Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
  Tisk  
Autor Téma: paulina-a-a  (Přečteno 27956 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #60 kdy: 26. Únor, 2010, 11:49:22 »

jedu vas navstivit, narode:)
Hehe, jsem zvedava na ten led a snih, co u vas vladne:)
Kazdopadne budu mit prazdniny a hodlam je plne vyuzit a vyplnit samymi uzitecnymi "vecmi". Mimojine i absenci internetu - (tohle tedy nezamyslene, je to spis vedlejsi produkt, ale jednou za cas je fajn odpojit se od site a ZIT!

Tak jaru zdar! 
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #61 kdy: 26. Únor, 2010, 15:08:29 »

Tak ať se ti líbí v rodné zemi!  Cool
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #62 kdy: 26. Únor, 2010, 22:08:39 »

Juchů!!
Těšíš se viď?
Na rodinu a rodnou hroudu..
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #63 kdy: 27. Únor, 2010, 12:50:11 »

heh, tak se mi zdá, že jsem vám to jaro přivezla s sebou... jen aby to vydrželo:)
Už jsem na hroudě a zatím je to paráda:)
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #64 kdy: 27. Únor, 2010, 13:03:08 »

To ano, jestli led a snih (a absence internetu) vypada jako dnesni den, jen tak dal Smiley

Krasny den v domovine Ti preji.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #65 kdy: 27. Únor, 2010, 13:08:05 »

Grin díky. No, doufam, ze ne (hlavne s tim internetem:)))
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #66 kdy: 27. Únor, 2010, 13:37:59 »

jo a nejspis drzim pust.. je to divny, ja - takovej zavislak na jidle, ale uz to tak bude.. je zajimave to pozorovat, jak se telo chova. Naposled jsem jedla vcera obed asi v pul druhe a pak (mozna i kvuli te ceste) mi nejak nebylo volno.. no a od te doby nemam vubec chut nebo pocit ze bych chtela jist, spis me ta predstava odpuzuje, nez by me lakala.
To se mi v zivote nestalo!!!
Zatim asi dvakrat mi krucelo v brise, ale nic nevydrzitelneho, tak uvidime, jak dlouho to pujde.. navic zitra je uplnek.
Ale asi bych to nemela hrotit. No uvidim, energie mam furu, zadna unava.. Smiley   
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #67 kdy: 23. Březen, 2010, 22:04:38 »

ach jo, musim si postezovat.
Ja se doma vyvarim s takovejma mnamkama jako je miso zeleninova polivka, koprivovy spenat a jahlovo-spaldovo-tofu knedliky a pritel si k tomu klidne v pul desate vecer ogriluje na panvi flakotu a to takovym zpusobem, ze mu to zespodu lehce ocerna a tim padem pro cmoud neni videt a i pres intenzivni vetrani (takze doma kosa jak v mrazaku) se tu ten smrad furt drzi.
A jeste jakobych za to mohla ja, ponevadz mam pry moc fajnovej nosanek. Grrrrrr!

Zacinam byt vuci masu cim dal tim vic netolerantni... kdyby to aspon bylo dlouze povarene, ale krvave vevnitr a ztmavle na povrchu - ja nevim, jak to nekomu muze chutnat!

Z toho vyplyvajici objev: vareni MB stravy je mnohem mene aromaticke - tak max. kdyz neco delate na cibuli... Co jinak? Nic me ted nenapada... Mozna semtam ryba.

Nic, sdilena starost polovicni starost, tak snad mi to nemate za zle.

Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #68 kdy: 23. Březen, 2010, 23:29:19 »

Ta aromatičnost/nearomatičnost kuchyní je pravda. Jsme tak zjemnělí (kultivovaní/přecitlivělí...), že se nám z lecčehos už zvedá žaludek. Takové výpary z vařící se hovězí polívky...
Totéž se týká samozřejmě chutí, to je známější. Kdo z ne-mb ocení supersladkost mrkve neřkuli petržele..., kdo si naši uvařenou rýži nemusí polívat na talíři aspoň sójovkou...
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #69 kdy: 24. Březen, 2010, 07:53:54 »

pauli:

teď v neděli jsem měla podobnou zkušenost..
přijela jsem domů, a jelikož vím, že mamka snídá pouze sladké pečivo s kakaem a sestra tlačenku s cibulí, nabídla jsem jim, že jim udělám snídani, dobrou, sice ne zcela makrobiotickou, ale zdravější..
tak jsem vstala dřív, uvařila rýži a udělala jim  mléčnou rýži s dušeným ovocem, banánem, semínky, trochou bílého jogurtu a dosladila jsem to trochou sladěnky..
obě si velice pochutnávaly a přidávaly, tak jsem měla radost..ale jen do té chvíle, než snídaně skončila a ségra si lážoplážo otevřela lednici a zajedla mou snídani studeným párkem a plátkem šunky..a mamka zase odložila lžičku a natáhla se pro kupovanou tvarohovou buchtu z mouky bílé jako sníh..

tak mě to trochu zklamalo..člověk se s tím dělá, ani to vlastně sám nemůže ochutnat..jim to šmakuje, ale stejně ze svého ranního stereotypu neuhnou..
achjo
takže tě Pauli, naprosto chápu..
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #70 kdy: 24. Březen, 2010, 08:21:17 »

Pauli s těmi zápachy v nemakro kuchyni jsem měla zrovna včera jeden zážitek. Byla jsem na návštěvě příbuzné, která bydlí v paneláku, v pátém patře...výtah nepoužívám, jsem zvyklá chodit pěšky...byla zrovna doba večeře a v každém patře se linula jiná "vůně" ...párky, bramboráky, masový vývar. Uvědomovala jsem si, jak jsou mi tyhle pro mě tedy už spíše zápachy nepříjemné. Jsem fakt ráda, že doma  si užívám  už jen samé příjemně jemné vůně makro kuchyně  Grin ...i když takové natto na pórku  Wink by asi také každému nevonělo !
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #71 kdy: 24. Březen, 2010, 14:22:20 »

holky, díky za reakce!
Pravda pravdoucí s těma chutěma i vůněma... doma při vybalení tlačenky (tady ji nastesti neznaj) rovnou emigruju ven a abych tam tak aspon 3 hodiny zustala.. :-/ Oplatila jsem jim to jednou nattem  Evil - to byly obličeje a provokativně zacpané nosy, hehe!  Very Happy

Mně některá tradiční jídla ne že by vyloženě smrděla, naopak se semtam přistihnu, že mi to i voní (třeba svíčková, ať jsem konkrétní), ale co už je moc, to je příliš. Třeba uzeniny nemůžu ani cítit. Bude to i zvykem...
A taky, co dost lidi nechápou, je, když mi něco krásně voní nebo se mi to vizuelně líbí (třeba tiramisu dort nebo různé sladkosti), tak jak to můžu nejíst!?! Ono jí se asi fakt i očima (a nosem)  Grin

rakwi, to si  tak člověk pak řekne, že se na nějaké ozdravování okolí může, co?
Ale když já chci, aby byl přítel taky zdravej a vůbec.. no nic, vyvětráno; dnes jsem dělala domácí těstoviny, takže zase oboustranná spokojenost.
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #72 kdy: 25. Březen, 2010, 07:17:55 »

Tak jsem vyzkoušela rýžový papír podle Tvého blogu a je fantastický. mnam Špicový zákusek. ŤĎ.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #73 kdy: 25. Březen, 2010, 11:49:44 »

z254 óóó, já děkuju, tos mi udělala radost! Smiley
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #74 kdy: 29. Březen, 2010, 17:27:29 »

kdo si myslí, že by si paulina měla zařídit restauraci?

já hlasuji pro!hihi
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení