Stran: [1] 2 3 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: paulina-a-a  (Přečteno 26542 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 25. Květen, 2009, 19:35:18 »

Zadne uvodni povidani, skocim do toho rovnyma nohama a uvidim, jak dlouho mi to vydrzi:)

Dnes jsem si koupila svou vlastni Kushiho knizku Makrobiotika a prirodni leceni.. po Makrobioticke ceste druha kniha do me transitni MB knihovnicky (transitni ponac momentalne nejsem nikde doma:-)) 

Jinak jsem zavitala do obchudku s korejskymi a japonskymi potravinami na Korunni 47... takovych veci, do budoucna si znamenam zajit si tam pro 100% sezamovy olej (99), platy rasy Nori na sushi (196) a vubec rasy (Kombu, Wakame atd.). A taky me prekvapilo, kam vsude se da nacpat cukr a glutamat sodny... dukladne cist etikety!
« Poslední změna: 01. Listopad, 2009, 11:50:51 od paulina » Zaznamenáno
tomy
Host
1 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Květen, 2009, 07:20:23 »

Ale pozor, někdy ani etikety nestačí. Obzvlášť české překlady semtam zapomenou nějakou drobnost jako curk uvést..
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 26. Květen, 2009, 17:31:20 »

Nestras, zeby etiketove spiknuti proti konzumentum?  Wink No jo, ale kdyz korejsky (vietnamsky-japonsky ci jak to bylo psano) cist neumim, tak nezbyva nez se na ne spolehat...

Dnes na workshopu nam bylo nabidnuto obcerstveni (kafe, cerny caj, kolacky), takze jsem vybalila termosku a hulkama se pustila do jahel s tempehem, dyn. seminky a redkvickami. Nacez nasledovala "klasicka" sada otazek: vy si tohle nedate? - co to jite? - co to je makrobiotika? - jak jste se k tomu dostala? - nezabira to moc casu? - proc to jite? - pozorujete nejake zmeny? atd. (jen namatkove; semtam me nekdo prekvapi nejakou necekanou.. ale to spis vyjimecne Grin )... 
Dle situace se otazky obmenuji, ale pripada mi, ze muj socialni zivot se sklada z vypraveni a odpovidani na dotazy o makrobiotice. I pres tu stereotypicnost (vlastne je to vcelku vtipny, muzu se pripravit dopredu  Smiley) me to vcelku tesi (ze bych se citila jako siritel osvety? Tongue ) a taky je zajimave sledovat reakce lidi...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Květen, 2009, 23:31:52 »

Tak mi dnes popraskal cely ret, spis vic dolni nez horni, ale pali me oba dva... Ani nevim z ceho a jak na to... bud jsem se prejedla, nebo jsem to jidlo asi presolila (dala prilis misa) anebo to taky muze byt celodenni unavou (na pozornost narocny konferencni den), neprilisnym nevyspanim z predchozi noci a zimou venku... nebo treba kombinaci. Budu to pozorovat, ale slibuju si nepremyslet o tom moc, pac pak se to akorat zhorsi.

Miluju bourky, vcera byla uzasna; clovek ma pocit, jak je malickej oproti vsem tem bleskum a hrmeni...

Zajimalo by me jaky efekt ma wasabi na organismus z pohledu energii a uzitecnosti... asi jsem masochista, ale vcera jsem si rozdelala wasabi prasek s vodou, namazala si tim ryzovy chlebicek (a pridala jsem trochu tahini pro pestrejsi chut) a "vypalila" jsem si tim dutiny... Vubec tak dost tihnu k palivym chutim (cesnek, kren..).. co to o me asi vypovida?  Roll Eyes
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 28. Květen, 2009, 07:12:20 »

Pálivá je kov - plíce/tlusté střevo.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Květen, 2009, 20:52:36 »

Ajajaj, dnes jsem byla ve VegFoodu u IP Pavlova a ve ctyri hodiny odpoledne jsem si dala obed... ryzove nudle se zeleninou, schvalne jsem si je vybrala, pac nemely byt smazene, nechci ted na jare s olejem prehanet a nedela mi dobre, ale teda byly hodne mastne, i ta zelenina a navic tam byly jakesi podivne houby, co tam vubec byt nemely, tak jsem ochutnala jednu, ale zbytek vybrala...
Pointa? Je pul devate, jsem stale jeste nafouknuta jako balon, mam krece v brise, ani maknout si na ne nemuzu a tahle ma (jiz druha) navsteva tohoto restaurantu me dost odradila od jakekoliv dalsi budouci...
Na ten prazdnej zaludek to byla fakt podpasovka Sad
Docela me to mrzi. Howgh.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 29. Květen, 2009, 22:29:04 »

ze by klasika? pijes vubec?
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 29. Květen, 2009, 22:57:34 »

nevim, co je "klasika"  Wink... prosim objasnit   Smiley
Jasne, piju... za dnesek jsem prubezne vypila: 1 litr kukichy, pak asi 0.5 l zeleneho caje (to spis nechtene, ale co na navsteve jineho) a asitak 0,5 l teple vody s kapkou mostu... jo, a rano jeste hrnicek jen teple vody.. a jednu miso polivku vecer, pocita-li se to jako piti, i kdyz to asi ne.
Jo, a vcera na party kolem osme vecerni jsem vypila 2 plne sklenice mineralni vody neperlive, tak jsem si pak pripadala jako houba...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 07. Červen, 2009, 01:52:40 »

Objevy nekolika poslednich dnu:
Mandlove mleko v krabici (4€!) je neuveritelne huste, takova smetanka s vyraznou prichuti, pricemz ani trosku sladke (+). Jakpak se na ne diva makrobiotika?
Knizni objev: Betsy Polatin - Makrobiotika v pohybu. Nalezeno v italstine, original bude anglicky.. zdalipak byla tahle kniha prelozena do cestiny? Pokud ano, vyborne! Hned du shanet do sve rostouci zatim minisbirecky MB knizek. Pokud ne, juknu se po te italske.. ta knizka se mi proste libi Smiley
V pondeli vyrazime na letni putovani, priznam se, ze resim jidlo.. hlavne neco, co by se dalo uvarit na plynovem varici.. takovy ten miniprenosny, takze zrno s dobou varu 40 minut nepripada v uvahu Sad Zdalipak existuje nejake predvarene? Mozna by se dalo vyrobit doma ??
Idea mesicni "diety" o kuskusu a testovinach me zrovna neuvadi v uplne nadseni.. No uvidime.
Dnes vecer jsem slysela od kamarada psychologa pekny poznatek / teorii k zamysleni: "Lide, co se neustale necim cpou (mysleno jidlo), se snazi zaplnit prazdno (dusevni), ktere v sobe maji..."
« Poslední změna: 07. Červen, 2009, 01:55:58 od paulina » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 07. Červen, 2009, 03:15:45 »

Dalsi rychle uvarene "zrno" je polenta.
Zaznamenáno

Emina
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 08. Červen, 2009, 10:40:02 »

....a pšeničný bulgur je rýchlo uvarený
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Červen, 2009, 15:08:20 »

Dekuju za napady, za hodinu odjizdim, takze jen bleskove sumasumarum, co ze si to vlastne beru s sebou na tyden v kempu a nasledny mesic nekde jinde, pricemz pocitam, ze pak neco nekde dokoupim, ale na ten tyden mi to bude muset stacit takle. Zeleninu budu kupovat...
Tak mam: jeden AL hrnec s poklickou a protiprilnavou upravou, dve male lzicky, dvoje hulky, dva noze, plastik. krabicku uzaviratelnou (poslouzi jako prkynko), nepostradatelnou termosku (na cestu), paracek, bambusove sitko a neco jako strouhatko.
Z jidla napytlikovano, nakrabickovano, natubickovano: polenta, kuskus (ryze-kukurice), vlocky, cerv. cocka, jahly, mor. sul, gomasio, NORI vlocky, instantni wakame, obilnou kavu, kukichu, oprazenou smes sezam-len, ume-su, tamari, oliv olej, umebosky, goji, kmin cely, MUGI MISO, balicek spaldovych spaget (doba varu 7 min) a to bude asi vse.
Tak a jak se vratim, poreferuju jak bylo, zda stacilo a taaak.
Preju Vam vsem krasne (MB) leto!
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 06. Červenec, 2009, 10:15:23 »

Tak jsem se po dlouhe dobe dostala na chvili k netu, jeste nejsem doma, stale na cestach, pisu z Nemecka:-)
K memu prekvapeni to cestovani neni zdaleka tak desive, jak se  pred odjezdem zdalo, staci vybirat hostely s kuchyni, v pripade kempu varic stale pri sobe. Neocenitelnou zalezitosti je termoska na jidlo (diky za uzasny napad koupit si ji).
 Predevcirem jsme byli v Amsterdamu - MB obchod pri Kushiho institutu je UUUUZASNY! (chudak pritel, nechali jsme tam majlant ;-)
no nebudu se moc rozepisovat, jsem zdrava v pohode (psych. i fyz.) a mame pred sebou jeste tak tyden dva...
Cestovani unaavuje, ale stoji to za to. Hlavni je nestresovat se nicim, nikym. Jak se zacnu stresovat, bat ci cokoliv, hned to na sobe i po fyz. strance poznam.
Pekne leto preju!
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 25. Červenec, 2009, 12:24:14 »

Hola hej, zdravim z Italie, meho druheho domova:-)
Tak tady v deniccich procitam, co vsechno doma (u nas) dozrava a sbihaj se mi chute:) Ovoce bych nemela, ale kdyz ty zlute ringle, broskve (teprve zacinaji) a fiky na stromech tak lakaji...ale vic vizualne; vetsinu jsem uz vyradila po prvem ochutnani: fiky jsou desne preslazene, ty mi nechutnaji (zmena chuti na MB), po ringlich mi kameni zaludek (kdovi proc) a po broskvich pali zaha (ona byla nedozrala...) Takze nic, vivat makrobiotika!

Priznavam se, ze se uz asi tyden strasne prejidam, ale nemuzu si pomoct, ja mam proste porad hlad!!  Cry  Dukladne zvykam, slozeni talire mam snad take spravne, cele zrno jim, hodne zeleniny, varene i blansirovane... a stejne na konci jidla premyslim, co pristiho snim, ponevadz mam pocit nezaplnenosti. Skoro porad mi kruci v zaludku a klidne si dokazu predstavit jiste od rana do vecera.. Rikam tomu "zrave obdobi" a absolutne netusim, co s tim (nebo spis proti tomu) mam delat?? 
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 27. Červenec, 2009, 10:04:34 »

"zrave obdobi" - znam to, take mivam. prednaska na toto tema /myslim/ byla na cyklovikendovce v Ceskem raji. mozna se nekdo kdo tam byl podeli o informace ktere tam zaznely...

Dan
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení