Zobrazit příspěvky
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 19
31  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 02. Prosinec, 2012, 19:09:07
Milý deníčku!
Musím ti říct... no prostě, TO BYLO!!!
Fčera jsme s celou rodinou (to blizkou, nebližší, 6 kousků a já) pařili v Olmiku svátek Ondřeje - a že se zadařilo.
Pro začátek jako starter to byl italský punčík (s amaretem), pak francouzský (s koňáčkem), pak hovězí Stroganof s rýží (jsem přece maklobiotička, že jo, rýže je OK), pak presíčko čerstvě pražené cosi double caffee, ovšem pochopitelně BEZ mléčka(jsem přece maklobiotička, že jo, mléčko není OK), pak lehce čoko-dortíček hořký od toho čoko a jen kousek velikosti cca cibule (a cibule je OK), pak opět punčík, zas jiný, ale jaký, to už mi jaksi uniklo, ale byl s melounem (zelenina, OK) no a večer doma na závěr slané tyčinky a 12 let starý rumíček Diplomatico, což byl zlatý hřeb vřele a doporučuji... umebošky a vůbec všechny kvalitní bašty zrají dlouho a 12 let je dlouho, s tím nejde polemizovat!
Jen tak na okraj, v makru mají do vánoc Diplomatico s 10 % slevou a kdy se vám podaří ušetřit 70 Kč???
Dnes už je zase vše v normálu, ráno polífčička, k obědu zelí s jáhlovým knedlíčkem a kuře á la kačena (já vim, já vím, ale těch mých 6 kousků holt není máklých) a po obědě jen tak čuchnout ke špuntu už prázdné láhve a teď už opravdu, ale opravdu NIC.
Ale BYLO !!!!
B.
32  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 18. Listopad, 2012, 18:40:11
Milý deníčku!
Tak mě zase TML svým velejemným způsobem ukazuje, že holt nejen že nejsem pánem všeho tvorstva, což  tuším o homo sapiens už dávno, ale že nejsem pánem ani sebe sama.
Jak praví můj oblíbený klasik : "Jsou předsevzetí, jsou však činy, o něž se všechno rozbije..." Má máklá předsevzetí o přírodním léčení mého už skoro měsíc trvajícího urputného kašle v MB stylu, obnášející přísnou máklost, čajíček, obklady a klidový řežim,  jaksi po týdnu probdělých nocí vzala za své a já lačně skočila po jakési, totálně mimo mísu a zřejmě ji použitelnost, meducíně, kterou v zoufalství odněkud vyhrabal můj podobně postižený mužíček.
Lokla jsem si důkladně - bylo to odporně sladké - a prospala CELOU NOC!
Už chápu, že nedostatkem spánku lze člověka velmi účinně mučit.
A hluboce se skláním před těmi, kteří s daleko závažnějšími bolestmi, vydrží...
B.
Tykváčku, mě už se podařilo nepovést i klasické zelo-mrkvo-cibulové pickles, které jsem už dělala milionkrát (nebo trochu méně, prostě mockrát). Jsou holt věci mezi nebem a zemí, které prostě jsou a už se ani moc nepídím proč.
33  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 04. Listopad, 2012, 17:33:18
Milý deníčku !
Včera se mi  podařilo včera upéct senzační dýňové mufiny a tak jsem se nadchla, že jsem je chtěla poslat Lence na Paní Dýni, ale nedařilo se, furt mě otravovali jakýmisi erorovými kecy, kterým nerozumím, a to se už víc jak rok poctivě učím English - buď by mi měli vrátit školné, nebo jsem prostě jen natvrdlá a měla bych spíše zapracovat na své PC-gramotnosti.
Ale ty mufky byly opravdu epesní, takže posílám aspoň tento odkaz, tam se mi je zadařilo vylepit v celé kráse :
http://www.sedmtecek.cz/2012/11/dynove-mufiny/
B.
34  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 30. Říjen, 2012, 15:57:44
Milý deníčku!
Hokulky jsou sklizeny, kam se podívám, tam na mně číhá dýně, radostný to čas.
Kromě dýní na všechny myslitelné způsoby, z nichž většina je kupodivu i pro mužíčka jedlá, jsem objevila jednoduché týranésu (kdo by chtěl být týrán, já teda ne) :
Stačí uvařit jáhly v sojovém mléce nebo okaře (tento "odpad" při mlékovařbě je u mne stejně, ne-li více ceněn než mléko), dát špetku soli, trochu nějakého obilného sirupku a pro gurmána trochu mandlového máslíčka, no a tuto hmotu zatepla navrstvit do sklenic a prokládat nějakými těmi Naturálovic sušenkami (cokoli, mi chutnají zázvorky a teď nově ty s karobovou polevou). Navrch kakao, karob, sušenku nebo nic, to už je jedno, i tak je to famózní. Jen je vhodné počkat do druhého dne, až se ta sušenka rozleží.
Jdu na to... Rofl navařeno i uleženo mám.
B.
35  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 13. Srpen, 2012, 20:08:46
Milý deníčku!
Tak ho máme konečně tady. Po skoro půlroční abstinenci jsem do toho opět spadla a rochním si a vůbec mi nevadí, že jsem závislák.
Holky hokulky rostou jak z vody a tak jsem se pustila do jejich plenění bez ohledu na to, že by možná ještě trochu pobytu na sluníčku snesly a 3 kousky už padly a cpeme je všichni a kupodivu i mužíček a ani moc nefrfle.
Letošní úroda se rýsuje jako famózní... zdá se, že do vánoc bude vystaráno.
Trochu potíží mi dělají dozrávající švestky a špendlíky a ostružiny a jabka a hrušky (na zahradě) a melouny (ve kšeftě, ale nekup to, za tu cenu!!!), ale má třetihorní slinivka snad chápe, že je léto a nějak si s tím poradí - nic jiného jí ostatně nezbývá, ale je to holka šikovná, ona to zvládne.
Sluníčkové dny všem a hokulkám zvláště!
B.
36  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: deníček Jarka Dvořáková kdy: 30. Červenec, 2012, 17:04:59
Jaruško,
život je jeden velký kompromis. Tak se netrap. Smetanová omáčka udělaná s láskou je určitě lepší a zdravější než vytrucovaná uškrcená zelenina s obilím.
B.
37  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: giorgino kdy: 30. Červenec, 2012, 17:00:33
S vodním picklem jsem měla taktéž problémy, vyřešil to keramický kysák. Před tím jsem se pokoušela ho dělat ve skle a většinou zhnilo, potmě v kysáku je bez problémů.
B.
38  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: vinný kámen kdy: 29. Červen, 2012, 18:50:11
Neberu to dogmaticky a klidně ho tam šupám, spíš mi jde o to, proč fundované MB kapacity vinný kámen doporučují a sodu né.
39  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 23. Červen, 2012, 19:27:23
Milý deníčku!
Tak jsem si dnes užila letní den jako vyšitý.
Začalo to nenápadně jáhlovou kaší s rybízem - já na ni dočista zapomněla, už dlouho snídám misolívku, ale dnes jsem potřebovala docpat po včerejším skládání dřeva, tak jsem dala kašičku a červeňoučký rybíz ze zahrádky si o to přímo koledoval. No a na to kousilínek karobové tyčinky.
Pak mě vytáhl synček na samosběr jahod - naše bývalé jahodí už od podzimku tleje v kompostu a žížalky ho papají a papají a pak kakají a kakají (Honza V. je jednička), no a letos zjara nasazené čerstvé jahodí je tak čerstvé, že se nějakým tím ploděním zatím moc nezatěžuje. Tak jsme tedy vyrazili na pole... a bylo to kupodivu moc fajn. Jahůdky komplet podestlané dřevitou vlnou, ty velké jinovnice vysbírané profíky a my luxovali takové drobnější tuhé a slaďoučké - no moc ošéfovaný to neměli, v závěru vážili a účtovali jen to, co neseme v košíku... nás na váhu nehnali a tak nevím, jak na tom chtějí zbohatnout.
Původně jsem měla v plánu těm mým chlapům k obědu vytvořit jáhlové halušky s jahodama, no ale jednak jsme byli jaksi najahodění dostatečně a do cesty se nám připletl květáček a v sousední dědině bomba - nové brambory. Přiznám se, že brambory jsem nekupovala a nevařila už cca 2 roky (a tehdy to bylo pro babču), ale naráz se vynořila hluboko zasutá vzpomínka na první jarní zeleninový oběd - smažený květák a novýma bramborama maštěnýma máslem.
No co už... květák jsem sice nesmažila a jen uvokla, k tomu ty zemáčky a lehce máslíčko a salátek... mnam... nacpali jsme se všichni - máklík i nemáklíci.
Odpolední svačinka byly, jak jinak v tomto čase, střešně. Naše jsou už jedny obrány a druhé se zatím červenají studem (ale ještě málo), jedni i druzí sousedé a i přesjedno sousedé nám nabízí ty své (má mánie už přesáhla hranice), ale my raději vyrazili na pajtl. No, už to není, co to bývalo, teď už kradu jen ty podél polňaček, ale i tak - kradené s nohama popálenýma od kopřiv jsou holt lepší.
No a večer jsem to dovršila chlebem s ředkvičkama a opět (trochu se stydím, ale co už...) máslem.

Takže tak... ortodoxa by se asi osypal, ale já to zvládnu.
B.
40  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 12. Červen, 2012, 18:43:12
Milý deníčku !
Musím se ti pochlubit. Letos se mi celkem daří to své střešňové obžerství držet na uzdě.
Částečně díky tomu, že se snažím při tom "meditovat" a zůstat na 108 kouscích (problém nastal jen 2x - to když jsem si řekla, že meditování není nikdy dost a dala jsem si za chvíli repete - to druhé šlo, třetí meditaci jsem už ale dokončit nezvládla - naštěstí - i tak z toho byla strašná břišní), částečně taky za to může oplátka za půjčku.
Celý život totiž hlásám a praktikuji, že nejlepší střešně jsou ty kradené. To až posledních cca 5 let nám naše stromy zasazené a úžasně vybrané mým střešňo-nemilným mužíčkem začaly vydatně plodit, takže mých loupeživých výprav ubylo a teď já naopak zakouším roli olupovaného. Stromy máme v neoploceném sadu za zahradou a už se mi tam párkrát podařilo někoho vyplašit a mám z toho dvojí radost. Jednak z toho, že když plaším, tak tak jaksi pomalu, aby loupežník mohl v klidu zmizet s dobrou náladou, že mu to vyšlo no a druhak že tak lehce splácím a vlastně se splácí samo a doufám, že to těm loupežníkům chutná stejně jako mě.
Už by zase mohly nastat sluníčkové dny, že jo!!!
O
41  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: giorgino kdy: 12. Červen, 2012, 18:27:04
Giorgino - palačinko - tykvi,
ten poslední příspěvek je slovo do pranice, moc se mi líbí. Všichni se měníme, ale jen málokdo to přizná. Dávám palec nahoru.
B.
42  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / vinný kámen kdy: 12. Červen, 2012, 18:23:54
Tak mě napadlo se při pečení mrknout na složení a ejhle - kromě toho šutru je tam uvedené jako kypřidlo jedlá soda - to mi připadá divné... Soda košer není a tento prefabrikát ano??? Nebo je to úplně jinak?
43  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 05. Červen, 2012, 15:32:19
Milý deníčku!
Koukám, že jsem tě zanedbala, ale to víš, my rentiéři prostě nemáme čas. Navíc se moje matka (87) rozhodla, že už ji to tady nebaví a tak se s tím pokouším vyrovnat a ji trochu povzbudit, ale je to hodně těžké. Je to šílené, ale připadá mi, že její dušička jí jaksi "utíká" z těla...
Takže takový čas - nečas. ani ty střešně nejsou co bývaly! Bylo hodně sucho, takže ty první napřed vypadaly jako ptačinky, no teď se trochu pochlapily, takže včera večer to bylo 109 kousků (původně to mělo být 108 jako meditací E.Tomáše, ale té nadbytečné prostě nešlo odolat a od těch dalších mě odradil naštěstí déšť a tma, protože jsem se k nim dostala až večer).
Dnes od rána prší a je zima, takže po dlouhé době peču chleba a tak za půl hoďky už bude a voní a určitě bude hodně dlouho chladnout, snad to vydržím.
Taky ti musím říct, že jsem byla divoce bylinit a bylo to opravdu super a Honza V. se stal mým velkým oblíbencem, protože se nebojí říct, že se dá kvalitně žit i bez řas (a nemyslím tím ty oční). Naštěstí ještě není úplně pozdě, takže jsem včera navštívila semínkovnu a dnes chci ještě doset nějaké poklady, ale chčije a chčije... tak snad na chvíli přestane a fuknu to do bahýnka jako rýži.
Sluníčkové dny všem!
B.
44  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Beruška kdy: 14. Duben, 2012, 16:29:11
Milý deníčku!
Máme jaro a klendru jak sviňa a já nemám na nic čas. Navíc mě velikonoční skotačení po Pálavě obdařilo sice kvetoucími kosatci (už jsem tam na ně byla potřetí, ale až letos se zadařilo), ale taky parádním nachlazením.
Celoživotní bezteplotní umírněný všežravec se po sedmi máklých letech změnil na teplotouše, takže to byly 3 dny v posteli s horečkou. Můžu říct, že je to asi lepší forma, protože s horečkou nelze nic přecházet (pokud ji někdo uměle nesrazí, ale to je pro nás, máklíky, přece ee), je nutné padnout do peřin a vychutnat si to. Při zimničném třasu se ze mně ta nedobrota vyklepávala, potem vyplavovala, nikdo po mně nic nechtěl - a pokud chtěl, stejně to nedostal. 
Dnes je mi krapet lépe - dostala jsem hlad a už se tak nemotám, tak jsem snad z nejhoršího venku. Doufám, v úterý letím do teplých krajin.
B.
45  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Restaurace kdy: 15. Březen, 2012, 22:41:10
Tak toto je bomba a s radostí to dávám ve známost. www.zelenajidelnarosnicka.webnode.cz A držím palce Ň.
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 19


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení