Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15
  Tisk  
Autor Téma: Můj Občasník  (Přečteno 30026 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #45 kdy: 18. Leden, 2010, 14:14:09 »

La Tibor, když jsem četla tvůj komentář, tak první reakce byla konstatovat, že je to teda dost hnusný a hrubý. A teď to ještě doplním tím, sice je to hnusný, hrubý, ale máš asi tak ze 30% pravdu. Nicméně ten komentář těm o polovinu mladším by spíš zněl:

"Takže milé dámy (v humanitních třídách jsou skoro samé holky a pánům si radit netroufnu), tady máte jasný příklad, že se nemáte snažit někoho uhnat, protože k tomu vám ani Tibestská kniha o životě a smrti, ani Diagnostika karmy nepomůže (o ty zbylé knihy jsem měla zájem sama od sebe) a ještě vás to dovede někam, kam nechcete. Radši buďte samy sebou, radujte se, sportujte, tančete, zpívejte, choďte na koncerty, cokoli .... tak, abyste byly šťastné a nechte ho, buď vás bude uhánět sám nebo se najde někdo jiný. Díky Bohu to není jediný chlap pod sluncem". (P.S.: a pro klid své mysli se nesnažte zjistit, co se mu honí hlavou, přece všechny chceme mít pocit, že ten zájem o nás je hlavně kvůli naší jemné a citlivé duši, že?)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #46 kdy: 18. Leden, 2010, 15:33:44 »

Chtel jsem napsat a zeptat se te, cemu veris ty, jestli ten zajem chlapu obecne je podle tebe kvuli nezne a citlive dusi, ponevadz by mi to prislo dost divne z hlediska genu a prirody... ale pak jsem si rekl, na co se vlastne ptam, kdyz pravda je vzdycky někde mezi (kozama) Grin omlouvam se take za hrubost, nedalo mi to.. me prisel ten La Tiboruv ok, proste takovy latiborovsky, k nemu to holt sedne Smiley
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #47 kdy: 18. Leden, 2010, 16:05:14 »

La Tibor, když jsem četla tvůj komentář, tak první reakce byla konstatovat, že je to teda dost hnusný a hrubý. A teď to ještě doplním tím, sice je to hnusný, hrubý, ale máš asi tak ze 30% pravdu. Nicméně ten komentář těm o polovinu mladším by spíš zněl:

"Takže milé dámy (v humanitních třídách jsou skoro samé holky a pánům si radit netroufnu), tady máte jasný příklad, že se nemáte snažit někoho uhnat, protože k tomu vám ani Tibestská kniha o životě a smrti, ani Diagnostika karmy nepomůže (o ty zbylé knihy jsem měla zájem sama od sebe) a ještě vás to dovede někam, kam nechcete. Radši buďte samy sebou, radujte se, sportujte, tančete, zpívejte, choďte na koncerty, cokoli .... tak, abyste byly šťastné a nechte ho, buď vás bude uhánět sám nebo se najde někdo jiný. Díky Bohu to není jediný chlap pod sluncem". (P.S.: a pro klid své mysli se nesnažte zjistit, co se mu honí hlavou, přece všechny chceme mít pocit, že ten zájem o nás je hlavně kvůli naší jemné a citlivé duši, že?)

Ano, samozrejme. Jsem jednak chlap a jednak te neznam, takze by to muselo byt napsano presne tak, jak pises. Zensky, co by napsala to co sem napsal ja, bych se asi trochu vydesil  Grin
Zaznamenáno

rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #48 kdy: 18. Leden, 2010, 17:39:30 »

"Takže milé dámy..atd."
krásně jsi to shrnula..krásně, přesně i jemně..

netřeba obhroublých latiborových slov..
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 18. Leden, 2010, 18:30:47 »

Rakwičko, díky za podporu  Smiley

Neone, je docela rozdíl mezi tím, co víme a jak se chceme cítit. Jak by někdo řekl, možná je to tím, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše? Prostě máme jiné mozky, nic ve zlém, prostě to tak je. Třeba je to i nutnost, aby lidstvo nevymřelo, mezitím co by každý jen zkoumal ty citlivé duše  Wink

V Praze v divadle U Hasičů hrají představení Caveman (už před dávnem mi ji doporučila kadeřnice jako fakt dobrou, od té doby jsem na to slyšela samou chválu), to představení je jakýmsi slovníkem mezi tím, co muži říkají a jak si to mají ženy interpretovat, aby nedošly k závěru, že to jsou úplní xxxxx. (nechci aby se se mnou hrubě mluvilo, ani sama hrubě mluvit, tak substituci těch xxx nechám na fantazii a slovní zásobě jednotlivých čtenářů). Jinak ta hra je prý nesmírná legrace od začátku až do konce, vyprodané vždy tak na dva měsíce dopředu (hrají to už asi třetí rok). Jsem na to zvědavá, vytáhla jsem jednoho kamaráda (další doporučení pro milé dámy - moje zkušenost z poslední doby- nečekat, až se objeví partner, prostě když chci do divadla a dlouholetý kamarád taky, tak drapnout kamaráda, protože proč bychom měli jeden nebo druhý sedět doma jen kvůli své nezadanosti?), jdeme do toho divadla  v březnu. Kdyžtak tohle doporučení pak aktualizuju.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #50 kdy: 18. Leden, 2010, 20:12:28 »

řekla bych, že sem La Tibor zanesl svěží vánek  Grin Aspoň nediskutujeme jen o rýži  Grin
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #51 kdy: 18. Leden, 2010, 21:24:35 »

Tomu říkáš vánek? Na tuhle bóru je i Beaufortova stupnice skoro krátká...  Eek
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #52 kdy: 18. Leden, 2010, 22:04:52 »

Nena : A víš, že mi to začíná trochu chybět, ta diskuze o rýži?  Wink
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #53 kdy: 18. Leden, 2010, 22:23:18 »

Tak zpět - tady přece nešlo ani o rýži, ani o vánky nebo bóry, ale o mnohem křehčí a tím podstatnější věci. Škoda, že Lehu (jak ji znám) nejspíš několik posledních ohlasů na JEJÍ úžasné postřehy nesmaže...
Lehu - velké DÍKY za všechny ty jemné a úžasné zprávy z planety Země!
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

0 0
« Odpověď #54 kdy: 18. Leden, 2010, 23:32:43 »

ja vam totiz tu rejzi strasne zavidim... nemel jsem ji uz nekolik mesicu
o tolik absurdnejsi, ze kdyz tady vlezete do kramu, tak v jakymkoliv obycejnym supermarketu jsou desitky druhu ryze a fazoli..na tom si tady ujizdej
tak ja jdu zase na pizzu  Huh?

edit: alepokusim se ten regal schvalne vyfotit jestli to nekoho zajima
« Poslední změna: 18. Leden, 2010, 23:34:14 od La Tibor » Zaznamenáno

lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #55 kdy: 20. Leden, 2010, 12:30:24 »

Íro, já to opravdu mazat nechci. Důvod je ten, že snad právě tenhle uragán s názvem svěží vánek mi konečně pomohl vyvětrat něco starého, čím by skutečný vánek nehnul. Já už jsem párkrát zažila, že člověk, kterého jsem považovala za naprosto děsného, neurvalého, nemožného a hrozného současně - zřejmě proto, že byl natolik odlišný ode mě, mi přinesl docela obohacení, když jsem se aspoň na chvíli dokázala podívat na svět jeho očima. Nebo někdy ten člověk poukáže na něco, co ještě není dořešené. Takže když už La Tibor vystihl svým "latiborovským stylem" kus prostředku, tak já sem zkopíruju ten začátek a konec (tvořila jsem to včera asi do 3 do rána a nad některou pasáží jsem brečela tak hodinu v celku, opravdu je to pro mě dost citlivé).
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 20. Leden, 2010, 12:35:10 »

O strachu, vsugerované nutnosti volit a pomalém odpouštění

Na začátku je 13letá holka, co po asi 7 letech MB s využíváním každé příležitosti k úletu na sladké zjistí, že má bulku v prsu. Po 7 letech informací, že k doktorovi radši nechodit, 7 letech během kterých se ukázkově srovnaly záležitosti, kvůli kterým se s MB začínalo. V období, kdy se její příbuzná už delší dobu potýká tuším s rakovinou lymfatických žláz (po odebrání bulek z podpaží se objevují v prsu) a při standardní léčbě živoří a postupně umírá.

Strach, hrůza, pocit, že jsem na to sama (protože kromě rodičů – jejichž podporu jsem plně nevyužívala, a pár MB lidí, s kým se v roce 1993 dalo o MB otevřeně mluvit bez označení za exota?). Dnes bych už asi řekla, že příčinu vidím spíš v tom už tenkrát vypjatém vztahu s mámou, neradování se ze života, uzavřenosti,  každopádně tenkrát jsem ze dne na den utla všechny úlety a vrhal se na neuvěřitelně pedantskou MB – odmítala jsem i obilí, pokud nebylo vařené v poměru s H2O přesně dle knihy od Průchové. A při slovu olej nebo něco jinového jsem se div neosypala. A to navzdory ujištění několika konzultací s MB učiteli (např. i Bobem Carrem, když byl poprvé v ČR), že se jedná jen o nějaký hormonální úlet a vážné to nebude.

Pedantství v MB současně se spoustou chyb z neznalosti / nedostatku informací tenkrát?, přesto ta bulka po čase (asi 2 roky?) mizí. Jenže ten životní styl zůstává, styl který nutí k izolovanosti od vrstevníků, neustálému předstírání, že všechno je v pořádku. Třeba na školu  v přírodě, lyžák, nebo na tábor, tam by mě už nikdo nedostal, co to jídlo !!). Navenek je tu vzorná holka, co je ve všem naprosto v pohodě a dokonalá, i při návštěvách u doktora jsem věděla, co mám říkat, abych byla „normovaně normální naprosto v pořádku“. Doma scény – hádky s mámou občas i s tátou (i když mě oba podporovali, ale na rozdíl ode mě měli soudnost, že už to přeháním, „To si myslíš, že o tebe bude někdy někdo stát, když budeš dělat MB?!“ A tak se postupně zrodil pocit, že musím volit, buď variantu 1. – zdravá, ale sama, nebo variantu 2. Aktivní, šťastná, přátelé, jednou vztah – ale na jak dlouho? Já se tenkrát rozhodla pro 1., a stále držela tu přísnou MB, při které jsem byla neustále polohladová a vypadala podle toho (no ale vzhled jsem tenkrát teda fakt neřešila, proč taky?). Přitom ve skutečnosti jsem přeci takhle volit vůbec nemusela, ono to jde mít současně obojí, i zdraví i aktivní, naplněný život. Byl to omyl a jen  jsem si to vsugerovávala.

Přechod na gympl do prostředí viz ten příspěvek Poslední polička a La Tiborův komentář. Dodat snad jen to, že nejde žádný vztah (partnerský, přátelský, jakýkoli) ani pořádně začít, pokud se jen hraje role na někoho jiného. A že ani nechci vědět, kolik těch s latiborovským krycím jménem Petra bylo (já už to svým způsobem chápu, to je ta příroda a geny ...), důležité je spíš to, jak jsem tu situaci neustála a snažila se pomstít. (Odpusť tu nekomunikaci, pomlouvání, ten maturitní ples, ..., já už odpouštím tobě i sobě, asi jsme si ty role takhle měli navzájem sehrát).

Čím dál víc mě si kladu otázku, co je skutečná příčina nemocí / problémů. Kde se tenkrát najednou vzala ta neuvěřitelná stálá chuť na slané křupavé mastné (křupky, tortilly) a současně ty klapky na očích, že jsem „zapomínala“ na pickles, rychlou zelenou zeleninu atd.? A tak zhruba v 18 přichází po předtím bezproblémových letech menstruační bolesti. No spíš bych měla říkat křeče se zvracením, v dobrém případě každý měsíc 2-6 hodin, ve špatném až 3 dny. Každý měsíc, nepomáhá z alternativních prostředků nic (ze standardních – doporučené prášky na bolest jsem nikdy nebrala – proč taky, i když jsem nejedla a téměř nepila, zvracela jsem, párkrát i žluč – podle vzhledu a těch stahů vpravo na šíři dlaně pod žebry, takže by ty prášky ve mně stejně dlouho nezůstaly).

Jak já jsem tu makrobiotiku nenáviděla a vinila z úplně všeho !! A tak jsem se postupně po několika letech rozhodla pro variantu 2., jenže výše uvedené problémy se zhoršily tak, že jsem se nakonec naprosto nenadšeně k MB zase vrátila. Jenže už s přesvědčením, že MB ve smyslu jídlo plus nějaké  cvičení , je sice podmínka nutná, ale ne postačující. Že je potřeba současně vyčistit vztahy (k sobě, k okolí, k rodině, .... vyčistit minulost, odustit sobě i ostatním) a být v životě přiměřeně aktivní a šťastná.

Dlouho jsem nevěděla jak, ale pomalinku se to začalo lepšit (všechny ty kotrmelce v mezičase tu vypisovat nebudu), už skoro 2 roky jsem bez zvracení a ty bolesti už jsou tak 2-4 hod a musím uznat, že menší. Na druhou stranu jsem ale po těch křečích stále vyčerpanější (ono když už to taky trvá 12 rok, tak se asi není čemu divit), je zvláštní, jak namáhavé může někdy být třeba udržet tužku v ruce a ještě se dokázat podepsat.

I proto jsem svým způsobem ráda za ty předchozí příspěvky, asi jsem potřebovala pořádně silný impuls k tomu, abych to ze sebe konečně dostala  ven.
« Poslední změna: 20. Leden, 2010, 13:49:43 od lehu » Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 20. Leden, 2010, 16:06:53 »

lehu : Máš můj obdiv za tak otevřenou zpověď, předpokládám, že podobných příběhů je tady skryto víc, ale málokdo najde tu odvahu. Držím Ti palce.

La Tibor : Musím se Ti omluvit za něco, za co jsem byl na Tebe naštvaný, aniž bych to tady veřejně ventiloval. I mně se zdály některé Tvé výrazy přisprostlé a měl jsem chuť to napsat, ale počkal jsem s tím, že uvidím jak zareaguje lehu - vzala to a naopak jí ta provokace spustila reakci, která ji pomohla.  Takže i když bys mohl říct, že se není za co omlouvat, tak to činím. Někdy prostě šoková terapie může zafungovat pozitivně.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 20. Leden, 2010, 16:12:58 »

Jako mírumilovný romantik horory nečtu. Ale Občasník od lehu je fakt zajímavý. (Komplikované povahy mě nevím proč vždycky přitahovaly Smiley) Čtu a doufám, že se jednou dočtu o šťastném konci jako v pohádce. Moc to tý holce přeju...
 Wink
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

0 0
« Odpověď #59 kdy: 20. Leden, 2010, 18:24:50 »

Hmm, tak to je masakr. Kam jsem se to zase dostal  Very Happy

Kratce k pozorovateli: napisu ti PM (mozna ne hned, uz jsem zas 2 dny nejed), ale libi se mi, jak jsi jemnej, resp. jsi schopnej dat navenek jakousi podprahovou emoci, kterou jsi pouze naznacil (ano, i primitiv jako ja jic zahytil Smiley )

Lehu - tohle je fakt zajimavy a je to duvod, proc se dost desim vubec s nekym komunikovat. Presto vim, ze bych ti mohl neco rict nebo dat, ale takhle to nejde, vse co ted napisu bude plytky a mam toho moc.

Nasledujici bude mozna trochu nesrozumitelny...
Cetl jsem jen zlomek toho, co tu mas; sice bych mohl rict, ze ten pribeh znam, ale i to by byla nepokora ode me. Musim porad vse proverovat, ale rekl bych, ze ten pribeh je fakt jen jeden.

Psat rady jako osvobod se, zamer se na na neco jinyho nez svuj zivot a jeho utrpeni jsou fajn, ale je tezky toho docilit. O duchovnich technikach do hloubky nevim nic, mam jednu svoji vlastni, kterou neumim popsat, protoze se vyviji s tim, jak ziju a co mi dava zivot... ale myslim ze MB bude duchovni technika.

Zneuzit se IMhumbleO da uplne vsechno. S bratrancem, kterej je arteterapeut, se hadam o jeho technikach. Po 2 lete zkusenosti v ziti v zidovske rodine, muzu rict, ze psychoanalyza je strasne nebezpecnej shit, kterej u vsech jedincu, co jsem potkal zpusobi jen to, ze jim ukaze, jak dokonaleji mohou lhat sami sobe a jak z toho ucinit sami sobe zvrhle "poteseni". O psychoanalyze pisu proto, protoze v tvem postu se na ni dalo taky narazit. Opakuju, o duchovnich strankach MB nevim nic, ackoliv s MB stravou i pustem, mam patrne nevedomky /nemam cas jist anesnasim maso/ dost zkusenosti. K MB a jakekoliv technice (i krestanstvi povazuju za techniku) muzu rict to, co jsem rekl i jednomu klukovi tady v Brazil, co sjem ho neco ucil. Je to neco, co ke me prislo v uplne nejvetsich srackach.

Kluk byl chudej a z favely, mozna uz jsem o nem psal i tady, bohuzel si nepamatuju, co kde pisu (takze jestli nekde lzu, muzete to krasne najit). Po chvili spoluziti ho nenapadlo nic jinyho, nez ze ja jsem povolanej Bohem /byl vychovavanej jako evangelik/ a ze dne na den se takovej grazlik z ulice zmenil an vericiho cloveka, co porad zdrhal do kostelu. Na jednu stranu fajn, byl ochotnej se koncentrovat, na druhou stranu, dogma je porad dogma a pro stromy neni videt les. Diky te vire a spasitelstvi zacal delat zase uplne jine veci, jako zachranovat jednu kurvu, co mu delala bytnou a co nakonec vse pokazila.

Rikal jsem mu, ze toho svyho Jezise nenajde, dokud se ho opet nevzda. No v zivote jsem nevidel vetsi strach v necich ocich. /Opakoval se, kdyz se se mnou rval jednou na plazi, kde jsem sel zkoumat jakysi woodoo oltar, ktery je podle nej satan/.

Co tim chci rict. Pokud se nejake veci hroti; pokud se cokoliv hroti a clovek nevi proc, tak je to fanatizmus a je to spatne. Ano, je potreba jit na pokraj svych sil, ale clovek musi vedet proc. Chodit na pokraj svych sil kvuli technice samotne, je blbost. V poslednich radcich vypada, ze si to nastesti uvedomujes. Chodit na pokraj kvuli nejake rakovine je uz uplna kravina. Jsme smrtelni, statisticky vetsinu z nas rakovina zabije, nevidim duvod to resit. Jsou dulezitejsi veci.

Ta urputnost, se kterou se snazis delat veci, je uplne skvela. Ale je potreba na ni zapomenout. Mas ji v sobe, takze se prinut na ni zapomenout. Jestli chces chlapa, tak SPRAVNYMU chlapovi bude uplne sumak jestli si varis klicky nebo kobylky a splynuti neni to, ze od zacatku budes hledat svuj klon. Musis tomu verit, i kdyby jedl jako prase. Ke splynuti dojde, ale to je preci ten proces pozdeji. Tvoji rodice taky nejsou bohove, patrne jsou to stejne a mozna vic zakomplexovane bytosti nez jsme my.

Abych se vratil k zacatku. To co kolem sebe mame, jsou vsechno techniky. Nelze je zamenovat za viru. Vira je neco zevnitr, s cim ti nikdo narozdil od techniky neporadi a je to neco uplne jineho. Preju ti at to najdes. A jak rika Tyler Durden "nesnazte se byt dokonali"... ale i presto je potreba pro dokonalost udelat maximum. Jo svet je PARADOX. Co si asi mysli Sysifos, jak tam vali furt ten sutr. Jde o to, aby to bral s klidem. To je cesta z pekla.

PS. mozna to casem zedituju do prijatelnejsi podoby.
« Poslední změna: 20. Leden, 2010, 18:28:39 od La Tibor » Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení