Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Koronavir - pohled makrobiotiků kdy: 01. Duben, 2020, 11:57:13
Ahoj všichni,
dnes svítí pěkně sluníčko. Vitamín D, vznikající na naší pokožce dopadajícím slunečním svitem, snižuje pravděpodobnost infekcí. Vitamín D se vytváří z provitaminu. Provitamín D je v některé zelenině (mrkvi atd.). Lidé zpravidla mají chřipky v zimě a přechodným období - jaro, podzim - v době, kdy má tělo méně vitamínu D.
Dobrou prevencí před koronavirem je vyrazit do přírody na sluníčko!
Přeji hodně zdraví. m
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Koronavir - pohled makrobiotiků kdy: 31. Březen, 2020, 16:03:01
ahoj všichni,
musíme se snažit zůstat v pohodě, stress otevírá bránu koronaviru. Koronavir přichází hlavně přes plíce, ale může i přes další orgány, u který se na jejich tkáně naváže. Pokud budeme mít ve střevech dostatek T-buněk a dostatek probiotických mikroorganismů, které tvoří část naší imunity, tak mu nedají touto cestou možnost. Horší to je přes plíce. I pro zdravého dlouhá expozice v "zavirovaném" území je zátěží. Pokud se koronaviru nepovede navázat na tkáň přes enzymy, tak má smůlu. O ACE2 jsem psal posledně. V opačném případě hraje velmi důležitou roli naše imunita, čím jsme starší tím ji máme obecně méně, rovněž tak čím více se stresujeme. Do budoucna se 60-80% naší populace setká s koronavirem, pokud to bude "v malém", imunita by měla nad ním zvítězit, příznaky budou malé až zanedbatelné, infekci proděláme a přitom o tom vědět nebudeme. Na tuto myšlenku sázejí některé státy, ale lidé jsou nezodpovědní a nemocní chodí mezi zdravé a ve velkém to roznáší... Není tu žádný respekt k nemoci. Itálie, Španělsko, Británie, nyní USA apod. Uvidíme jak Švédsko, kde je nízká teplota a hodně lidí bydlí u moře, které i "dýchají" (koronavirus a jeho vázací aparát nemá až tak rád chloridy/sůl), ale stejně při vyšších množstvích to už nebude hrát žádnou roli...
Imunita si pamatuje, takže pokud už jednou tělo nad koronavirem zvítězí, tělo už ví jak na něj a příště to bude zvládat ještě lépe.
Závěrem - důležitá je prevence, bezohledných lidí kolem nás je hodně (obzvláště pak ti, kteří nemocemi pohrdají). Ale nejdůležitější je naše imunita. Nebuďme překyselení a žijme v překyseleným prostředí, koronavirus to má rád, tak si nepřidělávejme starosti. Makejte na sobě a základem je žádný strach...
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Koronavir - pohled makrobiotiků kdy: 19. Březen, 2020, 23:54:47
Ahoj všichni, kteří rozjímáte nad koronavirem.
Moje myšlenky se ubírají směrem vniknutí koronaviru do organismu (zatím bez akce imunitního systému, to je další kapitola). Tomu se děje přes takzvané receptory ACE2 zpravidla v plicích. Receptory ACE umí velmi dobře a silně inhibovat některé složky natta. Umí ale i ACE2? Byly by účiné složky natta, nebo právě naopak - jako léky na bázi ACE inhibitory? ACE enzym reguluje tlak krve v těle a pružnost cév, hydrolyzuje peptidy. ACE2 je ale exopeptidasa. Čím starší lidé, tím více ACE2. Více ho mají muži, než ženy (2:1). Ženy tolik netrpí na kardiovaskulární onemocnění, mají méně ACE2, menší riziko. Problém budou mít zejména kardiaci, lidé s obezitou, respiračními onemocněními, muži 60+. Malé děti mají krev dobrou, proto se jim koronavirus vyhne. Někde jsem četl, že u pacientů s diabetem a hypertenzí, kteří jsou léčeni ACE inhibitory, naopak u nich může být zvýšené riziko infekce coronavirem, ale není to potvrzeno.
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Extrémní stah po soli kdy: 06. Duben, 2019, 22:09:19
Čtu si Tvůj příspěvek a nevím, zda jsi děláš srandu nebo je to skutečnost. V obou případech Tě lituji.
Doufám, že ještě žiješ a dal ses do normálu. Hrát si na extremistu se nemusí vyplácet!
Kde jsi k takovému ujetému nápadu přišel, se ani nebudu ptát. Pokud používáš extrémy jinu a jangu a budeš myslet, že se vše zlepší, tak to jsi na omylu. Rovněž tak, když použiješ na extrém jang další jang. Pokud se chceš zabývat o makrobiotiku, tak si nejprve přečti nějakou literaturu.
Pokud nevíš o čem píšu, tak jdi raději k doktorovi a o makrobiotiku se nezajímej. Přeji Ti pěkný den!
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Mykózy kdy: 04. Prosinec, 2017, 16:02:07
Třeba ti pomůže či nasměruje moje rada:
Zjistit si, jaké to jsou mikroorganismy, co potřebují k životu.
Vypozoruj, kdy je to lepší a kdy horší, jak ses v tu dobu stravovala (i pár dní předem), kde jsi byla a co jsi prožívala.
Poté jim to znepříjemni vhodnou stravou, zvýšenou imunitou, minimálním stresem apod. Někdy mohou pomáhají i různé sedací koupele.
Obecně si dej pozor na překyselení organismu, omez hlavně sladkosti a mléčné výrobky.
Zajdi si za nějakým MB poradcem, věřím, že ti cíleně poradí.
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Neon 3 kdy: 12. Září, 2017, 16:44:29
Super Neone, překvapil jsi mně, vypadá, že začínáš hnízdit!
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Práce, Brigáda, Různá inzerce / Re: Sháním vločkovač Eschenfelder natural. kdy: 12. Září, 2017, 16:41:21
Pokud sháníš nový Eschenfelder, tak ho mají ještě na tel. 494629151. Zeptej se tam.
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika - Anglicky / Re: Macrobiotics Vs. Raw Food kdy: 12. Září, 2017, 16:38:45
Hi, I know a few people who have returned from raw to MB. Unfortunately, I do not know anyone who would just eat raw food for a long time.
In MB, man has to know a little philosophy and then fine-tune the diet. It's hard to respond to your case if I do not know you, but if you have a problem in your MB with digestion, something is wrong... Raw philosophy is easier to understand and probably better for you. The main thing in life is to feel good and live a nice life. It's your choice. Good luck!   PS: Raw food is in MB also.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Práce, Brigáda, Různá inzerce / Re: Prodám vločkovač kdy: 12. Září, 2017, 16:15:11
Pokud sháníš nový Eschenfelder, tak ho mají ještě na tel. 494629151. Zeptej se tam.
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: LETNÍ KEMP PRO DĚTI A DOSPĚLÉ 2017 - 19.–26.08.2017 (So-So) kdy: 15. Červen, 2017, 16:29:48
Díky za upozornění na chybu. Termín je letos 19.–26.08.2017 (So-So).
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: Letní kemp pro děti a dospělé 2016 kdy: 15. Červen, 2017, 16:28:29
Letní kemp pro děti a dospělé 2017 na
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,4041.msg35151/topicseen.html#msg35151
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / LETNÍ KEMP PRO DĚTI A DOSPĚLÉ 2017 - 19.–26.08.2017 (So-So) kdy: 12. Červen, 2017, 08:44:23
brokolice Banan brokolice Banan brokolice Banan brokolice Banan brokolice

Letní kemp pro děti a dospělé 2017
Kdy: 19.08.(So)  – 26.08.2017(So)
Kde: Suchý důl u Broumovských skal

Již 8. ročník v panenské přírodě!!!

Srdečně Vás zveme na 8.ročník Letního kempu pro rodiče a děti v krásné přírodě, kde se pobaví nejen Vaše děti,
na které čeká bohatý dětský program plný her, dobrodružství a pohádek, na dospělé zase túry do okolní přírody
plné lesů a skal, spontánní tanec, večerní přednášky a diskuze.

V případě zájmu pojedeme opět objevovat krásy přírody v sousedním Polsku!

Zvýhodněná cena při přihlášení více osob.

Aktuální info a rezervace na www.makrobioklub.cz

  
brokolice Banan brokolice Banan brokolice Banan brokolice Banan brokolice
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Itálie má talent 2017 kdy: 09. Květen, 2017, 20:28:54
Vittorijo ze Sicilie (bývalý MB učitel z bývalého Kushi Institutu v Kientale, Švýcarsko) se nebál zúčastnit soutěže Itálie má talent 2017!

Této soutěže se zúčastnil v úctyhodných 83 letech a postoupil do dalšího kola, doporučuji zhlédnout!

http://gds.it/2017/03/04/ha-83-anni-ma-fa-ancora-yoga-il-siciliano-vittorio-calogero-stupisce-i-giudici-di-italias-got-talent-video_636592/

14  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Máte slovo s Jílkovou... kdy: 18. Leden, 2017, 17:24:34
ahoj všichni,
po dlouhé době jsem zhlédl pořad paní Jílkové na ČT - Máte slovo s Michaelou Jílkovou...,
tentokrát na téma: Jídlo škodící zdraví - kde se mj. hovořilo o makrobiotice.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/217411030520001/
Nevím jaký pohled na zmíněný pořad máte vy, ale osobně jsem byl zklamaný. Paní Jílková je dlouhodobě známá tím, že její pořady "Máte slovo" nejsou solidní diskusí, ale spíše show ve stylu "Velkého bratra". Pořady mývají problém si udržet myšlenku a o moderování ani nemluvě. Pokud se někdo paní Jílkové nezalíbí nebo ji nehraje do noty, tak nedostane ani slovo... tak to bylo i nyní.
Přitom oba zástupci - "oponenti výživových směrů"- ze Společnosti pro výživu (Dostálová, Tláskal) svojí organizací pomohli výrazně zlepšit pohled na výživu a přiblížit ji mnohem blíže k našim, tedy makrobiotickým, standardům. Klobouk dolů, za posledních 30 let se výživa dramaticky posunula vpřed a zdravá výživa je nyní celospolečenským zájem. Ti, kdo jsou staršího data, tak si určitě vzpomenou na někdejšího komunistického výživáře, špičku v oboru, Standu Hejdu, který kdyby se nyní zúčastnil, takového to setkání, tak by byl pokládán za své názory o moderní výživě za většího exota než velmi dobře vypadající paní Kratochvílová...
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Přání všem kdy: 19. Prosinec, 2016, 06:23:01
Už se to blíží...
tak Vám přeji zbytek klidného adventu, šťastné a veselé Vánoce. Do nového roku zdravíčko, štěstíčko a hodně sil při plnění předsevzetí.
Stran: [1] 2


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení