Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Patizony, vodnice  (Přečteno 3399 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 21. Červenec, 2009, 14:45:51 »

Zdravím vás,

na počátku s MB jsem si nasadila na zahrádce patizony, nyní je můžu sklízet,  teď jsem však znejistěla, zda-li jsou vhodné z pohledu MB (chci je konzumovat asi 1 x do týdne osmažené v hrašce + jáhly apod.)

Jsou vhodné? Jak je upravujete?

Druhý dotaz se týká vodnice (původně jsem si myslela, že kupuju tuřín :-), jak ji upravujete? napadá mě dušení nebo do polévky...

Díky

berinda
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Červenec, 2009, 15:48:31 »

Vzhledem k tomu, že patizon je v rodině tykví, je to vlastně druh tykve, tak si myslím že z hlediska mb je OK. Já je mám na zahrádce taky a chystám se je jíst Smiley

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 14. Srpen, 2009, 16:24:35 »

Plněný a zapečený patizon se seitanem a zelím

patizon omýt a odkrojit vrchní část zhruba v jedné třetině. Vydlabat semínka a dřeň- ta se dá použít do náplně nebo do jiné zeleninové směsi.

Na pánvičce osmahnout cibulku, přidat dřeň patizonu, kysané zelí a nakonec seitan, ochutit.

Vydlabaný patizon vevnitř potřít česnekem a trošku osolit. Naplnit a dát na cca 30 min do trouby.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 14. Srpen, 2009, 16:37:12 »

Plněný a zapečený patizon s pohankou

náplň: na osmahnutou cibulku dát dřeń patizonu, po chvíly červenou čočku a nakonec uvařenou pohanku. Ochutit...

Navrch jsem dala čerstvou bazalku.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 14. Srpen, 2009, 17:56:57 »

patizony si davame jen zridka. zrovna vcera nam nejaky donesla sousedka. nejlepsi je obalovany.
vodnici miluji v miso polevce nebo zeleninove polevce.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení