Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: pylová alergie  (Přečteno 3492 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dáma s čápem
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 05. Červenec, 2009, 17:49:57 »

Zdravím, sestra má (kromě dalších zdravotních problémů) celkem silnou pylovou alergii, přes sezónu bere prášky (xyzal), přesto semtam v přítomnosti pylu začne kýchat, to jí pak mamka nakape kapky do očí (u těch si na jméno už nevzpomenu) a pak už to je lepší. Chtěla bych se vás zeptat, kde by mohl být zakopaný pes a jestli a čím by to šlo zlepšit nějak přírodněji, než práškama.
Naše rodina není mb ani náhodou (já jsem vegetarián, což asi taky neradi slyšíte, ostatní jedí vesměs běžně, vzhledem k mb žádná sláva, ale oproti dnešnímu převládajícímu modelu stravování -mekáče, fásfůdy, sladké, smažené- to vidím na takovej lepší průměr) - takže těch "psů" bude možná víc, nevím.
Já se v téhle oblasti zatím začínám pomalu, ale jistě vzdělávat, no čas musím věnovat i jiným aktivitám než sedění a čtení o mb - proto bych možná raději než odkaz na knihy (kterých mám už celkem dost, jen se k nim dostat a pak se jima prokousat) uvítala nějakou radu v kostce, nebo aspoň nástin řešení, pokud by to bylo možné. Asi si to představuju moc jednoduše, je třeba možné to vyspravit tím, že například omezí, přeruší konzumaci nečeho (-čeho?) špatného, co tuhle alergii třeba vyvolává, nebo je podle vás nutné prostě přejít na mb? Díky za případné reakce.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Červenec, 2009, 22:09:13 »

Ahoj dámo s čápem,

od mých 3 let mám/jsem měla pylovou alergii spojenou s lehkým astmatem. Od mallička jsem brala léky jako tvoje sestra, přesto jsem projevy měla. Trápilo mě to každý rok...

Teď už vím, že žádný lék, který naše medicína nabízí alergii nevyléčí. Bylo to pořád horšía horší, nakonec jsem měla na průdušky i hormonální kortikoidovou léčbu...

Pomohlo jediné : začít s mb, odhlenit dutiny a průdušky, vyčistit střevo...  od té doby mam pokoj. Jen když mb hodně porušuju a jím věci, které mě zahleňují, tak to je v mírné podobě zpátky,ale stačí si dát pozor a je to. Zezčátku jsem ale musela dávat pozor větší, teď už to nemusím tolik hlídat.

El
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Červenec, 2009, 23:01:03 »

jj, souhlasim plne s El.
takove druhy alergie se daji s MB hrave zvladnout za nekolik malo tydnu, popr. mesicu.
musi se odstranit pricina, nikoliv lecit vlastni projev.
Vetsinou je nutno provest detoxikaci a odhleneni + vyloucit vsechny potraviny, ktere zahleneni nebo zaneseni organismu zpusobuji.
Napis El a ona ti urcite rada poradi.
Zaznamenáno
dáma s čápem
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Červenec, 2009, 10:12:40 »

Dobře, děkuji za reakce a rady. Uvidím, co se s tím bude dát dělat. Smiley
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Červenec, 2009, 10:11:46 »

Ahoj dámo s čápem,

pylová alergie mě začala trápit v 27 letech. Prakticky se projevila ze dne na den. V té době jsem z "klasiky" přesedlala na vegetariánství, veganství. Za 16 let tohohle stylu stravování se nic nezlepšilo a rok co rok koncem května se u mě projevily příznaky pylové alergie, čím dál horší. Loni v březnu jsem ze dne na den přešla na MB, bez ústřelků (maso,mléko, cukr, brambory atd) - nedá se tu mluvit o léčebné MB, spíš o tom, že od té doby nevybočuju a nejím ani nepiju nic (NIC) co by nepatřilo do MB jídelníčku. Loni v květnu jsem si ještě "užila" svoji alergii, potrápila mě dokonce nepřetržitě 3 měsíce. V září jsem byla na MB kurzu u paní Kubíkové Smiley . Tam jsem si v MB ujasnila v čem jsem do té doby jasno neměla. No a letošní pylové období ( pro mě cca od 20. května) si užívám s tím, že můžu ležet na rozkvetlé louce a nedusím se! Dům, kde žiju je obklopený lípami - v předešlých letech totální pohroma. Letos jsem si jejich vůně mohla dosyta užít, aniž bych slzela, dusila se a kýchala. Zbylo mi občasné svědění nosu a kýchání  při luxování. A myslím, že to je taky jen otázka času, kdy i tohle pomine.
Kromě těchhle účinků mám z MB i jiný užitek - nejsem permanentně unavená jakoby z ničeho a když absolvuju něco únavného (pracovně, sportovně apod.), tak mě únava přejde mnohem rychleji než dřív. Zbavila jsem se i vleklých zánětů poševní sliznice. Neusínám na vavřínech. V těle mám ještě dost věcí k vyřešení ( písek v ledvině, kameny ve žlučníku). Ale dáááávno jsem opustila myšlenku nechat si tyhle věci vyndat od chirurgů. Věřím, že se rozpustí, byť stejně pozvolna, jak se tam usadily. Není to bez bolesti, ale stojí mi to za to vydržet to.
Táhne mi na 45 a je mi po těle i duši líp než před 20 lety. Srovnám-li svůj životní styl tehdy a teď, dává mi to smysl.
Přeju Ti trpělivost při hledání cesty ke zdraví Smiley
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Červenec, 2009, 13:44:24 »

cheer
Bystromila, teším sa, tiež to tak cítim, i keď rezervy ešte sú, mávala som alergiu na chlad, to je už minulosť.
Krásne voňavé dni !
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 10. Červenec, 2009, 16:36:05 »

Bystromilo, gratulujeme a drzime ti palce, at se povede i ten zbytek.
Existuji metody, jak pomoci vycistit zlucnik i ledviny.
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Červenec, 2009, 18:13:08 »

Milane, díky za odpověď. Můžeš mi tu nebo na mail, prosím Tě, poradit, jak podpořit ledviny a žlučník, aby si pomohly od kamení a písku?
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 05. Duben, 2015, 11:25:38 »

Ahojte všichni, chtěla jsem se zeptat, zda je nutné dodržovat pri mb strave i bezlepkovou dietu, aby se člověk zbavil alergie. Ja jsem na MB dva roky a alergie jsem se zbavila, ale nejedla jsem lepek, jen obcas. Ted uz bych si rada upekla kvaskovy chleba, myslíte, ze by to mohlo vadit? Dekuji za odpověď a přeju krasne Velikonoce Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení