Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: Beruška  (Přečteno 32686 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 17. Srpen, 2009, 16:35:28 »

Milý deníčku,
opět uhodily letní vedřiny... Udělala jsem si picklesovaný okurkový salátek podle paní Průchové, do toho léta je to špica. A útočí melouny, dnešní večeře bude melounová rýže.
Jak tak koukám, je nás tu hafo krtků zahradníčků, což mě těší. Kdesi jsem slyšela takovou moudrost: Chceš-li být šťasten 1 den - ožer se, chceš-li být šťasten 1 rok - ožeň se, ale chceš-li být šťasten celý život - staň se zahradníkem!
Takže přátelé - s chutí do toho!
 brokolice
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 16. Září, 2009, 16:20:41 »

Milý deníčku,
je to smutné, alespoň pro někoho, tedy pro mne, ale léto definitivně končí... Nic moc... Naráz je třeba se více oblékat a furt fučí a je brzo tma a brrr... Pomalu couvám ze zahrady, ty dýně už asi více nenarostou, schyluje se k cibulo-zelo-mrkvovému období. Zatím ale u mne je poledním favoritem melounovo-cuketová rajská nebo zelené fazolky v různých obměnách. Jak dlouho ještě? No, asi už to dlouho nevydrží.
Pozitivní tak trochu je, že ta přemíra ovoce k utržení už pomalu přestává útočit, ještě docpu hrozny, jabka s hruškama mě naštěstí nepopouzejí k přežíracím orgiím.
Sluníčkové dny všem přeje
B.
 761
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 06. Říjen, 2009, 10:36:06 »

Milý deníčku,
podzim je tu jako vyšitý... Zjistila jsem, že každodenní hodinka věnovaná sbírání ořechů velmi prospívá mé krční páteři, bezva terapie. Hrozny jsou stále na špici oblíbenosti, jsou super dozrálé a kupodivu je ještě nenašli špačci, takže si dopřávám. Jinak mému jídelníčku stále kralují zelené fazolky a cukety, květák a ředkvičky.
Mužíček si doma navyká na pohodový vegáč, ta nemocenská po infarktu je asi dost dlouhá, takže se věnuje činnostem, na které léta nebyl čas a dokonce i lehce upravuje své asketické jídelní zvyklosti - zrušil zcela tmavá masa a silně omezil tuky. Vše se holt vyvíjí...
Sluníčkové dny všem...  53
B.
Zaznamenáno
Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 22. Říjen, 2009, 09:57:17 »

Ahoj Beruš!!!
Pročítám Tvůj deníček a teda, Ty jedeš ....  Cool 
Já už léta toužila po alespoň malinkaté zahrádečce a letos se mi sen splnil. Takže dnes to jdu okouknout, převzít klíče a zjistit stav 2 roky nepoužívané zahrádky. Moc se na to těším, budeme ji mít sice v pronájmu, ale paní je více-méně rozhodnutá ji prodat. Takže plánujeme pěstování, pečování  Motyl a následnou sklizeň tak, jako Ty.
Nejedeš náhodou příští víkend k Dáše Lužné do Starého města na Víkend pro ženy?

měj se přenádherně ....
pa pa Andy  cheer
« Poslední změna: 22. Říjen, 2009, 10:11:11 od neon » Zaznamenáno

beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 03. Listopad, 2009, 13:11:07 »

Milý deníčku,
uf, uf, konečně jsem se zcela vyrovnala s hrozným hroznovým soupeřem - byla z toho remíza, protože cca 1/2 hroznů jaksi zaschla nebo ji zkosili kosi a nebo v závěru zmrzla. Takže to bysme měli... Teď už zbývají jen 2 bedýnky máslových hruštiček, ale s tím mi ochotně pomáhá mužíček, tak to snad nebude tak zlé, no a pár bedýnek jablek, ale to už je naštěstí běh na poněkud delší trati. Jablka považuji za asi nej... ovoce - na rozdíl od třešní vydrží dlouho a tím tedy strhly vavříny vítězství na sebe. A navíc mají tu přednost, že jedno, max. dvě denně mi zcela postačuje, a když není žádné, nic moc se mi neděje. Moje mlsná je vůči nim skoro lhostejná a nechává je i mně na pokoji.
Teď probíhají poslední cuketové záchvaty, vlastní už nemám ale ještě je mají u nás v obchodě, místo původu je vzdálené cca 20 km a  jsou podle mne zcela OK a tak v poledne ňahňám nějakou to cuketo-jakousi plpu a náramně mi to jede. Dnes to byla cibulka, cuketa, mahá koření zahuštěné cizrnovou moukou. Původně měla k tomu být celozrnná rýže, ale ta skončila v lednici - ta cuketa s pickles a smaženým květáčkem byla moc dobrá a rýže se už jaksi nevešla. Nevadí, neuteče.

Andreo, u paní Lužné jsem ještě nebyla, nějaký ten víkendíček by asi neškodil, četla jsem u Tebe, že jsi se vrátila nadšená, tak třeba se až pojedeš příště sejdem.

Když zasvítí sluníčko do toho podzimního listí, musím uznat, že je to skoro hezčejší než na jaře. A to je co říct, když to uznává takový teplomilec jako já.

Sluníčkové dny všem...  z95
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 04. Listopad, 2009, 16:32:08 »

Milý deníčku,
tak zas nevím...
Včera jsem s velkým nadšení po několikaleté pauze navštívila saunu. Vlastně jsem tam od času, kdy jsem se stala máklou, nezavítala. Teď jsem se dala nalákat a bylo to super! Konečně teplo! Nicméně večer doma už bylo to teplo jaksi vyprchané, lehce mě bolela hlava (zřejmě z té dehydratace, i když jsem se tam k údivu všech prolévala teplým banča čajem z termosky) no a dnes ráno jsem se cítila tak, jak už dlouho ne - hlava, dutiny, celková jakási vycmrndlost. Teď už to dost povolilo, kromě toho že se klepu zimou při 21°C a navlečení ve 3 teplých vrstvách, ale to u mně není zas až tak moc neobvyklé. Tak nevím, co to bylo, a jestli jsem si pomohla...
Mé saunovací nadšení nicméně ochladlo a pochybuju, že se k té někdejší každotýdenní praxi vrátím.
Teplo, dědečku mrazíčku, teplo...
 71 B.
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 04. Listopad, 2009, 17:04:15 »

berusko TCM ma na to odpoved: saunovanim vyvolavas nadmerne poceni cimz oteviras povrch a dovolujes vniknout vnejsi skodlivine do tela - to je velmi riskantni krok a ze sve vlastni praxe mohu potvrdit ze jiz nekolikrat jem po saunovani do nekolik dnu onemocnel. takze opatrne, vzit si z toho ponauceni a dat na svou vlastni intuici a zkusenost. ted nezbyva nez podporit imunitu! drzim palce
Zaznamenáno
slisa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #37 kdy: 05. Listopad, 2009, 07:33:15 »

Ahoj, malá poznámka k té sauně a bolení hlavy. Taky jsem během sauny vždycky pila vodu nebo čaj a taky mě po ní velmi často bolela hlava. Až jsem se někde s překvapením dočetla, že se v průběhu saunování pít nemá - právě aby nebolela hlava. Máme se napít nějakou dobu před a samozřejmě po. Tak to takhle praktikuji a hlava už fakt nebolí. Zkus to.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 05. Listopad, 2009, 11:05:46 »

Ahojky,

mě po saunování bylo vždy krásně Smiley V průběhu jsem nepila a vždy před i po jsem se sprchovala studenou vodou Smiley
K té "nemoci" po sauně mě napadá, že se mohli uvolnit třeba dutiny a nebo jiné usazeniny v těle....

Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 06. Listopad, 2009, 11:14:53 »

Milý deníčku,
no něco se možná v té sauně uvolnilo, ale nebylo to naštěstí nijak dramatické. V průběhu včerejška ta vnitřní zima jaksi polevila, hlava se pročistila a jsem OK, takže teď ještě musím vyřešit, která varianta to byla :
1. něco se uvolnilo a vyčitilo
2. něco se pokazilo, ale rychle se to opět spravilo.

A nebo je ještě další možnost? Kdo ví?

Každopádně se mám sluníčkově a pokud to sluníčkovo trochu poleví, zalezu do sklepa podívat se na dýně.
 kaktus -    nemají ty zelené šošolky, takže nemají čím majznout a ta jejich oranž vždy potěší.
 Potlesk
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 25. Listopad, 2009, 16:42:10 »

Milý deníčku,
to mám to letí... Jaksi nestíhám - a to jsem "slaměná vdova", mužíček odjel do lázní doladit ten svůj infarkt a já měla tolik plánů, co vše zvládnu a zatím se flákám po různých výletcích a je mi překvapivě dobře. Jen tu makošku beru ještě stručněji než dříve, protože na vaření mám kupodivu méně času, takže vařím ty nazkoušené rychlovky (momentálně kraluje hokaido, stále ještě místní květák, růžičková kapusta a tuřínky), i když jsem si plánovala rozsáhlé experimentování v prázdné kuchyni bez blbých příprdů... No, ještě tam chvíli pobude, tak na to třeba dojde.
Mužíček, vyderzůrovaný mou blafovou kuchyní, je lehce rozčarován "dietní" lázeňskou stravou (lépe by bylo psát a říkat "zdravou" ale kdo ví, která je ta pravá?, ta lázeňská to asi z mého pohledu nebude), cpou ho párečkama a neustále bramborama, které už 2 roky nejí, k tomu nějaké to zdravé rajčátko, masenko... a navíc ještě navzdory plné penzi má furt hlad a to je co říct, protože při jeho 75 kg/180 cm není žádný velký žrout. Co potom musí říkat ti obézní spolupacoši, kterých je tam většina. Kdo chce zbohatnout, ať si otevře lahůdkářství v lázních (pokud si to vyřeší se svým svědomím, ale takových tady asi moc nebude).
Jinak zahrada je porytá, dokonce jsem do ní zaryla kopec koňských kobližků, tak snad jí to půjde k duhu. A konečně jsou dožrány úžasné hrušky máslovky, takže od ovoce už bude klídek až do jahod. Jablka nepočítám, ty budou pořád, ale mají tu výhodu, že se nekazí tak rychle a pokud jo, lze je jednoduše zaštrůdlit a tím nepohrdne nikdo.)

Novinka nejžhavější : mastička na úplně všechny neduhy !!! Nenapíšu, jak se jmenuje, to by byla reklama a to tu nemá co dělat. Babina (84) je v domově důchodců a občas mívá mimo jiné problémy s nočními křečemi v lýtkách. Užívá na to hořčík, který občas pomáhá a občas né a tak jí jedna kámoška dala trochu jakési mastičky, kterou sice má na jakési jiné bolení a je prý úžasná, tak ať to  zkusí. Babina zkusila a stal se zázrak, mastička pomohla, tak holky mazaly a mazaly, dala se k nim ještě další zas s něčím jiným a opět úspěch - prostě všelék. Nicméně mastička začala docházet, jak jinak, když se s tím mazal kde-kdo. Babina volala SOS, že je to koupené v lékarně a já obešla hafo lékáren a nikde ji neznali. Až mastička došla úplně, dali mi škatulku, ať jim to v té lékárně, kde to údajně bylo koupeno, ukážu a koupím a hurá...
Ta krabka byla taková pěkná, s anglickým popisem. Já anglicky neumím, doma to lousknul synček - jedná se o chemický peeling na stárnouci pokožku, který je třeba nanést a po 10 minutách důkladně omýt... naughty Placebo jak dům!

A ponaučení - věřme a prosme a bude nám dáno!!!
 dancing
B.
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 25. Listopad, 2009, 20:06:45 »

Grin To je výborný, s tou mastičkou.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 21. Prosinec, 2009, 16:40:08 »

Milý deníčku,
tak už je to zase tady!!!
Zrovinka dnes jsem si při ranní studené sprše,  v řídkých okamžicích, kdy jsem měla popadlý dech, říkala, že konečně se nám to láme a sluníčko se začíná vracet! Potlesk Blob cheer dancing dancing dancing
Tak zas bude líp, ty tmavé dny mi nesvědčí.
Ale neděle byla tradičně ZLATÁ - s dcerenkou na celodenním výšlapu na zasněžených vylidněných kopcích (asi všichni uklízí, nakupují, pekou), se srnčím guláškem k obědu (snad ho nekrmili antibiotiky), to nemělo chybu a i ten závěrečný čertíček (griotečka s rumíkem půl na půl, kdo to nezkusil, ten nezkusil nic!) v cukrárně sednul. Remcalům sděluji, že jsem už cca 14 let totální abstinent alkoholový a masový a více jak 4 roky cukrový, to jen tak na okraj.  Nenene
Jó, letos se i já pustila do máklého cukroví a dá se říci, že se celkem vydařilo. Sice první hodnocení bylo takové opatrné - že chutná jako těsto, nicméně mizí i bez mého přičinění, z čehož plyne naučení, že kde nic není, bere se zavděk i málem. 

Sluníčkové dny delší a delší a  54 vanocni darek vanocni stromek vanocni zvonek
 z254 B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 12. Leden, 2010, 14:44:54 »

Milý deníčku,
tak nám to tu Neon na fóru móóóc pěkně rozsvítil. Jen houšť a můžou být i větší kapky...
Život je přece o pohybu, ostatně i makoška říká, že vše se mění, tak proč ortodoxně lpět na nějakých teoriích a stále se jen dibrat v detailech, jestli je lepší poměr vody 1 : 2 nebo 1 : 2,15 ?
Občas mám pocit, že na tomto fóru převažuji lidé sedavější (studenti, úředníci, domácníci) hlavně z větších měst, občas mi připadá, že na dlouhodobý větší fyzický výdaj je makoška jaksi slabá (maratonci se, pokud vím, zatím nepřihlásili). Nic proti nikomu, jsem také člověk sedavější...  Ale stravovací ideál by měl být pro všechny, i pro dřevorubce, i pro pecivály. Přestože nepodávám ve všední dny v zaměstnání žádné vrcholové fyzické výkony, pečlivě se prokousávám třemi porcemi denně, které mému synovi, který jí kde-co furt, připadají nadrozměrné, tak váhu mám stále stejnou. Z toho plyne, že příjem = výdej. Tak si tedy nedovedu představit, jak bych zvládla nějakou fyzicky náročnější práci s půlhodinovou přestávkou na oběd Rofl Asi by se mi smrsknul volný čas na nulu - jen jíst, spát, pracovat... hrůůůůza pomyslet.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 26. Únor, 2010, 08:47:54 »

Milý deníčku!
 ola
Je to tady! Venku mizí sníh, o víkendu už to na běžkách vyrazit přímo od domu opravdu nepůjde, na kole už jsem zvládla prvních předjarních 50 km a bylo to super.  dancing
El rostou kopřivy, no musím se odpledne podívat pořádněji a začne čas jarního obdibrávání všech plevelů - sláva jim, že jsou! Už se moc těším na žabinec s ptačincem a bršlicí a sedmikárskami a pampelišky a jitrocel a... a.... no prostě už aby to bylo...
B.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení