Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  
Autor Téma: ekzem a kozni potize  (Přečteno 38380 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #60 kdy: 12. Prosinec, 2008, 14:10:37 »

Už jsme dlouho neslyšeli o iufouně. Ještě stále bojuje? A jak se asi má? Smiley
Zaznamenáno
Sára
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #61 kdy: 17. Leden, 2009, 23:53:20 »

Ahoj, mám taky potíž s kůží.

Makrobiotikuju 4 roky a začala jsem kvůli žlučníkovým kamenům - ty jsou pryč.
A nic jiného mě netrápilo. Nikdy jsem neměla ekzém nebo něco podobného.
Ale 4 měsíce po porodu se mi na hřbetu ruky u kloubu prostředníku udělal červený flek, který svědil.
Nevěnovala jsem tomu moc pozornost, mimi mě docela zaměstnávalo, až jsem ten flek měla přes celou ruku a začal lézt do dlaně.
Teď je malému 16 měsíců a mám olezlé ruce obě.
Docela to pulzuje jeden týden mi kůže napuchne a práská, svědí a další týden se všechno zahojí a mám na rukách jen pár červených fleků, které nemokvají jen trochu svědí.
Stále kojím. Celkově se to velmi pomalu lepší, ale jinak nic moc.

Napadá někoho něco? díky moc za pomoc :-)
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #62 kdy: 18. Leden, 2009, 14:15:12 »

ahoj Saro, tezko rici, ale pricina muze byt i z minulosti - projev eliminace. Stava se to vetsinou po porodech nebo pokud se nekdo zacne cistit MB. Duvodem mohlo byt i chem. znecisteni, slaba imunita, atd...
Kozni nemoci jsou zpravidla spojeny se strevy, resp. tlustym strevem. Doporucit ti, abys sis dala ryzovou dietu a klystyry, kdyz kojis, neni az tak dobre, ale az prestanes tak se do toho pust.
Co udelat rychle: nejez na noc! delej prestavky mezi jidly a nejez od rana do vecera! Dostatecne pij a chod pravidelne na strany. Zkus jednodussi MB, ale nezapomen, ze kojis.
Tvoji situaci mohou zlepit (nikoliv vyresit): kouple rukou v ryzovych otrubach nebo v bilem mleku z precedenych vlocek. Pomaha i citron nebo šťava z cibule na vnejsi aplikaci.
Hodne sily a zdaru! 

Zaznamenáno
misarih
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #63 kdy: 20. Říjen, 2009, 09:45:17 »

Ahoj,
prosím o radu zkušené makrobiotiky. Mám dvouletou holčičku, a už přes rok má s malými přestávkami stále velmi rudé obě tvářičky, nejvíce všas levou tvářičku kolem pusinky. Dcerka se nestravuje mb, občas sice sní nějaký můj mb pokrm, ale jinak jí klasicky, ovšem bez mléka (byla 13 měs. kojená) a jiné mléčné výrobky jen velmi zřídka, i ovoce a cukr dost omezuji, problém ovšem nemizí. Má to vždy takové suché a prosvítají jí jakoby rozšířené žilky. Myslím, že Průchová někde psala, že červené tváře značí přemíru ovoce, ale i když už ovoce tolik nejí, a jen domácí, problém přetrvává. Bojím se, aby neměla ve špatném stavu střeva a plíce, poraďte prosím, mám o ni strach. Doktorka vnitřní příčiny samozřejmě neřeší, řekla mi, že ekzém to není a prý ať jí to dvakrát denně promazávám a "no to víte, to teď bude mít pořád..." no to je přístup...  Cry
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #64 kdy: 20. Říjen, 2009, 09:52:35 »

Co jineho chces za radu nez komplexni zmenu jidelnicku? Myslis, ze vyradit jen ovoce pomuze? Mozna docasne. Odstrani se tim treba ty cervene tvaricky, ktere te ted nejvic trapi, ale porad to nebude ta cesta, ktera meni priciny. Pribliz ji co nejvice makrobiotice.  Sparkle
Zaznamenáno
misarih
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #65 kdy: 21. Říjen, 2009, 09:36:33 »

Já bych ráda, ale ona to prostě nejí, to už musí být...bohužel jsem jen člověk, ono vařit zvlášť pro dceru, sebe a ještě manžela je dost náročný, navíc až půjde do školky, půjdou všechny mé snahy k šípku...
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #66 kdy: 21. Říjen, 2009, 12:08:13 »

Ahoj Misarih,

připomněla jsi mi situaci, kterou jsem řešila před 19 lety se svojí tehdy dvouletou dcerou. Měla tehdy ekzém po celém těle - jeden slitý bolavý flek. Bílí plášťové to tehdy neřešili - měli tendenci ji pořád něčím mazat, i kortikoidy chtěli zkusit. Našla jsem (tenkrát to bylo jak hledat jehlu v kupce sena) doktorku s holistickým přístupem. Poprvé v životě mi tehdy někdo vysvětlil, že "to mám na talíři". Tenkrát jsem se makrobiotiky nedopátrala - nevěděla jsem, že vůbec existuje(internet neexistoval a literatury bylo pomálu a hlavně jsme nevěděla, že mám hledat MB). Nicméně prostá rada zněla: odbourat živočišno(masa, mléko ve všech podobách, vejce) a cukr(sacharózu), maximálně omezit fruktózu, zrušit doma med, zařadit trochu luštěnin, zeleninu nezavařovat do octa, ale koupit si sud a udělat si doma kvašené zelí.
Konečně se dostávám k tomu, proč Ti to píšu: u nás nastala tehdy opačná situace, než teď řešíš Ty - my(rodiče, prarodiče) jsme jedli CZ klasiku a dítě mělo být vegan. Asi týden jsem vařila nadvakrát a pak jsem s tím sekla a začala vařit pro všechny (kromě prarodičů - nepřijali to a byly i situace, kdy to dost komplikovalo vztahy v rodině) podle rady co vařit pro dceru. Nejen že se postupně zbavila ekzému - trvalo to 5 let, ale já jsem shodila 30kg nadváhy, kterou jsem si pořídila během druhého těhotenství - a bez nervů, pomalu během 1 a 1/2 roku.
P.S.: Eliminace u dcery nebyly procházka růžovým sadem, odráželo se to i na emoční stránce(plačtivost, vztek - hlavně zpočátku při odbourání cukru).
K čisté MB jsem se dostala před rokem a půl a je to moje parketa Wink Držím Ti palce, ať to dobře zvládneš.
Zaznamenáno
misarih
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #67 kdy: 23. Říjen, 2009, 09:18:53 »

Bystromila: já sama nejsem čistý mb, bydlíme zatím s manželem u mých rodičů, takže pořád poslouchám různý narážky, když si s dcerou uavříme něco makrobiotického, jinak rizikové potraviny (mléko, trop. ovoce apod.) nepodávám, a manžel v tomto stojí při mně, jenže včera např. hlídala moje mami dcerku celé dopoledne, a co myslíš že jí koupila? Jablečný pitíčko plný éček a velkou hořickou trubičku, ačkoliv jsem jí říkala, ať jí tyto věci nekupuje, dělá ze mně zlou matku, která dcerce nedopřeje. Když jí říkám, že mám obavy o její zdraví, a ať jí to nekupuje, a že tý červený tvářičky nejsou problémem kůže, ale nějaké vnitřní poruchy, tak mi řekne že to moc řeším, že ona takový kraviny neřešila, a ať s ní radši zajdu na kožní  Roll Eyes Až se přestěhujeme za měsíc do svýho, mám v plánu vařit a žít mnohem zdravěji, čistou mb asi ne, ale něco hóóódně podobnýho, prostě přírodní a přirozenou stravu, žádné průmyslově zpracované výrobky, bohužel nemyslím, že se obejdu bez chleba apod. a budu jen na oblininových kaších, hlavně chci vyřadit úplně mléko, max. omezit mléčné výrobky, lepek, maso jen ryby a drůbež, zařadit více luštěnin a obilovin, vyřadit bílý cukr,  ale nevěřím, že si vystačím jen s obilnými slady, takže med....atd. Myslím, že už takový skok od typicky české stravy (rohlíky, salámy, knedlíky, brambory, flákoty, dortíky)         je velká změna k lepšímu, a uvidíme, třeba s manželem dospějem až k čisté mb...(což by bylo mým velkým přáním), ale myslím, že to nepůjde najednou, a že on to hlavně musí chtít sám...Jinak budeme mít zahrádku a už se nemůžeme dočkat, jak si budeme pěstovat svou vlastní zeleninku  Wink Obdivuji tě, že zvládáš vyváženou makrobiotiku, já mám pořád časový pres, tak vždy sklouznu k jednotvárnosti  Undecided snad se to zlepší...                               
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #68 kdy: 23. Říjen, 2009, 13:48:39 »

Misarih: teprve po MB kurzu jsme si našla způsob, jak stíhat a zvládat MB jednoduše (jednoduchá-prostá jídla), chutně a přitom ne jednotvárně. Dej tomu čas. A s babičkou Ti držím palce, ať malou moc nekrmí čím nechceš (měla jsem to s babičkama podobný Roll Eyes )
Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #69 kdy: 20. Listopad, 2009, 23:19:55 »

Nazdarek lidickove!

a tak jsem tady zase, abych vas poprosila o radu Cool  uz asi dva mesice trpim na dosti suchou kuzi, nejvice v oblasti holeni, tam je kuze supinata a neustale se dokola loupe, jsem uz z toho bezradna... taky me dost svedi zada, ale zadny ekzem se tam neukazal ani kuze tam neni nijak zvlast vysusena, taky na rukach se mi udelal ekzem, v oblasti vnitrni strany loktu, tudiz v ohbi ruky, tam se mi ale objevily flicky se suchou kuzi, mazala jsem to sezamovym olejem a sem tam i kremem kdyz olej nebyl po ruce a toto uz pomalu ale jiste ustupuje, je mozne ze jsou tyto "problemy"priznaky eliminace? po docela uvolnene MB jsem zase zacla nanovo a docela se snazim dodrzovat, tak myslite ze by to mohlo byt tim?..jinak co se tyce konzumace tuku, tak to mam tak jednu polevkovou lzici sezamoveho oleje na den... predem mockrat dekuju za kazdou cennou radu ci zkusenost... mejte se krasne a uzivejte podzimniho slunicka dokud jeste je! Cool Sparkle Sparkle
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #70 kdy: 23. Listopad, 2009, 18:31:52 »

Dva měsíce nic není... Po dobře dělané makrobiotice se to naopak může ještě zhoršít, jak se tělo začne čistit.

Pár doporučení, co mám z různých zdrojů a i na sobě jsem si odpozoroval:

Nepřejídat se, kousat, málo oleje, žádné oříšky semínka, sladké, ovoce, opatrně se syrovou zeleninou, žádnou pohanku, hodně pickles nebo kys. zelí. Nejíst ráno.

Dobré jsou masáže celého těla ručníkem namočeným v horké vodě.

Dobrý je taky klistýr bancha čajem a následně jíst hodně pickles. Člověk pak i přestane mít chuť na sladké.

(Je docela těžký to vydržet... Mě se to podařilo nejdýl tak dva dny Smiley )

Nejhorší jsou ty oříšky a sladké a pickles je strašně důležitý.
Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #71 kdy: 24. Listopad, 2009, 12:29:13 »

Diky diky! Wink tak tos me docela uklidnil teda Smiley rady zni lakave asi se do nich pustim co nejdrive to pujde! s kousaim ani prejidanim problemy nemam, v tom uz jsem se zacla krotit, na oriskach uz taky nijak neujizdim, akorat obcas si dam par mandli kt. poradne rozkousu, a asi lzicku oprazenych seminek na kasi, je to moc? no a jinak ted mam napocnute kysane zeli, z obchodu, je v bio kvalite, tak jakmile jej dojim dam se do pripravy pickles, nebo myslis ze kys. zeli nema takove ucinky jako pickles?je to to stejny ne? Funny Lebka
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #72 kdy: 12. Prosinec, 2009, 22:39:03 »

Neon : hovoríš tu o vyradení ovocia - následkom čoho má ustúpiť ekzém... Myslím si, že spojitosť ekzému s ovocím ( pokiaľ nehovoríme o alergii ) je asi 1 percento v literatúre, ak vôbec. Skôr zanesené črevá, duchovná príčina.... atd. Pozri na vitariánov - ich fotky. Zdá sa ti, žeby mali ekzémy ? Nevravím že nikto z nich nemá, tak ako ich majú aj makrobiotici. Vitariáni jedia možno aj 10 kusov ovocia denne ( 1ks cca o veľkosti jablka ). Takže by som to nezvaľoval na ovocie... AK - tak vďaka kvaseniu ovocia s obilninami. Ale ak sa je na lačný žalúdok a 40 minút po ňom nejeme nič, tak nebude s ničím kvasiť, v žalúdku už nebude. Ekzém môže mať plno príčin, ja osobne si myslím, že ovocie v ňom hrá veľmi malú rolu. Iná vec je alergia na citrusy. Ale ani tú nemá každý. Ja osobne citrusy v našom pásme zatracujem ( to len tak, na upresnenie ).
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #73 kdy: 05. Leden, 2010, 20:25:15 »

Ahojky makrousci..

Mam dotaz, mozna hloupy, tak mne omluvte..
Po roce snahy o MB se mi obevil cerveny flicek na levem vicku z niceho nic nahle po probuzeni.., trochu svedel, zvetsival se..Zkousela jsem ho namazat olejickem, nemazat ,..nakonec ho trochu zmensil zasyp na detske zadecky Aviril (nic moc slozeni, ale je tam zinek a ten asi zabral)..stale vsak jen docasne zmirnil..ale uplne nezmizel, mam ho tam pres mesic..

A dal se mi neco podobneho objevilo na usnim lalicku (take levem), teda tam spise supinaty cerveny flicek..svedici..

Jinak nikdy jsem nemela zadne alergie, ekzem, nic takoveho..tak mne to celkem vydesilo..

Myslite, ze to bude me disbalance strevni? Drive pred MB jsem jedla hodne jogurty,..ale ted ne, denne nemivam ani miso polevku a obcas se mi stane, ze mam strevni krece..(zvlaste kdyz snim nejake cerstve pecivo - ne MB, coz vim, ze bych nemela:-(..mam to resit nejakym sterevnim likerem?je to nekdy dost zoufale...
Nebo jde o nejakou formu alergie na lepek? naposledy mi to udelaly 2 propecene housky samozrejme psenicne..

Dekuju za Vase nazory a rady:-)
Mejte se krasne, Kaminek
Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #74 kdy: 21. Leden, 2010, 14:33:42 »

Kaminku, tak to jsme hned dve, co maji cerveny flicek na levem vicku Smiley taky se mi to z niceho nic objevilo po nejake dobe uzivani makrobiotiky, je to cervene a suche obcas i svediva... je mozne,ze by mohlo jit i o jisty druh eliminace?...to same se mi udelalo i na rukach,na vnitrni strane loktu (presneji,tam jak se vzdycky bere krev:-) to uz ale svedi vic... mazu to bambuckym maslem, pry pomaha i pri leceni koznich potizi... ze by mi to ale nejak pomohlo jsem jeste nezaznamenala, ale aspon to po namazani tolik nesvedi... jsem tedy zvedava co tady kdo napise a ja konecne zjistim z ceho flicky jsou! Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení