Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: dannyy je na ceste zpet ke korenum  (Přečteno 24083 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Wl
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 30. Červenec, 2009, 07:56:19 »

Ahoj Danny, tak letos do Maďarska?
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 30. Červenec, 2009, 15:48:40 »

jedna...
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 31. Červenec, 2009, 14:57:24 »

Cesta...

Pet mesicu po mem prvnim dlouhodobejsim pustu /10 dni/ se znovu vydavam na cestu fyzicke a dusevni obrody. Napad ve me zral celych pet mesicu, citim se tedy dusevne pripraven. Ukonceni naplanovano na novoluni 20. srpna - tedy modri uz vedi ze cesta bude dlouha 21 dni a doprovazet me na ni bude pouze cista voda. To zda dojdu do konce nechavam volne, trochu pri smyslech jeste jsem a pres mrtvoly nepujdu /snad/.

V planu mam mnoho: pranajama, joga, chi-kung, meditace, mantry, snad si na to konecne udelam cas, zvlaste poslednich 14 dnu kdy nebudu chodit do prace. Cile neskromne jako vzdy, po fyzicke strance zejmena odstraneni vleklych zdravotnich problemu, k odstraneni nejzavaznejsiho mozna 21 dni stacit nebude - no nechame se prekvapit. Telo ma neuveritelnou silu, daleko vetsi nez si dokaze nas omezeny rozum predstavit - neexistuje duvod proc by nemohlo stravit prebyvajich 7mm vyhrezle plotenky, jen mu to nesmime kazit.

Odhodil jsem jedno z nejvetsich pout k tomuto svetu - jidlo. Kdo nezkusil neuveri jak osvobozujici to je. Je odstartovano, dostavam podporu blizkych lidi, zuzka jde do ho se mnou /alespon prvni cast cesty/ - o to to bude jednodussi. Necht jsou mi Bohove nakloneni a daji mi silu a vuli cestu dokoncit...
« Poslední změna: 31. Červenec, 2009, 15:27:53 od dannyyxx » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #18 kdy: 31. Červenec, 2009, 15:21:47 »

Drzim moc palce.. ten vysledek bude stat za to!
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 31. Červenec, 2009, 20:16:27 »

Ať se daří!
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 02. Srpen, 2009, 10:48:50 »

vykracuju do tretiho dne cesty. prubeh zatim velice mirny, telo je po 5ti mesicich prechodu na MB uz dostatecne privykle - to je pro me prekvapeni, tak hladky prubeh jsem necekal. po 14ti dnech prechodu jsem nedal ani jednicku. ten zacatek cesty je me pro vubec samy prekvapeni.

pocatecni vaha 67 kg, tak tohle jsem opravdu necekal, 10ti denni pust jsem zacinal s 65 kg a koncil s 59 kg, potom hned prechod na MB, tedy jsem se s MB vratil nejen na puvodni vahu pred pustem, ale k tomu jeste 2 kila pribral! diky vetsi startovaci vaze si muzu dovolit vetsi ubytek: 13-16 kg a to je na 21denni cestu vic nez dost - to me hodne uklidnilo. ono pri 192 cm vysky uz se tahle vaha musi trochu hlidat, protoze rezervy moc nejsou.

dalsi prekvapeni, temer neklesa vaha, 1 den ubytek cca 1 kg predevsim diky vycisteni tlusteho streva, od te doby ubytek minimalni. telo zadrzuje vodu, to je znat i podle vzhledu. v prvni dny ma naopak zadrzovana voda z tela odejit...

splaskly sliznice, zbystril se cich, zlepsuje se plet, uz druhy den dost boli hlava z vyplavovanych toxinu, a tech je pozehnane to je znat i ze zapachu uriny. vcerejsi prvni pokus o urinoterapii nedopadl - jeste nejsem dostatecne vycistenej a urina je extremne slana a horka - odkryvaji se letite nanosy i prohresky proti MB.

telo je uz slabsi, do niceho se moc nechce a vzdy probiha rozhodovani zda co je treba udelat a co ne, energii uz se musi setrit, glykogen z jater je uz bezpochyby vycerpan a zacinaji se stepit tuky - to je znat i ze zapachu dechu a kuze. pri rychlejsim vstavani se lehce zamota hlava - ale zatim slabota, bude hur

uz od prvniho dne zacinam lepe citit proudy energie v tele, zejmena na stranach hlavy v oblastech spanku

dekuju za slova podpory, zatim se vse odehrava v hmotnem svete, duchovni a filosoficky rozmer prijde, odhaduji, v druhe puli cesty...
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 04. Srpen, 2009, 00:10:41 »

Tak takhle je to s tou cestou...
Je to dost dlouhý půst, těch 21 dní..., v podstatě extrém. Extrémy nejsou "úplně" o.k. Lepší mi přijde rovnováha. V MB se každopádně doporučují půsty o něco kratší. Někdy i o 20 dní. Zbytek máš v poště.
Good luck!
« Poslední změna: 09. Srpen, 2009, 21:55:35 od Wl » Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 04. Srpen, 2009, 00:22:57 »

ahoj dannyy,
pri pustech je dulezite si hlidat prijem tekutin, resp. vody.
V pripade rychleho hubnuti mohou ketonicke latky (napr. aceton),
negativne az degenerativne pusobit na mozek! pozor na to!
Hodne zdaru!

PS: doufam, ze se z tebe nestane blondynka/blondynak...  Wink
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 04. Srpen, 2009, 23:20:19 »

5. den

je pomalu za mnou. pisu tak ziju. tedy jsem temer ve ctvrtine cesty. zatim vse ubiha nad ocekavani dobre a pohodove, nuda chtelo by se rict. chvilku je lip chvilku hur, jako na houpacce, obcas lehka slabost, obcas energie jak bez pustu, pri prudsim vstavani se zatoci kebule, normalka... velky priliv energie citim hlavne vecer, to neni uplne v poradku pravdepodobne je to zpusobene nedostatecnosti jinu, ktery je pres den dale vycerpavan a proto vecer prevladne jang... - typicke pro lidi typu "SOVA"

vcera a dneska prvni pokusy o urinoterapii, po velkym sebezapreni do sebe dostanu aspon homeopaticky mnozstvi /dousek/ ranni uriny - ale je to hnus velebnosti... nicmene pocit velkyho vitezstvi, posouva me to do dalsi dimenze...

plet se dramaticky cisti, nos se vycistil uplne, mam pocit ze se mi i zlepsuje zrak pri divani dodalky, ale to budu muset jeste potvrdit, kuze zacina vyrazne vonet, stava se hebkou, sametovou...

citim celkovy zklidneni, vnimam veci ktere jsem predtim nevnimal, zacinam se citit soucasti prirody, koukam na strniste a vnimam nejen tu zarive zlutou krasu ale uvedomuju si ze diky tomu jsme na zivu

ocenuju silu moxy, kazdy den nahrivam proflaknuty cu-san-li, dava mi to fantastickou energii, takovej doping na cestu, asi to budu delat az do konce cesty

mnozstvi vody samozrejme hlidam, po teoreticke strance se citim dostatecne pripraven, informace z pust.cz a knizky MUDR. Partykove povazuji za vic nez dostatecne, nicmene poznamka o acetonu je pro me nova, diky

souhlasim ze pust neni o rovnovaze a harmonii ktera je vlastni MB i TCM, kterou hluboce uznavam a s pokorou pred ni smekam. beru ho jako adekvatni odezvu na jine extremy ktere jsem delal 33 let sveho zivota, odezvu ktera mi pomuze rychleji napravit nektere veci ktere nejsou v poradku, MB to udela taky ale bude ji to trvat nepomerne dele - to jsou zkusenosti lidi z meho okoli, pust po nekolika dnech spravil to co nespravila MB po nekolika letech. po extremnim vyboceni doleva je treba nedriv vyrazne zabocit doprava a pak teprve udrzovat primy smer... nehlede na skutecnost ze udrzovani striktne primeho smeru bez castejsich ci mene castych vyboceni je pro mne v tuto chvili utopii, a nejsem sam... beru pust zcela v duchu "vyjimecna situace si zada vyjimecne prostredky"

protoze souhlasim ze pust je pro telo stres a zatez, ukrajujici dny z meho zivota, omezuji je jen na nezbytne minimum, radeji jeden delsi a do vetsi hloubky na ktery si telo po par dnech privykne, nez vice mensich a castejsich pri kterych telo nedokaze prejit na endogenni vyzivu a prodelat acidobazicke krize, ktere jsou nezbytne pro podstatne pozitivni zmeny v organismu. o pozitivnim prinosu pustu jsem se na vlastni kuzi presvedcil pred 5 mesici. velmi zalezi na dusevnim rozpolozeni pustujiciho, na jeho ocekavanich se kterymi do pustu jde, je na kazdem jak s pustem nalozi, lze ho v podstate proflakat a nebo diky nemu postoupit o pricku dale v dusevnim rozvoji, verim ze na konci me cesty budu jiny nez na jejim zacatku tak jako jsem se zmenil pred 5 mesici...
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 06. Srpen, 2009, 21:46:20 »

7. den

je pomalu za mnou, tedy tretina cesty, po fadnim zacaku to zacina bejt zajimavy, krajina ze zvlnuje, zacinaji prekazky. od vcerejska se objevila neprijemna komplikace - zanet vnejsiho zvukovodu, obcas na to trpim a pust zda se otevrel stary problem a zacina ho resit, to se stava... nezbyva nez vydrzet bolest a verit ze se nebude dal stupnovat, je to hodne neprijemny, silna bolest v pulce hlavy me docela paralyzuje. navsteva u doktora by ale znamenala nasazeni antibiotik a timpadem konec cesty, to by bylo veliky zklamani... kapu tedy na zanet urinu a pevne verim ze se to zlepsi. zacinam pit urinu nekolikrat denne, vzdy ale jen dousek, este se to musi vycistit. presto ze uz 5 mesicu solim naprosto minimalne diky MB, vyplavuje se ji ted velky mnozstvi.

dneska nastoupila velka unava a ospalost cely den, asi z toho zanetu, chvilema se premlouvam vstat z kresla a jit neco udelat, treba rozsvitit svetlo, este ze mam uz dovcu, v praci by to dneska asi neslo. no snad bude zejtra lip.
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 07. Srpen, 2009, 12:13:47 »

pocatecni vaha 67 kg, tak tohle jsem opravdu necekal, 10ti denni pust jsem zacinal s 65 kg a koncil s 59 kg, potom hned prechod na MB, tedy jsem se s MB vratil nejen na puvodni vahu pred pustem, ale k tomu jeste 2 kila pribral! diky vetsi startovaci vaze si muzu dovolit vetsi ubytek: 13-16 kg a to je na 21denni cestu vic nez dost - to me hodne uklidnilo. ono pri 192 cm vysky uz se tahle vaha musi trochu hlidat, protoze rezervy moc nejsou.

Pro boha!  Vážit po půstu něco málo přes 50kg při výšce 192 cm?! Tohle má být zdraví prospěšné? To snad ne...
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 07. Srpen, 2009, 23:02:56 »

8. den

kdyz jsem vcera nemohl bolesti usnout, sel jsem se projit ven, bydlic na vesnici uderila me do nosu nadherna vune cerstve posekaneho lanu obili, to noc pomohla tomu aby se vune sirila stovky metru od nejblizsiho pole az pred nas dum. a ja si uvedomil to narustajici souzneni s prirodou, vdecnost k ni, ze nam poskytuje obzivu, a uvedomil jsem si jak rostliny a vse z nich vyrobene voni a je ciste, oproti zviratum ktera smrdi a jsou spinava, staci ci vybavit vepriny, kraviny, drubezarny - to by nebyla tak liba vune co mne pohladila nos.

je s podivem ze i osmy den, pri kazdodenni ociste strev klystyrem, stale vychazeji pevne kousky odpadu. jak dlouho trva odstranit z tela letite nanosy skodlivin. vynechal jsem z klystyru sul a delam ho jen cistou vodou, pokud ve me nejaka voda zustane nedostavam nechtenou davku soli.

citim se vyborne, nebyt toho nestastnyho zvukovodu, alespon se bolest nestupnuje a chvilema je to dokonce snad i lepsi, stale aplikuju urinu a verim ze si telo poradi, ma k tomu idealni podminky. jinak pocit uplneho klidu a vyrovnani v celem tele, jen je telo slaby a do niceho se mu nechce. stale jsem se nezbavil zavislosti na jidle, hlad nepocituji od druheho dne, ale chute mam Wink staci si jidlo predstavit nebo k nemu cuchnout a vyvola to ve mne prijemny pocit a chut na jidlo

ubytek vahy 6kg po osmi dnech je celkem slusny vysledek, ztraty by se mely postupne zmensovat az na 200g/den, vypada to ze avizovaneho povoleneho ubytku ani nedosahnu. puvodne jsem premejslel zda vubec ubytek sledovat, nemaje vahu. clovek je pak moc v zajeti nejakych cisilek ktera vyjadruji vselicos a tlaci nas do nejakych hloupych skatulek a uvazovani podle diktatu "odborniku". neco ve smyslu narizeni EU ze jabko nesmi bejt mensi nez xx a vetsi nez yy. jsem od narozeni hubenej a nikdy se se nevmestnal do zhovadilyho vymyslu zvanelo BMI /Body Mass Index/, ktery stejne o zdravi nic nerika, vetsina populace CR se do nej nejspis vejde a presto jsou prolezly chorobama, a zbaveny spousty vnitrnich organu. "lecbu" vyjmutim organu z tela jsem do dneska vubec nak nepobral, nepochopil jsem pointu...

to ze pri pustu clovek zhubne je nabiledni, dle mnoha vedeckych studii je naprosto bezpecny ubytek vahy 20-25% /a to i s rezervou/, toto bylo za staleti overeno pozorovanim tisicu lidi podrobujicich se pustu, stejne jako byly za staleti overeny pozitivni ucinky pustu na organismus, vycet nemoci ktere byly pustem vyleceny nebere konce stejne jako mira uspesnosti, ktera bere dech, vcetne "nevylecitelnych" nemoci. nad ceskou republiku republikou krouzi strach z pustu, navzdory tomu ze ve svete probihaly a probihaji stovky vedeckych pozorovani podivuhodnych ucinku pustu na organismus. v japonsku /a nejen tam/ existuji desitky klinik lecicich zdanlive nevylecitelne nemoci pustem.

vaha nakonci pustu je nizsi nez na jeho zacatku, ale nic nevypovida o zdravi, protoze zdravi je na konci prokazatelne nesrovnatelne lepsi nez na zacatku. behem pustu se vylouci nekolik kilogramu hlenu, letitych usazenin, likviduji se loziska, nadory, jizvy, probiha bourliva regenerace na urovni jednotlivych bunek, dochazi prokazatelne k omlazeni organismu. ta nizka vaha trva jeden az dva dny, pote se behem navratovky zacina celkem rychle zvysovat az dosahne  puvodni urovne /pokud tato uroven nebyla vetsi nez telo potrebuje/. nelze tedy srovnavat "zdravost" vahy tesne po pustu s beznou vahou kterou si telo urci /pokud ho neprekrmujeme/ - to jsou dve zcela odlisne veci, to je potreba mit na pameti.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 08. Srpen, 2009, 19:51:28 »

Popsal jsi velkochovy- drůbežárny atd, to opravdu smrdí- jsou to ale nepřirozené podmínky.

Takové ovečky běhají po louce nebo kozy.. v přírodě, nebo na nějaké farmičce.. ty opravdu nesmrdí. Mají svůj specifický pach... jako každej tvor... ale že by to byl přímo smrad a něco špinavýho? Pokud se člověk správně stará tak ne...

Můj názor k takhle dlouhému půstu taky není kladný. Je to dost velkej nápor.. mám radši kratší a častější půstíky.
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 08. Srpen, 2009, 20:34:42 »

Jaroslav Dušek dokonce tvrdí, že při 10 denním půstu něco málo přibral. A jeden můj známý taky, ale jen v případě, že byl v době půstu fyzicky aktivní (pracoval na poli a cvičil - posiloval).
Jinak teda lékaři tvrdí, že většina západní civilazace není schopná bez následků ustát půst delší jak 3 dny. Ale podle mě záleží na tréninku a zdravotním stavu, 3 ndy jsou spíš výmluva (však to nikdo z nich nezkoušel). Já jsem se toho taky jeden čas bál, ale pak byl půst jedna z věcí, které mi pomohly z problému s hubnutím a ze závislosti na jídle.
Dany, držím palce, ať ti to dobře dopadne a s kýženým efektem  Smiley Poslouchej svoje tělo (což určitě děláš), kdyby něco nešlo, jak má (nic není náhoda).. Zřejmě se taky do nějakého kratšího půstu opřu.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #29 kdy: 08. Srpen, 2009, 22:03:08 »

tomy a tu zavislost na jidle ti to odstranilo na trvalo (na delsi dobu) nebo musis treba opakovat pravidelne pusty a takhle krotis tu zavislost?
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení