Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18
  Tisk  
Autor Téma: :) El :)  (Přečteno 39899 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #195 kdy: 12. Prosinec, 2011, 12:28:28 »

Myslim ze kdybych to mela resit znova, tak bych asi udelala nasledujici: Rekla bych vsem s kym bych mela tento konflikt (obvykle jsou to babicky): Podivej, ja vim ze mame kazda uplne nebo znacne odlisne nazory na vyzivu deti. A ja vim ze to myslis jen dobre. Ja respektuju tvuj nazor, i kdyz ho nesdilim. Ty prosim respektuj muj. Ver mi ze vim co delam a ze nijak nehazarduju se zdravim sveho ditete, naopak, i ja to myslim jen dobre. Pokud se domnivas ze neco delam spatne, tak mi to klidne rekni, ale nerikej mi to prosim te pred ditetem (i kdyz je jeste male - vnima vic nez je patrno), ale mezi ctyrma ocima. Pak o tom muzeme mit diskuzi. Pak te ale zadam ze pokud chces abych ja byla otevrena tomu co rikas, ty bud taky otevrena tomu co rikam ja. Pak mam sanci ja tebe vyslechnout, a tve konkretni obavy, a vysvetlit ti muj nahled na problematiku, tak abych tve obavy mohla pokud mozno uklidnit.
Hlavne mi prosim nikdy nepodryvej me usili a pokud mozno nejez pred mym ditetem to co ji nechci davat, pokud pro ni neni pripravena vhodna alternativa. Je naprosto normalni ze kdyz budes pred miminkem jist, bude to chtit taky nebo minimalne bude chtit jist aspon neco. U uz vubec ji to nepodsupuj tajne za mymi zady, to fakt neni uroven duvery kterou si s tebou chci vybudovat co se me dcery tyce.
Respektuj taky ze jsem jeji matka, a ze mam pravo rozhodnout co je pro ni nejlepsi. Ver mi ze mam vse dobre prostudovano.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #196 kdy: 12. Prosinec, 2011, 12:39:22 »

Ta moje tchyne, si je (alespon v dnesni dobe, kdyz ne pred 15 lety kdyz jsme to resily), kupodivu vedoma alespon obecne co je zdrave a co ne (i kdyz jeji nazor na "zdrave" bych neoznacila zrovna jako makrobioticky). Ale je si vedoma ze treba jak ji ona a tchan neni to prave orechove. (On teda vubec - ma poskozenou slinivku a v 11 vecer ji smazene vdolecky z pytliku s marmeladou a kysanou smetanou). Ona se teda snazi delat jakes takes takove male zmeny (napriklad se obeznamuje s novou zeleninou, zkousi ji vice pouzivat atd). Hlavni problem neni az tak ze by nevedela ci neverila ze to neni zdrave (jak jedi). Spis to, ze jejich dietni volby se temer vubec takovym kriteriem neridi. Vladne chut a taky pouzivani jidla jako komfortu. A pokud jde pak o deti nebo vnoucata, tak tam je to o pouzivani jidla jako sdelovani lasky. Kdyz jsem ji zadala aby mym detem neco nedavala, tak ona treba rekla "vzdyt vis ze ja jim to nedokazu odmitnout". Coz treba na prvni poslech zni jako vymluva, nebo hloupost, ale kdyz se o tom zapremyslim, tak me napadaji ruzne asociace - napriklad ze ona to nedokaze odmitnout ani sama sobe, natoz detem. Kolem toho je pak upredena vira, ze treba sladkost je "odmena", ze si to "zaslouzi" atd. Takze ono s timhle vyporadavat, je dost slozite, a myslim ze je dulezite si ty babky nejak psychologicky zanalyzovat a pak vhodne zpracovat Smiley
Zaznamenáno

EllaQueBrilla
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #197 kdy: 14. Prosinec, 2011, 19:07:46 »

Krásné příspěvky torquiose! Člověk se fakt musí zamyslet jak k lidem promluvit a ne se nechat rozčílit nebo jinak vyvést z míry, to většinou nikam nevede.
Zaznamenáno
Willow
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #198 kdy: 15. Prosinec, 2011, 09:35:18 »

El, tím jak cpala malé tvoje mamka do pusy piškoty se mi hned vybavilo, že jsem zažila přesně to samé. Do roka moje malá neochutnala žádné sladké, ani ovoce, dávala jsem jí jen zeleninové a obilné příkrmy, většinou stejně upřednostňovala až do 2 a půl roka mateřské mléko a pořádně jíst začala, až když jsem jí zcela odstavila. A jednou takhle sedím v obýváku a co nevidím? Máma cpe mrňousovi do pusy kus bábovky - par vteřin jsem byla jako omámená, jen jsem porozovala tu situaci, viděla malou, jak bábovku nechce, jak ji plive ven a horentní snahu mamky jí tu buchtu do pusy narvat...Malé byl rok a brala jsem to jako křivdu, protože všichni v mé rodině byly jasně srozumněni s tím, že malé zatím sladké dávat nechci...Ohradila jsem se a místo podpory mi celá rodina spílala, jak svoje dítě omezuju, jak mu chudáčkovi nedopřeju žádnou radost - jakoby jediná radost v životě pocházela z jídla, resp. sladkostí...A nejvíc mě dorazil přítel, když se pak místo podpory do mě pustil, že naši mají pravdu. Přitom jsem si myslela, že stojí při mě...To pro mě byl tenkrát takovej zásah do duše, že jsem více méně stagnovala a dneska se malá cpe sladkým několikrát denně a já si jen trhám vlasy, kam jsem to dovolila nechat dojít...našim však něco odporovat nebo vysvětlovat, je nemožné...vím, že by jí to dávali tajně a ještě by jí litovali, jak jí maminka nedopřeje a to snad bylo ještě horší...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #199 kdy: 15. Prosinec, 2011, 09:52:07 »

Willow - uplne to chapu. To je presne co jsem mela na mysli - kdyz jsou proti tobe vsichni v rodine v "presile"
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #200 kdy: 16. Prosinec, 2011, 11:49:46 »

Ahoj,
El, měla jsi zkusit, jak by malá na ten piškot reagovala. Mohla jsi jí ho kousek dát. Teď mě ale napadlo, ona nemá ještě zuby, viď? Kdyby jí nechutnal, tak by ho prostě vyplivla, pak už by to nezkoušela. Zkus jí jednou dát normální jídlo, až bude větší, aby věděla, jak to chutná.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #201 kdy: 10. Leden, 2012, 17:08:56 »

To to letí to to letí :-) Krystince už je 7 měsíců !

Je to šikulka, už se staví na všechny čtyři a chtěla by lízt.. poskakuje jak žabka, ale většinou jí to couvá..
Prořízl se jí druhej zoubek a tak jsme pokročily už i jídle. Už dostává pravidelně k obilovinám zeleninu. Většinou mívá oběd a večeři.. nebo svačinku a večeři, jak kdy.
Dělám jí buď samotné obilí, samotnou zeleninu, nebo různé kombinace. Z kombinací jsem zatím zkoušela.. jáhly s dýní, kroupy s petrželí, rýži s brokolicí, rýži s dýní..

A já jsem si zas po dlouhý době sedla ke kolovrátku :-)

Dvorjar: já myslím, že by ho normálně ožužlala a chutnal by jí.. aby ne, když je sladkej..

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #202 kdy: 22. Leden, 2012, 16:02:44 »

Ahoj El,
takže myslíš, že by ho tedy ožužlala. Je ten piškot sladkej,  jasně. Ale přečti si ten příspěvek od Willow s tou bábovkou - malý ji přece nechtěl, plival ji ven. Víš, tak proto jsem říkala, že by ho Kristinka vyplivla.  No to víte,je to s těmi rodiči těžké. Tajně podstrkovat dětem za zády jejich rodičů to je pak těžké a rodina se nikdy nedomluví a pak to třeba dojde tak daleko, že dítě ty sladkosti jí. Moje sestra s přítelem už dali půlroční holce banán. Já to vím, protože mi ho dala do ruky ochutnat a řekla "Jájo, na". V tu chvíli jsem neměla slov, vzala jsem si ho od ní, dala ho do pusy a snědla. Ale nekomentovala jsem to, není to moje dítě, jen neteř. Já se s mladými hádat nehodlám, oni to prostě nechápou, takže to by bylo zbytečné. Jí klasicky. Míše jsem to několikrát vysvětlovala, nikam to nevedlo. Mamce jsem to ale pak řekla. Odpověděla mi, že to ví, že by se to nemělo dětem dávat, ale my s tím nic moc nezmůžeme, holky jsou od nás daleko. A z vlastní zkušenosti vím, že když se jí jednou tak, jednou normálně, tak jsou chutě "rozhádané", jak já říkám. Děti jsou na nás zcela závislé, jejich zdraví máme v našich rukou, ale je potřeba se v rodině domluvit, jinak to nejde. Já vím, že to teď píšu, sama ale nevím, zda bych to dokázala. Je to těžké a chce to pevnou vůli. Rodiče by měli jít v první řadě vzorem. Dítě chce to, co prostě vidí na stole při jídle. Když mu to pak dáme, těžko ho to budeme odnaučovat a vysvětlovat, že to pro nás není zdravé, že tohle nepapáme.
El, přeju ti, abys ten tlak ustála. Musí to být hrůza. Ostatním maminkám přeju to samé.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #203 kdy: 22. Leden, 2012, 18:17:15 »

Jaruš-
My jsme zatím nic krom toho piškotu neřešili, takže zatím pohoda. No a hlavně my se nedáme.. Wink

Myslím, že to by to prostě ožužlala.. zatím jedla všechno co jsem jí dala, takže by asi s piškotem problém neměla ...

A jinak už jsem sem jednou dávala odkaz na  Fler.. tentokrát mám jinou adresu :

www.fler.cz/la-kaya

tak mrkněte.. už tvořím další ..
Zaznamenáno
El
Host
5 0
« Odpověď #204 kdy: 11. Únor, 2012, 11:54:26 »

Tak se zas po nějaké době ozývám do deníčku.
Krystinka roste jak z vody ( nebo spíš z obilí :-D ) , už jí je 8 měsíců. Chce si stoupat a huláká na nás.
Pořád ji hlavně kojím a k tomu jí vařím obilná mlíka,kaše... a to je věc na kterou se tu chci zeptat zkušenějších. Když jí dávám hlavně obilí, tak má krásný žlutý nesmradlavý hovínko a když jí dám i zeleninu, tak mi přijde, že je nestrávená.. nemám zkušenosti s tímjak to maj jiný děti v tomhle věku..  a nemůžu se na to ptát nemb, protože jejich děti v tomhle věku jedí hlavně masozeleninové příkrmy  Eek TAk budu ráda za rady..

Taky mám jednu novinku, Krystinka přesedlala z šátku( kde teď bývá jen na kratší dobu), protože je to macek těžkej ( má přes 9 kg, možná už zas víc) do terénní trojkolky. V příloze je foto :-) Náš Hači je tahač, to jsou pak super vycházky :-D

Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #205 kdy: 11. Únor, 2012, 17:06:16 »

Tahače máš úžasnýho  Smiley
Jak tráví malé děti zeleninu moc nevím, moje Kristína je už dost odrostlá a nepamatuji se jak to bylo u ní. Tu zeleninu ji pasíruješ?
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
El
Host
0 0
« Odpověď #206 kdy: 11. Únor, 2012, 19:37:05 »

Děkuju :-)
Zeleninu vařím 15-20min a pasíruju, občas jí mixnu-ne na jemno, ale nemá to na to trávení vůbec vliv.
Jinak se ale přiznám, že obilí klidně rozmixuju a zatím nepozoruju, že by jí to nějak škodilo. Mě to šetří čas-protože když pasíruju, tak nadělám neuvěřitelnej bordel..
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #207 kdy: 12. Únor, 2012, 10:23:13 »

Ahoj El,

našla jsem v literatůře, že se zeleninou můžeme začít klidně až v devátém měsíci.

Vzhledem k tomu jaké je teď mrazivé období, může být, že to prostě Kristýnce bříško nechce začít v tuto dobu zpracovávat.

Dále jsem k tomu tématu našla, že osvědčený poměr obilí - zelenina je 2:1. A také, pokud je dítě kojeno, má ještě v tuto dobu dostatek minerálů a vitamínů z mateřského mléka.

Kdybych byla v podobné situaci, tak bych ještě zkusila jen zeleninový vývar a naředit s ním obilninovou kaši. Pokud by to bylo OK, tak bych postupně přidávala maličké množství zeleniny k obilovinám. A pokud by ani to ještě nezvládala, tak bych prostě měsíc počkala, až se oteplí a tělíčko se bude zvládat vypořádat s ochlazováním zeleninou.

Mně přijde maso-zeleninový příkrm v tuto dobu logický, pokud se jako matka rozhodnu, že své dítě budu živit masem už v tomto útlém věku. Jinak vím, že mb tak brzy maso kojencům nedoporučuje.

Hezkou neděli  53
« Poslední změna: 12. Únor, 2012, 10:24:47 od myspule » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #208 kdy: 12. Únor, 2012, 17:16:00 »

Ahoj, děkuju :-)
 teď mi došlo, že jak bylo ještě teplo, tak ta zelenina byla strávená líp než když se pak ochladilo. Poslední zeleninu měla jak začaly mrazy, pak už jsem jí ji nedala.. tak si ted říkám, že to je dobře, že ji neměla..
Prosím tě, kdo o tom píše?
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #209 kdy: 12. Únor, 2012, 17:35:25 »

O vhodnosti zeleniny až v devátém měsíci píše Průchová v knize Chudáci děti a jak je chránit, v kapitole, kde uvádí zkušenosti jiných matek. Jinak jsem z toho pochopila, že ten hlavní přechod z mateřského mléka na samostatnou stravu je v jednom roce věku.

To se zeleninou a mrazem mám z vlastní zkušenosti. Tedy zdroj: můj vlastní zažívací systém. Ani teď na ni nemám chuť. Možná tak max. mořskou řasu kombu - teplou, cibulku smaženou a ohřáté kysané zelí. A i to vše jen v malinkém množství.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení