Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Sušení višní - jak na to?  (Přečteno 8381 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 25. Červen, 2009, 13:33:58 »

Na zahradě mi dozrávají višně, poradíte mi prosím, jak je usušit? (napadá mě  elektrická trouba, na kolik stupňů a kolik hodin?) Děkuji za tip.

berinda
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Červen, 2009, 14:50:27 »

Jejda, při vyslovení spojení "elektrická trouba" se nejspíš někde rozblikala červená kontrolka  Grin.
Ideální je sušit v průvanu na pergamenovém papíře na sítu. Nejjednodušší síto se udělá tak, že se stlučou 4 latě do obdélníku a pak na ně podobně jako malířské plátno natáhne síť proti hmyzu. Když se jich udělá víc, dají se pak vrstvit do pater na sebe, nejlepší je uložit je třeba na hambalky, kde je teplo a sucho.
S troubou - v elektrické nevím, ale v horkovzdušné lze sušit při teplotě 40 stupňů, čas záleží na vodnatosti a velikosti ovoce, ale je to v řádu hodin - dá se sušit třeba přes noc.
Zaznamenáno
Irena
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Červen, 2009, 18:23:00 »

Suším teď v troubě také třešně. Vyloupala jsem pecky a roztrhla je na půlky. Trouba je elektrická, zapla jsem horkovzduch a na 60 stupňů. Zatím mi to trvalo uričitě tak 5 hodin, jelikož mají hodně vody. Už jsem je vyndala, ale zdá se mi, že ještě nejsou dostatečně suché, aby vydržely skladování třeba několik měsíců!? Takže je mám v papírovém sáčku a možná je ještě dám do sklenice na sucho a zavařím (recept jsem viděla v kuchařce Chourové).
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Červen, 2009, 07:28:40 »

Suším v sušičce, tam je to v pohodě, je nutné je vysušit úplně do tvrda, pak stačí skladovat ve sklenici. Pokud jsou ještě trochu měkké, brzy chytnou plíseň.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 02. Červenec, 2009, 17:51:13 »

Sušené ovoce - napůl vláčné lze dát do skleničky a klasicky zavařit. Vydrží hoooodně dlouho.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení