Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Podpora laktace kdy: 22. Listopad, 2011, 18:43:16
Ahoj Kotulko,
jak pokračuješ? Daří se? Pokud budeš chtít, můžu ti poradit s tím obilným mlíčkem. První dcera ho měla od půl roku a druhá od začátku čtvrtého s přídavkem umělého( jedna odměrka na láhev ), od půl roku jen obilné. Jsem s ním maximálně spokojená, holky rostou jako z vody, rozhodně to nejsou žádní drobečci. Když budeš chtít, můžu ti napsat více, zatelefonovat, můžná bych rochodila SKYpe. Jenom ještě podotknu, že se v dnešní době podporuje hodně kojení, to je v pořádku, fandím tomu, ale pokud to prostě nejde, tak to nejde, nemá cenu se tím trápit. Sama jsem si tím prošla dvakrát, podruhé jsem se vyvarovala všech předešlých chyb, se stejným výsledkem. Drž se, a ať se daří vše, pro co se rozhodneš.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Anemia u dojcata kdy: 23. Březen, 2011, 13:15:16
ahoj lucny_kvet,

tuto polévku už vařím několik let, je vynikající.
Pokud nemám větvičky - někdy se v pytlíčku objeví, tak dám listy, myslím, že to nevadí. Lopuchový kořen můžeš koupit nebo si  ho můžeš vykopat v přírodě, pokud máš možnost. P. Lužná ho doporučuje nahradit černým kořenem nebo kořenem pampelišky. Nedávno jsem polévku zase dělala a kořen z podzimní zklizně mi zplesnivěl, tak jsem ho nedala, dala jsem trochu větší kousek řasy. Ještě dávám celer, mrkev a petžel.
Polévka mě vždycky posílí a dodá energii. Když jí dám dcerce před spaním, tak má problém usnout, takže až po spaní :-)
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Obilné mléko pro mimča kdy: 15. Leden, 2010, 16:57:34
Ahoj, už několik měsíců vařím dcerce obilné mlíčko a začátky byly úplně stejné. Sporák dám na míň už od začátku, takže se to vaří až tak za cca. 30 minut, pak přepnu na nejmenší stupeň a vydrží si posykávat celou hoďku. Dávám cca. osminásobek vody. Po uvaření nechám mlíčko trochu schládnout a pak ho rozmixuju a přeleju přes normální sítko. Flaškou to projde bez problémů. Některá obilovina mi po vychladnutí hodně zhoustne, takže mlíčko někdy ředím. Dávám ho od pátého měsíce věku už čtyři měsíce a jsme s tím maximálně spokojení, zažívání se upravilo, nejsme tak vzteklí a moc nám chutná. Tak držím palce, ať se zadaří. 
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: České Budějovice kdy: 21. Srpen, 2009, 14:56:21
Jééé, super, jen tak koukám, no a vidím ČB. Bydlíš xyldo ještě v ČB? Ráda bych poznala někoho, kdo je na té správné cestě. 
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Restaurace kdy: 11. Červen, 2008, 11:22:38
Ahojky Role, v Český Budějovicích přímo na náměstí je Zeleninový bar www.zeleninovybar.cz, dá se tam většinou něco zkombinovat. V Třeboni na náměstí bývala čajovna, ale nevím, jestli tam ještě je a jak vaří. Už jsem tam nebyla hodně dlouho. Jinak v Třeboni a okolí je nádherně, můžu jen doporučit. Užijte si to.
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: prosím o radu kdy: 24. Duben, 2008, 13:49:08
Co baštím obilíčko, nemám na alkohol pomyšlení, ale mám podobný problém s kávou. Dokud jsem jedla normálně, tak jsem si na kavčo ( preso ) ani nevzpomněla, ale poslední dobou bych ho mohla i každý den.  Vita kávička je dobrá, ale ......     Nevíte, co s tím? V práci jsem často ve stresu, tak mám potřebu se uvolnit?   Nestačilo by zařadit více syrové zeleniny? Díky za každičkou radu  Smiley 
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: čekanka kdy: 26. Březen, 2008, 12:05:03
Sehnat se samozřejmě dá, u nás ho z pěti zdravých obchůdků má jenom jeden, kdyžtak mrkni na http://www.suriny.eu  Wink
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Boj so sladkostami kdy: 18. Březen, 2008, 21:24:24
Taky jsem si jí koupila, tak se těším, až ochutnám. Ale pozor, všimla jsem si, že obsahuje sojovou mouku, která je pro člověka nestravitelná, stejně jako sojové boby. Pokud si ji člověk občas dá, asi to není nic tragického, ale pozor na častější pojídání.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: Adelbert Nelissen - 22. - 24.únor 2008 - Teplice - Zdraví ženy, zdraví rodiny kdy: 27. Únor, 2008, 15:24:30
Tak jsem se tam s malými obavami vydala, a bylo to super. Adelbert je skvělý člověk, sice se moc nedržel tématu a spíše mluvil obecně, přeskakoval od tématu k tématu, ale i tak to postačilo k tomu, že jsme odsud odcházeli dostatečně vyděšení   Shocked 
Nebo snad zděšení, čeho všeho je trh schopný?

Jinak "Áda" je velice charizmatický, energický a příjemný člověk, stejně tak i jeho tlumočnice - šéfka jeho kanceláře Jarka.   

Papání bylo dobré   Smiley 
Odhaduju, že jsme měli k obědu hustou dýňou polévku a k tomu namazaný kváskový chléb s pomazánkou z tofu, odpoledne ovocný dezertík ( jablečné pyré a ovoce v aspiku-agaru ), na večeři jsme měli cizrnu s dýní, rýži, smaženou řasu v těstíčku, ředkev daikon se sojovou omáčkou a salát-strouhaná mrkem, jablíčko a křen. Na další den jsme k obědu baštili rýži se zeleninou, smažený tempeh v těstíčku, kopici vařených řas a něco kvašehého s hořčicí, řekla bych, že to byla sója nebo nějaké malé fazolky. A poslední dezertík byl asi z pasírovaných fazolek azuky a z rozinek, polité to bylo citronovou polevou s tofu.
Jenom připomínám, že odhaduju, z čeho to bylo.

Jsem ráda, že jsem tam byla, ikdyž cesta byla náročná. Celkově to bylo zaměřeno na ty, kteří o MB jenom slyšeli, nebo stále váhají.   

Paní Slavíková to měla dobře připravené, ale protože Adelbert neustále přetahoval, tak s tím byly spojené určité komplikace. Jinak paní Slavíková avizovala, že by toto kurz chtěla ještě někdy opakovat, takže kdo jste to nestihli, budete mít ještě příležitost. 
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Partnerství makrobiotika s nemakrobiotikem... kdy: 27. Únor, 2008, 14:18:45
Mohu jenom potvrdit už jednou psané, manželovi otevřel oči kurz Vlaďky a Honzi, a ikdyž občas chodí na obědy do jídelny nebo zajde s kolegama na pivo, tak makrobiotiku bere jako stěžejní a doma baštíme jenom zdravě. Opravdu nemá cenu lámat nic přes koleno, všechno chce svůj čas.
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Makrobiotika a makrobiotici v médiích kdy: 08. Leden, 2008, 12:37:14
Pokud máte možnost a vybavení, Markíza vysílí online, nebo je možné na to mrknou zpětně.

 http://www.markiza.sk
 http://archiv.markiza.sk/

Přeji hezký den : )


 
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Boj so sladkostami kdy: 21. Prosinec, 2007, 09:25:17
Krásné ránko všem,

taky jsem měla problém se sladkým, při normální stravě jsem nesnášela čokoládu, ale na začátku MB nebyl probém sprásknou půl tabulky na noc. V tomhle se osvědčil neonkův tip, prostě to nekupovat. Nemá smysl to schovávat pro návštěvy nebo na horší časi, všechno marné : (

Nevím jestli je to ok, ale když dávám cibulku na olej, tak ji trochu přisolím, trošku zesládne, jak psal neonek, vývary jsou výborná věc, ke každému jídlu přidávám zeleninu připravenou na způsob nishime, blanšírovanou nebo pečenou  ( mrkev, celer,petržel, dýně, zelí ).

No, co se týká sladkostí, tak nezbýva nic jiného, než si je dělat. Hlavně se toho nebát, protože když je budete dělat často, získáte praxi a už vás to nebude stát tolik času. Ale pozor, stále platí, nedělat jen jablkový závin a burizonové kostky, ale stále to obměňovat a vymýšlet si nové receptíky. A věřte, že po nějaké době ty nápady přijdou.

Poslední dobu třeba vůbec nemám chuť na sladké, bude to asi tou zimou. 

Můj probém byl ten, že když přijdeme z práce, sedneme si ke kávičce a samozřejmě to chce něco k tomu.  Ale spíše než o kávičku jde o to, že posedíme s blízkými a povídáme, jak se kdo měl, co dělal atd.  a kávička není potřeba. Tak to řeším tak, že manžílek si dá kávičku a nějaký MB zákusek, já si zatím dám vařit na večeři a připravím si čaj, a když se dostanu ke stolu, tak už  má sladkost snědenou, tudíž mě to neláká a postačí mi čaj.

Nebojte se toho a bojujte, když už přeci do toho jdete, tak to nekažte cukrem. Až  budete vařit nějakou dobu, stihnete i jiné věci, než jen vařit. Ikdyž vaření bude vaším koníčkem.

Přeji všem krásné, klidné a pohodové Vánoce a do nového roku samozřejmě hodně zdravíčka, pevnou vůli a odhodlání pro správnou věc.

m.

P.S. Včera jsem připravolala vánoční cukroví a při pohledu do krabičky mi plesalo srdíčko, jenom zdravé mlsání.
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Proč začít s makrobiotikou? kdy: 09. Listopad, 2007, 09:26:43
Ahojky iufouňo,

gratuluju Ti k bílým zoubkům. Dělala jsi pro to něco, nebo to přišlo jen tak?

Pokud cítíš, že ti tolik zeleniny nesvědčí, tak ji určitě omez.   

Instantní kaše, včetně těch BIO, jsou dobré jako nouzovka, každý den bych je určitě nejedla. Taky jsem je zkoušela s rýžovým mlékem, ale jsou těžko stravitelné, alespoň pro mě. Zkus třeba kaši z obilovin, které ti zbyly z minulého dne. Jenom přídáš víc vody, dáš vařit, a než si připravíš ranní polévku, provedeš hygienu, ev. ranní cvičení, máš výbornou kaši. Na to nasladko osmahlou cibulku, nebo vařenou zeleninu, posypat semínkama. Ňamka  Wink

Měj se hezky M.
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: prosím o radu kdy: 30. Říjen, 2007, 13:16:28
Petře,

zkus třeba nerezové misky, není to sice sklo, ale určitě lepší než plast. Možná by neškodilo se mrknout i někde v kamenném obchůdku.

Co se týká kaší, někdo tady citoval p. Průchovou, která ji večer uvaří, i s hrncem ji na noc strčí do peřin a ráno má teplou kaši.

Jinak prý existují i termosky, které udrží jídlo teplé až 12 hodin.

M.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: prosím o radu kdy: 30. Říjen, 2007, 08:07:11
Dobré ránko Petře,

je to klasická přenoska na jídlo, jenom je silnější obal jednotlivých mističek, aby to vydrželo trošku teplé, zkus na seznamu zadat termojídlonosič a vyběhne ti spousta odkazů, kde je koupit a jak vypadají. Mají je i v domácích potřebách. Možná by byly lepší klasické misky v termoobalu, než co mám já. Občas se stane, když to po cestě do práce více nakloním, uteče mi trochu polévky, takže to dávám ještě do igel. pytlíku, čož není uplně ideální.
Doufám, že ti to trochu pomohlo a ať vymyslíš, co vymyslíš, měj z toho radost  Very Happy

Přeji všem krásný slunný den. M.
Stran: [1] 2


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení