Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 4
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Očkování kdy: 03. Leden, 2011, 10:13:39
http://mustwatch.hztz.cz/film/anita-petek-dimmer-ockovani-impflugen/

zde je ta přednáška...
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Menstruace a ženské problémy kdy: 03. Leden, 2011, 10:08:15
jojo, taky jsem si tím prošla, hlavně v těhotenství, dělala jsem si solné sedací koupele, ale ne moc slané, aby to nebyl moc velký jang a ne moc horké a vyplachovat a vyplachovat a potom mi pomáhalo bambucké máslo s konopím a řasy a řasy a řasy a čistá mb, hodně zeleniny, blanšírované čísné zelí s umepastou...neujúžasnější prostředek proti překyselení Smiley

3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Malé děti - zkušenost kdy: 06. Prosinec, 2010, 14:23:46
obklad z tofu je úžasný, taky mám na horečku vyzkoušeno, funguje i obyč tvaroh. a taky mokrym hadrikem otirat koncetiny a podpazi.
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Makrobiotika a těhotenství kdy: 27. Listopad, 2010, 23:34:12
ahoj lidi, myslím, že nevolnosti a nechutenství v těhotenství souvisí hlavně s psychikou těhotné ženy. žena má problém s tím, že je těhotná. a může to být cokoliv. stres z doktorů, z toho, že nebude dobrá matka, problémy s partnerem, v práci, že dítě nechce nebo jej nechce partner, strach o miminko (že potratí, že bude postižené...), že nebudete mít na nic čas až se narodí,... a další a další možnosti na které si kvůli pokročilé hodině nedovedu vzpomenout. představte si, že k vám přijde nejmilejší kamarádka na návštěvu a vy se radostí pozvracíte...
tak se zamyslete nad svým postojem k sobě a k miminku, které máte pod srdcem. dělejte vše, jak vám říká váš vnitřní hlas i kdyby to bylo v rozuporu s mb Smiley

mě než jsem se na všechny stresy vykašlala, tak mi pomáhalo pálivé. a tuny čerstvého zeleného salátu. dávala jsem si luštěninové polévky s tabaskem, jedla rýžové nudle s rajčatovou omáčkou, cukety, kapary (v lednu)

tak zdar a sílu a dobrou mysl, pokud možno, najděte si šikovnou porodní asistentku, která má ještě povolenou činnost a pokud vám to přijde v pořádku nechodte k doktorům, strašlivě stresují.

a není nad porod doma Smiley
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Pražský sraz kdy: 27. Listopad, 2010, 23:14:21
taky se připojuji ke gratulaci a jestli sraz bude, zkusím dorazit Smiley
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Chceme dát neočkované dítě do školky - ja to zařídit? kdy: 27. Listopad, 2010, 23:12:04
ahoj Leni, v naší školce stačilo, že jsem měla napsaný papír, že dítě je schpno navštěvovat dětský kolektiv. kontakt bych ti mohla dát, ale paní už není oficiálně pediatr. a co pí Strnadelová? ta by ti to napsat nemohla? mudr přeci je. mam od ni taky kontakt na jednoho mudr, ale nejsem si uplne jista, že bys pochodila, ale muzes to zkusit. mozna že  tom pocatecnim ockovani muzes mit vyhodu, ale troufam si tvrdit, že ti žadný mudr nemůže napsat, že má dítě kontraindikace, nebo, že je naočkováno...  s alergií na potr by to melo byt jednodušší Smiley dyžtak mi písni email nebo zavolej, můžem o tom poklabosit.
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: miminko nechovat? kdy: 18. Listopad, 2010, 11:12:03
teda něco takového bych v dnešní době vážně už nečekala... Dej ji přečíst ten koncept kontinua, třeba ji to pomůže. je tam právě popsaná situace, kdy matka nechává svoje dítě jen tak ležet v postýlce a odchází od něj, aby si nezvykalo, i když sama by ho moc chtěla pochovat a potom ten chlapeček měl velmi vážné citové poruchy. dyk jak jinak se deti naučí milovat, když jim to rodiče neukáží? jak z něho může vyrůst samostatný, milující  tvor, když mu jeho matka neukáže a nepomůže. nejsme zvířata, která se rodí už hotová. všechna miminka jsou vlastně nedodonošená, nehotová, až v jednom roce se dá mluvit o hotové bytosti (dle zvířecích měřítek - samo chodí, samo se už dokáže i najíst), ale kdybychom je měli nosit v břiše 21 měsíců...no potěž Very Happy a ještě by mě zajímalo jak ho tedy přenáší? jak ho kojí? (ani bych se nedivila, kdyby nekojila :/ ) jak ho přebaluje? (bezplenkovku asi nedělá) jak ho koupe? usuší? to ho přeci musí pochovat i kdyby nechtěla... a že nemá chut si ho přitisknout k sobě... já bych to nepřežila, kdybych se nemohla se svymi dětmi pomazlit.

jinak za sebe mohu říct, že jsem nebyla moc chovaná a ani kojená a v dospělosti jsem byla hodně citově vyprahlá, až můj manžel a potom první syn mi pomohly se z toho dostat Smiley
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Malé děti - zkušenost kdy: 18. Listopad, 2010, 10:58:16
D.H.... ja bych mu uvarila klasickou miso polevku, do vrouci vody pridat morskou rasu wakame, chvili povarit a pridat nakrajenou korenovou zeleninu na sirky a cibuli na mesicky, max 10 min povarit, pridat jecmenne nebo ryzove miso, uz nevarit, jen chvili prohrat. kdyby nechtel jist tu zelenionu, tak ho nenutit, ale v tom pripade bych udelala poradny a silny vyvar ze zeleniny, povari zeleninu ve velkych kusech allesp pul hodiny, klidne i dele, zeleninu vyhodit, yvar podavat, klidne s trochou misa. a jahlovou nebo ryzovou kasi, ne moc hustou, aby ho to zbytecne moc neztahlo. na prekyseleni je dobre blansirovane cinske zeli s umepastou.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Malé děti - zkušenost kdy: 16. Srpen, 2010, 08:59:28
rybu s luštěninami doporučuje pí Chasáková dětem s nedostatkem bílkovin. a abys mohla růst, potřebuješ stavební kameny. ryby by se měli jíst bez obilovin s velkým množstvím zelených zelenin a pickles, samozřejmě, aby to nebyl tak velký jang. konstituce je samozřejmě téměř neměnná, ale jako matka mám na konstituci svého dítěte in utero velký vliv a dokonce velkou moc ovlivnit svou stravou, jak bude vypadat, poté jeětě i v prvním roce života, kdy dítě vyroste vlastně nejvíc za svůj život.
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Očkování kdy: 11. Srpen, 2010, 13:22:49
nečetla jsem vše, ale přesto přidám svou troškou do mlýna Smiley
viděla jsem jednu přednášku o očkování, švýcarská odbornice, říkala, že očkují už i mladé chlapce proti rakovině děložního čípku, protože se prý mohou nakazit od nenaočkovaných žen Smiley)) protože ženy o toto očkování nemají moc velký zájem.
navíc doporučují očkovat už dívky kolem 14 roku, kdy se jim teprve dokončuje hormonální přerod v ženu a je to šílená šlupka pro organismus.
jinak je to samozřejmě velký obchod se strachem a hlavně je to strašný business... a ti myslím očkování jako celek.
také na té přednášce říkala, na čem je celé očkování založené a to je dost šokující... vymslel ho pan paster, což nebyl lékař, ale chemik. začlo to vakcinací proti vsteklině a on nechával růst vakcínu na mrtvých králících (na mozku, na sušených orgánech,...) a proč na králících? protože králík běží rychleji než pes a tudíž se ta vakcína dostane do mozku dřív než nákaza vzteklinou, zajímavé že? Smiley a na tom je postav celý systém očkování.
navíc vakcíny se nechávají "narůst" většinou právě na tkáních mrtvých zvířat na rakovinných nádorech. přidávají se do nich rtut, olovo a spoustu dalších stabilizátorů a barviv. a výrobci vakcín nemají povinnost dodat veškeré složení vakcín, protože to je výrobní tajemnství, musí dodta jen seznam látek, které jsou nutné k výrobě, ale co tam přidají navíc, to už dodávat nemusí... takže si na některých vakcínách můžete přečíst, že je to např jen slaná voda...
a to samozřejmě není všechno, dále ještě třeba, že tetanus je nenoc starých lidí a děti nemají šanci ho ani dostat, natož na něj umřít. kde by se třeba miminko nakazilo žloutenkou B? tuberkuloza? chytili byste ji jen, kdybyste byli velmi podvyživení a byli v permanentním kontaktu s tuberkolikem 24 hodin denně, 14 dní. černý kašel? dnes se téměř nevyskytuje. obrna taktéž, navíc prý se objevila první nemoc po povinném očkování proti černým neštovicím - ty už taky skoro nejsou, jen se objevují u lidí, co jsou proti nim naočkováni...atd atd...zkusím ten odkaz na tu přednášku vyštrachat, rozhodně to stojí za shlédnutí.
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Malé děti - zkušenost kdy: 11. Srpen, 2010, 13:08:06
co se mi doneslo o podporování zdravého růstu...
...
nahoru rostoucí zeleniny - porek, cibulka, velké zelené listy,...
kukuřice v jakékoliv podobě
kombinace bílkovin - ryba + luštěnina
tofu, ale pozor odvápnuje, takže zase dodat dotatek vápníků a železa ze zelených zelenin a semínek
rybí polévky
nepřesolovat, nedávat sušené a pečené
blanšírovat a vařit na páře
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: hubnutí kdy: 11. Srpen, 2010, 13:04:17
sousím s poulinoum, když jsem začla s mb, zbuhla jsem za 3 měsíce 12 kilo, po roce a půl jsem to skoro zase vše nabrala, neb jsem měla pořád hlad Smiley ale pak se to zase srovnalo a standartně jsem se pohybovala od 56 do 60kg (v nejhorším případě). mě nejvíc pomáhá jeden den rýžový půst a potom nastolit mb, bez pečiva, zbytečných tuků a přebytečných sladkostí, nepřejídat se. plavat. ted 18 dní po porodu si říkám, kdy už budu mít dost sil na to, si pořádně zacvičit, abych zhubla to, co mám navíc. není to nic tragického, ale je to znát na oblečení Smiley kolik to je nevim, neb nemám váhu. tak zdravé a štíhlé mysli zdar Smiley
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Malé děti - zkušenost kdy: 03. Srpen, 2010, 15:55:47
díky všem za názor na můj dotaz. taky si myslím, že zdravější je lepší než vyšší. syn měl za téměř 4 roky jen 2 vážnější nemoci. 1. teploty a zvracení - eliminace z přehřátí (vysoká teplota, sluníčko, hodně ryb) a potom horečka a suchý kašel. roste pomalu, ale jistě. a taky bych jeho zdraví neviměnila. každopádně zdravá podpora správného růstu rozhodně není na škodu.
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Malé děti - zkušenost kdy: 23. Červenec, 2010, 21:26:04
Ráda bych se zeptala zkušených mb rodičů na výšku jejich dětí. manžel má pocit, že je náš syn malý. je menší než většina maso-cukrovo-mléčných dětí, ale nijak zvlášť. a jak růst podpořit? více bílkovin a jinovějších zelenin? díky předem.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: FENG SHUI a vnitřní transformace 28. - 30. 5. 2010 kdy: 16. Květen, 2010, 19:01:38
Nabízím vyhraný poukaz !SE SLEVOU! na toto feng shui, bohužel se nemohu zúčastnit.
Stran: [1] 2 3 4


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení