Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: paulina-a-a  (Přečteno 27711 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
milan
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 11. Září, 2009, 09:04:28 »

ahoj Paulinko,
je super udelat takove pokroky, verim, ze se vse jeste zlepsi. Ty stresy byvaji u makrousu nehorsim nepritelem...
Verim, ze kdyz si zmakla zmenit zivotozpravu, ze zmaknes i dopsat diplomku a udelat statnice! Myslim si, ze na to mas!
Pokud mas velky problem, tak ho rozdel na mensi problemy, ty zvladnes prekonat jednoduseji!
Drzim ti palce, at ti to vyjde.
Zdravi Milan

PS: Zakladni pravidlo, ktere plati pro vsechno: Prvni spravny krok je vubec zacit (i po troskach, ono to pak pujde samo).
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 11. Září, 2009, 17:38:04 »

Dekuju Milane i Mili za slova podpory, nejenze potesila, ale i nakopla - vrhnu se na to!  Very Happy

Neco usmevneho z Mestske knihovny v Praze:

... aneb nejen ja jsem Jonasovu knizku v jednom z mych predeslych prispevku prekrtila  Wink
« Poslední změna: 11. Září, 2009, 17:40:05 od paulina » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 01. Listopad, 2009, 12:55:21 »

Jak pejsek s kočičkou vyráběli zubní prášek dentie

Jednoho dne chtěla kočička skoncovat se zubními pastami. Zubní prášek z bylinkářství za 5 euro se jí zdál drahý, a tak se rozhodla vyrobit si vlastní dentie. Zašla na trh, koupila jeden italský lilek a moc se těšila, jak si s ním večer bude čistit zuby. Pejsek se na to díval vcelku nedůvěřivě, ale nic kočičce nevymlouval.
Doma kočička lilek omyla, usušila a vložila v zapékací míse do trouby na nejvyšší teplotu. Otočila jej tak, aby černal i z druhé strany. Při druhém otočení  lilek pustil vodu a zapékací mísa praskla. Pejsek nic nezpozoroval, a tak kočička vyměnila mísu za plech a pekla dál. Celý jednopokojový byt prosytilo spálené aroma. Kočička se rozhodla neriskovat a na noc troubu vypla.
Ráno pokračovala v pečení. Trouba dvakrát vyhodila pojistky. Pejsek se kočičky zeptal, jestli ví, že mají 25 let starou troubu a že konzumuje spóóustu elektřiny. Kočička se zastyděla a řekla, že na to nepomyslela. Lilek letěl do koše a kočička strávila dvě hodiny drhnutím připáleného plechu.
Ale kočička byla tvrdohlavá a aspoň pár zachráněných černých slupiček chtěla rozdrtit v hmoždířku na jemný prášek. Tlouček se jí převrhl a lilek začernil bílý ubrus. A tak ta výsledná lžička prášku se jí nakonec pěkně prodražila.
Tady vidíte, děti, že je lepší napřed se dvakrát zamyslet (a nejlépe to ještě s někým probrat) než se do něčeho mermomocí pouštět. Ono se vám to nemusí vyplatit, tak jako kočičce.
PS: A to pejsek ještě neviděl tu prasklou mísu...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 01. Listopad, 2009, 12:59:32 »

Hádanka:

Z čehopak je tahle monáda?
Grin
« Poslední změna: 01. Listopad, 2009, 13:09:00 od paulina » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 01. Listopad, 2009, 14:05:58 »

To bile bych hodne tipnul na kokos, to hnede tezko rict asi... karob? Jestli je to jen monada a neni to k jidlu, tak to muze byt skoro cokoli Smiley
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 01. Listopad, 2009, 15:41:54 »

Řešení:

Když už nic, tak aspoň se mi (neúmyslně) při míchání dentie prášku a pražené soli vytvořil takový pěkný obrazec.
Já tam jen přidala to bílé zrníčko do černého pole, jinak samo!

Ale tip to byl, neone, dobrý Smiley
« Poslední změna: 01. Listopad, 2009, 15:43:34 od paulina » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 07. Listopad, 2009, 19:14:51 »

Nějak se mi to tvoření monád zalíbilo. Přítel je nazývá "TAO" a já ho u toho nechávám..   Sparkle

Žel se nemůžu pochlubit tím, jak tahle krásná kombinace rýží dopadla..  Embarrassed nechala jsem ji na plotně a šla se na 40 minut koukat na film.
No, a nějak jsem se zapomněla (což se mi poslední dobou stává nějak příliš často).. naštěstí se mi podařilo hrnec vydrhnout, ale i tak je už pátý v pořadí připálených kuchyňských nádob. Pokoj od "aroma" jsem větrala ještě pěkných pár dní   Sad

Nemáte někdo zaručený MB recept jak zlepšit paměť? Nemyslím samozřejmě ládovat se bobulkama ginko biloby nebo jinými farmaky. Sice jsem se to snažila zlepšit pomocí TČM (bylinné tabletky), ale ten efekt to zatím moc nepřineslo...
Tak kdybyste někdo věděl, sem s ním!  Grin
« Poslední změna: 07. Listopad, 2009, 19:25:52 od paulina » Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 09. Listopad, 2009, 16:27:49 »

S tou pamětí se to má - aspoň u mě - takhle: dokud jsem vařila "dálkově", tj. dala vařit obilí a šla číst nebo dělat něco dalšího (aby se toho co nejvíc stihlo...), tak mi vždycky spálené obilí zpustošilo hrnec i byt (větrání a větrání a přidušené kočky) a v samém důsledku jsem čas ušetřený nějakou zdvojenou či i ztrojenou činností do poslední minutky vrátila při drhnutí toho hrnce Roll Eyes

Poučení: když vařím, jsem u toho. V krajním případě pochoduju po baráku s nataženým budíkem v ruce. Ale když vařím jáhly (moje připalovací specialita!!), tak už radši nikde nepochoduju a hlídám je chef
Asi je to poučení ve smyslu "Tady a teď - prostě být v přítomném okamžiku". Možná moc filozofie, ale funguje to Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 09. Listopad, 2009, 17:10:59 »

Ciao, Paulina,

Ty jsi teda řízek. No to zírám! Už dlouho tady nebyl, protože jsem dal na první dojmy a to byla pěkná nuda. Smiley

Ale fakt pěkný příspěvky. (pejsek s kočičkou, monáda...)

No, četl jsem to postupně, a tedy nevěděl odpověď na hádanku. Ale podělím se, co mě napadlo. Miska ve které je sůl a takové to černé uhlí. Asi si z toho někdo udělal projímadlo (uhlí se solí). A vrtalo mi chvíli hlavou, co je bílou tečkou u monády. Ta sůl není hrubá, tak mě napadlo, že tomu jedinci, co aplikoval projímadlo, vypadl zub. Jo, projímadlo je někdy síla. Smiley

Nějak jsem se naladil na italskou vlnu teďka, asi si pustím mou milovanou Qualcosa di grande od Lunapop.

Tak se měj a ať se daří! Smiley

giorgino

Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #39 kdy: 09. Listopad, 2009, 17:15:23 »

Taky se mi zrovna včera podařilo připálit hrnec s olejem, chtěla jsem na něm podusit cibulku, mezitím jsem si odskočila jen mrknout na recept na aspone, něco mě tam zaujalo a cibulku i s olejem jsem pustila z hlavy ...vzpomněla jsem si na něj, až když se s kuchyně linul podivný zápach a dým. Ještě štěstí, že olej nestačil chytit.....Takže jsem také poučená, že když vařím tak vařím, žádné prokládání činností v zájmu ušetření času...ono se to opravdu nevyplácí  On Fire. Jinak neustále si natahuju minutník, abych měla přehled co jak dlouho vařím ! Hrnec naštěstí před vyhozením zachránil manžel  Srdce ale i pro něj to byla pořádná fuška !
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 09. Listopad, 2009, 18:46:53 »

Moc přítomného okamžiku je nepřekonatelná. Ten klid na duši, který nastane, pokud se věnujete vždy právě a jen tomu, čemu se zrovna věnujete.... Sparkle Sparkle
Ještě bych dodala, že se mi potvrdilo toto: každý přítomný okamžik vytváří ten další přítomný okamžik, takže je fajn být v pohodě Very Happy a vytvářet pohodu.
Už jsem si dlouho nezafilozofovala, takže dnes jsem tomu dala trochu průchod.
Mějte se hezky
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 15. Listopad, 2009, 09:47:54 »

Ano, ano, děkuji za krásné rady.  47
Snažila jsem se je vzít ještě víc k srdci než doposud a uvést je v praxi. Fungovalo to nádherně, vlastně tím, že jsem byla na 100% přítomná v kuchyni u celého vaření (pečení, dušení, ...), tak se mi ani nezdálo (jako obvykle), že něco zameškávám a dokonce jsem i vytěsnila z hlavy ten pocit "že bych měla dělat přece něco úplně jiného". A tak jsem byla se sebou spokojená...
...až do momentu, kdy mi včera úplně náhodou padly oči na pečicí formu, do které jsem fikaně umístila jáhly na vychladnutí jako základ na dezert a z nedostatku místa jsem ji položila na skříňku.. nad úroveň očí samozřejmě. Jo, řekla jsem, že tohle všecho před čtyřmi dny?  Embarrassed Prostě se mi úplně vykouřilo z hlavy že bych kdy nějaké jáhly vařila/chystala/měla...  Nenene
Takže ono to s tou pamětí bude fakt běh na dlouhou trať. Ale já se nevzdám a zvítězím! Grin
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #42 kdy: 15. Listopad, 2009, 18:52:18 »

No prostě "sešlo z očí, sešlo z mysli", ber to s nadhledem Rofl
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 23. Listopad, 2009, 15:51:54 »

Můj milý deníčku...

jsem zpět doma, po pětidenním cestování po severní Itálii (celkově asi 3000 km autem, uf!), momentálně mám pocit, že mi asi mandle vyskočí z krku, ale já to beru, to mám za to ponocování, nepravidelnost ve všem, přehánění s ořechy, moukou a oleji, prochlazení a nedostatek spánku.
Dala jsem si horkou kukichu poránu a jeden AFLUGENEX, v případě, že by to byly příznaky chřipky a na posilnění imunitního systému. Je mi líp, teď jen odpočívat.
Chci se podělit o pár dojmů z Itálie, tak například jak je zvláštní a zároveň smutné procházet se v sobotu odpoledne ulicemi milionového Milána a nepotkat ani človíčka (nejspíš byli všichni zalezlí v teple svých domovů před televizí / počítačem a namísto fyzického kontaktu se socializovali digitálně) a že Miláno není město k životu - všechno se zdá jakoby mrtvé, šedé, umělé, vyplněné auty, smogem, lidmi ženoucími se za módou, nákupy... takový jeden obří sosač energie.
Ale pokud se už v Miláně ocitnete, zajděte se určitě najíst do "vegetariánské/veganské restaurace" Trattoria Noi Due (Via Col di Lana) - mají výborné domácí jídlo, jsou moc ochotní a přizpůsobiví (stačilo říct, že následuji makrobiotiku a hned mi bylo řečeno, co pro mě je vhodné a co ne, kde jsou brambory a rajčata...) a prostě paráda a projděte se po ulicemi Brera, Mercato... taková alespoň trošku alternativnější část města.

Poslat pohlednici z Torína je nadlidský úkol, poněvadž maj všude služební poštovní schránky (= velké a bez děr), ale nikde ty normální.. Ale zase to vyvažuje ochota lidí.. tak snad mi ji ta paní nakonec hodila Wink
No a poslední zmínka o jídle (poněvadž to je nakonec to, co je na cestách potřeba nějak vyřešit Smiley) - když už nic (Toríno, Miláno), tak takový trošku zdravější "fast food", kde si i makrobiotik jakžtakž vybere je EXKI.

Pak taky Parma je krásné město, na každém kroku něco k vidění (narozdíl od severu Smiley) Já nevím, proč je spojená jen s parmskou šunkou! A navíc jsem si tam koupila svůj vánoční dárek - kabát a skoro až ke kolenům! Smiley

A to je vše, teď už zase na nějaký čas pouze "domácí" adventury".  Sparkle
« Poslední změna: 23. Listopad, 2009, 15:54:35 od paulina » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 29. Prosinec, 2009, 01:14:05 »

Doufam, ze uzivate vanocni cas, dlouho jsem se tu neobjevila a ted jen vlastne nahodou a pisu spis pro sebe, do denicku, takze necekejte nic vtipneho Smiley
Letosni vanoce travim (jako kazde jine) doma, tedy v CR a to konkretne u  babicky. Za rok a pul (druhe vanoce) si zvykla, ze jim jine veci a uz to ani nekomentuje (ano, stale vyzvida a do kazdeho jidla by mi pridavala maso). Zrovna u svatecniho obeda jsem se zamyslela nad tim, jak neskutecne a neuskutecnitelne mi vzdy pripadalo zmenit stravovaci navyky v tak tradicnim prostredi a ono to jde.
Zamilovala jsem se do dychani. Asi jsem na to doposud nebyla pripravena, ale objevila jsem obrovskou silu a energii, co hluboke dychani nabizi... ono je jine cist o tom a jine prozit si to. To bych neverila!
Precetla jsem knihu Pryc s kyselosti! o acidobazicke rovnovaze, jak ji dosahnout a jak si ji udrzet. Dala mi spoustu podnetu k premysleni a i zpetne reflexi.
Uvedomila jsem si, ze prestoze (mozna pro zjednoduseni) rikam, ze jsem makrobiotik, myslim, ze v sobe spojuji kombinaci ruznych pristupu - mimo MB i TCM, kyseliny/zásady, zdravy zivotni styl a dalsi smery a doporuceni, proste si z toho placam takovy styl a la Pavlina, co mi vyhovuje.
A mam takovy ten pocit, ze puzzle se sklada, kazdy kousek zapada, proste ze jdu tou spravnou cestou, nemysleno jen vyzivove, ale obecne co se zivota tyce. Neprechvalit!
Preju vsem krasne vykroceni do roku 2010, s usmevem na rtech i na srdci!  54
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení