Stran: 1 [2] 3 4 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: paulina-a-a  (Přečteno 27654 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 27. Červenec, 2009, 12:43:53 »

paulinko, chci jen podotknout, že s VegFoodem mám podobnou zkušenost. Já si tedy před časem dala přímo něco smaženého, už si nevzpomínám přesně co. Každopádně na mě ze vší té mastnoty, přesolenosti atd. padla taková únava, že jsem měla po jídle obrovskou, ale obrovskou chuť padnout na stůl a vyspat se z toho!  Very Happy
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 29. Červenec, 2009, 09:47:59 »

Uf, tak jsem rada, Dane, ze nejsem ojedinely exemplar, i kdyz jsem stale neobjevila co s tim.. trosku pomaha jist vic lustenin, ty jsem v posledni dobe dost ochuzovala.
Jitřenko diky za postreh, VegFood ma u me jednoznacne minus body.

Dnes rano jsem se probudila s obrovitanskou chuti delat kotouly  Grin
Kotoul vpred - vzad - rozkrocmo - vzad rozkrocmo - s vyskokem - letici ... vic jich asi neznam Wink Prijde mi srandovni, ze ve skole v hodinach telocviku jsou na dennim poradku a jednou clovek skolu opusti, prestane i s kotouly (nebo stojku ci hvezdu, juuu). Mela by existovat nejaka disciplina, treba kotoulovani ci hvezdovani na dlouhou trat, ne? Nebo kotoulova sestava...
Konec fantazirovani, jdu vyhrabat nejake tricko na odpis a zakotoulet se na travniku cheer
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 30. Červenec, 2009, 12:52:29 »

Ja delam jogu a v tom clovek dela vlastne podobne pohyby, ktere mu hezky protahnou zada (stojky, svicky, nejruznejdi protazeni, houpani se na zkulacene pateri atd)
Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 31. Červenec, 2009, 23:28:13 »

Jo, na joze neco bude Smiley Kazdopado jsem se zhvezdovala tak, ze me po dlouhe dobe zase prijemne bolely sikme brisni svaly  Grin

Zitra se chystam rano na trh koupit melounisko a budu zavarovat melounovy kecup. Nebo pyre. Jeste nevim. Ale moc se na to tesim, bude to moje prvni uplne samostatne zavarovani!  Potlesk

A asi pojedeme i koupit knihovnu do naseho nove zarizeneho pokoje, proste porad se neco deje a tak to ma byt... Cool

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 07. Srpen, 2009, 00:12:15 »

Tak jsem zpet na rodne hroude, zatim si to uzivam. Na puvodne planovane Rainbow Gathering jsem nakonec nejela, bude prilezitost priste, mam cely zivot pred sebou. Cool
Melounova marmelada dopadla na vybornou mnam mnam, tak mam radost a uz se poohlizim, co jeste zavarit:)
Na par dni si dam pohov od internetu, pocitace a techniky vubec, bude to vcelku prijemna zmena, na niz se dlouho tesim. Budu "vstavat se slepicema" a chodit spat nejpozdeji v deset vecer, manualne zapracuju na zahradce atp., joj to bude slast:)

Jinak dneska v MF Dnes byla velka polemika nad porodem doma ci v porodnici a cele to na me zapusobilo vvice ve prospech porodnice, prestoze se autorka snazila o objektivnost.. Argument, ze v Holandsku je rozeni doma zcela bezne a ze komplikace vznikle jsou rovne (v poctech) tem s porody v nemocnici je vyvracen tim, ze Holandsko je vyjímečné (doma rodí 30% zen, "umrtnost o neco vyssi nez v CR, ale na velmi dobre urovni").
Tak proc by CR nemohla byt taky vyjimecna?  Roll Eyes
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 13. Srpen, 2009, 21:36:21 »

Tak vcera jsem byla oznacena za anorekticku, hahaha, nelze se tomu nez smat. Rekneme, ze mame v rodine sklony k prostorove vyraznym telesnym proporcim a babi muj "novy" vzhled tezce snasi. Jen pro predstavu a pamatku: merim 168 a vazim mezi 52-55kg. Malokdo tomu veri, ale pred dvema roky touhle dobou jsem mela o 17 kg vic - horribile dictu!!
Kazdopadne bych sem rada napsala citat.. je to veta, nad kterou jsem se zamyslela a je to vazne tak.. skoro se mi chce rict nanestesti, ponevadz to presne vystihuje, jaky lidi jsou. "When you are skinny, they comment it to your face; when you are fat, they do it on your back. There should be a reason." 

Jinak jsem urovnala vztahy s davnymi kamaradkami, se kterymi jsme, vlastne kvuli malichernosti, rok nekomunikovaly. Vidim v tom jisty "duchovni" posun; mozna dospivam, mozna proste vidim veci jinak, mozna je to diky jine (posledni dobou makrobioticke) strave.. Zkratka jsem smazla smouhu, co mi dlouhodobe kazila naladu. A tak si zatleskám:  Potlesk

Prestoze prsi a bylo by par dalsich duvodu, mam predsevzeti nenechat se opustit dobrou naladou.. a zatim se mi to dari  Grin

Jo, a kdybych byla byvala vedela, ze tempeh natural osmazeny je takova mnamka, tak bych ho byla byvala kupovala uz davno Smiley

« Poslední změna: 13. Srpen, 2009, 22:26:44 od paulina » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 13. Srpen, 2009, 22:07:08 »

Jj, neni nad to namarinovat si vlastnorucne natural tempeh Smiley
Vlastne je.. jeste si ho tak vlastnorucne vyrobit  Roll Eyes
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 13. Srpen, 2009, 22:21:45 »

Nejaka osvedcena marinada, neone? Ja jej jen nalozila do sojovky.. ale bylo to eňo ňuňo!  Grin
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 13. Srpen, 2009, 22:39:03 »

Treba tahle z Holandska:

Marinade:
100 ml      shoyu
50 ml      mirin   
50 ml      rice vinegar or lemon juice
50 g       ginger, cut in slices
400 ml      water

Tempeh and tofu should be after deepfrying cooked for 15 minutes in the marinade.
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 15. Srpen, 2009, 00:21:17 »

Citace
Tempeh and tofu should be after deepfrying cooked for 15 minutes in the marinade.

nevim zda mi neselhava moje chaba anglictina, ale rozumim tomu tak ze po osmazeni se to ma varit jeste 15 minut v marinade ? Cekal bych opacny postup, cerstvy tempeh nalozim na nejakou dobu do marinady a pak ho budu tepelne zpracovavat...

Osobne hledam zpusob jak prodlouzit trvanlivost podomacku vyrobeneho tempehu, nejakym nalozenim atd., proto me tohle hodne zajima, ma nekdo nejaky tip ?
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 16. Srpen, 2009, 23:48:40 »

pravda, taky bych to udelala obracene, tedy napred marinada a pak smazeni...
Tak mi jeste kluci prozradte, jak na ten podomacku vyrobeny tempeh, nebo kde najit recept  Wink

Jinak jsem minuly tyden zavitala nahodou do antikvariatu a odnesla si dve knihy, ktere mam ted obe rozectene a nevim, kterou driv  Smiley Věčně zelené naděje (Zentrich, Jonáš) a Křižovatka života (Jonáš). Obojí mě dost chytlo, ta druhá ještě víc než ta první. A doma jsem opět oprášila Makrobiotickou cestu od Kushiho...  Jak to tak vidím, tak mé zájmy se za ten rok až dva natolik změnily, že se obávám toho, že tu diplomku a státnice budu odkládat tak dlouho, až školu nedodělám vůbec  Sad  Ale třeba ne, třeba se hecnu.  Roll Eyes
Myslet pozitivně! Život není jen o škole a titulu, no ne?  bompa
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
1 0
« Odpověď #26 kdy: 17. Srpen, 2009, 20:38:18 »

Paulina, konecne me nekdo nakop abych vytvoril ceskej navod na vyrobu tempehu, k cemuz se chystam uz radu tydnu. Mrkni sem: http://www.merc.cz/tempeh/.

Dan
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 04. Září, 2009, 11:12:08 »

Tak dnes je uplnek a drzim svuj prvni dobrovolny jednodenni pust, na ktery jsem se tesila.. No zatim dobre, po ranu jsem si na hodku zacvicila a je mi ok Smiley Jinak jsem si uvedomila, ze jsem na jidlo hrozne fixovana, az prilis. Tak hura k novym zitrkum, to se zmeni. Vubec je kolem mne takovych zmen..
Za dva dny zase opoustim ceske luhy a haje a jedu do teplych kraju, kdovi na jak dlouho.. Jo, a koupila jsem si Makrobiotickou kucharku od Ivy Chourove (ZV v Ceskych Budejovicich) a rodina mi do ni kouka a docela je to zajima, tak to me tesi. Pry zkusi zitra vyrobit seitan. No uvidime ten vysledek. Tak zatim papaaaaaaa
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 11. Září, 2009, 01:53:30 »

chef
Seitan dopadl na vybornou, neni na tom nic tezkeho, tak aspon vim pro priste. Z kila hrube mouky (testo do vody a pak vymyvat 4x-stridat teplou a studenou vodu, posledni studena; vodu uchovavat-obilny skrob k zahusteni) vysly ctyri vicemene stogramove knedliky seitanu, povarenim v polivce mirne ztmavly, ale stejne jsou nejlepsi kdyz se pred samotnou finalni upravou nalozi na cca den do sojovky, tak spravne nasaji tu pravou chut i barvu.  

Dnes je tomu presne 365 dni od nasi prvni navstevy u "doktora".. rikejme mu naturopat, protoze to zahrnuje tak vicemene vsechno. Presne pred rokem a vic jsem mela prujmove strevni koliky na dennim poradku, vynechavajici menstruaci a kdyz uz, tak bolesti v podbrisku az na omdleni, zaniceny apendix, beznou denni teplotu 37,3, tvar a zada plne akne, 15 kilogramu telesne vahy vic, neprestavajici vytoky, nocni mury, urputne bolesti hlavy, caste zaludecni nevolnosti, tvorbu cyst, bolesti kolennich kloubu, buseni srdce, plicni onemocneni (bronchitida, angina atp.) alespon jednou rocne nejmene mesic, chripek a nachlazeni nepocitaje, permanentni unava...
A asi mi to prislo normalni nebo co. Nebyt tech kvasinek, nejspis bych s tim doted nic nedelala. Hruza jak jsem mohla byt tak bezohledna ke svemu zdravi, ale zel musim konstatovat, ze v mem okoli zdaleka nejsem sama, kdo radeji nevidi.  Sad
Za ten rok jsem urazila pomerne dlouhou cestu a i kdyz to nebylo lehke, stalo to za to a rozhodne to jeste neni konec! Vetsina problemu vymizela (at uz to bylo upravou stravy ci zmenou pristupu ci lecivymi pripravky), nektere (vic jak 30ti denni menstruacni cyklus, pritomnost cysty, prehnana srdecni aktivita) pretrvavaji nebo se nove objevily (hypoglykemie, podrazdeni jater a slinivky), ale ted uz rozhodne nemuzu byt definovana jako "nemocna osoba", ted uz jen zlepsuji, co se zlepsit da.
A samozrejme zmeny se nedaly ze dne na den - ani ty fyzicke, ani ty psychicke.. ale to je na tom fajn, ze clovek nestagnuje, vlastne je si sam sobe spolecnikem a vidi svuj vlastni rozvoj..
Jedine co, tak snad ze se mi v prubehu toho roku pozmenily zajmy a priority natolik, ze nemam ani chut ani silu napsat DP, udelat statnice a konecne uzavrit titulem tuhle kapitolu zivota, abych se posunula dal.. procez se tim stresuji, coz mi ale zdravotne ani psychicky neprospiva a ejhle - jsem v zacarovanem kruhu.  Mimoza Ale koukam, ze to uz jsem tu psala... tak nic, uz se o tom nebudu zminovat.
S pranim co nejmene stresu vsem se pro dnesek loucim!  761
« Poslední změna: 11. Září, 2009, 01:57:11 od paulina » Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 11. Září, 2009, 07:03:45 »

Paulinka, teším sa s tebou  music334
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 11
  Tisk  

Skočit na: