Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Sunny  (Přečteno 6990 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 04. Srpen, 2009, 22:29:11 »

Beruška: Já jsem asi pořád ještě naivní a myslím si, že to časem přejde. Že lidi zkrátka začnou respektovat, že dělám něco jinak a že jim do toho vlastně nic není. Ono na svíčkové se šesti je těžko něco, co bych chtěla sníst. Tam nejde jen o vliv, jaký takové jídlo má na tělo, ale i o to, že už by mi asi ani nechutnalo. Ale je možné, že časem taky budu tyhle věci řešit podobně jako Ty.

A k tomu co napsali El a Giorgino: Já vlastně zatím sama nevím, jak chci vlastně MB dělat. Spíš tak tápu a hledám si tu svojí cestu. Když jsem před necelým rokem úplně začínala, tak jsem si kolem Vánoc řekla, že nebudu nikomu kazit svátky, a udělám pár "kompromisů". Tak jsem si dala tu několik kousků cukroví, tam babiččinu svíčkou a zas jinde řízek s brsalátem. A kdyby nijak jinak, tak se to mi to odrazilo na obličeji, který už se předtím lepšil lepšil, a "najednou" mi zase vyskákalo spousta nových pupínků a fleků. S kterými jsem pak musela existovat dva týdny, než se zahojily - vlastně úpně zbytečně.
Teď už se snažím víc hlídat - ne jen kvůli vzhledu, i když přiznávám, že jde o velký motivátor a taky takovou kontrolku, jestli ujíždím nebo ne. Ale odráží se na něm samozřejmě i jiné věci než strava, třeba předstátnicový stres taky udělal svoje. "Hlídat se" asi taky není to správné slovo - já jsem schopná si dát něco ne-košer, na co mám opravdu chuť, třeba kousek toho dortíku jsem si na svatbě opravu dopřála. A vínko taky. S chutí. Ale na svíčkovou jsem chuť neměla, ani na panáky. Nevím, proč bych je měla jíst/pít jenom kvůli ostatním...
Nevím, co je to vlastně 100% MB. To snad ani neexistuje, nebo jo? Podle kritérií některých MB nejsem Wink ... podle svých jo... podle někoho zas až moc striktní... hledám si svojí cestu, a protože ještě pořád nepoznám po snědení určité potraviny, jak na mě působí, tak se občas řídím i určitými "pravidly". Proto třeba ten pstruh - jasně, že nebyl připraven ideálně, navíc k němu byla ne moc chutná suchá bílá rýže, ale pořád lepší než svíčková. Pro mě. Pro někoho třeba ne. A možná budu za pár týdnů/měsíců/let mluvit jinak. Protože už budu zkušenější. Nebo si třeba budu umět svoje rozhodnutí lépe obhájit. Budu pevnější. Uvidíme. Smiley Každopádně MB dělám (mimo jiné - nebo hlavně?) pro zdraví, a na něm se po určité době "kompromisy" prostě projeví.
Izolovat se určitě nechci. S MB lidmi je mi dobře, ale nechci okruh svých přátel omezit jenom na ně. Stejně pozoruju hodně rozdílné reakce u různých lidí, řekla bych, že hodně záleží na jejich celkové otevřenosti a ochotě podívat se na svět očima druhého. Věřím, že časem budu s MB mezi různými lidmi fungovat čím dál líp a líp.
Pro tuto chvíli vše Smiley Ale jde o téma, o kterém v poslední době přemýšlím fakt hodně. Už se těším, až mi do sbírky názorů přibude ještě názor autora knihy o ortorexii -očekávám, že se v ní dost najdu... Smiley
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 04. Srpen, 2009, 23:15:39 »

Já myslím, že to děláš správně...
 taky bych nejedla něco co nechci jen kvůli tomu že se to jí, nebo se to pije...

Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 05. Srpen, 2009, 18:52:14 »

Co je ortorexie?

A jinak v tvém posledním příspěvku si na otázky i odpovídáš, akorát je tam ten pláštík nejistoty. Wink
Všechno chce svůj čas.
A pak to otřepané, dělej věci jak je cítíš ty sama a nemůžeš se splést. Názory druhých nám sice můžou něco ukázat, ale kdo tě zná líp (nebo alespoň má tu možnost), než ty sama?  Cool
Hodně zdaru na cestě....
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 07. Srpen, 2009, 17:52:41 »

A pak to otřepané, dělej věci jak je cítíš ty sama a nemůžeš se splést. Názory druhých nám sice můžou něco ukázat, ale kdo tě zná líp (nebo alespoň má tu možnost), než ty sama?

Já bych skoro řekl, že se můžeš splést a to dost nebezpečně. Nikdo není dokonalý, nikdo nevidí realitu skutečnou. Proto si myslím, že diskuse, vcítění a ochota konstruktivně měnit sebe jsou nástroje opravdového růstu. Abych dodal makrobiotický příklad, kolik lidí se na mb třeba přesolovalo a přesoluje (anebo skoro nepije) a přitom cítí, jak dělají všechno "správně", dokud je nepotká průšvih. (viz varovné texty Jarmily Průchové, Oty Reisse)

Uzavřel bych to myšlenkou, že vztahy a otevřená komunikace (i s Bohem, vyšším já) by měly být vyzdvihovány nejen v mb komunitě, můžeme být rádi za všechny přínosné  Very Happy
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 09. Srpen, 2009, 23:45:53 »

ortoexie je myslím posedlost zdravou výživou, už se to tady někdy řešilo
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 09. Srpen, 2009, 23:54:59 »

Sunny, ber to s rezervou. Dnes už snad není jediná věc vymykající se standardu, která není pojmenovaná. Kdybychom všichni nebyli tak trošku ortorektici, ležíme na jedné hromadě někde ve špitále  Very Happy.
Člověku prostě trvá, než se s lecčím sžije, najde svůj způsob a cestu, vystřídá spoustu různých úhlů pohledu... Co je důležité, to přijde většinou samo. Wink
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 26. Říjen, 2009, 16:31:21 »

Ahoj, nevím kam s tím, tak třeba sem Smiley
Všem, kterým jsem nadšeně líčila, že budu pracovat v PPP Praha - západ oznamuju, že tam pracovat nebudu, neb mi to dnes paní ředitelka zrušila. Důvod netuším. Takže jsem tam, kde jsem byla - zase zatím nevím, kde a kdy a jak budu pracovat či bydlet (nevím, kterého vybrat smajlíka, tak radši asi žádného, protože na vyjádření mých smíšených pocitů tady asi žádný není - mooožná tento  Smich )
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 30. Září, 2013, 18:52:25 »

Ahoj Sunny,
máš hezký deníček.
Ta knížka
"Jak vidět bez brýlí a kontaktních čoček"
je na
www.ulozto
Když její název zadáte, vyleze vám odkaz, je to však v PDF . Stejně by mě ale taky zajímala. Musím požádat někoho, aby mi ji převedl po stažení. Jenže nevím, jsou tam hodně obrázky?
Pokud hodně, bude to asi problém.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení