Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Tisk  
Autor Téma: Můj Občasník  (Přečteno 30054 krát)
0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma.
blaze
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #165 kdy: 14. Únor, 2010, 10:03:18 »

Myslím si, že Neon má pravdu. "Nemám čas" je ta nejtrapnější výmluva, která se používá jako odpověď téměř u všeho.  V mnoha případech je to slabošství, říct, jak to doopravdy je/má - teď mluvím o "normálním životě". Jo, může být, že ten dotyčný třeba nemá co by k tématu řekl,  ale - může si založit nové  Wink takže je to vlastně také výmluva... a strach, že by ze sebe třeba udělal veřejného idiota??

Lehu, stihla jsem to přečist. Hned poté jsem musela jít od PC úplně zaražená, jak je možné, že k jednomu člověku (La Tibor) existují TAK rozdílné názory. Mám jiný než ty. Jediné na co jsem přišla je, že si možná příliš ponořená v sobě, ve svých hradbách a zapomněla si sledovat okolí, ostatní lidi. Zkus se odosobnit a znovu si pročíst co ti všechno psal do Občasníku.  Předběhl mě Pozorovatel - ano, poznej La Tibora - není důvod se ho bát, poznávej svět také z venku.
« Poslední změna: 14. Únor, 2010, 10:28:15 od blaze » Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #166 kdy: 14. Únor, 2010, 11:38:28 »

Mrzí mě fakt, že jsem si to nepřečetl: ), ale okomentuji to o to raději:))
So IMHO, tvůj deník je tvůj deník a  co píšeš - mažeš tvoje věc. Tibor (ať je kdo je) je každopádně neznámá a osobnější věci se docela osvědčuje řešit osobněji. To myslím tak, že víš s kým o nich mluvíš a toho partnera přitom vidíš. Oči, gesta... Tyhle "drobnosti" na internetu nemáš.
Takže na závěr: Nenech se nijak ovlivňovat a bonne chance!!
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #167 kdy: 14. Únor, 2010, 19:53:28 »

Nějak mám potřebu to uzavřít.

Paulino - ano, až moc mi záleží  na mínění ostatních, nebudu předstírat opak. Třeba se to časem ztlumí, ale zatím to tam je. K té potřebě být spontánnější - o jéé, další fráze. Myslím, že spontánnost je odrazem toho, jak jsem nebo nejsem v pohodě, a přijde sama až potom, co si vyřeším určité věci v sobě. Ty hradby co jsou v příspěvku od Blaze.

WL - co je to IMHO???

Neone - slovo welcome není na místě. Já se naopak z Fear land snažím po mnoha letech odejít.

Zkrátka to, co jsem si procházela v uplynulých týdnech byla asi reakce na až moc let mlčení a předstírání - extrém. A tak jsem šla do druhého extrému a vykecávala se takhle veřejně, i když hodně tu zapracoval takový ten uklidňující pocit anonymity internetu (no dobře, hodně z vás mě zná ze srazů i osobně, ale vy to časem nějak rozdýcháte).  A doufám, že ty smazané sobotní dva příspěvky už bylo dno (ano, k načatému tématu už snad dno). Jeden extrém vystřídán druhým extrémem (docela se divím, že to mohl někdo číst, mně samotné to, co jsem včera psala přišlo hodně tíživé i když pro mě přínosné - no prostě jako to potápění tak do 4 metrů v moři úplně jen tak jen na zadržený dech, ten tlak té vody v uších a odpor vody při pohybu a ta nezřetelná viditelnost). Ale taky jsem pochopila, že snad už ani jeden ani druhý extrém nebude potřeba a že i když ta cesta je podle všeho ještě dlouhá, je potřeba jít už jinak.

Vždycky jsem obdivovala lidi, co dokáží v pravém okamžiku (tj. dostatečně včas) zvážit situaci a přiznat si, že něco zkusili, udělali maximum, nešlo to / nebo už dalo svůj přínos, a tak je potřeba zkusit zase něco jiného. Já už si s myšlenkou zkusit to jinak, tj. vykecat se jinde a najít v sobě, co vlastně chci, pohrávám dýl. Ale nějak v lednu mě napadlo zkusit putování Saharou, ale zamítla jsem to jako neufinancovatelné, no pak jsem to pustila z hlavy, pak mě to zase napadlo, ale zase jsem moc řešila aspekty jako jak to ufinancovat, jak to vyřešit s jídlem a co si vzít na sebe. Ale teď už se mi to jeví jako reálnější, tak uvidíme, třeba to vyjde. http://www.terezakalinova.cz/cesky/sahara

Už jsem ale rozhodnuta pro to udělat maximum. (čímž se ještě jednou omlouvám holkám, že se nezúčastním předtančení na plese, ale termínově se to kryje, a tak radši přestanu s nácvikem předtančení dřív, než se začnou trénovat nějaké formace). A i kdyby to třeba vyjít nemělo, tak pro mě je vůbec docela úleva si tu myšlenku na putování Saharou připustit. Moc se mi líbily komentáře lidí, co to absolvovali - to, jak si uvědomili, že "jdeme sice spolu, ale každý sám za sebe" (tohle teda uplatnili na vztahy rodiče - děti, ale podle mě to platí na úplně jakékoli vztahy - k sobě i k okolí).
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #168 kdy: 14. Únor, 2010, 20:08:29 »

IMHO- In My Humble Opinion, podle mého skromného názoru.
Omlouvám se Wl, že odpovídám za něj.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #169 kdy: 14. Únor, 2010, 20:21:20 »

Myslím, že máš lehu právo psát a mazat ve svém Občasníku, co uznáš za vhodné.
Jen jsem si po Tvém zásahu vzpomenul na to, co jsme si jako děti psali do památníčků- můžeš kreslit, můžeš psát, ale listy netrhat.   Wink   
Je mi líto, že jsem to škubnutí a vytržení listů přivodil svým komentářem a mnoha ostatním věrným čtenářům, tak znesnadnil sledování Tvého příběhu, ale co teď už s tím.

Sahara ? Proč ne ? Zdá se, že Ti prospěje změna, jdi do toho !
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #170 kdy: 15. Únor, 2010, 15:42:36 »

Pozorovatel: v pohodě. občas nestíhám: )
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #171 kdy: 16. Únor, 2010, 18:10:10 »

VELKÁ OMLUVA

chtěla jsem to tu uzavřít, ale neudělala jsem pro to to nejdůležitější. Chci se vám všem omluvit.

Skutečně jsem tu psala o věcech, co jsem si poslední dobou nebo někdy v žívotě procházela. Ale psala jsem to dost manipulativním ("já chudinka - oběť okolí)  stylem, řekla bych, že to  prokoukli jen - La Tibor (tam jsem si soukromou zprávou ověřila, že prokouknul) a Pozorovatel (předpokládám, soudě podle toho příspěvku), vy ostatní jste mi podle všeho nalítávali a psali ty reakce, které jsem podvědomě chtěla slyšet.  Hlavně RomaneS hodně promiň, zdá se mi ,že s tebou jsem manipulovala nejvíc, resp. nejvíc ses na to chytal.

P.S.: a teď tím opravdu nic nesleduju, nebo o tom nevím.
« Poslední změna: 16. Únor, 2010, 18:12:35 od lehu » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #172 kdy: 16. Únor, 2010, 18:23:39 »

Welcome to the Brave Land Grin
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #173 kdy: 16. Únor, 2010, 18:38:53 »

lehu :  music334  Už máš osedlaného velblouda ?
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #174 kdy: 16. Únor, 2010, 20:16:38 »

Leni, moc Ti přeji, ať Ti to s tou Saharou vyjde!!! Grin

Ty víš, že chci také jet, snad se zadaří na podzim - Terezka je moc fajn.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #175 kdy: 16. Únor, 2010, 20:52:47 »

lehu
nějak nechápu, jak to myslíš. Máme tu ale schránečky, kam to můžem napálit natvrdo. Zajímá mě tvůj názor.
 Wink
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #176 kdy: 16. Únor, 2010, 21:18:55 »

škoda, že je konec. Ty výměny názorů byly skoro tak návykové jako telenovela na pokračování  Evil
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #177 kdy: 17. Únor, 2010, 10:08:35 »

nemám z toho moc dobrý pocit.
vím, že je ti to teď líto, ale já nesnáším manipulování s lidmi a hlavně s jejich city
tím, že ses jakoby přiznala k manipulaci s námi, čtenáři, mi najednou tvá předchozí slova přijdou neupřímná..jako lež
pokud jsi vždycky chtěla jen pofoukat bolístku a politovat..proč si to neřekla rovnou?
možná jsem divná, ale když něco nějak cítím řeknu to popravdě, ať si to lidé přeberou..
mám strach? řeknu, že mám strach.
jsem naštvaná? řeknu, že jsem naštvaná.
mám lítostivou? jdu a řeknu, ať mě někdo pomazlí a utěší.
asi to máš v životě složité.
ale co jsem tě poznala, nezdálo se mi, že bys byla chudinka. nejsi chudinka!jsi hrozně fajn!
tak proč teď mám z tebe špatnej pocit. mrzí mě to a nevím, co s tím udělat.
jsem z toho všeho taková rozpačitá..
nedokážu pochopit, co vlastně chceš..
co vlastně opravdu chceš, lehu?
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #178 kdy: 20. Únor, 2010, 10:44:46 »

Rakwičko, jestli ti to přijde jako lež a máš ze mě špatný pocit, nedělej s tím nic, je to prostě tvoje intuice. A já se taky pokusím s tím nic nedělat a nechat kohokoli, aby si o mě dělal názor sám/a, nemanipulovat vás do toho, abyste tu tvrdili, jak jsem "hrozně fajn". Protože to je asi to, co jsem vlastně (nevědomě, opravdu nevědomě), chtěla.

Paulína má pravdu s tou závislostí a návykovostí. Když se nad sebou zamyslím, tak jsem se vždycky dopovala z ostatních, z té jejich pozornosti, zájmu, ocenění, starostlivosti - no prostě dávali mi energii. Možná jsem to otevřeně nedělala jako malá holka, protože tam to šlo samo (lidé dávají péči dětem už z titulu toho, že to jsou děti. Možná v tom je i to, proč se pořád ještě tak bráním převzetí té dospělé role?). V Celestinském proroctví (zase si pomáhám literaturou) je něco o získávání energie z lidí různými hrami, já jsem "lituj mě". A manipulování s lidmi do toho, aby teda litovali a tu pozornost, zájem, lásku ... energii mi teda dávali. A opravdu asi my lidi máme určité schopnosti si do života přivolávat to, co chceme (doopravdy, podvědomě), a tak já si třeba přivolávám situace, které mě pak pomůžou tu chudinku dělat. A nebo za tím může být nějaké sebemrskačství, snaha se za to trestat. Já jsem nikdy nechápala to, proč jako že se ti mniši mlátili důtkama až měli na zádech otevřené rány a tekla jim krev. No ale třeba je jen určítá skrytá podoba toho samého, že najednou začnu mít nezvladatelnou chuť na něco (u mě např. slané suché věci), po čem mám vyzkoušené a i teoreticky vím, že časem bude blbě - přijde bolest. A nebo ta inklinace k typům -  případným partnerům, u kterých je velká pravděpodobnost, že ublíží. Je to děsivé, kam až bych, přiznávám si, že byla, ochotna zajít kvůli získání energie, a asi není moc rozdíl v tom, že v reálu se díky zásahu okolností zvenku nic z toho nestalo. Úvahy, co je a co není realita, přeskočím.  A když to někdo prokoukne "hele kašlu na tebe, já tě dopovat nebudu", tak poštvat ostatní proti němu, aby on byl jako ten hroznej, a já zase ta chudinka. Tohle je asi tak objasnění té výměny názorů s La Tiborem, kterého si vážím za to, že tu manipulaci ustál, a kterému jsem teď v týdnu několikrát psala, i když jsem ho před tím poslala do háje. A co teď opravdu chci, je s tím přestat. I když to teď může vyznívat jako další, ještě promyšlenější manipulace. A třeba je, já nevím. A co hůř, když mi tu teď někdo začne psát povzbudivé komentáře, tak vím, že k tomu manipulování zase sklouznu, nechám se tu "plácat po ramenou"  a dopovat a zase s tím nic neudělám.

Měla jsem chuť utéct, utéct někam pryč mezi lidi, co mě neznají, tohle neprokoukli a začít tam znovu jakoby nic. Jenže podvědomě trnout, kdy si toho někdo všimne. Už jsem to v životě jednou udělala a řešení to není. Řešení hledám. No, Lehu, i tohle jsi ty, tak to zkus přijmout, mít i tuhle svoji stránku ráda a už ji nechat v minulosti a dál sebou nevláčet. Kéž vyjde ta Sahara.

« Poslední změna: 20. Únor, 2010, 11:04:30 od lehu » Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #179 kdy: 20. Únor, 2010, 16:47:52 »

Kdo tohle vydrzi sledovat skutecne trochu do hloubky /skoro doufam, ze nikdo/, tak citi peklo. Peklo uzavreneho vedomi, ktere chce prorazit ven, ale skrz falesnou a jednoduchou cestu (nebudu psat o rozmazlene holce, jen bych Lehu popudil, aby to vzapeti v katarzi priznala a ulevila si tak - coz je, jak se zda, jedina slast, ktera ji v zivote zbyva). Samozrejme tu jednoduchou cestu manipulaci vetsina lidi vedome ci nevedome prokoukne, takze prichazi faze 2:

Prijeti vlastni viny a primo poukazani na ni, je jen rafinovanym prostredkem, jak nezmenit vubec nic a zustat ve svem bludnem kruhu.

Lehu manipuluje s nami i sama se sebou, tim, ze se priznava z minulych manipulaci. Neco podobneho popsal to napriklad i Slavoj Zizek:
Citace
stejně jako v psychoanalýze, ... přiznání viny zastírá skutečnou vinu

Moc hezky pokud me drzet stranou v ramci soukromych zprav, problem je, ze nejsem debil, kterej by trval na svym slovu, ze uz sem nikdy nenapise ani carku, a klidne ti to tu zacnu borit (po cemz samozrejme mj. taky skryte touzis).

Cely je to lez, manipulace a predevsim je to strasne smutny. Znam tvy triky Lehu, protoze znam svoje. Vice a vice kreativity! Jedina skutecnost, ktera nas nasyti a nebude to jak zradlo z hypermarketu, je totiz pravda s celou svoji ohyzdnosti.
« Poslední změna: 20. Únor, 2010, 16:49:40 od La Tibor » Zaznamenáno

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení