Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Tisk  
Autor Téma: Můj Občasník  (Přečteno 30613 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Nena
Host
0 0
« Odpověď #150 kdy: 10. Únor, 2010, 15:50:59 »

já jen koukám, co se děje s tímto deníčkem... asi jako všichni...

Lehu - opět jsi mě dostala - např.:

"A jak dlouho že si jako myslím, že mi to Vesmír bude tolerovat, že prý nepřijímám poslání a (stejně jako ty), že ať si dám pozor, aby mě teda nakonec nenasměrovala nějaká pohroma."

nebo

"sebrání odvahy vzdát se nějaké jistoty"

dík  Wink
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #151 kdy: 10. Únor, 2010, 16:01:05 »

Ale no tak, La Tibore, nefňukej.

Zkus se zhluboka nadechnout, hned to bude lepší, i fakt, že se budeš muset rozhodnout sám.

Protože rozhodnutí sem už nepsat budeš muset učinit sám, už jen jeden pidi pidi malý krůček zbývá od té propasti a ty se rozhodneš ...  Wink

A ještě kdo to mluvil o tom svobodném rozhodování se, jako nenechat se manipulovat společností? Tak se rozhoduj samostatně a nesvaluj na mě, že tě do něčeho nutím.
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #152 kdy: 10. Únor, 2010, 16:44:05 »

Kdepak, nuti me vesmir, makroorganizmus, nebo buhvijakej srac. Od tebe mi princezno staci jediny slovicko a jsem propusten Smiley Ale me je to uplne fuk, budu delat, co mam delat. Ty budes ovsem ted nejen resit sebe, ale i me, misto toho abys pochopila, ze ve spolecnosti, v jake se nachazis, bez usili, co pujde az na okraj, to tak akorat doklepes do neceho pekne hnusnyho. Tva schopnost odchazet od tematu je vyjimecna jak pro tenhle vesmir, tak pro lidskou rasu, tak pro tohle forum. Congrats.
Zaznamenáno

La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #153 kdy: 10. Únor, 2010, 16:51:40 »

omlouvam se, ted jsem to podelal:
nerad mazu posty, tak tu ten predchozi necham, ale fakt tam melo bejt jenom

posluz si treba na me a doufam ze ti to pomuze

no nejsem dokonalej, nejsem  smrtka
Zaznamenáno

lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #154 kdy: 10. Únor, 2010, 17:36:25 »

Neno, já taky jen koukám, co se to děje s mým deníčkem a se mnou - např. s jakou chutí si do La Tibora zaryju, když on ryje do mě. Prostě už ne ta hodná, rozumná holka, co si to všechno vždycky zdůvodní nějakou hlubokomyslnou teorií. Říkám rovnou, mám v sobě i tu stránku, kdy když někdo na mě zaútočí, tak mu to s chutí vrátím.

La Tibore, dokonalej nejsme nikdo (ale to není důvod nemít se rád), já odbíhám od tématu, vyhybám se tomu, co mám dělat, už mi nebaví s tebou mluvit Finsky (ze svého studentského  pobytu ve Finsku vím, že Maďaři a Finové si rozumněli jen jedno slovo - krev, zkoušeli to),  teď jsem "zabila" snad půl dne tady na fóru, místo abych dělala užitečnější věci  a kdo ví co ještě v sobě mám a nevím o tom. Na jednu stranu je to ale dobré zjistit, co člověk v sobě vlastně má pod takovým tím vnějším nátěrem. Tak už sem teda nepiš, když je to pro tebe takové psycho. (to byla soucitná verze). Máš svobudu, dělat si co chceš (to je ve tvém případě útočná verze, protože tě tahle liberalismem? zavánějící hláška naštve a to naštvání ti třeba dá ten impuls) Pa pa.
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #155 kdy: 12. Únor, 2010, 09:52:48 »

Obraz Doriana Greye (Oscar Wilde)

Ve středu jsem tak nějak narychlo byla vytažena na jednu přenášku, kde zaznělo, že už skončilo období dělání věcí napůl - šedě, že se to vyhrocuje a každý se musí rozhodnout, jestli varianta bílá nebo černá - ty barvy tu nedávám ve smyslu hodnocení těch variant, obě varianty jsou dobré i špatné současně. A že se taky odkrývá, co kdo v sobě máme.

Včera cestou z tancování jsem si vzpomněla na knihu Obraz Doriana Greye od Wilda, co si tak matně vzpomínám je to o mladém-hezkém-perspektivním-vzorném gentlemanovi Dorianovi, co mu jeho přítel malíř namaluje portrét. Pak se v Dorianovi začne probouzet jeho temná stránka (teď už hodnotím), např. toho přítele malíře zabije a tak. Ten obraz se adekvátně mění, postupně začne ukazovat krutého starce namísto původního uhlazeného hezounka. Bez odsuzování Doriana - každý máme v sobě stejnou měrou obě stránky, světlou i temnou, je to zřejmě jen na okolnostech, která stránka se primárně projeví. Jednou byla v TV reportáž o nějakém psychoexperimentu v asi v sedmdesátých ? letech v USA. Dobrovolníci slušňáci studenti, kteří předem nevěděli, o co půjde, se rozlosovali do dvou skupin - bachaři a vězni. S tím, že po 3 týdny mají bachaři neomezenou moc nad vězni, a celé se to nahrává na video a monitoruje. Ten experiment se hrozně zvrhl po všech stránkách, nakonec to museli asi po necelých dvou týdnech ukončit. Když to pak po čase těm studentům bachařům promítali, tak sami nevěřili, čeho byli schopni, co s nimi udělala ta neomezená moc nad vězni. Když se vrátili do podmínek svých předchozích životů, tak z nich zase byli "slušňáci". Takže je to asi o tom, tu svoji temnou stránku zvládnout - přijmout její existenci, zpracovat a nechat jít..... Zpátky k Dorianovi - on se snažil obraz schovat a zničit.

Vím, že mám často tendenci dělat něco podobného - místo ocenit obraz, že mi ukazuje, že něco není v pořádku, tak do něj začnu bezhlavě kopat a mlátit. Třeba stačí ochota se pokusit o to, už tohle nedělat a ta ochota je ten první krůček?

Tak jsem si zase vyčistila hlavu a mám zase dostatek volné kapacity na pracovní věci.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #156 kdy: 12. Únor, 2010, 17:48:20 »

Citace
Jednou byla v TV reportáž o nějakém psychoexperimentu v asi v sedmdesátých ? letech v USA. Dobrovolníci slušňáci studenti, kteří předem nevěděli, o co půjde, se rozlosovali do dvou skupin - bachaři a vězni. S tím, že po 3 týdny mají bachaři neomezenou moc nad vězni, a celé se to nahrává na video a monitoruje. Ten experiment se hrozně zvrhl po všech stránkách, nakonec to museli asi po necelých dvou týdnech ukončit. Když to pak po čase těm studentům bachařům promítali, tak sami nevěřili, čeho byli schopni, co s nimi udělala ta neomezená moc nad vězni. Když se vrátili do podmínek svých předchozích životů, tak z nich zase byli "slušňáci". Takže je to asi o tom, tu svoji temnou stránku zvládnout - přijmout její existenci, zpracovat a nechat jít.....

O tomhle experimentu byl natočen i film, viděl jsem a byla to síla.
http://www.csfd.cz/film/39655-experiment-experiment-das/

Procházel jsem si poslední příspěvky v Tvém deníčku a prošel jsem si menší katarzí. Konečně mi to začalo dávat smysl. Snad jsem víc pochopil Tebe, La Tibora i některé svoje reakce. Pochopil jsem proč jsem do něj off topic rýpal a i to, že jsem Tě podcenil lehu.
Měl jsem pocit, že Ti chce La Tibor otevřít něco, na co nejsi připravená a navíc to dělá způsobem, který mě hodně provokoval. Přišlo mi, že Ti chce ukázat nějakou cestu, ale bez toho, že by Ti dal mapu. Taky jsem cítil, že bych se do toho neměl plést, že je na Tobě, jak na to budeš reagovat, ale stejně jsem si neodpustil zbytečné poznámky.  Embarrassed

Nezdálo se mi, že Tě chce podpořit, ale spíš srážet. Ale prostě mě svou upřímností dostal a jsem i rád za jeho průplesk v diskuzi o náramcích pro autisty (i když ve spoustě věcí s ním dál nesouhlasím). Věřím mu už, že Ti nechce ublížit, ale pomoct Ti, i když mě težko nechají i v budoucnu chladným jeho sexistické a macho hlášky.

To o tom, že většina lidí kolem MB jsou mimo mainstream jen způsobem stravování jsem mu napsal já a jestli jsem se mýlil i v tomhle ukáže čas. V podstatě bych byl moc rád, kdyby tomu tak bylo.

Nevím, jak vycítil, že budeš mít sílu i na větší změny, ale začínám mít z Tvých příspěvků podobný pocit. Držím palce !
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #157 kdy: 13. Únor, 2010, 20:07:24 »

Nechci být netaktní lehu, ale zdá se mi jako bys tu rozehrávala nějakou hru.

Dobře víš, že to tady bude číst dost lidí, myslím, že i La Tibor si to přečte (někdy).

S La Tiborem jsem si psal různé věci, ale (možná Tě zklamu) nebyla jsi hlavní téma. Koneckonců si píšu s více lidmi tady z fóra.

Co se týče strachu, řekl bych, že člověk se většinou nejvíc bojí toho, co nezná. A to nemusí být o tom, že nezná svého nepřítele, může to být i něco, co nezná v sobě.
Dám Ti jednoduchou radu. Bojíš se La Tibora ? Zkus ho víc poznat. Můžeš přece číst jeho blog, tam o sobě většina lidí napíše spoustu věcí. A jestli to budeš brát jako cestu k pochopení, nebo jako - učme se řeč svých nepřátel, to už je na Tobě.
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #158 kdy: 13. Únor, 2010, 21:39:25 »

Pozorovateli, nehrála jsem hru. Já jsem si opravdu chtěla jen srovnat myšlenky v hlavě, a dělám plno blbostí - neměla jsem to sem vůbec psát, takže jsem ty příspěvky smazala. (ale tak moc lidí sem snad zase nechodí).
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #159 kdy: 13. Únor, 2010, 22:21:32 »

Škoda, žes je smazala.  Sad
Kromě toho, že byly zajímavé, to i ukazuje na to, jak moc ti záleží na tom, co si ostatní pomyslí... Aspoň mě to hned napadlo. Když už v tobě jednou ta potřeba se o něco interního podělit vznikla, tak proč cuknout zpět a leknout se toho, cos udělala? Oprava prvního dojmu?
Trošku mi to připomíná, jak o tom tady někde mluvil neon... moc přemýšlíme, umazáváme, opravujeme, přeformulováváme... Neměl by se spíš člověk chovat spontánně?  Wink
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #160 kdy: 13. Únor, 2010, 22:33:13 »

lehu,
tak takhle by to teda vážně nešlo, mazat nám tu čtení... Eek Wink Já to teda stihnul, protože jsem si to otevřel dřív, ale v reálu jsem se k tomu dostal v době, kdy už ruka cenzorky zapracovala. To jsou čáry!
Sever proti jihu jsem nečetl, kdysi jsem si to zařadil mezi čtivo z růžové knihovny či tak něco a to nemusím. Jsem ale čtenář tvého deníčku. A konečně když začneš psát konkrétně o sobě (třeba o týpcích Ešlym a toho druhýho si nepamatuju) a nejenom to "plácání", tak se dáš do mazání.
Můžeš být klidná, zatím jsi nenapsala nic, za co by jsi se měla stydět. A přijde mi, že v tvém životě ani nic takového nebylo, snad možná v představách, které se skutečnou lehu nemají moc společného. Padlo slovo strach.   Každý to zná. Ale je očistný pocit zjistit, že ti bubáci vlastně jsou jen shluk myšlenek, stíny, které pod světlem mizí.
Tak to holka koukej dotáhnout do konce, i když už o tom třeba nebudeš psát. A když jo, tak naplno. Protože pohádek už jsme četli dost. Wink
(Tibor ti napsal, že už končí? Tomu nevěřím. To byly občas "výživné" názory a reakce....)
Zdar a sílu tvému dílu!
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #161 kdy: 14. Únor, 2010, 07:03:48 »

Lehu něco smazala? Grin Grin Grin
Lehuuu.. strach zvítězil! Welcome to the FEAR LAND Grin Rýp rýp

Ale všichni co zde jen čtou a nic se sebou nedělají.. jděte do sebe taky.. a nebavte se tady nad příběhem někoho jiného, často tady celé forum funguje jako bulvár.. musí nám být vnitřně trapně, pokud roky/měsíce jen konzumujem a nic nenapíšem  Smiley
Dneska mám rýpavou, to zas bude den Grin
« Poslední změna: 14. Únor, 2010, 07:52:49 od neon » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #162 kdy: 14. Únor, 2010, 09:20:12 »

Sleduju, že seš ňákej chytrej!
 Very Happy
A malinko vedle. Kdo píše máká, kdo nepíše nemaká? Tohle by "normální" neon napsat nemohl, protože to smrdí vším možným....
Jo a lehu story mi nepřijde jako obzvlášť zábavné, a bulvár bych sem už vůbec netahal....
To teda bude den!
Skvělej, jako každej. Cool
« Poslední změna: 14. Únor, 2010, 09:21:45 od romanS » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #163 kdy: 14. Únor, 2010, 09:33:06 »

Tohle si uvědomuju moc dobře - že kdo nemá čas tak nepíše.
Jenže je v tom malý/velký háček - kdo nemá čas tak ani nečte.
Spousta lidí čte každý den, každou hodinu, refreshuje tohle fórum.. čas na čtení si najde každý, ale napsat reakci už moc ne a pak se vytáhne ta teorie o tom, že nemá čas protože maká.
Ale přečtený deníček Lehu a můj většina má - proto tomu říkám bulvár, je to další konzum - jsou to další keci Grin Grin

Co je za problém napsat svoji makrobiotickou zkušenost?
Názor na to kolik spotřebuju soli?

Lidí co napíší bude přibývat, jinak to ani nejde, poteče jim více do bot.. jen se snažím rýpat, aby se to třeba urychlilo.
« Poslední změna: 14. Únor, 2010, 09:36:33 od neon » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #164 kdy: 14. Únor, 2010, 09:55:03 »

Nechme prostor lehu, je to její deníček.
Neonovy názory a rekce na ně (pokud by to mělo něco pozitivního přinést, což si dnes nemyslím) a jestli bys to bral vážně nebo to zase jen shodil, ať se píšou k tobě.
Toť přání uživatele adresované panu adminovi.
 Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení