Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Ostrava a okolí  (Přečteno 17175 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #30 kdy: 02. Červen, 2009, 10:39:39 »

Lee.Blue dubnový víkendový kurz pro ženy u Dáši Lužné byl opravdu moc vydařený, vyšlo nám krásné počasí a moc jsem si to tam užila  Smiley. Spřízněných dušiček jsem už našla více, i když žádná z nich není přímo opavák. A ty jsi odkud ?
Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 03. Červen, 2009, 15:57:51 »

Bydlím kousek u Opavy:-) Ale momentálně pracuji ve Vrchlabí, takže se moc domů nedostávám. Ve Vrchlabí ale neznám žádného MB tvora:-( Vlastně jo, paní Cermanová, ta je super:-) A v Opavě pominu-li naši rodinku, a pár přátel, tak také ne.
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #32 kdy: 03. Červen, 2009, 21:56:50 »

Tak to je tedy smůla, že se všichni makrobiotici z Opavy a okolí  rozutekly někam do světa ! Vy jste mb celá rodinka ? Tak to máš teda štěstí :-) !
Zaznamenáno
Karolina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 16. Březen, 2010, 08:08:03 »

Není tady někdo z Frýdlantu, Frýdku-Místku nebo Ostravy? Jsem MB a nemám si s kým pokecat a vyměnit zkušenosti  Cry
Zaznamenáno
Power
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #34 kdy: 18. Březen, 2010, 12:50:18 »

Ahoj, jsem začínající makrobiotik,
« Poslední změna: 20. Březen, 2010, 13:57:07 od Power » Zaznamenáno
D.H.
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #35 kdy: 19. Srpen, 2010, 10:53:44 »

Pořádají se letos nebo se budou pořádat do konce roku nějaké kurzy MB v Ostravě a okolí ?
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #36 kdy: 19. Srpen, 2010, 13:48:30 »

Pokud vím, tak se v Ostravě žádné mb kurzy nepořádají, něco málo snad bývalo v makrobiotické restauraci Slunečnice, ale nevím jestli se to tam ještě koná, tak jedině se poptat přímo tam. Já jsem z Opavy, u nás se také nic takového nekoná, tak nezbývá než vyrazit někam dál. Ty jsi mb začátečník ? My jsme letos byli na týden u paní Kubíkové v Hostivicích a byli jsme moc spokojení :-).
Zaznamenáno
D.H.
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #37 kdy: 19. Srpen, 2010, 18:07:50 »

Řekněme spíš, stupeň před začátečníkem Wink S manželkou začínáme pročítat nějakou literaturu s MB tématikou. A připadáme si, že asi umřem hlady (běžná strava v podstatě nepoužitelná - leda se nějak zapracovat do MB kuchyně). Jsme z Havířova, ale o ničem v širém okolí nevíme....
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #38 kdy: 19. Srpen, 2010, 19:10:14 »

Tak v tomto stádiu jsme se před více než dvěma lety nacházeli také  Very Happy, ale neboj pokud se pro makrobiotiku rozhodnete, tak určitě hlady neumřete, mb je úžasně pestrá, to jen ze začátku  se zdá, že když se z jídelníčku vyřadí všechny ty extrémy, že v něm nic nezůstane ...ale naopak, člověk pak začne objevovat suroviny a chutě, které mu byly dosud utajeny a hlavně ty otupělé chuťové buňky je ani nebyly schopny vnímat.  Pro inspiraci mrkni třeba na stránky http://makrobiotika.aspone.cz/Default.aspx .  Pro začátečníky je myslím docela fajn knížka Mudr. Strnadelové - Radost z jídla a úplně nejlepší je vypravit se někam na kurzík.
Zaznamenáno
D.H.
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #39 kdy: 19. Srpen, 2010, 20:11:38 »

Tu knížku máme, právě si ji pročítám. Začínáme s vyřazováním extrémů a snižujem dávky soli a koření. Všímáme si, že se nám objevují dříve utlumené chutě. Na kurz bychom chtěli vyrazit, kam by jsi doporučila? Máme tříletýho prcka, kterého nám na jeden den babičky pohlídají, na víc je to problém  Undecided
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #40 kdy: 20. Srpen, 2010, 07:31:52 »

Většina letošních kurzů už proběhla, hodně jich bylo teď o prázdninách viz. stránky makrobioklubu http://www.makrobioklub.cz/, pěkné kurzy  dělá taky Dáša Lužná http://www.jecminek.info/index.html. Malého doporučuju vzít sebou, je spousta mb akcí kde je to možné. Nejblíže Havířovu je Věrka Chasáková, která má v Kozlovicích (Beskydy) mb penzionek, nedělá však  kurzy s programem, je to spíše mb pobyt s makrobiotickou stravou a možností se ptát na vše co vás zajímá. Je tam nádherné prostředí. Navíc Věrka se hodně zaměřuje na dětskou mb, takže je určitě  fajn vyrazit k ní i s prckem. V Opavě míváme občas mb srazíky v čajovně, tak kdyby jste měli chuť někdy přijet, budete vítání...je to z Havířova hodinka autem.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #41 kdy: 18. Říjen, 2013, 12:52:21 »

Jak jste na tom makrouši v Ostravě a okolí? Wink
Budu se tam v příštím týdnu vyskytovat, tak by mi nevadilo se s někým známým či neznámým potkat.
Zaznamenáno
Janka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 27. Listopad, 2013, 16:52:32 »

Hledám paní z Ostravy, která by chtěla vařit v MB restauraci. Nevíte o někom? Díky za odpovědi na: jotulky@seznam.cz
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení