Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Menstruace a ženské problémy kdy: 19. Únor, 2013, 19:46:19
Jéé, tak to mě potěšilo a překvapilo, protože já to měla několik měsíců podobně - můj do té doby pravidelný 28 denní cyklus se začal řídit podle novu..., ale říkala jsem si, že bych se měla shodovat spíše s úplnkěm, protože tak se mi zdá, že se to všude píše. Nebo je možné, že každá žena se časem sladí s jinou fází? Teď už se podle měsíce neorientuji skoro vůbec a cyklus mám + - 1 den 28 dní. Ale asi to má opravdu co dělat se stravou a taky s délkou pobytu v přírodě, protože v tom jsem v obojím polevila a pak se to začlo rozjíždět.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Naparovani pri vyrobe dezertu kdy: 12. Únor, 2013, 22:17:57
Možná tu stránku znáte, možná ne, ale já z tama čerpám celkem inspiraci. Líbí se mi hodně i to, že má konečně nějaká stránka s nekonvenčním zdravým jídlem krásné fotky. Dole je odkaz na knedlíkovou kategorii, bezlepkových jich je tam celkem dost. Z knedlíků odsud mám vyzkoušený pouze hrnkový knedlík, který jsem dělala snad ze všech druhů muk a byl vždy vynikající. S tím vejcem, které občas v receptech je, si dělám svoje úpravy - prostě ho tam nedám nebo dám pohankovou mouku.

http://www.varimezdrave.cz/category/recepty/knedliky/
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Naparovani pri vyrobe dezertu kdy: 12. Únor, 2013, 11:45:39
Pro případné zájemce můžu poslat recepty na různé verze MB knedlíků, mám s nima docela bohatou zkušenost :-)
Zkoušela jsem celozrnné hrnkové, "houskové" kváskové, kroupové, jáhlové...všechny byly výborné a když si je dal člověk třeba s MB svíčkovou tak to byla hotová královská hostina :-)
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Zlínsko kdy: 21. Leden, 2013, 07:33:06
Tykev: taky bych o takové místnosti se zahrádkou ráda věděla :-) Čímž bych Vás vlastně mohla i poprosit, že jestli někdo víte o milých, hodných lidech, kteří by v Uherském Hradišti chtěli pronajmout jednu místnost milé, hodné dívce, tak mi dejte vědět :-)
A zkusím se zeptat podruhé: je tady ještě někdo další kdo by chtěl přijít na sraz ve Zlíně? :-)
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Zlínsko kdy: 20. Leden, 2013, 22:36:01
Takže ve zlínském okolí jsou jen 2 makrobiotici? Já a Neon?  Grin
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Hudební tipy - co právě posloucháš? kdy: 28. Prosinec, 2012, 13:21:22
Pro ty, co touží po klidu nebo se v něm nachází :-) Sice zpočátku nejde moc poznat, že jde o klasickou hudbu, ale je to tak :-)
Maurice Ravel - Klavírní koncert G dur, druhá věta.


7  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Zlínsko kdy: 18. Prosinec, 2012, 10:58:34
Já taky přijdu.
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Makrobiotické vánoční "cukroví" kdy: 17. Prosinec, 2012, 19:10:28
Já dala všeho přesně jako v receptu a mám ho taky tekutý. Marně si lámu hlavu s tím, čím ho zahustit a prosím ho cca 15 hodin, aby mi v lednici ztuhnul, ale nechce poslechnout. Maizenu říkáš... :-)
A dokud je někdo nesní, tak by se to dalo také brát a to bych to nemusela ani zahušťovat. Možná bych ty trubičky nemusela ani plnit...:-D
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Makrobiotické vánoční "cukroví" kdy: 17. Prosinec, 2012, 17:47:20
Ahoj holky (možná i kluci:-)), máte někdo zkušenost s krémy do košíčků či trubiček z knížky Nedělní vaření D. Lužné? Je v nich slad, tuk (nebo oříškové máslo), a rozvařená mouka.. potřebuju vědět, jak dlouho vydrží uchovávané v přiměřeném chladu (třeba špajz).
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Pár otázek kdy: 16. Prosinec, 2012, 21:58:15
Myslím, že to může být ze dvou důvodů. Jak už psal Neon, sehnat brusinky nepřislazované cukrem je umění. V obchodech se zdravou výživou nebo v DM od Alnatury jsem je objevila až toto září. A druhý důvod-není to třeba proto, že je nežádoucí kombinace zeleniny a ovoce (svíčková a brusinky) ?
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Makrobiotické vánoční "cukroví" kdy: 10. Prosinec, 2012, 20:15:42
A máš zkušenost s těma hrudkama z čerstvých jablek a s makovýma kuličkama, jak dlouho vydrží? Peču cukroví na objednávku pro známou, chci to mít už hotové, a ty hrudky mě taky zaujaly, jen jsem si nebyla jistá, jestli je to vhodné si to takto předpéct...
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Makrobiotické vánoční "cukroví" kdy: 10. Prosinec, 2012, 17:53:50
Jee, tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :-) Ale teda 12 druhů, to je výkon :-) Nechceš mi je pro inspiraci vyjmenovat? :-)
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Makrobiotické vánoční "cukroví" kdy: 10. Prosinec, 2012, 08:24:58
Ahoj holky a nejen Vy :-) Chci se Vás zeptat, jak jste na tom Vy a vánoční "sladoví" :-)
Jsou mezi Vámi i takové (takoví), kteří nic nepečete a strávíte Vánoce pouze třeba se štrůdlem? A je tady vůbec někdo, kdo to prožívá tak jak já a nechce si Vánoce představit alespoň bez nějakého (samozřejmě MB) cukroví? Díky za Vaše odpovědi.  vanocni hvezda
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Co právě čtu kdy: 07. Prosinec, 2012, 23:01:44
Ahojte, všem, kteří pracují s dětmi, mají děti, nebo si sami i přes svůj "dospělý život" řeší něco z dětství můžu doporučit knížky od Jiřiny Prekopové. Asi většinou víte, že propracovala metodu pevného objetí, je dětská terapeutka, která však ve své praxi pomáhá ve stejné míře i dospělým, protože dětské problémy snad z 99,9 % souvisí s tím, v jakém stavu jsou rodiče a Ti se chovají zase podle toho, co si oni sami odnesli od svých rodičů. Zarytí makroušové mi odpustí, že jsem vlivu makrobiotiky na dětské chování nedala více než to 0,1 procento :-)
Zatím jsem s ní teda četla pouze knihu o jejím životě, ale ta byla natolik inspirující, že jsem velice zvědavá, jakých bude těch 7 knih praxe, které už mi leží na stole.

A když už sem píšu...na prvním místě v mém životě asi navždy zůstane kniha od F. Cartera Škola malého stromu.
Příběh o poloindiánském chlapečkovi, který se po brzké smrti svých spíše civilizovaných rodičů dostal do láskyplných a moudrých rukou svých prarodičů, ona indiánka, on běloch. O tom, jak se žije v přírodě a přírodně v horách na samotě, o jemných detailech každého dne, o indiánské moudrosti a o tom, jak my "normální" lidé vidíme tyto opravdu normální lidi v pokřiveném světle...tolik slz a smíchu jsem u žádné knihy nezažila.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Vánoční básničky-pomoc kdy: 28. Listopad, 2012, 17:44:11
To máš uplnou pravdu a a s těma otázkama je to super nápad :-) S dovolením si půjčím Tvá autorská práva :-)
Stran: [1] 2


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení