Stran: [1] 2 3 ... 7
  Tisk  
Autor Téma: ekzem a kozni potize  (Přečteno 37046 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 21. Leden, 2007, 19:56:52 »

ahoj, cktela jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s lecbou ekzemu? na zadech se mi udelala mensi flicek, ktery obcas svedi ale nic moc jineho nedela. ani nechce zmizet, potvorak tak nevim, zda je to take forma cisteni ci je puvod v nejake potravine nebo nadbytku energie(jin ci jang). diky
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Leden, 2007, 21:27:32 »

Ekzémy jsou původem jin. Kolik jíš sladkostí - ovoce, rozinek, sladěnky, tuky, oříšky, tahiny... ?
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 22. Leden, 2007, 09:02:21 »

jo, to je pravda. sladenku, rozinky a tahini nejim, ale ovoce a orisky... skoro kazdy den trochu. to je asi moc,ze? takze tuky nemam jist vubes zadne? nejvetsi problem je, ze rano do sebe nedostanu zeleninovou kasi, potrebuju sladke. tak jim kase s hokaido a tak, ale mam s tim problem. myslis, ze muzu aspon amasake ci mak a seminka?
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 22. Leden, 2007, 10:26:58 »

Vis jaky ses prvek? Jestli ne,tak napis kdy ses narodila a podle toho by se mela prizpusobit tva strava. Je mozne, ze bys ovoce, orisky vubec nemela.. a sladkou chut si vytvaret sladkou zeleninou (mrkev, cibule, dyne, zeli, turin, petrzel) a upravou nishime. Muzu ti ale rict, ze s nishime jsem prestal pouzivat skoro veskere sladkosti co v makru jsou a vubec nestradam a to jsem driv hltal hrsti rozinek a vylizoval slad na posezeni
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 22. Leden, 2007, 18:16:49 »

aha, to je zajimave. no, nevim jakym jsem prvek ale narodila jsem se 13.11.1986 v 5.05 rano. tak diky za odpoved!
Zaznamenáno

roy
Newbie
*

86389957
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 22. Leden, 2007, 19:57:58 »

lenko este rodny cislo, miry, cislo pasu a obcanky
ne, promin, neudrzel sem se, prislo mi to ftipny jak si pekne sdelila i minutu narozeni
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Leden, 2007, 08:15:18 »

Tak to seš teda prvek Země.
Hlavní smyslový orgán je chuť a primárně sladká. Já jsem taky země a byl jsem teď u paní Lužné a ta mi řekla, že můžu zlatou střední makrobiotiku bez nějakých dalších omezení. Jinak doporučuju koupit nebo půjčit knížku Řád vesmíru - Zákon nad zákony, od Průchové a tam je toho o každém z pěti prvků dost. Ale pokud máš ekzém tak bych ty sladkosti výrazně omezil. Dělej si nishime a přestaň jíst ovoce a ty oříšky.
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 23. Leden, 2007, 10:47:32 »

prosím, má někdo zkušenosti s léčbou akné, je mi 33 let a na pleti se mi začali tvořit uhříky více než mé pubertální sestře, jsem také poměrně těžká astmatička
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 23. Leden, 2007, 12:27:14 »

Základní makrobiotický režim to lehce vyřeší. Předpokladám teda, že ji vůbec nejíš. Nebo jíš a i přesto máš akné?
Zaznamenáno
Klara
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 24. Leden, 2007, 11:09:59 »

Ahoj, chci se take zeptat. Postupne prechazim na makrobiotickou stravu a snazim se o jeji vyvyzenost podle rad pratel i pani Pruchove a dalsich. Bohuzel se mi pred nekolika dny objevila alergicka reakce po konzumaci jecmene s cizrnou, zeleninou, kouskem tofu a pickles. Nevim presne co ji zpusobilo, nikdy jsem nemela alergii na zadne jidlo (alepon jsem o zadne nevedela) Reakce je dosti prudka a vytrvala. Nema nekdo z vas podobnou zkusenost? Nemuzete mi poradit co s tim? Dekuji vam.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 24. Leden, 2007, 12:00:21 »

Klaro, ale nenapsala jsi, jaka je to reakce, jak se projevuje, je to na kuzi a jak to vypada ? To je mozna docela podstatne. Nebo ti bylo spatne od zaludku, mela jsi zvraceni nebo prujem ?  Nebo jsi mela otoky ? Myslim, ze az podle toho ti nekdo poradi. Alergicka reakce je siroky pojem.
Zaznamenáno
Klara
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 24. Leden, 2007, 13:09:46 »

Peto, diky za upozorneni. Hlavnim priznakem je svedeni obliceje a rtu, objevily se také cervene fleky na obliceji.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 24. Leden, 2007, 14:55:22 »

Klaro, ja ti muzu rict, ze me cervene flicky take trapily, asi pred 2 lety a to jsem jeste MB nepraktikovala. Me se to objevilo pod ocima a na vicku ve vnitrnich koutcich. Dale byla plet na tech mistech vysusena a svediva. Cim vice jsem mista promazavala, tim to bylo horsi. Byla jsem zoufala. Pomohl mi krem Atoderm od firmy Bioderma, prodava se v lekarnach a pekne plet hydratuje, je hodne promastujici a zklidnujici, vlastne je pro atopicke ekzematiky. A ja ten krem pouzivam porad, hodne mi vyhovuje. Je to silene, ale pred 2 dny se mi tento problem objevil znovu. Ja to davam do souvistlosti s kvasinkami, se kteryma jsem mela v minulosti problem (premira antibiotik v detstvi i v dospelosti). Chce to nedat tem potvoram sanci a cistit se a cistit a vyhybat se prisne cukru, (a to asi i v ovoci ), vinu, pivu, pecivu s drozdim, ja se snazim take vyhybat mouce obecne jak to jde. Ale rikam ti svuj problem, nevim, nejsem diagnostik, z ceho to mas ty. Snad nekdo jeste poradi. Vim, prave na obliceji je to tak tezke, ale drz se !
Zaznamenáno
Klara
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 24. Leden, 2007, 16:05:53 »

Peto, diky za Tve zkusenosti, podporu i rady. Myslim, ze se jedna opravdu o alergickou reakci, tak si nejsem jista zda to krem vyresi, ale vyzkousim jej i proto, ze mam hodne suchou pokozku porad. Zaujala mne Tva zminka o antibioticich, protoze jsem nedavno jedna douzivala, tak je mozne, ze to souvisi i s tim, jen me prekvapilo, ze se to objevilo necekane a najednou. Napadlo me, jestli mi nevadi soja, ale jista si jeste nejsem. Preji Ti pekny den a brzke vymizeni podrazdeni kuze.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 24. Leden, 2007, 16:43:37 »

Zkus urcite ten Atoderm, hodne lidi, kterym jsem to poradila, zabral. Vzdycky je to to same, svedeni, cervena podrazdena kuze. Ja vyzkousela tolik veci i prirodnich odvaru, ale tohle zabralo spolehlive. Tady mas odkaz  http://www.lekarna.cz/p/kosmetika/bioderma-atoderm -creme-500ml/  je to obrovske baleni a stoji cca 400 Kc v lekarnach, coz neni na takove mnozstvi tolik, kdyz to srovnas s cenou ostatnich beznych kremu svetovych znacek,C linique napriklad, kde bezne za 50 ml das 700 Kc ani nemrknes. Tohle muze pouzivat cela rodina od deti po dospele a je to perfektni i po sluneni. Pisu jak nejaka jejich dealerka,ale fakt nejsem, jen vzdy kdyz jsem to doporucila, hned mi kamosky volali, ze jim to zabralo a alergicka reakce je pryc. A take si muzes napsat do firmy www.alineacorp. cz o vzorek, nebo si ho vyzadat v lekarne. Me poslali tasticku plnou vzorku nejprve, abych si pry overila, jak mi to sedne, coz mi pripada docela vstricne, kdyz uz clovek za to da ty penize. Ja bych to bez toho nevydrzela. A jeste je dobre vynechat make up, nebo davat jen minimalne, ja jsem si nejdriv myslela, ze jsou to reakce na sminky, ale uz si tim nejsem jista. Spise si myslim, ze je to vnitrni zalezitost a ze to, co je hodne uvnitr se dostava napovrch. Ale i za to jsem vdecna, alespon se to snazim resit, telo je mozna moudrejsi, nez si myslime.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení