Stran: 1 ... 9 10 [11]
  Tisk  
Autor Téma: Beruška  (Přečteno 32062 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #150 kdy: 23. Leden, 2013, 20:09:39 »

Tykvičko,
nebyl jsi kdysi palačinkou  z95
No jo, O je takové kulaté a trochu šišaté jako vajíčko, co si brali k sobě do chaloupky na zimu Křemílek s Vochomůrkou, aby jim bylo veselejc.
BO
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #151 kdy: 12. Únor, 2013, 17:57:28 »

Milý deníčku!
Tak se zase melu tím mým protivným únorem, únor u mně značí jakýsi úhor v duši už spoustu let a souboj s ním holt vedu střídavě oblačně. Ještě že je, rošťák, tak krátký.
Letos proti mě vytáhnul do boje posílen skřipkou, která, mrcha, taky sklátila všechny mimo psa a ten chudák, to vlastně nesl skoro nejhůře, protože nebyla jaksi síla a vůle nechat se od něj vyvenčit (je to takový zakrslý kůň, takže venčí on nás a ne my jeho).
V časech př.m.l. jsem nemoci léčila s pomocí Švejka, teď jsem sáhla po Dětech z Bullerbynu - tak nevím co to znamená, ovšem třeba jak šly holky nakupovat, nebo dělat radost - to mě donutilo k slzám (smíchu). A únor dostal na prdel!
Dnes jsem už vyrazila na dlouhý výletíček se svými oblíbenými písněmi v duši a zdá se, že pojedeme dál...
Drž mi palce, prosím, je teprve 12.
B
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #152 kdy: 23. Únor, 2013, 18:59:53 »

Milý deníčku,
tak dnes už máme 23:5., letos to jde jaksi ztuha, ale je to vcelku potěšující únorové skóre.
Dnes jsem v té silně sněživé povětrnosti byla vyražena na výletíček, na mě netypicky automobilový, ale ve chvílích, kdy jsem se zrovna netřepala strachy, že zrovna touto závějí neprojedem, jsem zjistila s úžasem, že stromy už tu zimu pomalu balí a lehce růžoví v očekávání blížícího se jarního pučeníčka.
Takže raduji se, veseluji se, závěje byly zdolány a stromy nelžou. Jaro bude!  Pusa Mrk
B
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #153 kdy: 25. Únor, 2013, 19:46:27 »

Milý deníčku,
tak dnešní výletíček byla lahůdka s nečekaným překvapením. Netušila jsem to, ale je to tak - i stromy mají uši. A navíc Jidášovy.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #154 kdy: 21. Květen, 2013, 21:57:54 »

Milý deníčku!
Inspirována mou kreativní dcerou jsem se pustila do výroby sýra značky Lučina a můžu ti říct, že to je bomba. Po 8 letech je to konečně něco, co lze namazat na chleba a sníst aniž by se to štósovalo v krku. A máklé je to dostatečně - sojové mléko a na 1 litr 2 lžíce bílého jogurtu, to snad není zas až tak velký přečin. A navíc, v dalších kolech se podíl jogurtu bude stále snižovat, protože jako zakysávadlo použiji část toho předchozího výrobku.
Ale ten výsledek!!! Absolutně famózní lehký tvarohový sýr. První várka zmizela lehce osolená a těžce ošnitlíkovaná jak pára nad hrncem. Dovedu si představit i variaci nasladko s rozinkami a nějakým tím sirupkem, ale to mě už tak neláká. Lákají mě pomazánky s původně tvarohovým fundamentem a na ty je to ideální.
Takže hurá, bude léto, budou výletíčky a budou osvěžující lepeňáky lehce klouzající do krku.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #155 kdy: 26. Květen, 2013, 19:45:14 »

Milý deníčku!
Tak Sojiny, nebo-li sojové skoroLučiny se ne a ne nabažit, dělám ji každý druhý den a zatím tedy můžu říct, že má bezproblémovou trvanlivost a nestíhá se kazit... Dnes mě napadlo zvážit počáteční surovinu, tak tedy z cca 7 Dg soji vyrobím cca 1 litr mléka a z něj pak asi 10 Dg sojiny - hotovou jsem zatím nezvážila, protože předvčerejší je sežrána a dnešní teprve kyše. Jogurtovou násadu jsem použila jen na tu první várku, teď už jen recykluji. Tudíž náklad na jednu várku je v surovinách asi 3,5O - dobrá cena.
Chtěla jsem sem pověsit fotku, ale to se ukázalo jako obrovský problém, protože technika se stále vylepšuje a já to jaksi nestíhám. Synček mi vylepšil noťas a Gimp vydal "lepší" verzi a ty cestičky jsou v ní trochu jiné a tak to byl několikadenní boj s tím, jak zmenšit svou megafotku aby sem vlezla. Prolézala různé návody, které se vztahovaly všechny k té staré verzi a bylo toho hafo a já u PC vydržím tak max. hoďku, takže až dnes se zadařilo a tady je výsledeček.
Tak dobrou chutinku, deníčky stejně nemají pusu a žaludek, tobě to stačí určo takhle:
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #156 kdy: 27. Květen, 2013, 17:09:00 »

Milý deníčku!
Tak jsem dnes dosojila a zvážila a ejhle - ze 7 Dg soji je 20 Dg sojového sýra, za tři pade je to slušný výkon. A ta chutinka!
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #157 kdy: 09. Červen, 2013, 19:38:45 »

Milý deníčku,
konečně přestalo pršet a svítí sluníčko a zrají střešně - dnes jsem zahájila sezónu 29 kousky. No, vím, kde ty loňské cifry jsou, ale neboj, to je jen takový pomalý start.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #158 kdy: 16. Srpen, 2013, 20:16:15 »

Milý deníčku!
Tak jsem se krapátko odmlčela - zdálo se mi, že jsou fšici v jakémsi útlumu, ti mí více-známí máklí souputníci experimentují na jiných frontách (od vity po fastfood!!!) a já si v těch svých zajetých příloho-přílohových kolejích připadám místy jako bez fantazie. A život, to je přece změna. Tak nevím, co s tím.
B.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #159 kdy: 27. Duben, 2014, 19:21:51 »

Milý deníčku!
Tak jsem dnes byla vtažena do vitariánství a je to bomba!  Od rána mám v sobě cca 1 litr rozmixovaného všeho možného - banán, mrkev, rebarbora, polníček, červená řepa, pomeranč, citron a já nevím co ještě tam napaplali - jo ještě nějaká ta semínka... a bylo to super a příval energie!
Je to fajn změna po těch letech vaření a škrcení, ale zítra už se vracím zpět - na delší experiment zatím nemám odvahu.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #160 kdy: 15. Listopad, 2015, 17:55:54 »

Milý deníčku!
Koukám, že jsem tě dlouho zanedbávala... no seběhlo se toho jaksi hodně a tak nebyl čas... a vlastně ani chuť, protože když je chutinka, čas se najde.
Navštívila mě velmi nemilá paní - Intolerance Lepková - a vypadá to, že se jí u mně líbí a nechce odejít.
Takže podíl obilnin na mém talíři se jaksi smrsknul, oblíbeným pečeným dezertíčkům jsem dala vale a začala jsem bojovat na trochu jiném kolbišti. Díky mé máklo-biotické průpravě mě absolutní absence jedlého pečiva nepoložila na lopatky a jen dostala na kolena... No, zatím mě to nezničilo, takže doufám, že mě to posílí.
Na kuchyňské lince mi stále trůní TOM - elektrický mlýnek na obilí české výroby, který mě kdysi doporučila paní Chasáková a který mele jedna radost - ten už asi moc nevyužiju, takže nabízím k prodeji. Je plně funkční a trochu smutný, když nemele. Nabízím za 4000 Kč.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #161 kdy: 15. Listopad, 2015, 23:03:01 »

Držím palce! Dá se to (bez lepku), i když vaření jaksi ještě přibyde...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 9 10 [11]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení