Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
  Tisk  
Autor Téma: ekzem a kozni potize  (Přečteno 37057 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #75 kdy: 17. Leden, 2011, 10:53:21 »

Timto prispivam svym dilem do diskuze. Take me trapi jakasi vyrazka v obliceji a to zejmena na obou tvarich ojedinele kolem nosu a mezi obocim. V rijnu 2010 mi zjistili precitlivelost na psenici od tej doby se to zlepsuje, ale furt ne v takovem meritku, obcas se to zhorsi obcas zlepsi, jako kdyz jsou ve hre vice veci a ejhle taky ze jo! Je leden a zjistil jsem ze mi vadej dalsi slozky- sacharidy a cukry. Mozna to bude nejake onemocneni zavinenym kvasinkami a spatnou zivotospravou v minulosti. Co by jste mi doporucili, jak nadale postupovat? Laborovat s jidlem? Uz laboruji 2roky a neni zas tollika casu se tim zabyvat cely zivot. Narozen 12.4.1988- kdyby to nekomu pomohlo...
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
El
Host
1 0
« Odpověď #76 kdy: 17. Leden, 2011, 11:27:58 »

Bucku, ty mě rozesmíváš  Wink je ti 22let , máš času spousty.. celý život musí člověk řešit svoje zdraví.. Ber to tak, že od mala jsi jedl potraviny,které ti ubližovali a nejde to zrušit jak mávnutím proutkem.. 20let jsi nějak žil a teď je potřeba investovat čas do změn.. ale ty změny musí být správné, musí to být pro tebe ten správný směr..

Vrátím se k tvé vyrážce. Máš pravdu, vyrážce kterou máš nejspíš v souvislosti s alergií a extr.jinem (píšu nejspíš, protože tě neznám a nemůžu to tvrdit na 100% ) je hodně citlivá i na sacharidy. Rozhodně v tom nemusí být hnedka nějaká candida nebo jiná breberka. Mě a mému přítelu pomohla jednoduchá mb, bez ext.jinů a zahleňujích potravin..jak jsem ti už jednou psala.

Řešením ale není vynechat sacharidy úplně, to jde možná krátkodobě , ale spíš tě to za chvíly vrhne do cukrárny, než k vyléčení. stejně jako se postupně tvoje tělo zanášelo a získalo citlivost na určité věci, tak postupně se to musí i vyčistit. Nic není hned, snad jen dnešní medicína si myslí, že si vemeš prášek a je to ok... ale není to tak, je to cesta.
Řešením je určitě sacharidy omezit, ale rozhodně ne ty, které jsou v obilovinách, to jsou důležité stavební látky, navíc jsou to polysacharidy,takže s těmi bych být tebou nehýbala. Co je důležité omezit nebo spíš vynechat je všechno kde je rafinovaný cukr, všechno kde je glukoza a glukozový sirup, med, ovoce..ani slady pro tebe teď nejsou úplně ok.
Tvoje tělo je mladé a nebude to trvat dlouho.. Příteli tohle zmizelo po třech týdnech změny , stejně jako projevy alergie. Tím neříkám, že to bylo tak rychle vyléčeno,pokračovali jsme i dál, ale konečně bez vyrážky, alergie...
pa
Zaznamenáno
lucny_kvet
Newbie
*

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #77 kdy: 11. Březen, 2011, 12:25:13 »

Ahojte, chcem sa podelit s mojou skusenostou... Atopicky ekzem (citlivost hlavne na mak, orechy, banany, rajciny) - moja diagnoza od cca pol roku mojho zivota. Taha sa to so mnou doteraz. Zhruba do 25 roku mojho zivota som si myslela, ze s tym jednoducho musim zit, jedla som vsetko, lebo som videla, ze ci alergeny pojedam, alebo nepojedam, ekzem nemizne. Neskor sa pridali aj brutalne traviace tazkosti. Boli take hrozne, ze mi zacali zneprijemnovat normlany zivot. Vtedy som zacala riesit stravu, ale o MB som nevedela nic. Nasla som si taky system, ze som jedla s velkymi casovymi rozostupmi, vzdy len jednu potravinu. Len mrkvu, len ryzu... ziadne kombinacie. A vela otrub. Plus som zacala behavat. Tato kombinacia sportu a uprava stravy mi vyrazne pomohli, no len z akutneho stadia. POchopila som, ze koza a travenie suvisi aj so psychikou a zacala som sa zapodievat aj mojim vnutrom. POchopila som, ze ekzem suvisi aj s mojimi postojmi, myslenim, s mojim vztahom ku mne samej a k zivotu.... Vtedy som sa uz stretla s MB a tak som vyradila vsetko mliecne, biely cukor, bielu muku. Ekzem vsak plus minus ostaval. Vyrazny zlom nastal, ked som vyskusala skalolezenie. Stale tomu nerozumiem, no, ten dotyk so skalou, kamenom, a pohyb na skale posobil na moju pokozku blahodarne. Az bytostne som citila, ako "vnutorny ohen", ktory spaloval moju kozu uhasina... bolo to uzasne. Takze kombinacia strava+sport+psychika mi pomohli na mojej ceste. Pri pravidelnom lezeni, sa ekzem uplne vytratil behom troch rokov. Prvy rok to bola taka sinusoida, ze vyrazne zlepsenie a zrazu brutalna recidiva. A takto sa to opakovalo, ale vzdy s vacsimi rozostupmi, az to vymizlo. Teraz som na materskej, nemam moznost pravidelne liezt. Chodim cvicit, dbam o stravu, no ekzem je opat spat... Je to pre mna zahada...  Roll Eyes takze tolko v skratke moj pribeh s mojou kozou... ;-)
pekny den zelam  Smiley
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #78 kdy: 17. Srpen, 2011, 09:51:51 »

chtel bych se zeptat jak vy co mate problem s ekzemem na obliceji zvladate leto?

ja mam problem se suchou kuzi, tj nyni na mb cca postupne 1x za mesic se me hrozne loupe kuze- eliminace. a vubec mam ji strasne suchou az stahujici

do toho ted na slunicku se mi delaji takove zlute loupacve fleky- bojim se pouzivat jakoukoliv kosmetiku, jen olej od salusu.

ale prijde mi ze to nestaci proti slunci, myslite ze je na miste pouzit nejaky opalovaci krem? napr daylong 12ku?

dekuju moc.
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Lalaith
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #79 kdy: 24. Listopad, 2011, 19:26:41 »

Jsem tu nová, tak doufám, že píšu dobře...  Embarrassed Nechtěla jsem jako úplný nováček zakládat nové téma...
Chtěla byhc se zbavit atopického ekzému, jsem přesvědčená, že u mě 100% souvisí se stravou (všimla jsem si zhoršení po mnoha druzích potravin).
Je mi 22 a ekzém mě trápí poslední 4 roky, ale teď je nejhorší, co jsem ho kdy měla. Sad Ruce, celé nohy, obličej, vodnaté pupínky, které se zanítí a potom vysuší, strašné svědění, prostěradla potřísněná krví od rozdrbaného ekzému... Kožní a kortikoidy, ty k ničemu, nakonec se ekzém vrátil - větší a horší než dřív. Znovu jsem ke kožní nešla, nemělé to moc smysl, maximálně by mi vyměnila mastičku za jiné kortikoidní svinstvo.
Byla mi doporučená hypoalergenní dieta, aspoň na měsíc, pak případně přidat některé potraviny. Na makrobiotiku jsem narazila, když jsem hledala nějaké recepty, abych při dietě nejedla pořád to samé, velmi mě zaujala. Chystám se teprve na pořádné prostudování makrobiotických principů. Tedy už před nějakým časem jsem vysadile všechny mléčné výrobky, citrusy a exotické potraviny, uzeniny.
Tuto hypoalergenní dietu držím teprve chvíli, několik dnů, ale už takhle mám problém s tím, že mám strašnou chuť na sladké...
(žádné ovoce + vejce + mléko, zelenina jen zelená a mrkev, rýže, těstoviny, luštěniny, vločky, ryby, maso jen kuřecí - ale to si asi odpoustím, brambory, sůl, koření - jen bylinky, jinak nic, pokud možno všechno z jednotlivých surovin, žádné polotovary)
A prostě nevím, teď se v tom trochu plácám, hlavně s těmi sladkostmi, které mi strašně chybí, nevím pořádně, co vařit... Musím nejdřív něco načíst, jenom - co si o téhle dietě myslíte?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #80 kdy: 25. Listopad, 2011, 17:29:17 »

Ahoj,
přečti si celé vlákno, El tu výborně psala o vyrážkách. Já je taky měla a po MB - ne moc přísné - zmizely. Skoda, že jsem si to nepsala, jak jsem k MB došla a jak jsem dělala začátky, ale prostě vyrážku na rukou už nemám.
Jarka
Zaznamenáno
Kamčítko
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #81 kdy: 27. Listopad, 2011, 13:54:09 »

Dobrý den,
již několik let se potýkám se seboroickou dermatitidou. Používala jsem šampony, předepsané od kožní lékařky - Polytar AF. Ten mi jediný trochu zabíral, ale jen na chvíli. A navíc jsem měla pocit, že neléčím příčinu. Navíc ho teď přestali vyrábět, v prodeji je pouze jeho "slabší brácha", ten je však na můj ekzém krátký a já se můžu udrbat... Je to pár měsíců, co přecházím na makrobiotickou stravu, ale jde mi to velmi pomalu. Mohli byste mi prosím poradit, co na seboreu zabírá? Četla jsem tu o tom, že ten, kdo je narozen v elementu Zemi, by měl omezit ovoce, ořechy.... Nevím ale, jaký je můj element, když jsem narozena 6.9.1985? Je pravda, že celý život jsem jedla věci hodně jin, tak se to teď asi dostalo napovrch. Vlastně se potýkám například i s kandidózou, o které tu někdo psal, že její příčina jsou cukry.
Děkuji za jakoukoliv dobrou radu.
Zaznamenáno
Claresh
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #82 kdy: 15. Červen, 2012, 21:42:35 »

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli se dá léčit makrobiotikou i atopický ekzem? Vyzkoušela už jsem snad všechny mastičky, krémy, lázně a bůh ví co všechno, ale nic nepomáhá.   Sad Nejvíc mám ekzem na rukou a tváři. Předem děkuji za odpověď Klára  Wink
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #83 kdy: 15. Červen, 2012, 23:19:03 »

Ahoj Klárko,
já jsem tímto také trpěla, moc dobře to znám. Já už ani nevím, jak jsem to dělala, ale MB mi zabrala, Dnes je po vyrážkách. Napíšu jediné: Pročistit tělo.
Jarka
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #84 kdy: 16. Červen, 2012, 11:07:56 »

Claresh: Rada (od Jarky) vypadá jednoduše, ale je to tak. Pročistit tělo. Makrobiotická strava ti ho postupně pročistí a jsou i různé jiné detoxikační techniky.
Přečti si ale tady na fóru třeba i tohle vlákno. Ten, který ho založil a o jehož příběh se tu jedná, udělal s pomocí mb, v relativně krátké době, veliké pokroky.
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,1725.0.html
Zaznamenáno
Claresh
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #85 kdy: 16. Červen, 2012, 21:58:55 »

Děkuji všem za odpovědi  Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #86 kdy: 17. Červen, 2012, 11:14:12 »

Claresh :

U přítele jsme řešili počínající atopický ekzém spojený s alergií a dost brzy po najetí na mb už ho neměl.. Takže to opravdu jde :-)
Zaznamenáno
EllaQueBrilla
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #87 kdy: 18. Červen, 2012, 11:11:12 »

Claresh: Ale připrav se na eliminace, které nemusí být příjemné. Hodně záleží v jakém stavu tvoje tělo je. Vlastní zkušenost s tímto nemám, ale kamarádka si s atopickým exemem hodně vytrpěla a každý pokus o nějakou očistu byl katastrofální. Tak proto bych doporučila spíš začínat pomalu, nebát se případného zhoršení a hlavně vydržet. Může to být běh na dlouhou trať. Nechci tě strašit, taky se ti může relativně rychle ulevit, jen nebuď překvapená, kdyby to tak hned nebylo a nezavrhuj započaté :-)  Držím pěsti ať se podaří
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #88 kdy: 04. Prosinec, 2014, 21:34:32 »

Ahojte všichni, rada bych vás poprosila o radu. Mam 2 letou neter, která od malička ma mb stravu, ale i přesto se ji objevuje na zapesti a pod kolinky ekzem, který si skrabe do krve. Nevíte, cim to muze byt? Moc tomu nerozumím, protože ona se přece nemá z čeho čistit, když neochutnala nic jiného než mb stravu. Jeji maminka, moje sestra, ekzem dostala az v těhotenství, ale mb strava ji ekzem skoro uplne zahojila,  její dcerka je vsak na tom mnohem hur. Nevíte někdo prosím, co s tím? Dekuju!
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #89 kdy: 05. Prosinec, 2014, 09:31:11 »

Ahoj Viktorie,
Dobře, žes to trochu rozvedla. Já jsem se právě chtěla zeptat na maminku tvé neteře, jestli měla také ekzém. Pokud ho dostala v těhu, mohlo se to přenést i na miminko. Mě MB takypomohla zbavit se vyrážky, i když jsem se k ní dostala jako dospělá, moje maminka dřív něco takového nevěděla a nebyly informace. Napadlo mě ještě, co takhle alergie např. na ovoce? V tom případě bych ho vyřadila. Ale to jen  tak hádám, protože mě také nic nenapadá. Stálo by za to poradit se s MB  poradcem. Ty potraviny si ale asi budete muset vysledovat, které dělají dobře a které ne.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení