Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 18
  Tisk  
Autor Téma: :) El :)  (Přečteno 39204 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 02. Červenec, 2009, 19:12:43 »

Chlebíky jsou na chuť moc ňam, ale mohly se ještě deset minut péct Smiley tak pro příště....

Ty dýně snad rostou před očima !!!  Very Happy

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 04. Červenec, 2009, 12:15:24 »

Proplach jsem dělala naposled ve čtvrtek. Cítila jsem to až u uší, od tý doby vždycky smrknu a je to, žádnej ucpanej nos, super Smiley přesně jako minulej rok, když  jsem se prohrabala tim nejhprším  Wink to mám radost, protože teď to trvalo krátkou dobu... Znovu budu proplachovat v pondělí.  Zatím pokaždé jsem z toho měla teplotu. Nevím, jestli minulej rok taky nebo ne.. a jestli se to vůbec dá takhle srovnávat.

Zázvorovej obklad jsem dělala každej den Smiley dneska ráno naposled.

Dneska jsem udělala fajn obídek... kuskus na cibulce s červenou čočkou, mrkev ochucenou tekkou, trochu těstovin pokapaných olivovým olejem a květák krátce povařený ... byla to ňamka. Teď ještě umýt to nádobí  Wink

Za chviličku jdu zkontrolovat dýně, myslím, že tohle počasí se jim moc líbí. Třeba teďka tady pršelo a k tomu svítilo slunce a bylo horko.. no skoro tropy, krásně vlhko Smiley Bylinkám co mám za oknem se to líbí.

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 08. Červenec, 2009, 21:14:53 »

Tak koukám, že jsem dlouho nepsala. Asi nebylo co  Wink

Jen ten proplach jsem nedělala, páč se mi teď nechce, když mám chvilku volna ho prosmrkat s teplotou  Roll Eyes , tak zas jindy.

Dýně na zahrádce krásně oranžoví Smiley mám z nich velkou radost. Zasadila jsem je na konci května myslím, že na konci července už budou zralé.. to je super, protože tam mám nově zasazené v červnu, tak když to vyjde, dozrajou na podzim Smiley
Pořád se tady střídá počasí, chvíly bouřka leje a pak slunce a dýním se to fakt líbí.  Ty mlaďounké jdu občas zalejt a ty starší už nechávám...
Taky jsem včera dala na zahradu bylinky co jsem měla za oknem. Těm se to počásko taky líbí a já zjistila, že už jejich kořeny nemaj kam růst, tak jim asi bude líp venku. Dala jsem je tam včera a hned jak jsem je dosázela, tak začlo lejt Smiley paráda, ani neuvadly  Wink tak jsem zvědavá jak se jim bude dařit Smiley

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #33 kdy: 11. Červenec, 2009, 17:06:05 »

Jak to jenom delas, ty moje jsou uplne na prd, ani jedinej plodik, nic. A to jsem dloubala seminka ze dvou ruznych druhu dyni, takze to tezko bude tim ze treba jedna byla spatna. A jinak se mi vsechno na zahradce dari, ale tohle ne.
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 11. Červenec, 2009, 19:29:00 »

Tak to nevim Smiley Některý semínka mám z krámu, některý z koupené dýně.. ale nějak se mi to pomíchalo, tak ani nevim, která je která. Ale jinak nedělám nic než že zabíjim slimáky... dneska aspoň sto. Žerou i malý plody..

Četla jsem,že když se nedělaj plody, nebo pldoy vyrostou ale shnijou, tak je to málo opylený..  A taky jsem četla, že dýně nemusí dobře vyrůst pokud je to vydloublé semeno, ta rostlina se prý mohla sprknout s něčím jiným a pak tam nerostou plody jak by měly.... ale mě to teda vyrostlo.

Jen ty debilní slimáci... schovávaj se pod těma většíma dýněma a pod trávou a pak to v noci žerou...

Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 11. Červenec, 2009, 21:11:29 »

ty vážně zabíjíš slimáky jako doopravdy? pokuď jo, tak to je drsný...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 11. Červenec, 2009, 21:17:31 »

jo, zabíjim je  Grin dneska jsem jich zabila asi !!!sto!!! Nejdřív jsem nechtěla, nabídla jsem jim mír, ale oni ho asi nechtěli  Wink
Dělám to nožem  Wink prostě ho přefiknu  Grin přece si nenechám sežrat dýně !!! Já vím, že to není moc mírový přístup, ale beru to tak, že příroda mi dala tu možnost se bránit...  nepomohlo nic, ani jehličí.. seno, skořápky...  to je tím jak pořád prší..oni se množí a množí a množí.. až bude víc sucho, tak už je zabíjet nebudu Smiley
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 1
« Odpověď #37 kdy: 11. Červenec, 2009, 21:43:27 »

hm, včera jsem obdivoval tvůj přístup k přírodě, jak jsme mluvili o těch květninách, dýních a jejich plodech na ajsku, ty víš, co myslím. no, ale tohle mi přijde trochu pod tvoji úroveň, za ta dva roky, co tě znám. možná jsem se v tobě zmílil, možná čas ukáže... něco ti teď budu vyprávět. měl jsem na základní škole dva velmi dobré kamarády a před jejím vystudováním jsme chodili v osmičce na zahrádku jako třída. bylo to někdy v květnu, myslím. květly tam stromy a všude kolem byli včely. kamarádi celou hodinu zabíjeli jednu podruhé, kdežto já nedokázal nikdy žádnou zabít; snad jen kdysi dávno předtím plácačkou na mouchy v kuchyni u babičky likvidoval mouchu za mouchou - ale to byl malý a nerozuměl tomu, jelikož jsem je pak i papal ty mouchy jako maličký. prostě jsem si připadal jako hrdina z nějaké knížky, který si uloví něco a sní to... zpět ke kamarádům - od té doby, co se mi jevili jako likvidátoři, už je neměl tolik kamarádsky rád a po střední se s nimi už nescházel, ale nejen kvůli tomu... něco ti povím. víš, oni ty slimáci za to nemůžou, že se ti tam plazej a choděj na potravu. i kdybys jim tam dala cedulku a napsala "Toto je území El, prosím, běžte do lesa, slimáci!" Jasně, to nepřečtou ani by nepochopili. A učit je to nemá cenu. Ale stejně nemá cenu je zabíjet. Budou tam furt a hlavně ubližuješ druhým, El. Třeba to necítíš, ale není to dobré. Představ si takovou paní slimákovou, když ji k večeru nedorazí domů její muž, pan slimák, nebo její slimáčkové (dětičky). Ta musí být nešťastná. A také to jsou živočichové a cítí, bolí je, když jim tvůj nůž přejede vertikálně či horizontálně po těle... Ano, žijeme v takové době. Loví se ryby, zvířata... Ale tohle mi přijde zbytečné. Kdyby sis z nich udělala pokrm - třeba slimáčí smaženici - to bych dokázal pochopit i já. Teď tě uvedu do situace, že jsi ten slimák nebo maminka, které zabili děti. Stojí nad tebou giorgino či někdo jiný, veliký jako panelák, a před tvým zrakem tvejm dětem podřízne krk nebo jim za živa vythne srdce z těla, které mu bude ještě bít v ruce... No, giorgino by ti odešel, ten by tobě, někomu jinému či slimákovy neublížit... My měli na zahrádce plno slimáků minulý rok a sbírali jsme je do kbelíku a odnášeli daleko (500 m +) do lesa. neříkám, aby ses na sebou zamyslela, ale píši ti svůj názor. nemyslel, že ji taková. Smiley  přeji pěkné dny. G.
« Poslední změna: 11. Červenec, 2009, 21:45:30 od giorgino » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 11. Červenec, 2009, 21:48:57 »

jo, a když je odnášeli - chvíli to chtělo trpělivost - potom jich tam bylo pomálu. teď na zahrádce slimáci neotravujou, ale chodí tam srnka. přece na ni nevytáhnu brokovnici. a hlavně to je náš problém, že nemáme dodělaný plot  Grin
« Poslední změna: 11. Červenec, 2009, 22:14:45 od giorgino » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #39 kdy: 11. Červenec, 2009, 21:51:32 »

Mě je jasné to co píšeš  Wink jen nesrovnávám savce se slimáky.. slímáků je miliardy. A energeticky je myslím lepší, že já budu mít pěkný dýně než že přežijou slimáci. Jo pro někoho je to hnus, nezabil by je... mě to taky neni milý, ale neberu to jako nějakou násilnou vraždu nebo škodění přírodě..  spíš to beru jako přírodní výběr..já můžu žít se slimáky, ale jen s takovým množství, který mi tolik škodit nebude.. možná, kdybys měl s něčím hodně práce, dal do toho spoutu energie a pak viděla jak mladý plod dýně vyhlodal slimák, tak by to bylo jiné..
Ale tohle je každýho věc...  kdybych věděla o něčem co na ně 100% funguje tak bych to tak dělala..  mírový přístup nechtěli, brali to jako, že když přinesu novou rostlinku, tak si jí daj k obědu... mír by pro mě byl, kdyby jí sežrai jeden dva listy a nechali ji žít..
Giorgino srnka a slimák je přece rozdíl....
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 1
« Odpověď #40 kdy: 11. Červenec, 2009, 22:02:32 »

to je tvoje věc. pro mě rozdíl mezi savcem (člověkem...) a slimákem není. pro mě to je furt jeden stejný živočich. stejně tak to beru i v případě mb. pro mě není rozdíl mezi mb člověkem a nemb člověkem. mé nemb kámoši, pár co mám, jsou mi bližší než El, člověk mb, kterej jde na slimáky s kudlou... takhle to zas beru já. tohle mi vadí asi víc než tvá otřesná čeština, kterou máš. já jsem zas línej psát velký písmena na začátku věty Grin

my dva už si jako kámoši nemáme co povědět! přeji ti, ať se ti daří i dýním.
« Poslední změna: 11. Červenec, 2009, 22:08:57 od giorgino » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 11. Červenec, 2009, 22:16:59 »

p.s. taky miluji kritiku. pokuď na mě taky něco máš, napiš mi to, prosím, do deníčku nebo soukromě.
Zaznamenáno
Jirka N
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #42 kdy: 11. Červenec, 2009, 22:34:59 »

ja se zapojim jestli neva. Neni to tak davno co jsem resil neco podobnyho.
1. Mravenci, kteri vlezli pod stenou do kuchyne a zacli se rozlizat po baraku. Jak by si to Giorgino resil? Bral je po jednom do lesa? Smiley
tohle zas tak tezky rozhodovani nebylo.
2. brouk co mnozi mandelinky nebo neco takovyho (sezere brambory)
tam uz jich tolik neni takze by se treba i daly odnyst do lesa, ale mozna by tam chcipli hlady
taj uz to bylo trochu neprijemnejsi. Kdybych vedel o nejakym prirozenym predatoru nebo jakse to rekne tak ho samozrejme uprednostnim.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #43 kdy: 11. Červenec, 2009, 22:38:50 »

Já se snažím nic proti nikomu nemít... a brát lidi takový jaký jsou. Snažím se přestat řešit, kdo co jak dělá a jestli to může dělat líp... stejně jako tenhle svět. A nesoudit nikoho jestli něco dělá dobře nebo blbě..

Podle Ruize neni kritika vůbec nutná, protože sám člověk uvnitř sebe má nastavený kritický měřítka a pořád se snaží svému já zalíbit. Sám se i trestá... sám se i odměńuje...

Jestli tobě na mě něco vadí, tak je to jen tvoje věc... tvůj pohled, tvůj názor...  já ho beru, ale soudit ho nebudu... jen ti to vysvětlím a to jsem udělala...

Jirka N : přesně tak...  Wink
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #44 kdy: 11. Červenec, 2009, 22:46:23 »

Hm, já myslím, že je to nějakým osobním nastavením a to lidi buď maj, nebo ne a nedá se jim to vlastně ani nějak vyčítat. Obávám se, že v případě lidí už bohužel "neviditelná ruka přírody" dvakrát moc nefunguje i když se velice snaží - ale třeba je tam nějaký vyšší záměr, který nedovedeme prohlédnout  Wink.
Copak včelky a slimáci, ale mne třeba už od dětství trýznil bratr okatou likvidací celých muších kolonií pomocí spreje Biolit i čistě manuálně. Obvykle marná snaha o záchranu hmyzích životů končila naší rvačkou (takže opět násilí), ale nemohla jsem si pomoct. A věkem a zkušenostmi se to jenom zhoršuje. Onehdá mne zaskočila situace, kdy mne cestou na návštěvu hostitelka požádala, abych s sebou přivezla dvě krabice mléka. Zjistila jsem, že se nedokážu přimět ani k té transakci a dovezla jsem jí Provamel... Popravdě, sama sobě si připadám jako magor  Roll Eyes Embarrassed, ale ty zábrany jsou asi tak stejně silné, jako kdyby mne někdo vzal na kraj propasti a jednoduše řekl: skoč! Prostě to nejde nejde nejde. Ale na druhou stranu klidně kupuju ryby pro svou dceru (i když jim vždycky děkuju...) a svýho masožravýho bráchu nemám pro to o nic méně ráda. Takže v tom by mohla být i analogie s přístupem El. Tedy když si odmyslím to krvelačné potěšení z pomsty mezi řádky  Very Happy.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 18
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení