Stran: 1 ... 15 16 [17] 18
  Tisk  
Autor Téma: :) El :)  (Přečteno 39146 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #240 kdy: 02. Říjen, 2013, 08:50:38 »

Spí se mnou.. v posteli spala, když jí byly asi 3 měsíce(to jsem jí jeden čas překážela).. jinak to ani nezkoušíme. Má svojí stranu futonu, takže se vzájemně nerušíme...
Usínací rituál má dál kontaktní, je to moc příjemný..  říkám si- za chvíly už mě takhle potřebovat nebude a bylo by mi to pak líto..
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #241 kdy: 12. Prosinec, 2013, 13:04:15 »

Táák, K už je měsíc a kousek školkačka :-) Vzhledem k tomu, že nežijem v čr a malá potřebuje víc kontaktu s němčinou jsme se rozhodli, že bude chodit do školky. Naštěstí tady nemaj ani trošku problém s tím co jí a že není očkovaná. Přístup a výchova mi přijde úplně super, opravdu děti respektujou, Respektujou i mě jako rodiče, takže úžasný- po tom co člověk zná z čr.
K to zvládá naprosto skvěle, zpočátku se trošku vztekala, že odcházím, ale brzo se naučila, že zase přijdu. Jazyk se učí hodně rychle-rychleji než já :-D a ve společnosti dětí je moc spokojená. Sice jí je jen 2,5  ale je ve třídě dětí 3-předškoláci a úplně jí to vyhovuje. Sama se nají, dojde si na wc.. už má dokonce i kamarády.
A já denně když pro ní jdu žasnu , jak jsou ty děti tady milé a jak se starají. Jsou například venku, kde maj klouzačky atd a K spadne a děti už se k ní ženou a pomáhaj jí vstát, hladí jí po tvářičkách a řeší co potřebuje :-) S jídlem problém taky není, protože tam dávaj jídlo dětem rodiče sebou, jen v pátek jedí společně -zdravě a to většinou teda ovoce, zeleninu..každej zapíše co jeho dítě donese. Taky často v pátek pečou děti s učitelkama, naposledy měli mrkvovou buchtu ( jestli tam byl cukr ale neřeším, když je to občas a je to společenská událost)
Hračky tam maj z 99% dřevěné :-) takže já jsem úplně nadšená a jsem ráda, že tam chodí..

Ještě nás čeká zapsání k pediatrovi, tak jsem moc zvědavá na přístup...

Jinak jsme opět jídlo zlepšili a je super, jak člověk zas vidí ten rozdíl..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #242 kdy: 12. Prosinec, 2013, 15:26:21 »

Ahoj El,
to je super, co jsi o té školce napsala.  Moc držím palce dál.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #243 kdy: 21. Leden, 2014, 20:41:57 »

Ahoj El,
jak dopadlo to zapsání k pediatrovi a co říkal tomu, že je neočkovaná? Napiš prosím, jsem moc zvědavá na přístup.
Jarka
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #244 kdy: 01. Listopad, 2015, 13:55:25 »

Teeeda, ja to tu zanedbavam !
Dam tedy  nejake info o sobe, o nas... nase Kristynka je uz zbehla skolkacka, sprechti nam tu nemecky. Posledni rok s ni byl doslova sileny :-D jeji vzdor stal za to...
Loni 1.12.jsme se rozrostli o dalsiho clena rodiny, jmenuje se Kinnara Inka ♡ narodila se doma lotosove, rychlosti blesku az me svym tempem prekvapila a prekvapune i dal :-) Je to akcni, rychle, zvidave a zrave detatko...je to taaak jemne libezne stvoreni...denne nad tim zasnu ♡
Ja si zacala plnit sen :http://www.fler.cz/tkadlenka-elaya :-)
A s jidlem....nekdy na to kaslu, jindy varim jak mam :-D
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #245 kdy: 01. Listopad, 2015, 17:50:46 »

Jarus, s pediatrem naprosto OK...tady povinnost neni, takze chte nechte respektovat to musi ;-)
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #246 kdy: 04. Listopad, 2015, 13:27:15 »

Jeste vam musim napsat o nasi skolce snu :-) Rok jsme davali vlastni svaciny-bezne to umoznuji komukoliv a obed jedla az doma. A ted mam malo casu a tak jsme objednali skolkove menu, nejdriv tyden bezne, pak jsme si u reditelky domluvili vegetarianske menu a dneska mel muz schuzku s sefkucharem a vyradi mlecne kravske vyrobky, bilej cukr, zaradi celozrnne mouku...a celkove se bude snazit ji tam zaradit vic zdravych potravin. Nebude sice zadna makrobiotika, ale zbytek uz doma doladime :-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #247 kdy: 04. Listopad, 2015, 18:46:17 »

Ahoj El,
Když jsem začínala s MB ve škole, taky mi mamka dávala svačinu a oběd jsem jedla až doma. Ty si však umíš poradit a talíře doladit, jsi šikovná. Proč to hrotit za každou cenu, když člověk prostě nestíhá, nejsme stroje, ale lidi a máme občas naspěch. Mnozí si možná řeknou, že když jsem v invalidním důchodu, tak já bych to měla umět hooodně poctivě, ale neumím. A někdy ani nechci, nebudu se stresovat kvůli jídlu, stále příteli říkám, makrobiotika má být radostí, ne stresem. Nevím, do jaké míry to chápe, do hlavy mu nevidím. Já kdybych měla jíst každý den tu stejnou luštěninovou pomazánku, tak se mi to přejí, sice to střídá, každý týden vaří jinou luštěninu, ale udělá pomazánky tolik, aby mu vydržela na týden. Přitom by to šlo klidně udělat tak, že může udělat humrovou a mít luštěniny taky jednou k večeři, jenže on chodí z práce pozdě.
Moc ráda bych ho pochopila, když mi říká, že nemá potřebu ochucovat jídlo a že se mu obilí nepřejedlo, ale mě už teda jo. A protože toho tolik udělat neumím, sahnu zkrátka po něčem nezdravém a užiju si to. Je mi líto, že v tomhle ho nechápu.Stejně vaření nechává na mě, takže co uvařím, nebo někdy i spolu, to sní. 
Jarka

Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #248 kdy: 05. Listopad, 2015, 08:58:24 »

Jí bylo pořád jedno, že má něco jiného než ostatní, ale teď už to začala vnímat hodně a tak jsme rádi, že může mít normální oběd jako ostatní děti a k tomu ale zdravější. Má to z bio potravin a nezdravé hodně omezené. Přijde mi to lepší než mnou den předem vařené jídlo, které se válí  termosce..S šéfkuchařem je dobrá domluva a dostal od muže informace o tempehu, nattu, misu a podobně. Nečekala bych od nich makrobiotiku, ale šefkuchař dřív vařil podle pěti elementů a je ochotnej se učit :-)takže my jsme naprosto spokojení.. doladíme večeří doma..
Já zas říkám, že jim abych žila a ne obráceně..ráda si uvařím zdravě, ale extrémně drtit to nechci, to si raději s chutí a bez výčitek dám něco nezdravého..taky si to můžu dovolit ještě... a myslim, že celkově pohoda u vaření je důležitější :-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #249 kdy: 05. Listopad, 2015, 10:27:05 »

Ahoj El,
Tak to je moc dobře, že vám ve školce vyjdou vstříc. Dobří lidé ještě žijí smích.
Jarka

Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #250 kdy: 02. Březen, 2016, 17:52:33 »

Jdu to taky oživovat ! Kde jste všichni Huh??

Já už jsem zas česká El :-) Sice k makrobiotice mám momentálně docela daleko , jím co mi naši daj v rámci zachování klidu - který je momentálně důležitější, než to co na tom talíři je ... zas je to z lásky od tatínka, že...  Ale já to zas vylepším časem ...

Koho zajímá ať se podívá na moje fb stránky Elaya :  www.facebook.com/elaya.wraps  Najdete tam čím se momentálně zabavuju.. 

A jak se máte vy ostatní ?  Srdce

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #251 kdy: 03. Březen, 2016, 15:31:26 »

Ahoj El,
To je dobře, že ses tady objevila napsala, jak se zrovna máš. Takže ty jsi se svojí rodinou u svých rodičů? To chápu, jak to v rodinách bývá a je lepší si vzít s nimi, než dělat zbytečné hádky okolo jídla, my to s přítelem u jeho i mých rodičů tak děláme. Když jsme ve Slaném vaříme si po svém, i když občas si taky zahřešíme- objednáme si normální pizzu, nedavno jsme ochutnali brynzu a tak. Občas sníme i  něco v restauraci nebo v jídelně v Globusu. Život není jen o jídle, že? Kristinka chodí tedy do školky v Čechách, když jste teď tady? A mluví vám doma dvěma jazyky, že?
Jarka

Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #252 kdy: 07. Říjen, 2016, 08:46:57 »

Dvorjar :  Rodinná situace ( co se Kristýnky týká)  je od toho března hodně komplikovaná , možná až se to celé dořeší zveřejním co se dělo třeba tady v mém deníčku..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #253 kdy: 07. Říjen, 2016, 11:10:05 »

Ahoj El,
Zveřejni, ráda si to přečtu, aspoň to tady trochu ožije – smích. Ale teď vážně – je to na tobě, ale kdyby se ti nechtělo, v profilu můj mail najdeš, já osobně ráda tvé příspěvky čtu a nejsem z těch, že bych se lidem smála, když je možnost, přečtu si, vyslechnu, ale nesměju se.
Nikdo nevíme, do jakých situací se dostaneme.

Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #254 kdy: 02. Listopad, 2016, 19:22:40 »

Přijde čas a podělím se ...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 15 16 [17] 18
  Tisk  

Skočit na: