Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  
Autor Téma: dannyy je na ceste zpet ke korenum  (Přečteno 24737 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 08. Srpen, 2009, 23:13:20 »

Závislost na jídle  Grin  to zní teda dost uhozeně.

Ty víš určitě, že to nikdo z nich nezkoušel? Běžně se v nemocnici půsty prováděj před vyšetřením střev(to bývaj cca 3 dny) atd. Nebo před operacemi.... ale i při jiných nemocech.

Jak už tady někdo psal, tak člověk pokud není v rovině zdraví se neumí správně zdiagnostikovat- bu´d to vidí ze své jinové nebo jangové polohy, podle toho kde se nachází.
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 09. Srpen, 2009, 15:31:36 »

El, já jenom říkám, jak nám NE půstu odůvodňujou na fakultě. Ale nehledě k účinkům, které potvrzují přírodní národy, jsou půsty považovány za nebezpočnou techniku bez užitku. A těch pár dní před zákrokem, to je z účelu čistě praktických.

Závislost na jídle, jeden ze startérů poruch příjmů potravy, včetně orthorexie. To možná zní uhozeně, ale je to bohužel nepříjemná realita  Sad
Neone, řekl bych, že na trvalo, prostě to ukáže jinou možnost, větší svobodu. Mě to vlastně pomohlo navést na duchovnější věci, u nichž dodnes nemám jasno, jestli mají větší váhu než strava... proto to taky vedu, jak to vedu. Ale snažim se pomalu makrobiotice přibližovat, aniž bych zase spadnul do extrému.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 09. Srpen, 2009, 17:36:38 »

tomy - suhlasim s tebou, a to som tedko makrobiotike neskutocne vdacna za zlepsujuci sa zdravotny stav a nemyslim si, ze sa niekedy nejak extremne ode nej odklonim, iba si zrejme najdem pre seba prijatelnejsi sposob ako s nou zit v mieri :-) (niezeby sa mi to teraz nedarilo ale zaoberat sa jedlom tolko kolko je to tedko odo mna vyzadovane beriem iba ako prechodnu zalezitost kym nevplavam do istejsich a pokojnejsich vod a budem si moct vyclenit urcity cas, ktory bude tomu vedome venovany so vsetkym co to vyzaduje bez toho aby som pocitovala ze to ide na ukor cohokolvek). Vidim tie rizika a nespustam ich z oci - a rozhodne je dobre mat ich napamati rovnako ako i fakt, ze kazde vyclenenie sa alebo akekolvek definovanie sa, zaradenie ide na ukor osobnej slobody. Opatrnost je vzdy na mieste Wink A je fakt, ze pokial duchovne viac cvicim, pracujem je jedlo nieco co ide ako prve z dohladu a s nim vsetko co by sa ho co i len v najmensom dotklo..   U mne je ale velmi vela o psychike, a telesne velmi citlivo reagujem na podnety mysle a vedomia, tazko povedat ako by som na tom bola, keby neboli byvali roky a roky velmi extremnych obdobi a stavov.

Na druhej strane je MB inspirujuca v praci s energiami a polmi, i ona mi pomaha doladovat taku tu osobnu preciznost a jemnost a sustredenost..od varenia obeda sa da prejst do velmi plodnych stavov a skocit do nepredstavitelnych energetickych drah a potom uz vlastne neviem ze varim. A vdaka vareniu som sa zlepsila v speve  dancingA  63 pokial varim i pre moju mamu, je to dobra pomocka ako ju vytiahnut zo stresu a nabehov na hysteriu ked jej upokojim zaludok dobrym jedlom  Very Happy Myslim, ze staci jedine...vediet dostatocne pouzivat vedomie pri vsetkom co robime, byt opatrny, obozretny a naozaj bdely i pri najmensom podnete.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 09. Srpen, 2009, 21:40:31 »

A co to teda je, ta závislost na jídle?  Grin
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 10. Srpen, 2009, 00:56:01 »

10. den

mam za sebou temer pulku cesty a zuzka slape zatim statecne se mnou. pro oba pro nas zitrkem zacina dosud neobjeveny kus cesty, oba mame zkusenosti /a zuzka mnohalete/ jen s 10ti dennim pustem. kazdym dnem se nyni dostavame vzdy o jednu slupku hloubeji do tela, blize k jeho nejskrytejsim problemum. i kdyby se nepodarilo dosahnout konce cesty ktery nam arogantne naplanoval nas rozum, budeme vdecni za kazdy den...

vyborna zprava je ze zanet ustupuje, slava! telo zvitezilo za cca 4 dny, bez antibiotik, jen s pomoci pustu a urinoterapie, klobouk dolu. prvni vaznejsi prekazka tedy zdarne prekonana a jede se dal.

dnes se citim nejlip za celych deset dni, slabost trochu ustupuje, vypravuju mladyho na tabor - ridim auto, taham kufr, vecer rezu a stipam drivi na ohen - to by byl v uplynulych dnech trochu problem, ne tak dnes. od 10. dne by mela unava a slabost mizet, coz zatim koresponduje, ale nebudeme predbihat udalostem. pozitivum je ze ode dneska do konce pustu zacina totalni klid a odpada nutnost varit.

delku pustu je treba zvolit podle zavaznosti problemu ktery chceme resit, jednodenni opakovane pusty neudelaji stejnou sluzbu jako jeden tydenni - to mame overeno na sobe. rok trvajici zanet mocovych cest, ktery nevylecila MB /vcetne lecivych procedur dle Kushiho/ a ktery nevylecilo mnoho prirodnich preparatu za stovky korun, byl beze zbytku vylecen sedmidennim pustem. opakovany jednodenni pust to nespravil.

nazory ceskych lekaru na pust a jejich zduvodneni mne neprekvapuji. clovek ktery vidi dal nez na spicku vlastniho nosu jasne vidi cimdal tim vetsi bezmocnost tohoto systemu, ktery presto ze se za obrovske penize neustale zdokonaluje produkuje neustale se zvetsujici pocet nemocnych. nahledneme-li za hranice naseho statu uvidime kliniky ktere lecbu pustem oficialne provadeji a leci konkretni nemoci, uvidime tymy vedcu kteri desitky let zkoumaji a popisuji ucinky pustu, vychazi rada publikaci. ono nakecat se toho da hodne, zvlaste lidmi kteri si zadny pust nezkusili. nezbyva nez se presvedcit na vlastni kuzi - jako ve vsem

od tretiho dne ty nasledky na sobe pozoruju - dnes mi zuzka rekla ze vypadam na dvacet - je mi triatricet...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 10. Srpen, 2009, 03:47:48 »

Já jsem taky západní medicínu nebránila  Wink vím, jak funguje.

Taky ten dlouhý půst hodnotím podle sebe, stačí mi nejíst jeden dva dny a moje váha klesá strašně rychle. Za jeden den cítím čistá střeva atd. Pži mé váze 50kg a 165cm si nemůžu dovolit tolik hubnout. A řekla bych že ty taky ne. A to se neřídím žádným BMI indexem, protože jsem vždy byla podle tohoto v podváze, ale čistým rozumem.. Při tvé výšce a té váze musíš být kost  a kůže...

K tomu věku. Dle východu by každý člověk měl vypadat minimálně o 5-10 let mladší.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 10. Srpen, 2009, 07:41:17 »

El - S tou vahou mam i ja trochu problemy, mam 163 cm a okolo 50 kil.. uz dlhsie rozmyslam nad tyzdennym postom ale trochu ma odradza rychle chudnutie, ked som na jesen vychudla na 46 kil, zacali problemy s tym spojene - bez ohladu na BMI, citila som, ze uz mi nie je dobre a vela sa skomplikovalo - o to horsie, ze mne sa velmi rychlo zacnu odburavat svaly. Ale stale si este nie som ista, ci to tiez nie je iba otazka urciteho psychickeho nastavenia a ucelu za ktorym do toho clovek ide.. Pokial je to naozaj nevyhnutne malo by to telo zvladnut. Zatial som to nechala s tym, ze nebola spravna doba.
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 11. Srpen, 2009, 22:18:24 »

12. den

stale na ceste a zuzka slape statecne se mnou. prestava unava, motani hlavy pri vstavani, buseni srdce, citim priliv sil, citim se nejlip od zacatku hladovky, ztracim chut na jidlo, jidlo mi zacina pripadat cizi Wink

dokonce sem uvaril varku piva, kdo se vyzna vi ze je to celkem sichta - 12 hodin na nohou, mam radost ze se mi vraci sila. plne najizdim na urinoterapii doporucenou k hladoveni - do 18. hodiny piju veskerou urinu.

od 10. dne se mi silne potahl jazyk - telo zacalo intenzivne vylucovat, pritom pri MB jidle mam jazyk ruzovej s lehkym povlakem, tedy primo predpisovej. je tedy zrejme ze pokracovani pustu po 10. dni je vic nez uzitecny pro ocistu tela - dostavam se do uroven hloubeji.

kdyz si vzpomenu ze sem se musel minuly dny premlouvat vstat ze zidle a rozsviti svetlo, musim se smat. ted to neni nejmensi problem. sily neni tolik jako s jidlem, tezsi fyzickou praci bych nedal ale je to nebe a dudy. nebyl by problem od vcerejska chodit do prace - tedy dovolena je dobra od 7. do 10. dne - to je nejvetsi krize. zatim, uvidime jak se to bude vyvijet - kdyztak udaje zkoriguju.

ubytek vahy se /v souladu se zkusenostmi ostatnich/ dramaticky snizil, vazim 59,5 kg - tedy ubytek 7,5kg za 12 dni - to je vybornej vysledek
« Poslední změna: 11. Srpen, 2009, 22:21:51 od dannyyxx » Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 13. Srpen, 2009, 22:08:36 »

14.den

mame za sebou dve tretiny cesty, do cile zbyva uz jen 7 dni, to neni tolik. dnesek byl narocnej - celodenni vylet po praze, tahani tasek, spousta kilometru pesky, je kurevsky znat ze nejim, chodim pomalu, casto odpocivam, do schodu si dodavam odvahy, pri vstavani opet motani kebule, sem rad ze mam dovcu, v praci by to asi neslo... ubytek vahy 0,5kg za dva dny

s fyzickou sem na tom dneska celkem bidne, predchozi dny bylo lip, hlava je ale naprosto cista a jede na plny obratky, oproti ocekavani mi nedela nejmensi problem ridit auto

vcera sem videl snimek "Architekt odpadu", mozna posledni promitani ve Svetozoru. je to vybornej film o neuveritelnym cloveku co stavi zcela sobestacne domy bez napojeni na inzenyrske site. moc me zaujala veta "Mel jsem vlastni energii, pestoval jsem si jidlo. Nepotreboval jsem topit. Rikal jsem si: Jezisi Kriste, ja jsem svobodny, uplne svobodny! A ten stav mysli, do ktereho vas to privede. Rano se probudite a vlastnite svuj zivot." - tak to me dostalo

po dnesni navsteve u jedne velmi prijemne doktorky se dozvidam ze vyhrez plotenky nespravim pouhym pustem nebo jidlem, i kdyby se mi podarilo "stravit" vyhrez coz je dle jejich informaci zcela normalni jev, bez uzdraveni plotenky samotne /zlepsenim jeji vyzivy, tedy omezenim stlaceni obratlu/ nelze cekat dlouhodobe ucinky, vyhrez by se opakoval. nutne tedy pusty a vyzivu doplnit o fyzicke cviceni zamerene na vyse uvedene. moc plodna navsteva to byla, dle zkusenosti slibuje ustoupeni bolesti do nekolika tydnu az mesicu, odezneni do pul roku. vyleceni do roka. pak staci denni kratka udrzovacka. to zni pozitivne - no uvidime.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #39 kdy: 13. Srpen, 2009, 22:43:35 »

Dik za dobre pocteni, zkusenosti.. a dik za pripomenuti Architekta z odpadu (musim se konecne mrknout).. ta veta je fakt moc pekna a taky mi tahle myslenka cim dal vic dochazi.. staci mit dobre postaveny system (dum, energie, potraviny..) a ta svoboda od systemu (vlada, zakony...) je neuveritelna.. dokud to clovek neprozije, tak si to tezko predstavovat.
« Poslední změna: 13. Srpen, 2009, 22:45:59 od neon » Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 15. Srpen, 2009, 15:27:16 »

V dnešní příloze MF DNES v článku na téma  Co všechno lidé přežijí? s dodatkem Další kuriozity je mezi příhodami o šesticentimetrovém hřebu zaraženém do srdce, přežití kontaktu s 22.000 volty, deseticentimetrovém hřebíku v hlavě i tato zpráva: 25 dnů bez jídla v zaplavené štole 400 metrů pod zemí zůstali před pár týdny 3 čínští horníci. Přežili v jeskyňce, kam hladina nezasáhla. Hlad se zprvu snažili tišit žvýkáním dřeva, ale začali mít žaludeční potíže a tak poté pili jen vodu zachycenou ze stěn...
Tohle ti píšu jen "pro zajímavost", držím ti samozřejmě palce: ).
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 15. Srpen, 2009, 21:44:09 »

16. den

cesta probiha v poklidne, pohodove atmosfere. behem pustu mne v tele nic nepoboliva /krome toho nestastneho zanetu/, nic se neozyva, vse probiha v klidne harmonicke atmosfere, daleko klidnejsi nez bez pustu. telo prijalo podminky, ktere jsem mu nastavil a bez problemu je akceptuje, zvyklo si na ne. to se pri kratsim pustu nestane - subjektivne vnimam se tyto dny jsou pro telo podstatne mene stresujici nez dny na zacatku. proste nesnesitelna lehkost byti...

s fyzickou silou a vydrzi je to horsi, chvili lip, chvili hur, clovek si musi ulevit, odpocinout kdyz si to telo zada, tak nejak se musi citit starsi clovek ktery uz nema tolik sil, co uz musi pri vyslapu schodu odpocivat a tezsi praci nezvladne. bez dovci bych do toho znova nesel. vse napovida tomu ze markantni vliv na to jak clovek pust snasi ma ocista strev - klystyr. pokud ho zanedbam nebo vynecham, citim se podstatne hur.

povlak na jazyku mizi, dech prestava byt tolik citit, podle vseho se telo ocistilo z nejhorsiho a docistuje zbytky, tech pet zbyvajicich dni bude urcite nezbytnych k dukladnejsimu uklidu

behem cesty se stale vice napojuju na prirodu a jeji souzneni s ni. cim dal vic si uvedomuju zhovadilost systemu, ktery me nuti kazdy rano odjet od svych blizkych 40km daleko, vetsinu dne stravit v kanclu, ani pomalu nevedet jestli venku sviti slunicko, nebo prsi, k veceru zase hekticky 40km zpatky a padnout zmozenej do kresla a nezmoct se pomalu na slovo, na nejaky hezky straveny chvile s rodinou nezbyva uz casu a sil. a druhej den znova... to prece nema s plnohodnotnym zivotem nic spolecnyho

cinsti hornici pobavili, to muze napsat jen clovek ktery netusi Wink
« Poslední změna: 15. Srpen, 2009, 21:47:23 od dannyyxx » Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #42 kdy: 17. Srpen, 2009, 21:12:30 »

18. den

sily ubyvaji, 21 dni bude tak akorat, zacinam se tesit na jidlo a na priliv energie s nim. kdyz ctu nektery pravdy ze "na traveni masa se spotrebuje vic energie nez ji maso telu poskytne" tak se musim smat - kdo nezazil nepochopi. nalozili jsme spousty zajimavejch pickles podle novejch receptu, kimci atd. - samy lahudky. planu je mnoho ale sila nezbyva. telo uvolni jen nezbytne mnozstvi energie, je treba mu vyhovet coz pri dovoleny neni problem.

odpoledne jsem stravil prijemne usazen v kresle a vytvoril jsem navod na vyrobu tempehu, ke kteremu se snazim dokopat mnoho tejdnu. podomacku vyrobeny tempeh nabizi vynikajici chut, ktera se s kupovanym neda v nejmensim srovnat a je to za pakatel, vice tady: http://www.merc.cz/tempeh/

ubytek 10kg na 57kg
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 17. Srpen, 2009, 21:29:51 »

wow, klobuk dole pred majstrom a jeho domacim tempehom  Poklona 

dala by som si Wink

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 18. Srpen, 2009, 12:20:54 »

Dane, díky za ten skvely tempehovy navod vcetne fotek, uz dlouho jsem neco tak pekneho nevidela! Smiley Tesim se, az to vyzkousim, snad uz brzy! Wink Zatim jsi na ceste, ale jinak (potom?) pokud bys mi mohl trochu toho tempeh-starteru prodat, tak v Praze budu asi pristi tyden, pondeli, utery.. Dekuju, kdyztak se domluvime pres soukr. zpravu?
« Poslední změna: 18. Srpen, 2009, 12:41:48 od paulina » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení