Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Soja a vsetko o nej  (Přečteno 3504 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
vitarian
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 14. Červen, 2009, 23:06:09 »

Ahoj nasla som super clanky o soji - a najdete tam este mnoho vela super veci..

http://www.freshfood.sk/index.php?ref=clanky&act=detail&id_skupina=11&id=54
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 14. Červen, 2009, 23:56:10 »

vitarian, uz jsem radeji nepis, vice studuj, zatim tomu nerozumis a timto zpusobem na stranky reklamu neudelas.

nize uvedeny clanek, je napsany velmi populisticky, neodborne a je zde psano o extremech... navic nezijeme v USA...
rozhodne Soja a vsetko o nej, je tebou nestastne zvoleny nazev tematu  Roll Eyes

Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Červen, 2009, 17:10:02 »

Ja tomuto článku verím. I Keď používam zmes sójovo-hrachového proteínu ( pri posilňovaní - čo je ale len tri krát týždenne... myslím že lepšie ako srvátkový, ktorý pochádza z pasterizovaného mlieka dojeného zo zapálených kravských vemien "liečených" antibiotikami ), sóju ako potravinu vôbec nejem, ani výrobky z nej. Sójová omáčka a podobné fermentované produkty - nič proti nim. Mńam.
Milan : a Prúchová sa nevyjadruje v extrémoch o ovocí a mede ? Čom sa sa ja dočítal ( neviem už od ktorého autora ), med je čo sa pH týka, neutrálny. Tri týždne som každé ráno zjedol v teplej ( nie horúcej ) vode so štipkou morskej soli rozpustených 5 vrchovatých lyžičiek tekutého bazového medu ( nie "náhrady medu", ale medu, ktoré vyrobili včely z bazy ). Pribral som dve kilá a bol som spokojný. Ale keď čítam, že med a ostatné "rýchle" cukry ničia telesné orgány, naskytuje sa mi otázka, či je vôbec MOŽNÉ pribrať zdravým spôsobom. Prečo si myslím, že sa to nedá ? Jednoducho... totižto či Reiss, či Prúchová, či nejaký vegán alebo vitarián.... nepriamo odsudzujú potraviny z ktorých sa dá priberať - ale zvláštnym spôsobom odsudzujú. Napríklad vitariáni nejedia ani obilniny, ani strukoviny - takže nemôžu pribrať do "zdravého" telesného vzhľadu, ale sú kosť a koža ( dobre, aj pár deka svalov... ). Makrobiotik zase nebude jesť med, ktorý dodáva veľa kalórií. Na druhej strane ani jeden z nich nebude jesť keď už je sýty, nebude sa prežierať. Obaja budú proti používaniu maltodextrínu ( obilný škrob zmenený na obilný zložený sacharid ), ktorý nezaťažuje trávenie ( teda niečo ako med, ktorý sa však najlepšie dá nalačno, alebo pred spaním ). Zase tu pchám to "priberanie"... Ale neviem si pomôcť.Very Happy
« Poslední změna: 15. Červen, 2009, 17:52:26 od NEW_PAGE » Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
lin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #3 kdy: 15. Červen, 2009, 19:50:34 »

Ahoj milí přátelé MB,
pomalu si začínám říkat, že se tu stále dokola objevuje problematika nabírání či ubírání hmotosti. Mám pocit, že se tímto oddalujeme té základní myšlece. Pro jasnost, bych jenom chtěla uvést, že podstatou spíše bude jak se člověk cítí, nežli jestli je spokojen se svými tělesnými proporcemi, ne? Někteří muži tady při MB nejsou spokojeni se svou vyhublostí, naopak některé ženy si stěžují, že nemohou zhubnout. Zajímavé, ne? Postrádám tady slova o již předem dané konstituci, se kterou jde pouze do určitých hranic  pomocí MB pracovat.
Pokud se mýlým, můžete mne poopravit.
Uvedu třeba příklad Dagmar Lužné. Není to žádná twigy, avšek dá se o ní říci, že je zářným příkladem zdraví a kde kdo ji vyhledává pro její odborné rady. Naopak taková průkopnice Průchová, nelze říci, že by byla demonstrací nezdravého jedince, avšak je pohublá. Tak, co? Nehraje v tomto roli také ta již zmiňovaná konstituce?
Pro chlapy, kteří neustále bojují s vyhublostí, stejně tak jako ženské s nadváhou, doporučuji nezaslepovat se současnou doktrýnou společnosti, protože ta je, jak všichni víme zkreslená, nepravdivá a navíc poměrně hodně vzdálená od přírody. Doporučuji nalézt si přítelkyni, fandící zdravému životnnímu stylu a nepodléhat nátlaku společnosti a jejich zkažených představ o tom, jak by mělo tělo muže či ženy vypadat podle titulních stránek nějakých uměle vytvořených společenských předsudků v těchto voňavkových časopisech.
To, co se tady snažím naznačit je, že právě my bychom neměli posuzovat tak jako naši neMB spoluobyvaté, že hubený muž= neatraktivní muž, nebo trošičku kypřejší žena = neatraktivní žena.
Naopak bychom si měli více cenit toho, co má dotyčný/á v hlavě, a jak se s tím snaží v tom svém životě nakládat a dál pracovat, ne?
Já osobně, pokud to tady někoho vůbec zajímá, měla jsem představu v hledání partnera v tom, že se objeví někdo z těch řad neMB, kterého si postupně přizpůsobím. Postupně dozrávám k názoru, že dělám nějakou chybu a měla bych se spíše poohlížet mezi ty příznivce MB. Protože, jak vidím je těžké někoho přizpůsobovat. Ale to už je jiné téma, které spíše patří do jiného oddílu.
Tak pa pa pa, lin.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Červen, 2009, 20:08:47 »

taky si myslím, že je to z velké části dáno naši konstitucí. někdo prostě rychle tloustne, jiný hned hubne... Někteří kluci jsou v mládí spíš hubení a dlouhý , jiní mají spíš atletickou postavu, jiní jsou spíš tlustí... stejně tak ženy...

Já se například můžu snažit jak chci a neztloustnu o víc než 5 kg. Moje váha se pohybuje už dva roky pořád v rozmezí 50-55kg při výšce 168cm. Víc ani náhodou... i kdybych chtěla. A to už jsem se za svůj život cpala různým jídlem. A´t už to byly sýry, nebo sladkosti, nebo jsem se přecpávala... ani když jsem jedla hodně masa ani když ho nejím skoro vůbec...  za to, když den nejím, tak mám hned propadlé bříško a cítím jak jdou kila pryč. jsem takhle spokojená. a jestli si lidi říkaj že jsem vychrtlá..to mě nezajímá.

Přesně jak píše lin, nebudu se předělávat kvůli lidem. Chci aby mě mělo okolí rádo takovou jaká jsem...hubenou, tlustou...hezkou i ošklivou...

Zaznamenáno
lin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 15. Červen, 2009, 20:30:42 »

Díky El, za podporu, nejdůležitější je cítit se dobře a nepodléhat okolí. I já, s tím občas bojuji, protože u mne přešly doby, kdy jsem měla pod 50 kg na výšku 172, nyní je to lepší, avšak nedávno mi kámoška řekla, že mě lituje jak jsem hubená. A to jsem měla  pocit, že když už jsem trochu nabrala (teď mám 56, předtím to byl stav po úraze na kole), tak mi dá okolí pokoj.
Takže "prdím na ně", jenom jsem už po nějaké době zjistila, že nemá smysl s nimi diskutovat o stravě. V duchu si jen tak pro sebe říkám, kdo má koho litovat? Totiž, když se spolu setkáme v obchoďáku, a já koukám do jejich košíku, a oni koukaj do toho mého, kde já naberu i ty listy od zeleniny třeba na vývar, které většina lidí odhodí. No, vím že i tady by se dalo pochybovat, ale i tak, myslím, že se tomu možná usměješ.
Pa, lin.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 15. Červen, 2009, 21:05:16 »

to spíš já lituju lidi, kteří na sobě musí nosit spoustu kil navíc...  a jak píšeš, stačí se podívat do košíku vobchodě...
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 19. Září, 2014, 21:50:04 »

To je dobrý článek. Účinky fytoestrogenů po požití sójového výrobku na sobě může pozorovat určitě každý, kdo alespoň trochu vnímá svoje tělo. Taky je pravda, že v Asii se sójové boby přidávají do jídla jen v malém množství.
Průmyslové (nejen) zpracování jakýchkoliv potravin je diskutabilní vždycky (to už pomalu připouštějí i vědci - více viz článek Výživa a chronická onemocnění, časopis Vesmír č. 2012/2), takže nechápu, jak někdo s informacemi na odkazu výše může mít nějaký problém.

Vlastně jsem se přišla kouknout, jestli se tu nevyskytuje nějaký recept se sojovými boby... tak asi nic.  Undecided

PS: Sice to byla už starší diskuse, ale téma je stále aktuální ... Co se hubnutí týká, naprosto souhlasím s Pagem. Ve "voňavkových" časopisech se kypré ženy nevyskytují, takže ta litanie a tlaku společnosti se "zkaženými představami" byla mimo mísu. Co se konstituce týká, osobně jsem bývala "dobře stavěná", ovšem po vynechání pečiva, mléčných výrobků a masa, jsem se pohybovala většinou na hranici podváhy, a často i pár kilo pod ní. A určitě si nemyslím, že by pásma byla špatně nastavená ... Dostatečná váha je dobrá mj. pro případy nemocí či úrazů, kdy člověk zhubne ještě víc než obvykle - to je dobré mít na paměti.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení