Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: NEW PAGE - Idem robiť zmenu...  (Přečteno 4895 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 23. Květen, 2009, 16:50:16 »

Ahojte. Idem urobiť takú zvláštnu, i keď asi nie radikálnu zmenu ohľadom stravovania.
Stále ostanem pri tom, čo jem teraz. Ale vzhľadom k tomu že chodím cvičiť tri krát to dýždňa cca 90 minút celé telo a veľmi intenzívne, nestačím priberať tuk. Nemám prakticky žiaden viditeľný tuk. Problém je v tom, že mám úzku tvár a teda moja tvár vyzerá ako len obtiahnutá kostra kožou a nejakým tým mimickým svalstvom. Je fuk, že mám vyšportovanú postavu a vyzerám vždy ako v súťažnom období v nejakej juniorskej fitness súťaži... To ma nezaujíma. Vždy počujem zo strán : "No, si chudý". alebo "Marek, ty si ešte chudší ako pred rokom". Sranda na tom je, že som odvtedy nabral viac svalovej hmoty ako pred tým rokom.... ale prakticky nemám žiadnu vodu naviazanú v bunkách do takej miery, aby sa mi nejak zväčšoval objem... Akoby moje bunky boli totálne vyčistené, akoby svali dostali nový tonus. Lenže čo z toho, keď vyzerám dobre len v plavkách ? Teraz si možno poviete že mi veľmi záleží na tom čo si druhý povedia.... Skúste merať 195cm a mať od prírody úzku tvár. Zle sa na to pozerá, vyzerám smiešne. Keď si pozerám foto spred roka a pol ( zo zimy 2007 - december ), bolo to obdobie, keď som urobil taký experiment... jedol som mäso 6 krát týždenne, a namiesto sójového či hrachového proteínu a maltodextrínu, som používal srvátkový proteín dva krát každý deň a gainer 3X denne. Vyzeral som fayn - nebol som taký chudý, ale nebol som ani tučný, bol som proste jednoducho povedané - FAYN čo sa tela týka. Dievčatá som určite viac zaujal. A povedzte mi - o čom je tento život ak nie o medziľudských vzťahoch najmä medzi dvoma pohlaviami ? Samozrejme aj spokojnosť samého so sebou. Samozrejme nechcem naspäť robiť tie chyby, lebo neuznávam mliečne výrobky ( srvátkový proteín ním je, tak isto aj gainer ) a už vôbec nie E-čka a chemické príchute, umelé sladidlá... Mäsom sa tak isto nemienim prežierať, dva krát týždenne mi bohato stačí ( alebo raz mäso, raz BIO vajíčka ). Objavil som BIO maltodextrín - robený z BIO pšenice (škoda že nie z ryže, ale to sa asi ani nedá vyrobiť z ryže, však ? ) a čo najšetrnejšími postupmi. Zadovážim si ho a budem ho denne užívať. Áno, aj ja osobne namietam. Samozrejme, keď náhodou prídu zažívacie problémy, vysadím ho. Ale nemyslím si, že dôjdu. Je veľmi ľahko stráviteľný. Zaujíma ma len, akú energiu obsahuje - nie kcal, ale Jin a Jang - v akom zastúpení.
Takže som si vybral to menšie zlo. U svojej do dokonalosti doťahovanej stravy ostávam, ale idem k nej pridať ten Bio Maltodextrín ( 100g cca 1700-1800 kJ ). V tréningový deň bežne užívam 2 x 40 gramov na energiu, lebo to nie sú relaxačné cvičenia, ale TVRDÁ DRINA, kde sa potím ako býk. Takú istú dávku odteraz chcem začať užívať aj mimo tréningový deň - teda zvyšné 4 dni v týždni. Stále ostávam u 4 porciách jedla denne, pričom budem rešpektovať pocit nasýtenia a nebudem sa ho snažiť "oklamať". Maltodextrín budem piť rozpustený v osolenej ( morskou soľou ) prirodzene zásaditej vode ( napríklad v minerálke Mattoni - prevarenej, neperlivej - pH 8,5 - ako pot alebo ľudská stolica ), aby som vyrovnal jeho pravdepodobne JInovú a mierne kyselinotvornú podstatu. Nechcem maltodextrín miešať do obilnej kaše - nebudem si kaziť požitok z chute klasických obilnín. Upravím trochu svoj denný harmonogram - budem spať 7 hodín denne a spať budem chodiť skô, vstávať tak isto skôr. Posledné jedlo dňa bude ľahko stráviteľné ( ako vždy ), pričom spať pôjdem až o 2,5 až 3 hod na to ( tak robím odkajživa ). Pred spaním si šupnem 2dcl vody s rozpusteným 20g maltodextrínu, zbyok ( 60 - 80g ) skonzumujem počas dňa. 40 minút pred raňajkami si dám 50g hrozienok Jumbo ( nesírené, BIO ) - cca okolo 1250 kCal, budem ich mať 50g 5 krát týždenne ( obmením za iné suš ovocie, napríklad datle, prípadne marhule čerstvé, keď bude sezóna - nakoľko je sušené a nie je to tropické ovocie, nebude to jinové, ale neutrálne ) - cez noc to nechám namočené v prevarenej Mattoni, aby sa vyvážila kyselinotvornosť ovocia.... Alebo....mám nahradiť každý druhý krát 50g bio medu ?. Začnem viac kombinovať potraviny týchto živlov : Drevo + Zem, Zem+ Voda ... tie budú tvoriť hlavnú časť potravín ktoré denne zjem- sú vhodné na priberanie - celkovú "hutnosť", ako svalov, tak "mäsa" (?), resp. trošku tuku. Ostatné živly ( až na ryžu, tá bude výnimka ) budú v menšom zastúpení, ale ostanú.  Vždy bude u mňa prioritné, aby mi fungovalo trávenie správne, a aby som si ho nezaťažoval. Maltodextrín trávenie údajne vôbec nezaťažuje, viď infomrácie na internete o ňom. Mimochodom, nemyslím že z orieškov sa priberá - škoda... bolo by to zdravé priberanie... zjem denne okolo 75 gramov slnečníc alebo mandlí či lieskovcov,a nič... Akonáhle začnem prostredníctvom svojho super čuchu cítiť že si začínam viac smrdieť ( momentálne som v harmónii so svojou "vôňou" - je mi príjemná ), tak niečo vymyslím, ale pochybujem o tom. Maltodextrín nemôže spôsobiť zanesenie, hlavne keď je BIO ( ten čo ho chcem ). Viem, nebude to ideálne, ale stále lepšie riešenie ako keď 99 percent slovákov a čechov ( pokiaľ netrpia potravin. alergiami - alebo o nich nevedia... ) má denne na stole hnusný chemický chlieb, E-čka, mäso, syry, zlé kombinácie jedál, sladkosti....
Uvítal by som aj pozitívnu kritiku, ale samozrejme - akúkoľvek kritiku. A ešte čosi... asi nebudete môcť čerpať z MB knižiek... tam sa vôbec hovorí o strave športovca, resp. takých konštitučných typov ako som ja ? Možno hovorí - ale čo sa vyriešilo v praxi ? Nič. Chudí ostali chudí. Mimochodom, kušem ukážkovo, po jedle pijem najskôr o dve hodiny a aj to maximálne 2,5dcl prefiltrovanej vody, pred jedlom ak, tak 30 minút. TAkže to nebude tým. Proste mám extrémne rýchly metabolizmus a nepáči sa mi to, lebo výsledný vizuálny efekt na moju výšku je tragický. 195cm, 72kg. Takých 8kg by sa zišlo pribrať... bol by som spokojný.
« Poslední změna: 24. Květen, 2009, 20:30:00 od neon » Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 23. Květen, 2009, 18:17:28 »

Ufff Smiley Nedovedu posoudit, co s Tebou udělá maltodextrin, protože o maltodextrinu nic nevím a teď se mi o něm ani nechce nic hledat, ale musím říct, že obdivuju Tvojí pečlivost a metodičnost, s kterou o sebe sama pečuješ. Fakt klobouk dolů! Musí Ti to zabrat spoustu času... nebo ani ne?

Jen poznámka, která mě napadá: jasně, život je do velké míry o mezilidských vztazích, i o vztazích mezi muži a ženami. Ale nemyslím si, že by vztahy byly o plnější/hubenější tváři nebo silnější/hubenější postavě. Mně se třeba hubení kluci líbí... zvlášť když mají svaly, a to Ty píšeš, že máš. Ale je jasné, že pokud Ty se budeš cítit líp s osmi kilogramy navíc, tak zkus přibrat, protože vztahy (a vůbec život) jsou - podle mě- hlavně o spokojenosti se sebou samým.  Wink
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 23. Květen, 2009, 21:40:07 »

Ahoj Sunny. Veľa času mi to zaberá, alebo nie.... To je individuálne, pre niekoho je to mnoho času, pre niekoho je to v poriadku. Pre toho čo keď je hladný tak si namastí chlieb s maslom a horko ťažko si naň dá papriku lebo sa mu nechce, tak pre toho je to mnoho času Very Happy Ide len o tréning - zosúladenie, a to mi trvalo asi tri roky. Ale stojí to za to :-) Vieš ten maltodextrín - to je v podstate škorb s obilia spracovaný hydrolýzou na zložený cukor - maltodextrín. Je veľmi ľahko stráviteľný. Dôvod prečo ho začnem užívať vo väčšej miere ( aj mimo tréningové dni ) je ten, že chcem zvýšiť dennú dávku energie z potravín, aby bol trošku nadbytok kJ, a tak som mohol pribrať. V podstate keby som nebol taký prečistený ako som ( robím si aj detoxikácie a proste sa nezanášam... ), tak by som vážil takých 76, ale vyzeral by som asi tak isto. Teraz vyzerám ako Bruce Lee. Na jeho výšku cca 170cm ( ak vôbec... ) je to fayn, taký "chlapčenský štýl" Very Happy Ale na moju - 195cm... je to nie veľmi estetické. Hlavne to ale chcem pre to, aby som mal plnšiu tvár. Mimické svaly mám vytrénované ( okrem iného sa venujem už takmer 5 rokov precvičovaniu svalov tváre ) - takže mám veľmi pevné svaly tváre, ale čo z toho, keď mi trčia čelustné kosti a vidno namiesto kruhov pod očami kosť ( možno preháňam... ) ? Žiadne "jemné" línie, všetko ostré. To sa mi nepáči. Viem ako strašne by som vyzeral keby som necvičil, keby som na sebe nemal zopár kíl tvrdo vydretej svalovej hmoty.... Viem to veľmi dobre, už som tak "fungoval", so zdravou stravou ( i keď nie až tak dotiahnutou... ). Jediné čo ma robí "good look" v plavkách, sú svaly. Bez nich by som bol ako poskladané paličky - mám veľmi tenké kosti, ale pevné. Nikdy som nemal nič zlomené.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 23. Květen, 2009, 21:56:55 »

New Page, tvoje zpověď je natolik osobní, že by se perfektně hodila k založení tvého "osobního deníčku" (viz nově přidaná rubrika od Neona). Mohl bys tam mapovat, jak se tvůj vzhled proměňuje, jak se cítíš apod. Co ty na to?  Wink
« Poslední změna: 23. Květen, 2009, 21:59:36 od monchi » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 24. Květen, 2009, 20:30:37 »

Taky mi to prijde jak delane pro osobni denicek. Dovolil jsem si to presunout.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Červen, 2009, 03:30:41 »

New page,
nebylo by to zdravejsi a neudelalo by te to stastnejsim se proste akceptovat tak jak jsi, nez jist "škorb s obilia spracovaný hydrolýzou na zložený cukor "?
Ja ani nejsem MB, ale neni MB predevsim o energiich? Jakou energii ma asi neco takoveho? Ja teda radsi jim veci ktere zni jako jidlo...
Zaznamenáno

rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Prosinec, 2009, 16:31:43 »

hele, mně se nezdá, že bys měl úzkej obličej, vždyť se docela podobáš bon jovimu..a ten je fajn, ne?
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení