když někdo blízký o koho léta zakopávám, je najednou pár kilometrů jinde...Díky Bohu - je to jen pár kilometrů... na horší možnosti se snažím zuby-nehty nemyslet a stále jen děkuji, že to dopadlo takhle a že bude líp a že je to vlastně jen takové lehké varováníčko - jen zatím nevím, jaké si z toho vzít poučení.
 smrtka
B.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 29. Červenec, 2009, 10:06:13 »

Beruško, držím pěsti ať to všechno brzy a hlavně dobře dopadne!  Motyl
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 03. Srpen, 2009, 10:55:48 »

Milý deníčku,
už se začínám hrabat z té žumpy...
Mužíčka zítra pustí domů, byl to infarkt, takže se s tím budeme muset nějak poprat. Zcela laicky mě napadá že je to stažení a tedy asi jangové, ale zatím jsem neměla elán nastudovat co dál. Co vařit a nenápadně podsouvat do jídelníčku, protože on makoš není a spíše je mu blízké vitariánství.
Nějak bylo, nějak bude!
 Poklona
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 05. Srpen, 2009, 14:03:07 »

Milý deníčku,
tak jsme doma opět v plné sestavě  On Fire, ba je nás ještě o něco více, protože si k nám dcerenka odložila na hlídání pejska, tedy lépe řečeno psa. Pejska co se dušičky týče - protože je to sladký mazel, psa co se týče velikosti - je to staford. Takže je opět veselo, protože odizolovat ho od cca měsíčního koťátka je celkem fuška.
Mužíček je v poho, včera dokonce ochutnal můj večerní rýžový "blaf" (rizotko s cibulí, mrkví a zelenými fazolkami) a prohlásil ho za příliš tučný (1 lžička oleje pod cibuli). No, je naočkován nemastnými protiinfarktovými předsevzetími z nemoční literatůry, třeba mu to vydrží. I když vždy jedl celkově zdravě a v té nemocnici ho cpali (navzdory té jejich literatůře) uzeninama a paštikama a jinými blivajzy... Ale to je jiná kapitola, probíraná zde jinde.
Jinak si teď užívám zeleně-fazolkový čas a cpu je do všeho a moc mi chutí...
Konečně reaguji:
Vendulko - u Věrky jsem byla v lednu, bylo to fajn.
Andreo - díky za nabídku. Jak vidíš, s přemírou vlastního i sousedního ovoce zápasím a navíc jsem ze střední Moravy, takže kousek z ruky. I když je teď co se ovoce na zahradě týče, trochu klidnější období, zbytky rybízu, ostružiny a jabka, to zvládám konzumovat jen v rozumných množstvích.
A vůbec - děkuji za gratulace, nového věku si zas už začínám užívat, po-hodová sra... doufejme pominula a jedeme dál!
 53
B.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení