Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18
  Tisk  
Autor Téma: :) El :)  (Přečteno 39277 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Klaudie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #225 kdy: 01. Listopad, 2012, 07:54:10 »

El,

to je krásná zpráva. Špatnou stravou se netrap, důležité je tvé štěstí a jídlo si určitě brzy srovnáš Srdce.
Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #226 kdy: 16. Únor, 2013, 10:43:07 »

Jedna velká životní lekce za mnou, uf uf..  a mě nezbývá napsat, že vše zlé je pro něco dobré a že to byla velká lekce pro mě i Káju a že jedem dál se snahou dát Kayce normální rodinu...

Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #227 kdy: 16. Únor, 2013, 16:30:33 »

Sluníčko El,

držím palce! Někdy si s námi přiroda dost pohrává, znám to. Moc Vám fandím, abyste našli, co hledáte a aby ta prožitá lekce byla barevným kamínkem v mozaice naplněného života :-)

M.
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #228 kdy: 16. Únor, 2013, 17:42:06 »

Děkuju Myšpul :-)
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #229 kdy: 18. Únor, 2013, 11:51:27 »

Úplně jsem během toho všeho zapomněla napsat, že Kayka už je 20ti měsíční holčička :-) V posledních měsících dostala i něco z té klasiky, třeba když se to fakt jinak nedalo... ale i tak z 90% pořád mb a teď to zas vylepšíme.
To, co se dělo se odrazilo i na jejím zdraví.. za zimu měla asi 3x rýmu a 2x kašel...vždy to bylo tak 14dní po tom, co se ten podíl klasiky zvýšil třeba na 20%.. 

Jinak se její růst zbrzdil, má teď 14kg a cca 88cm.. i tak je oproti jejím vrstevníkům dost velká..

Už nám kojení kleslo na 3x za 24h, ale teď zas chce přes den víckrát- asi tou změnou..

Přidávám fotky z konce léta, z podzimu z Rakouska a taky nějakou  novou...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #230 kdy: 18. Únor, 2013, 11:57:16 »

Ahoj El,
neboj, vy to všechno zvládnete a vše se vrátí do starých kolejí.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #231 kdy: 12. Srpen, 2013, 10:02:54 »

Jukněte na : www.elashandmade.webnode.cz  :-)

Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #232 kdy: 12. Srpen, 2013, 17:44:37 »

Takže bydlíte v Rakousku, jo? Soudím dle textu a dle čísla AT. Pokud jo, tak to se máte. Smiley
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #233 kdy: 31. Srpen, 2013, 13:32:10 »

Tak jsem koukala na poslední zprávičky o Kayce.. teď jí jsou dva čtvrt a hodně se za tu dobu, co jsem posledně psala vytáhla. má cca16kg a cca 100cm..  na jedné diskuzi mi ostatní mámy doporučily jít s ní na endokrinoílogii, že takový vzrůst není normální.. ale mě se to zdá ok,až na potíže se spaním je to veselá zdravá holčička..
Učí se dva jazyky najednou a je to hodně zajímavé pozorovat, jak si postupně slova spojuje a chápe, že jedna věc se dá pojmenovat více způsoby.
Jí teda pořád makro s občasným úletem, když jsme někde pryč.. ale doma pořád s ní, co dostane... Kojí se taky ještě pořád. A očekávám, že se jí vyklube poslední stolička :-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #234 kdy: 31. Srpen, 2013, 14:14:23 »

Ahoj El,
jaké dva jazyky se malá učí? Češtinu a?
Ty jsi psala, že nebydlíte v Čechách, ale ty česky umíš, vždyť s námi tak komunikuješ.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #235 kdy: 31. Srpen, 2013, 14:41:11 »

češtinu samozřejmě, kterou mluvíme doma a jinak němčinu..  už umí třeba komm, tschus, oma, opa, hund, beine,bauch, hand, bitte :-)
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #236 kdy: 24. Září, 2013, 19:02:54 »

Tak ještě nedávno jsem psala, že se malá kojí.. tak už nekojí.. třetí týden. Už jsem nevěděla kudy kam v řešení jejího slabounkého spánku a navíc poslední měsíce měla spíš řidší stolici, která už mi nepřišla úplně ok. Kojila se poslední dobou víc a víc a nejspíš má ta mb asi fakt pravdu :-D že po 2letech už přestává být kojení přínosem. Takže jsem ji odstavila, proběhlo to fajn.. A najednou mám děťátko, které spinká od 19h do 7 v kuse bez 20ti vzbuzení a stolička je už v pořádku. Takže to byl dobrý krok :-)

Navíc se najednou hodně posunula ve vývoji. Po týdnu bez kojení začala chodit na nočník a plenky už má jen na noc..  Wink kdy sice hlásí, ale já spim :-D
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #237 kdy: 28. Září, 2013, 17:34:37 »

Ahoj El,
jak vlastně probíhá odstavování dítěte?
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #238 kdy: 28. Září, 2013, 19:57:47 »

Jaruško, to záleží na dítěti a mamině.. jsou děti, které se prakticky sami postupně odstavují.. takže najednou se dvou letech kojí třeba jednou za den.. u nás to takhle nefungovalo, jak jsem psala výš. Třeba za rok by to tak vypadalo, ale nedalo se tak fungovat..  vysvětlit jí to nešlo.. 

Takže po seskládání všelijakých zkušeností, co se ke mě donesly jsem to udělala tak, že jsem to ukončila naráz.
 Ráno jsem zalepila prsa páskou a když se sháněla po kojení, tak jsem jí je ukázala a řekla jsem jí, že už není..  tak jen pokrčila ramínka a šla si dál hrát. Takhle přišla za den asi 10x - no normálně se přes den kojila v tu dobu asi milionkrát, takže už to byla významná změna..  blbý to bylo samozřejmě večer, protože K byla uspávaná jen u prsa. Takže si pár minut zaplakala, pár minut zavztekala a nakonec u mě v náručí usnula. A už tu první noc spala mnohem tvrdším spánkem a vzbudila se až k ránu, zafňukala si a přitulená u mě usnula..  Druhý den přes den už si vzpomněla jen párkrát...a to spíě jen zkonstatováním, že kojení není.. večer proběhl o mnoho procent líp.. a takhle během třech dní začala usínat bez fňukání...

Dokonce si během týdne už dokázala sama říct, že chce jít spát.
A místo kojení máme rituál :  vypnem pohádku, vezmu si ji k sobě, hlavu si položí na hrudník, zachumlám ji do deky a začnu jí povídat co jsme za ten den viděli a kde jsme byli.. a postupně se dostanu k tomu, že te´d už je čas se uvolnit, zavřít oči a nechat se unášet spánkem.. a během chvilky spí..

Spíme dál spolu, takže kontakt nám zůstal... a je najednou mnohem hlubší, nechá se hladit , najednou se pomazlí.. dá pusinku..
.. tak ji to vynahrazuju pomazlením....
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #239 kdy: 30. Září, 2013, 17:15:33 »

Ahoj El,
ty jsi opravdu šikovná maminka.
Píšeš, že spíte dál spolu.
Byla někdy sama v postýlce, vedli jste ji?
Kočárek n, to vím.
Sestra mi ale říkala, že když holky spaly s ní někdy, tak se nevyspala. No holt jsou  zvyklé na postýlku.
No spní s rodiči nebo v postýlce, to bude asi taky velká diskuse, zda ano, či ne.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 14 15 [16] 17 18
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení