Zobrazit příspěvky
Stran: 1 [2] 3 4 ... 19
16  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Co právě čtu kdy: 24. Únor, 2013, 16:58:34
Thomas Mann - Buddenbrookevi - zase jeden z možných pohledů na velké mysterium:
"Smrt je štěstí, štěstí tak hluboké, že je lze plně změřit jen v omilostněných chvílích. Je to návrat z jakéhosi nevýslovně trapného bloudění, korektura jakési těžké chyby, vysvobození z odporných pout a mezí, - smrt zase jakousi politováníhodnou, nešťastnou příhodu napraví."
17  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 23. Únor, 2013, 18:59:53
Milý deníčku,
tak dnes už máme 23:5., letos to jde jaksi ztuha, ale je to vcelku potěšující únorové skóre.
Dnes jsem v té silně sněživé povětrnosti byla vyražena na výletíček, na mě netypicky automobilový, ale ve chvílích, kdy jsem se zrovna netřepala strachy, že zrovna touto závějí neprojedem, jsem zjistila s úžasem, že stromy už tu zimu pomalu balí a lehce růžoví v očekávání blížícího se jarního pučeníčka.
Takže raduji se, veseluji se, závěje byly zdolány a stromy nelžou. Jaro bude!  Pusa Mrk
B
18  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Jak Připravit Králíka kdy: 17. Únor, 2013, 17:43:14
Jsem asi natvrdlá, ale dost dobře nechápu, co proti té dámě máte. Ocenila se, tak to respektujme. Nikdo nás přece nenutí na tu konzultaci jít. Nebo chcete, aby NĚKDO vyhlásil pevnou sazbu a přes tu nejel vlak? To už tu bolo, nebo snad ne? To je stejný pytlík jako "ty můžeš a ty né".  FUJ.
Možná máte pocit, že je to sice drahé, ale když tam nepůjdete, tak vám unikne kámen mudrců?  No můj názor je, že o kámen mudrců denně zakopávám, jen ho holt zatím nedokážu poznat. Možná, až si po tom zakopnutí odřu nos, tak se mi rozsvítí. Už jsem v životě párkrát celkem razantně přehodila výhybku a můžu říct, že vždy jaksi vyplynulo samo, prostě už nešlo jet stejnou cestou.

Jít na nějakou konzultaci s tím, že mě to nutně musí hódně dát, když to tolik stálo... no možná ano, ale pravděpodobnost mi připadá srovnatelná s tím, když si sednu v tichém pokoji do siddhásany a budu čekat osvícení.

19  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 12. Únor, 2013, 17:57:28
Milý deníčku!
Tak se zase melu tím mým protivným únorem, únor u mně značí jakýsi úhor v duši už spoustu let a souboj s ním holt vedu střídavě oblačně. Ještě že je, rošťák, tak krátký.
Letos proti mě vytáhnul do boje posílen skřipkou, která, mrcha, taky sklátila všechny mimo psa a ten chudák, to vlastně nesl skoro nejhůře, protože nebyla jaksi síla a vůle nechat se od něj vyvenčit (je to takový zakrslý kůň, takže venčí on nás a ne my jeho).
V časech př.m.l. jsem nemoci léčila s pomocí Švejka, teď jsem sáhla po Dětech z Bullerbynu - tak nevím co to znamená, ovšem třeba jak šly holky nakupovat, nebo dělat radost - to mě donutilo k slzám (smíchu). A únor dostal na prdel!
Dnes jsem už vyrazila na dlouhý výletíček se svými oblíbenými písněmi v duši a zdá se, že pojedeme dál...
Drž mi palce, prosím, je teprve 12.
B
20  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Volba prezidenta - koho budete volit? kdy: 27. Leden, 2013, 19:00:14
Citace
Sám o sobě je pro mě jakousi postavičkou z pohádky, jakýmsi gumákem, gumídkem, glumem, strejdou, který se až na hrad dostal.
Pamatujete si na ty dávné gumáky - figurky Havla, Klause, Zemana... Jediný Zeman tam prý nepotřeboval masku.
21  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Volba prezidenta - koho budete volit? kdy: 26. Leden, 2013, 17:13:39
Tak je ta volba mezi prasečí a ptačí chřipkou šťastně za námi.
Jen nevím, která to vlastně vyhrála...
Ať tak či onak, jediným řešením je posílit imunitu... očkovat se nedáme, jsme přece máklobiotici... a jedeme dál !!!
22  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Pro aktuální pocity a jiné myšlenky, které se nevejdou jinam kdy: 25. Leden, 2013, 17:48:19
Citace
Nejhorší je, že se v těhle pocitech cítím osamoceně, což není u mě obecně novinka, že se nechtěně odlišuju a já jsem nerad sám, podivín, co vnímá věci jinak. Takže jestli někdo máte podobné pocity, tak dejte vědět.
Agarku, dávám vědět...
23  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 23. Leden, 2013, 20:09:39
Tykvičko,
nebyl jsi kdysi palačinkou  z95
No jo, O je takové kulaté a trochu šišaté jako vajíčko, co si brali k sobě do chaloupky na zimu Křemílek s Vochomůrkou, aby jim bylo veselejc.
BO
24  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Volba prezidenta - koho budete volit? kdy: 18. Leden, 2013, 19:36:23
Tak naslouchám důvodům, proč koho volit z těch dvou výtečníků... když pominu ty  "objektivní" důvody, vypracované na základě mnohdy značně neobjektivních informací médií, zaujaly mě jen tři, které jsou pro pana Sch:
1. obrovský přínos pro všechny hluchoněmé a neslyšící občany - jeho projevy budou muset být opatřovány českými titulky, aby národ porozuměl - pokud ovšem nebudou rovnou v němčině či jiném světovém jazyce, což by byl také přínos - většina národa neporozumí a bude v poho...
2. pravděpodobně kratší lhůta vyplácení doživotní presidentské renty a poskytování jiných post-presidentských výhod,
3. nižší pravděpodobnost, že do toho půjde za 5 let znovu.
Napadá vás ještě něco podstatného?
Ovšem mínusem pro pana Sch. je zvýšení diskriminace žen v ČR - s první dámou si úředním jazykem země, kterou reprezentuje, nepokecáme.
Pánové diskriminováni nebudou - ručka se líbá beze slov.

O panu Z. nevím nic pro. Snad jen to, že v místě jeho bydliště ho volilo daleko vyšší procento voličů, než tomu bylo "doma" u pana Sch. Ovšem ta žoviálnost  EGA pana Z., ta mě ale přímo deptá.


25  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 16. Leden, 2013, 19:58:36
To je, prosím, sníh při večerním vzdáleném umělém osvětlení bez blesku se clonou 5 a časem 1/2 s, kdyby někdo nevěděl.
O.
26  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 16. Leden, 2013, 19:54:20
Milý deníčku!
Po hóóódně dlouhém čase jsme se s mužíčkem vypravili na týden do zimních hor. Lyžovat a fotit. Záměr příjemný, společně s dalšímí lyžo-foto nadšenci nás byla jedenáctka (na fotbal ale jaksi nedošlo), sněhu bylo také dosti - co více si přát.
Lyžová běhačka byla fajn, protože ostatní měli snow nebo ski nebo jen nohy a tak nás nikdo nehonil a my si lážo svým tempíčkem zlepšovali formu. Původní záměr, že si na den půjčíme i sjezdačky jsme vzdali velmi rychle - vleků bylo dostatek, kopců taktéž, ale žádný nebyl s dojezdovým protisvahem, který považuji po své -cetileté sjezdařské pauze za nezbytný. Lepší je být jaksi funkčně vcelku, než sice s silným zážitkem, ale nefunkčně per partes.
Krapet problém se ukázal s focením. Ono jaksi dost dobře nelze sníh bez funkčního vajtbalancu a můj dokonalý aparát ho holt funkční už dlouho neměl a já to jaksi zapomněla řešit předem.
Takže to bylo opravdu surrové.
No, po příjezdu domů jsem si přečetla návod a ejhle - za pár minut bylo po problému. Z čehož plyne poučení... no nevím, číst návody je asi dobré, ale je to nuda, život může bez nich být barevnější.
O.

27  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 01. Leden, 2013, 17:57:51
Milý deníčku!
Tak jsem zase dopadla... úžasně... i když ne zcela podle zdejšího dobrého mravu.
Začalo to úplně nevinně - sluníčko svítilo, Silvestr se jevil jako takový příjemně pohodový den, a tak jsme vyrazili s mužíčkem, jen tak polehku místo oběda, na procházečku do lesa - nic moc, jen tak cca 6 kilásků - provětrat tělo i duši a potkat pár známých a popřát si vše nej... (což mi připadá celkem zcestné, to třepání rukama a lóbání vždy jen kolem vánoc a velikonoc, ale co už, je to holt zdejší mrav a nic to nestojí).
Že se to vyvine krapátko jinak mi začalo být jasné už po prvním krátkém stoupání k lesu - to jsem potkala 1. štamprdličku slivovičky (když nám to tak pěkně šlape). No a pak to vzalo celkem dost švung, za chvíli jsme zakopli o lesní chaloupku, na které sice nebyl perníček, ale uvnitř byli ježidědci s kančím guláškem - co už, však jsme doma neobědvali a byl chlapsky uvařený a měl říz a hned vedle čepovali svařáček a ten byl slaďoučký a teploučký a vlastně i slaboučký... a kolem postávalo náhodou asi 100 známých a každý druhý (chlapi, jak jinak) měl s sebou slivovičku a tak se to jaksi na mně zvrhlo. Tedy dá se spíše říct do mně. Co šlo odmítnout, to jsem odmítla, ale asi tak ... no dost ... odmítnout nešlo!
Musela jsem navíc zachraňovat mužíčka, protože na ty jeho přetlaky to opravdu dobré není, a navíc, v tomto celkem stále ještě doznívajícím metanolovém čase  přežívají ti, kteří míchají různé zdroje. Vydatně míchají.
Tak jsem tedy míchala.
Domů jsme se dostali po setmění a po svých a kupodivu jen s dobrou náladou a bez opice (v našem lese žádné opice nežijí).
Takže tak skončil můj rok 2012.
 Grin
Rok 2013 jsem opět nastartovala postaru : ráno misolívka, k obědu škrcený qětáček s jáhlama a k večeři rýžová kašička. V bříšku jak v pokojíčku. Sláva máklosti.
28  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 15. Prosinec, 2012, 18:23:01
Milý deníčku!
Včera jsem byla na výletě za třema máklýma vílama a bylo to SUPER! Opulentní předvánoční obežerství, které se mi protáhlo do dneška, protože výslužku domů jsem schovala přes svými blízkými, proradně jim nakoupila kopec různých koláčků v pekařství a máklosti sežrala sama. Abych to trochu vykošerovala, protože toho bylo opravdu moc, proložila jsem to cca 20 km výletíčkem do svatých míst. Naprosto úžasným výletíčkem, celou cestu lehce pršelo a to já ráda, protože není špatné počasí - jsou jen špatně oblečení lidé.
Ale ještě k tomu včerejšku. Cestovala jsem vlakmo a cestu si krátila jejich ČD magazínem a bylo tam celkem zajímavé čtení - srovnání vánoc u nás a v Emerice.  Pochopila jsem to tak, že to byla ukázka z knihy Martina Gilara - Nebojte se Ameriky, takže to raději opíšu :
... americký vánoční mýtus má proti českému v něčem výhodu. Američtí občánci zhruba ve druhé třídě pohřbí jistotu, že existuje Santa Claus a severní pól, ale jejich víra v Ježíše Krista zůstane neotřesená. U nás nosí dárky Ježíšek, a když najdeme během prosince dárky naštosované u rodičů ve skříni, naše religiozita dostává trhliny. Těžko se z toho vylízáváme i v dospělosti, a to je možná ten pravý důvod, proč je v Čechách tak rozšířený ateismus.
Pecka, že jo.
Nevěřit v Klause, to je u nás v poslední době skoro IN. Dárečky určo nepřinese ale jelikož jsem z Moravy, třeba se nějakých od Ježíška dočkám.
vanocni darek - ten mám od Neona - díky.
B.
29  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 11. Prosinec, 2012, 18:45:11
Milý deníčku !
V sobotu se mi opět potvrdilo, že přísná makoška nepřeje  větší fyzické zátěži, resp. dlouhé větší fyzické zátěži. Alespoň u mne. Zrýt půl zahrady nebo jít na 25 km procházku není problém. Ale problémem je zdolat Lysou horu. Asi 100 metrů před vrcholem jsem chytla takovou krizi, že nezabírala žádná autosugesce, před očima byly mžitky a dech v úplně jiných otvorech (nenapíšu v pr...., jsem slušně vychovaná). Pomohla ampulka tekutého hořčíku s glukozou, ještě že mě ti mí blízcí nenechali ve štychu. Velmi si toho cením a jako tchyně - čekatelka doufám, že nám to ještě pár let vydrží. Nahoře jsem to zašpuntovala zelňačkou a guláškem a čajíkem a cesta dolů už byla brnkačka.
Ale stálo to za to!!! Byla jsem mezi nebem a zemí, ale díky sluníčku a sněhu a !!! jaksi blíž tomu nebi.
Ten !!! stav slovy moc vyjádřit nelze. Jakési nadechlé nedýchání s myslí všude kolem. Nebo uvnitř. Nevím, nedokážu to popsat, prostě to je !!!
Tož tak.
B.
Jaruško, klidně si to stáhni.


30  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 07. Prosinec, 2012, 16:21:14
Milý deníčku,
dnes se pro změnu pocaftám, jaká jsem to "poctivá" mákloška : ráno misolívka, na oběd špaldové kroupy s dušenou kapustou a tofu, na véču jsem zrovna docpala pečenou dýni. Takže nemám furt jenom posvícení, jak by se z mých zápisků mohlo zdáti.
Ale ta posvícení, ta stojí za to, o těch je radost psát... misolívka tady asi nikoho neoslní, že jo.
B.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 19


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení