Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 ... 19
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 15. Listopad, 2015, 17:55:54
Milý deníčku!
Koukám, že jsem tě dlouho zanedbávala... no seběhlo se toho jaksi hodně a tak nebyl čas... a vlastně ani chuť, protože když je chutinka, čas se najde.
Navštívila mě velmi nemilá paní - Intolerance Lepková - a vypadá to, že se jí u mně líbí a nechce odejít.
Takže podíl obilnin na mém talíři se jaksi smrsknul, oblíbeným pečeným dezertíčkům jsem dala vale a začala jsem bojovat na trochu jiném kolbišti. Díky mé máklo-biotické průpravě mě absolutní absence jedlého pečiva nepoložila na lopatky a jen dostala na kolena... No, zatím mě to nezničilo, takže doufám, že mě to posílí.
Na kuchyňské lince mi stále trůní TOM - elektrický mlýnek na obilí české výroby, který mě kdysi doporučila paní Chasáková a který mele jedna radost - ten už asi moc nevyužiju, takže nabízím k prodeji. Je plně funkční a trochu smutný, když nemele. Nabízím za 4000 Kč.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Syn kdy: 10. Srpen, 2015, 17:28:55
Radku, velká gratulace, hodně štěstíčka do života celé rodině.
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 27. Duben, 2014, 19:21:51
Milý deníčku!
Tak jsem dnes byla vtažena do vitariánství a je to bomba!  Od rána mám v sobě cca 1 litr rozmixovaného všeho možného - banán, mrkev, rebarbora, polníček, červená řepa, pomeranč, citron a já nevím co ještě tam napaplali - jo ještě nějaká ta semínka... a bylo to super a příval energie!
Je to fajn změna po těch letech vaření a škrcení, ale zítra už se vracím zpět - na delší experiment zatím nemám odvahu.
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: 24.5 Prima - Prostřeno - Jitka kdy: 02. Duben, 2014, 17:11:51
Tak se zase v prostřenu objevila, dle mého názoru, protože to nepřiznala, makrobiotička. A přijali ji, kupodivu, dobře.
http://www.porad-prostreno.cz/dily/2014-03-31/
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Pro aktuální pocity a jiné myšlenky, které se nevejdou jinam kdy: 21. Leden, 2014, 20:11:10
Je leden a chandra mi sedí za krkem, ale jak tu čtu, nejsem v tom sama. Takže tvůj pesimismus mě vlastně povzbuzuje... Pevně věřím, že to přejde... zatím to vždycky přešlo... leden už skoro máme za sebou a úmor je krátkej!
Tak hlavu hore a VYDRŽAŤ !!!
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 16. Srpen, 2013, 20:16:15
Milý deníčku!
Tak jsem se krapátko odmlčela - zdálo se mi, že jsou fšici v jakémsi útlumu, ti mí více-známí máklí souputníci experimentují na jiných frontách (od vity po fastfood!!!) a já si v těch svých zajetých příloho-přílohových kolejích připadám místy jako bez fantazie. A život, to je přece změna. Tak nevím, co s tím.
B.
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Automat na rostlinné mléko kdy: 13. Červenec, 2013, 18:40:57
U Veganzy mi už taky vychladl ten teplý program - asi je v tom zamontované to pověstné pozáruční kurvítko, ale vcelku mi to nevadí - dělám zastudena a pak převařuji. Skoro se mi to tak zdá lepší, protože to převaření je natuty čištění veganzy je ještě pohodovější.
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 09. Červen, 2013, 19:38:45
Milý deníčku,
konečně přestalo pršet a svítí sluníčko a zrají střešně - dnes jsem zahájila sezónu 29 kousky. No, vím, kde ty loňské cifry jsou, ale neboj, to je jen takový pomalý start.
B.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / První dáma MB? kdy: 09. Červen, 2013, 19:35:01
Tak jsem si prohlížela týdeník 5+2 se spešl přílohou o grilování a ejhle, titulek "Jak si užít zdravé grilování? Radí první dáma české makrobiotiky Lucie Tomášková."
Nevím, asi jsem máklá nějak nemakrobioticky, protože jsem o ní zatím neslyšela. A její rady - domácí hořčice s cukrem a basamicem by ještě šla, ovoce v alobalu sestávající z ananasu, pomeranče, hroznů, zázvoru, cukru a skořice už asi méně no a kuřecí prsa marinované v olivovém oleji, limetce, pepři, soli s větvičkou tymiánu - to jsem tedy na rozpacích.
To se nám ta makoška kamsi posouvá a já o tom nemám tušení !
Vysvětlí mi někdo, co mi uniklo?
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 27. Květen, 2013, 17:09:00
Milý deníčku!
Tak jsem dnes dosojila a zvážila a ejhle - ze 7 Dg soji je 20 Dg sojového sýra, za tři pade je to slušný výkon. A ta chutinka!
B.
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 26. Květen, 2013, 19:45:14
Milý deníčku!
Tak Sojiny, nebo-li sojové skoroLučiny se ne a ne nabažit, dělám ji každý druhý den a zatím tedy můžu říct, že má bezproblémovou trvanlivost a nestíhá se kazit... Dnes mě napadlo zvážit počáteční surovinu, tak tedy z cca 7 Dg soji vyrobím cca 1 litr mléka a z něj pak asi 10 Dg sojiny - hotovou jsem zatím nezvážila, protože předvčerejší je sežrána a dnešní teprve kyše. Jogurtovou násadu jsem použila jen na tu první várku, teď už jen recykluji. Tudíž náklad na jednu várku je v surovinách asi 3,5O - dobrá cena.
Chtěla jsem sem pověsit fotku, ale to se ukázalo jako obrovský problém, protože technika se stále vylepšuje a já to jaksi nestíhám. Synček mi vylepšil noťas a Gimp vydal "lepší" verzi a ty cestičky jsou v ní trochu jiné a tak to byl několikadenní boj s tím, jak zmenšit svou megafotku aby sem vlezla. Prolézala různé návody, které se vztahovaly všechny k té staré verzi a bylo toho hafo a já u PC vydržím tak max. hoďku, takže až dnes se zadařilo a tady je výsledeček.
Tak dobrou chutinku, deníčky stejně nemají pusu a žaludek, tobě to stačí určo takhle:
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 21. Květen, 2013, 21:57:54
Milý deníčku!
Inspirována mou kreativní dcerou jsem se pustila do výroby sýra značky Lučina a můžu ti říct, že to je bomba. Po 8 letech je to konečně něco, co lze namazat na chleba a sníst aniž by se to štósovalo v krku. A máklé je to dostatečně - sojové mléko a na 1 litr 2 lžíce bílého jogurtu, to snad není zas až tak velký přečin. A navíc, v dalších kolech se podíl jogurtu bude stále snižovat, protože jako zakysávadlo použiji část toho předchozího výrobku.
Ale ten výsledek!!! Absolutně famózní lehký tvarohový sýr. První várka zmizela lehce osolená a těžce ošnitlíkovaná jak pára nad hrncem. Dovedu si představit i variaci nasladko s rozinkami a nějakým tím sirupkem, ale to mě už tak neláká. Lákají mě pomazánky s původně tvarohovým fundamentem a na ty je to ideální.
Takže hurá, bude léto, budou výletíčky a budou osvěžující lepeňáky lehce klouzající do krku.
B.
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Co právě čtu kdy: 21. Květen, 2013, 21:40:18
Amos Oz - Černá skříňka
"Obětování soukromého života na oltáři svatého ideálu není nic než zoufalé přimknutí se k ideálu, když umírá soukromý život."
To je, dle mého názoru, velmi výstižné. A tím "svatým" ideálem může být cokoliv. Takže pozor na ty fangle, kterými máváme - může to být signál, že je něco špatně. Ne u těch druhých - u nás!
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Pánev kdy: 07. Březen, 2013, 17:46:05
To je v Prčicích (teda, kdo jste odtud, tak se mrkněte) - teflon se loupe, keramika dělá bublinky, Gren pan se sloupne, nerez lepí a i ta litina se přichytává - JAKOU PÁNEV TEDA MÍT?
Nebo zrušit pánvování, resp. smažení?
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 25. Únor, 2013, 19:46:27
Milý deníčku,
tak dnešní výletíček byla lahůdka s nečekaným překvapením. Netušila jsem to, ale je to tak - i stromy mají uši. A navíc Jidášovy.
Stran: [1] 2 3 ... 19


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení