Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  
Autor Téma: můžou trpaslíci dělat VELKÉ věci???  (Přečteno 16884 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Andrea
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #60 kdy: 06. Prosinec, 2009, 18:15:49 »

Milý deníčku,
další adventní víkend pomalu končí a u nás to voní jako v ovocnářství. Miláček přinesl bednu mrňavých hruštiček sladkých jak med. Evidentně BIO, protože mají ty ďubky na slupce a jsou malinkatý a to by řádný sadař chemik nedopustil.  Grin  Takže sušička opět jede na plný pecky, na topení - kupodivu taky hrušky. Chystám se i na kompoty a nějaký ten dezertík pro smečku. Teda ještě štěstí, že jsem si po obědě schrupla a mám sílu. Kdo se teď tváří, jako že jé ona chodí po obědě spát - nezažil slast poobědového hajání o víkendu. Nepochopí to blaho pro organismus ....  z95  A navíc - nic v životě neuspěcháte. Já říkám - netlač na vodu, když plyne sama.
V pátek je u mě doma slet MB holek. Už se moc těším. Budeme povídat, popijeme čaj, zarelaxujeme a chystáme se tvořit nějaké ty dárečky. Jak říkal Jindřich v Pelíškách - nejvíce potěší dárek, který vytvoříš sám, vlastníma rukama :-) (vidím i tu zrůdu a Jidřišku jak říká - "to je pejsek?" ) Rofl
Takže zdravím všechny pohodáře a milovníky hrušek v prosinci :-)
Zaznamenáno

Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #61 kdy: 14. Prosinec, 2009, 16:17:43 »

Milý deníčku,
páteční večer se fakt vydařil. Novicka v MBéčku, kámoška Li byla výborná. Nastudovala kuchařku od Dáši a donesla krabičku cukroví na ochutnávku. Vyprávěla, jak doma "zmákla" rodinku včetně tatíka, že letos teda fáákt žádný sladký. Večer bylo promítání Nádherné Zelené a kdo by to řekl, biorytmy se ozvaly úplně stejně. Nebylo ještě ani 21.30 a už jsme se pakovaly do peřin. Ráno jsme tvořily makovo-jáhlové kuličky - MŇAM a protože nám tak trochu "ujela" ruka a bylo toho priveĺa, zkusily jsme dobrůtku. Dospodu pekáčku samotné jáhly, vrstva mletých ořechů, na to makovo -jáhly s rozinkama a nahoru rozvařené meruňky s kuzu. No a kdo chtěl, úplně nahoru si na talíři posněžil trochou kokosu. Bylo to mňam a uspokojilo to všechny - i návštěvu ze sektoru ne MBéček.  Tongue
Konečně začalo mrznout a zlehka chumelit i u nás, v nížině. A tak zatím co metrixové nadávají a klejou, já se raduju. Hurá, zahrádečka si konečně odpočine. Bacily pochcípou,  dancing a já si konečně budu moct vyndat svoje speciál trpasličí botičky do mrazu. Slečna v Hudy říkala, že se mi v nich tak ohřejou nohy, že budu koukat. A taky jo. To je teplíčko!!!!
Jinak dceruška mi začala krásně eliminovat, čistí se celkem slušně. Naštěstí ví, že paní MUDr. je tu jen pro razítko do omluvňáku, ale že ty divný bobule se nejedí. Jsou FUJ!!!  67 Ale to nebudeme MUDr. vysvětlovat, že kašel nechce antb. , ale klid, teplou sůl a čajíček ....
Včera jsme zapálili další svíčku na adventním věnci. Přeju všem pohodu. Vždyť Vánoce fakt nejsou o drahých dárkách a naklizeném bytě. Už v tom máme snad všichni jasno. My si uklízíme raději v sobě a to je ten nejkrásnější (byť občas nejbolestivější) úklid, co může být.  vanocni zvonek
Zaznamenáno

Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #62 kdy: 29. Prosinec, 2009, 08:18:27 »

Tak, a máme tu polovinu svátků. Za sebou je nadílka Ježury, u nás na všech stranách spokojenost. Nejen z dárků, ale i z pohody, kterou si užíváme. Nenechali jsme si ji nikým a ničím kazit. Přes nátlak tchýně, kdy odmítla oběd u nás na Štědrý den s tím, že "tyhle blafy jíst nebude", přijde, leda by si mohla osmažit SVÉ řízky a donést SVŮJ salát. Nemohla. Nepřišla. A byl klid.  Wink
Doposud návštěva jen jedna a to Vlastička z Olomouce. Je to MBéčko, milá paní. Zašly jsme na koncert - Bach, Handel atp. Muzikanti byli již dávno "odpojení", stejně tak, jako ti z NZ. Nádhera.
A tak si deníčku užíváme času společně všichni pospolu, skládáme puzzle, relaxujeme na procházkách u řeky a nabíráme sílu při zimním spánku a odpočinku.....
Zaznamenáno

Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #63 kdy: 03. Leden, 2010, 09:11:52 »

Čtu si názorovou smršť v listech deníčku rakwičky. No jo, nemá to holka jednoduchý. Taky jsem si podobný chvíle "užívala" ze začátku a občas vyplují i teď. Dneska už mám do morku kosti vryté heslo "Kdo chce kam, pomozme mu tam" a "Každému, co jeho jest". Tudíž pokud vím, že půjdeme na návštěvu, rodinku - a hlavně dceru "nafutruju" naší papkou, neb již naše prababičky věděly, že s plným žaludkem neujedeš. Také jsem je nechala před časem řádně "ujet", oni si to pak taky řádně užili. Kašel, rýma jak provazy, teplota a celkově jim bylo blbě. A já se jich pak zeptala (rozuměj, myslím tím dceru a miláčka svého) - stačilo vám to? Jako lék dobrý? (postupovala jsem tak podle modelu otce mého kamaráda, kterého načapal jak kouří. Zakoupil tedy krabičku nejsilnějších cigaret a místo nadávek se s ním posadil na balkon a kluk musel kouřit jednu za druhou. Já vím, drasťák, ale účinný. Po problinkané a pokakané noci si už do dnes NIKDY nezapálil  Roll Eyes  ) Dneska ulítáme spíš hooodně málo a to tak, že v létě já se můžu utlouct po melounech, občas si dám kafčo a Káťa ulítá na broskvích. Miláčkovi jednou za rok upeču kachnu, když před tím dře na zahradě, cílová prémie, řekněme.  Rofl On ji zhltá, 3 dny heká jako ten pes z Pejska a kočičky a je zase na rok klid. Já vím, zapřísáhlí makrouši by mne asi kamenovali, ale každý extrém je k prdu. Musíme holky (a kluci) používat hlavu a srdce. No a holt když už to máte v tom našem/vašem kulichu porovnaný víte, že i mistr tesař, se někdy utne.
Jasně, horší to je s maminkama, babičkama, tchýněma. Já si užila své, neb dokola nosily babičky Káťě pomeranče, cukroví a čokoládu. Asi 20x jsem opakovala, že to jíst nebude. Výčitky, výhružky. Až můj miláček vzal vysvětlovací metody do svých rukou. Otevřel okno a vše donesené zažilo Letecký den s Květy.   dancing monkey  skončilo to kompostu. Měsíc s námi jeho mamííínka nemluvila. Pak jsme s ní měli pohovor, že co ona si strká do pusy je její věc a co my je zase naše. To samé jsme udělali i s mýma předkama. Dnes je celkem klid, vědí, že to prostě nejíme a naši to už ani nevyndavají. Když máme přijít ptají se, zda mají něco chystat, či nikoliv. Tchyně je svá, zasekaná, leč bez šance uspět. No a ostatní? Když se mne ptají s úšklebkem na tváři, co to zase mám za divný věci k obědu, mile se usměju a táži se - Prosím Tě, zkus to znova a zeptej se mne na něco inteligentního .....   Rofl
Pokud to rakwičko čteš, drž se .... 
Zaznamenáno

Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #64 kdy: 14. Leden, 2010, 13:22:09 »

Lidičky, jak se cítíte v novém roce? Já naprosto fantasticky!!!!!!!!!!!!!  dancing 
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #65 kdy: 14. Leden, 2010, 13:37:02 »

Nápodobně, i když moje fyzické tělo se momentálně tváří, že eliminuje banány, tak psychicky je to v novém roce bomba (avokádová)!!!   Kouleni Ocima Smich
Zaznamenáno
Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #66 kdy: 27. Leden, 2010, 19:53:28 »

Tak jsem zase tady. Pořád nakažlivě v pohodě. Po víkendech dřiny při vyklízení domku po mamííínce. Po celodenních orgiích v kuchyni, kdy odměnou byla pochvala mého bratra "Mistrová, vy mi nějak podstrojujete "  Grin  (nebudu rozebírat, jaká množství jídla jsem byla schopna vyprodukovat pro 2 udřený chlapy  chef  )
Dneska, po mrazivém ránu, kdy v u nás na teploměru bylo -18,5C a já po vzoru cibule navlékla na sebe snad vše ze své skříně a vydala se do práce zamrzl mi úsměv na tváři. Musela jsem si ulevit. Týýý kráso, to je zima jak v Ruským filmu. Kolegyně řekla něco o zimě jako v jednom otvoru, ale hned jsem ji upozornila, že TAM bývá teplo vždycky!!!!  Rofl  Ihned mi připomněla scénku ze včerejška, kdy jsme se šly po obědě nalokat čerstvého vzduchu (pracujeme nedaleko PARAMOunt pictures  Grin  ) a jak tam tak venku stojíme, za větrem, tlamičky nastavené sluníčku, ona povídá - To je krása, co? Cítíš to? a já na to - Jo, cítím, stojíme u kanálu  Rofl  a že jako ze všeho dělám komedii. Ach jo, tak to asi budu ten typ, co žije jako šťastný blázen, než jako smutný pragmatik.
No a to je vše, zdravím všechny šťastné blázny s trochou té moudrosti v srdci ....
Zaznamenáno

Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #67 kdy: 15. Červen, 2010, 10:20:00 »

Dlouho jsem tu nebyla. Ale hodně se toho změnilo. No začnu postupně:
Dodělali jsme domek k prodeji. Pokud by někdo hledal nové bydlení, nebo pronájem RD na vsi, se zahradou a malým ovocným sadem, hlaste se :-)
Domek je v Petrovicích I, 14km Čáslav, 18km Kutná Hora. Do lesa 10minut pěšky.
Nová střechy Bramac, studně i městská voda, kotel na plyn i pevná paliva (stodola plná dřeva).
Dole 3+1, nahoře dvě místnosti. Garáž, kůlna, stodola, skleník. Je tam klid. Ihned k nastěhování.
Promyslete a příp. volejte na 777 601 722
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení