Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: jídlo z jednoho hrnce + uchovávání potravin bez elektřiny  (Přečteno 2589 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Sofie-Cheri
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 11. Červen, 2009, 14:30:49 »

Ahoj,
v červenci jedeme na 14 dní na tábor (stanový, bez elektřiny, je tam studánka s pramenitou vodou Grin). Napadlo mě, že byste někdo mohl poradit, protože si nevím rady,  co si tam mám vařit (jsem MB začátečník). Předně bych měla napsat, že plně kojím 3 měsícní robě (toho času mu budou už měsíce 4, ale to bohužel na mé situaci nic nemění).
Jsem pevně rozhodnutá, že si po celou dobu budu vařit MB, ale...
Budu jediná, kdo bude jíst MB, takže na kamnech asi nebude místo na víc hrnců. Taky budu asi na prcka sama, neb přítel vede děti, takže asi nebudu mít čas vařit vše při každém jídle (např. obiloviny). A v neposlední řadě bych nerada dítě upekla Very Happy - kamna jsou těsněná jílem z potoka, takže místy moc netěsní.
Nevíte někdo, jak uchovat (alespoň jeden den) obiloviny nebo třeba luštěniny, když není lednička...?
A nemáte někdo náhodou nějaký recept na jídlo z jednoho hrnce, kde bude vše i pro kojící matku...?
děkuju předem
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Červen, 2009, 15:06:14 »

Ahoj Leigh-Cheri,
netuším, co je dobré pro kojící matku. Napadlo mě ale, že bys jídlo mohla nechat v nějaké nádobě chladit v potoce. U pramene bude chladno a stín. Dala bych to do šroubovací sklednice, aby tam nenalezly breberky.
Lucka
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 11. Červen, 2009, 16:19:03 »

Jidlo si uchovavam tak, ze jej horke laduju do sklenic se sroubovacim uzaverem.. jde o to, ze jak jsou horke, tak se ten uzaver dokaze chytnout jako na zavarovacce a nevnika tam vzduch, tudiz jidlo neoxiduje a pomaleji se kazi a zelenina vydrzi zasadita mnohem dele nez 30min.. ma to jen nevyhodu, ze jdou tezce otevirat.
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 13. Červen, 2009, 10:41:44 »

v posledním čísle Zrnění byly recepty na jídla z jednoho hrnce
Zaznamenáno
Sofie-Cheri
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 14. Červen, 2009, 18:08:59 »

neon: Děkuju, úžasný nápad a nevíš, jak dlouho ta zeleninka vydrží? Myslíš, že když si jí uvařím k obědu, bude k večeři ještě ok (např. za předpokladu, že to pak dám do potoční chladničky)... ?

sokolenka: Děkuji, pokusím se ho sehnat, všichni určitě budou chtít ochutnat cože to teda jím, tak abych nedělala těma svejma patlaninama MB špatnou reklamu...  Embarrassed
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 15. Červen, 2009, 10:54:53 »

můžu ti to oskenovat a poslat, je toho málo...
Zaznamenáno
Sofie-Cheri
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 15. Červen, 2009, 12:34:34 »

to by bylo úžasné  Tongue, mail na mě je sadecka.zuzana@seznam.cz
děkuji
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 15. Červen, 2009, 14:15:04 »

tak bys to tam měla mít. dobrou chuť a hezkou dovču
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 11. Září, 2012, 17:41:34 »

Ahoj,
myslím, že tohle je téma neodiskutovatelné a pořád živé. Vždyť prázdniny nebo stanové tábory mohou být každý rok. Biolenka v jednom pořadu říkala, že kde není možnost vaření, tak si s sebou můžeme vzít předem namočený kuskus či bulghur. Ale myslím, že v Zrnění se také něco najde Jak ale vydrží jídlo ve sklenicích dlouho uvařené z domova na túru, to by zajímalo i mě. Nezačne to kvasit a je to  pak ještě vůbec dobré?
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení