Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Tisk  
Autor Téma: paulina-a-a  (Přečteno 28487 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #120 kdy: 18. Říjen, 2010, 23:15:47 »

Jen pro pořádek - už jsem fit, aspoň viditelně (jak je tomu uvnitř nevím, nevím).
V pátek jdu na to vyměňování amalgámových plomb, tak doufám, že tentokrát mi do toho už nic nevleze a "operace" proběhne hladce a úspěšně. O výsledku poinformuju.

Po lehce vykolejené stravě v Řecku si opět užívám zeleniny a hlavně jáhel.. v životě bych do sebe neřekla, že budu toužit  po Hokkaido polívce a vařeném květáku..  vtipné. Very Happy

Přečetla jsem si teď knížku plnou eko-triků a tipů pro domácnost, tak z nich čerpám.
Takové "babiččiny rady" jakože na vodní kámen ocet, proti zápachu vysypat koš bikarbonátou, co na jaké skvrny, jak nahradit chemické čisticí prostředky...
Teď jen váhám, jestli investovat radši do zelené pokojové rostliny nebo do aromalampy s esenciálním olejem... potřebovala bych provonět garsonku a nějak se mi stále nedaří. Můj poslední "kutilský" vynález (na jemné plátky nakrájený pomeranč visící vodorovně na špejli) byl sice geniální, ale nějak nepočítal s chladem a vlhkem.. a zplesnivěl. Ééééé.  Nenene 
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #121 kdy: 07. Únor, 2011, 03:25:02 »

Je smutek (pláč, lítost, bezmoce...) jin nebo jang?
Protože téhle emoce mám v posledních dvou měsících opravdu víc, než by si kdo mohl přát.
Kdoví, dá-li se to vůbec nějak vyrovnat...
Já nevím.

Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #122 kdy: 07. Únor, 2011, 07:00:40 »

co já vím, tak JIN, ale je klidně možné, že to někdo, jak už to tak u jin/jangu bývá, vysvětlí i obráceně: )
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #123 kdy: 07. Únor, 2011, 07:16:43 »

paulina : Souhlasím s Wl, lítost a hlavně sebe-lítost jsou klasifikovány jako jin. Záleží ale na příčině a tu znáš jen Ty. Emoce o kterých píšeš jsou reakcí na něco s čím se teď musíš vyrovnat.
Mně je trochu líto (jin  Grin ), když vidím, že jsi to psala pozdě po půlnoci, takže Tě to asi trápí natolik, že ani nemůžeš spát a narušuješ si bio rytmus. To není dobré, ale nechci radit, protože neznám příčinu. Jen mám pocit, že jsi sama dost silná a víš nejlíp, co dělat. Přeju odně energie.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #124 kdy: 27. Březen, 2011, 00:13:43 »

nazdar nazdar deníčku,
píšu ti z domova (jak překvapivé!), kam jsem se právě vrátila z cest. Z cest dalekých, až za La Manchem jsem byla! Smiley)
Z Anglie jsem viděla jen ..."jen"... Londýn, ale parááááda!
Teda vzduch poněkud znečištěn, město poněkud drahé, ale Angličané to všechno vynahradili - jsou milí, ochotní a přátelští (jaká změna po střední Itálii!:))

Absolutně jsem se "zamilovala" (dá-li se to tak říct) do bio hummusu od Sainsbury (Kam se hrabe Marks and Spencer!), mandlového másla (z pražených neloupaných mandlí) - to se sem ani nedováží (a dováželo-li by se, stálo by majlant a tam ani ne 3£!!!) - a ovesných koláčků, kterých jsem tam ztláskala až hrůza povídat! Škoda jen, že příruční zavazadlo nebylo možno nafouknout, hned bych se zásobovala - jsou totiž neuvěřitelně praktické a zasycující! Smiley 

A teď zase zpět k zelenině třikrát denně - ani nevíš, jak já se na ni těším, u představy jednoduché napařené brokolice mám Pavlovův reflex! Aby ne, po šesti dnech nepravidelného přísunu potravy à la "co Londýn dal".. Wink

Každopádně opět jeden objev - pokud je hlava v pořádku, tělo něco vydrží.
Co tím myslím - doma stačí, když chvíli používám o něco víc oleje než záhodno a už na sobě pozoruju fyzické příznaky a tradáááá... začnu to řešit a tím se to zhorší atd. atd. ZATÍMCO (!!!) jakmile jsem "relaxed"- klidná, šťastná, spokojená (nejlépe na cestách) a zaměstnám hlavu něčím jiným než jen pozorováním sebe sama a myšlenkami na jídlo a jeho efekt na vlastní tělo, tak se můžu třeba celý den ládovat pečenými ovesnými koláčky s mandlovým máslem / hummusem (malá hyperbola neuškodí;)) a v pohodě (ehm, až na ten evidentní důkaz v podobě akné, ale to je dočasné a není se čemu divit, že) - tělo to unese. Samozřejmě to platí na omezenou časovou dobu, ono si pak řekne (viz brokolice!!!).

Tak pravidelnosti, čerstvému vzduchu a jednoduchému jídlu zdar! Smiley
Nazdar!    Grin
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #125 kdy: 27. Březen, 2011, 11:52:15 »

Zdar!   ... a těm "občasným" zpestřujícím "hříchům" zvlášť ....  Wink   P.S.Mám hodně podobnou zkušenost ...  Cool
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #126 kdy: 30. Březen, 2011, 09:57:39 »

Pokud je hlava v pořádku, tělo něco vydrží - v tomto s Tebou souhlasím, to opravdu sedí!!!!
Podle mně tak hlava, to je minimálně 50 %.
Já byh neříkala "V zdravém těle zdravý duch" ale opáčně "Zdravý duch má zdravé tělo"!
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #127 kdy: 11. Duben, 2011, 21:44:36 »

Ano, ano, výše uvedená teórie se opravdu opět potvrdila - i přes veškerou zeleninu stačí nedostatek času na cokoliv, dusná atmosféra v práci, ani minutka času sama na sebe, stresovat se a cítit se nespokojená a bum bác, zdravotní trable jako na zlatém podnosu. Tak je teď potírám (úspěšně, ťuk ťuk na dřevo) bikarbonátou a pravidelnou stravou na bázi zeleniny a cereálií, pohybem, sluncem a dýcháním!
Navštívil nás manželův známý, co jsme ho tři roky neviděli a on se mezitím skoro "dostudoval" na doktora celostní medicíny se specializací na dýchání a bioenergetiku... no, asi toho bude víc, ale z hodinového setkání mi utkvěly tyhle dvě. Tak nás naučil techniku, jak se zklidnit, dýchat..
Je vtipné vidět, že pořekadlo "když je žák připraven, učitel se vždycky najde" funguje. Pak nám taky poradil, jak si udělat domácí "hydrocolonterapii" - zda do toho půjdu nebo ne ještě nevím, mám to v záloze. A vypadá to jednoduše.

Jinak chci už asi měsíc zasadit mrkev a petržel a další semínka, chci vyrobit kvásek, chci udělat kyselo z žitného kvásku, chci jít na kopřivy, chci oživit truhlíky, chci držet půst, chci absolvovat lekce jízdy autem, chci.... Chci toho moc?  Wink
No a nějak nic nestíhám. Ale určitě by se na tom nějaká ta pozitíva našla... tak třeba.. třeba... netrávím teď před počítačem skoro žádný čas! Hm, je to dostatečně pozitivní?!?  Tongue
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #128 kdy: 12. Duben, 2011, 08:05:19 »

Pauli,
co je to ta  hydrocolonterapie ?
Mám pocit, že  jsi se někdy někde zmiňovala  o pšeničném kvásku, že Ti plesniví - nebude problém v tom, že jej děláš z celozrnné mouky - ty pomleté plevy by mohly být příčinou. Já jej dělám z bílé mouky, vodu nepřevařuji (i když to nemusí být na škodu) a zatím mi nezplesnivěl. Vim, bílá mouka... ale ono jí tam zas až tak moc není, do těsta už pak dávám celozrnnou.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #129 kdy: 12. Duben, 2011, 16:55:22 »

Beruško díky za radu, dám na tebe a zkusím.
A postup je stejný jako u toho žitného (který se mi také nezadařil  Huh?) ?

Hydrocolonterapie je očista (terapie) střeva (colon) vodou (hydro). Už dřív jsem se o to zajímala, ale je to poměrně drastický zásah do těla - dokonalé vypláchnutí střev, včetně veškerých starých nánosů, co se v nich v průběhu života ukládají - a tenkrát mi to nebylo kvůli akutnímu zánětu střeva doporučeno, tak jsem to řešila rýží s mrkví. Smiley
Existují dva způsoby, jak to provést - spodem (existují zdravotnická centra, kde to dělají, ale levné to není a jestli příjemné, tak to nevím) nebo vrchem - jak nás ten známý poučil - musíš vypít čtyři litry slané vody (lžička soli na litr vody) v průběhu dvou hodin. Tím, jak je slaná, tak projde střevem namísto, aby byla vstřebána a vyloučena přes ledviny a moč. měchýř... Prý se člověk poté cítí jak znovuzrozený.
ale jak říkám, ještě to zvážím.  Very Happy
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #130 kdy: 12. Duben, 2011, 17:16:27 »

Jinak si dnes půstuju. Pár poznatků, co na sobě pozoruju:

1) Prvních pár hodin v pohodě. (6-10)
2) Od desáté hodiny následuje rapidní pokles nálady, napruženost, naštvání na všechny a všechno kolem. Nevím, jestli dřív křičet, brečet, vztekat se. Nejraději bych jedla. Ale představa, že mi zabere půl hodiny si uvařit, mě akoráttak odradí a vezme zpět ke směsce těch výše zmíněných emocí. To vše za fyzické práce (od sedmi ráno se nezastavím až do tří odpoledne). Vyřeším to mlčením. Naštěstí v poledne muž odjíždí, ideální volba dne - nemusím vařit oběd. To bych určitě podlehla (jak už se tomu několikrát stalo).
3) Kolem jedné přichází slabost, motá se mi hlava, mám pocit, že sebou seknu. Třesou se mi ruce, nohy.. vyběhnout troje schody dá zabrat. K mému překvapení je ale vyběhnu. Nesmím se brát zas tak drasticky! Smiley
4) Slabost přetrvává, potím se víc než normálně. Všímám si taky, že mám celý den silně zatnuté zuby a cokoliv dělám, koušu se do rtů (obojí nejen dnes, ale je tomu tak již pár dní). Znak staženosti organismu?
5) Piju teplou vodu - s bio citrónem i bez, střídám to. Překvapivě poměr příjem - výdej si neodpovídá (vítězí první zmiňovaný).
6) Kolem páté odpolední (teď) se poplácávám po rameni a přesvědčuju se, že teď jíst by už přece nemělo cenu - vlastně se mi ani nechce. Žaludek ovšem intenzivně škrundá.
7) Čeká mě zkouška - nákup v supermarketu. Není to vtipné, být v obří budově obklopená samým jídlem, které nepotřebujete a nechcete? Vlastně si tak připadám už delší dobu - těch deset věcí, co se pro mě v supermarketu dají koupit nestojí ani za řeč. Žel chutě jsem ještě stoprocentně neporazila, nevymýtila, nenahradila. Ale to odbíhám.
Cool Skončím dnes nebo si to protáhnu na tři dny? Zajímal by mě efekt... Třídenní jsem ještě nikdy neměla.

...pokračování příště...
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #131 kdy: 12. Duben, 2011, 18:52:07 »

Ahoj Pavli, tak já hlasuju pro třídenní Grin Grin Grin

Jednodenní půsty zvládám celkem dobře, největší krizi mám od 16. hodiny a pak , když večer rodince chystám večeři. Ale v ten večer jdu na sebe s psychologií, že když jsem to doposud vydržela, tak si to teď neskazím. Také piju teplou vodu s citronem, pomáhá mně teplá koupel s bylinkama, večer je mi vždy strašná zima, také pomáhá dobrá knížka a samozřejmě ideální je, když jsem sama doma(cožse mi doposud nezadařilo). Večer totálně bílý jazyk. Druhý den ráno jsem taková odlehčená, obča s mne však bolívá hlava - pravděpodobně eliminace

Na svůj první třídenní se chystám příští týden, to nebudu muset do práce, při práci bych to asi nezvládla. Takže pokud se do něj pustíš a napíšeš reportáž,bude to super Very Happy

To pití slané vody se nazývá šankhaprakšálana,ale musí se při tom provádět jistá cvičení, na netu to najdeš. Jinak pustaří jednodenní půst srovnávají se šankou,je to vlastně ,,pouze ,,vyčistění střev.
Eliminační účinky mají vícednní půsty www.pust.cz

Na hydrocolonu jsem byla, u nás v Prostějově před 2 roky za o chtěli 700,-. Dojmy: strašná zima, slabost, jediné co mne uspokojilo,že jsem na vlastní oči viděla ty hrůzy, co ze mně lezly-slabším povahám se omlouvám.

Držím pěsti!!!
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #132 kdy: 12. Duben, 2011, 20:49:02 »

Díky Rivo za podporu! Mně se zdálo, že to nebylo jen tak, ta slaná voda... chce to lektora nebo někoho, kdo to už zkusil.
No, já teda ani ty jednodeňňáky těžce nezvládám, navíc volno si vzít nemůžu, a tak to možná nebudu pokoušet. Zatím nechávám otevřené.
Zato jsem zvědavá na ten tvůj, určo to krásně zvládneš, co by ne?!? Smiley

9) 18:30 Návrat muže, procházka do centra. Za slunce, první půlkilásek bosky. Nálada OK.
10) V centru pár pochůzek, slunce zatím zalezlo, začla mi být zima a doposud mě to nepustilo. Kolem sedmé zhoršení nálady.
11) Od osmé večerní je mi vyloženě špatně. Jakože na zvracení. Eh, na jídlo nemůžu ani pomyslet. Naštěstí je dnes studená večeře. Mám fialovo modré kruhy pod očima a bílý jazyk. Při jeho čištění zubním kartáčkem mě chytá dávicí reflex, což se mi běžně nestává. Kupodivu nejsem nijak zvlášť unavená, jen klepu kosu. A to mě večer ještě čeká "pracovní" setkání... doufejme, že se nebude podávat nic k jídlu.

...pokračování příště...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #133 kdy: 13. Duben, 2011, 11:15:35 »

12) kolem 23. hodiny mě přešla nevolnost, k půlnoci jsem byla unavená ale v pohodě. Jo, zapomněla jsem říct, že celé odpoledne jsem měla takový ten pocit jako když mám teplotu - trošku točení hlavy.

13) Den druhý - jsem přesvědčená, že zkusím ten třídenní. Probuzení - nálada veselá, možná i sluncem. Piju vlažnou vodu.
14) Kolem osmé zesinám, pleť chytá olivový nádech, mám okoralé rty.
15) V 9:30 opět nevolnost a to silná, přetrvává až do 11. hodiny. Vodu nemůžu ani vidět, s citrónem o trošku lepší, ale stejně nic moc. Prezentuju doma nápad nejíst tři dny. No, já to věděla, jak to dopadne... Abychom předešli hádkám, volám našemu naturopatovi, co si o tom myslí.
Tak tři dny můžu, ale v klidu, odpočívat. Hm, v práci lítám jak fretka minimálně 14 hodin denně. Tak to prý ne. Doporučuje mi, ať si dám zeleninový vývar nebo vařenou zeleninu, klidně po tři dny, nebo ať jím jen jedno jídlo denně - to všechno mi navrhne jako způsob pročištění. A na překyselení těla doporučuje alkalizaci těla zeleninovými dny
16) Vařím si bio mrkev a hodlám z ní vypít jen tu vodu. Soli jen špetičku.

Naturopapta se ptám i na tu techniku hydrocolonterapie - potvrzuje, ale (jak jsem si myslela) není to tak jednoduché, nestačí vypít 4 litry slané vody. Musí se u toho dělat přesná cvičení, aby se dosáhlo otevření těch žádoucích vnitřních otvorů, jinak se prý voda vstřebá. Prostě šankhaprakšálana. A sami doma ani náhodou, chce to vedení někoho zkušeného. Eh, je rozdíl mezi radou celoživotního naturopata a "rychlokvašky", že to tak řeknu. Ovšem dýchání zase uměl vysvětlit pěkně. Smiley

17) Zatímco to píšu, zadařilo se mi připálit si v kastrólku onu mrkev... Eh, znamení k zavření pc. Druhý vývar hodlám hlídat.

Krásné dny!
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #134 kdy: 13. Duben, 2011, 21:49:21 »

Půstový dodatek:

V životě bych nevěřila, kolik energie dodá vývar z jedné minimrkvičky a jedné množilky alias má snídaně v jedenáct. Spoooooustu!
K obědu (ve tři) jsem měla znovu vývar, tentokrát i s troškou vařené mrkve (1,5 ks) a zelené -taky povařené- cibulky a večer (půl osmé) zase jen vývar, z dýně a pórku. Všeho tak hrníček a půl, dokud si tělo neřeklo, že stačí.
To jsem poslední dobou dost zanedbávala - velké porce, málo žvýkání, neposlouchání signálů těla. Je fajn vědět, že tělu vládnu já a ne můj žaludek a mé chutě (a dát mu to dostatečně najevo).
Ono to jde! Asi to chce silnou vůli, ale jak ji jednou prokážu, tak pak už se těžko vrací do "obětního postoje"..
Energie mám spoustu, naopak mě těší, že ji nemusím vynakládat na vyvařování - stačí trošička, příp. vývar... tak ještě aspoň den u toho zůstanu, vyloženě se mi to líbí (což se teda o tom prvním dnu říct nedalo, spíš jsem se přesvědčovala, že dělám správnou věc). Krom práce jsem dnes zvládla i půl hoďku v posilovně.. abych trošku pomohla tělu vydýchat a vyplavit ty odpadní látky. Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení