Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 ... 5
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Aký proteín v prášku je vhodnejší ? Téma nevhodná do fitness fóra... kdy: 23. Únor, 2012, 14:43:15
Grin

Odesláno a tím to doufám tady uzavřeme, další osobní věci v poště a nebo face to face.

PS: pro ostatní zájemce foto už jen za prachy, tohle byla první dávka zdarma. Cena je přepočet pixelů  fotky na eura. Very Happy
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Aký proteín v prášku je vhodnejší ? Téma nevhodná do fitness fóra... kdy: 23. Únor, 2012, 14:28:11
V dobrém jsi pobavil. Very Happy Jj, pošlu ti PM, nechtěl jsem tě tím zdržovat, myslel jsem si, že možná budeš mít svoje webovky nebo tak něco, že bych kouknul na odkaz.

Citace
PS: kdyby tě náhodou napadlo tvrdit, že na těch fotkách nejsem já a někde jsem si je půjčil z netu, tak se stebou rád potkám v posilovně či tělocvičně, kam chodím cvičit, adresu a čas samozřejmě zašlu .

Dobře, beru tě za slovo. Very Happy

Citace
Pokud máš nutkavou potřebu mě vidět, napiš mi e-mail kam ti je mám zaslat.
Jinak se ale mohu ovládnout a vydržet to. Very Happy Ale něco mi říká, že bych o dost přišel.  SmileyPobavení je oboustranné, akorát nechápu tvojí neustálou snahu to tady řešit v topiku, který není o mě. No když jsem u toho můžeš mi poslat taky tvoje fotky v trenkách zájímá mě jak vypadá makrobiotik. Myslím si, že to bude velice poučné a zábavné :-))))))
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Aký proteín v prášku je vhodnejší ? Téma nevhodná do fitness fóra... kdy: 23. Únor, 2012, 07:31:01
Citace
(nejsem žádnej drobek cca 100 kg svalů )

Máš někde na webu svá fota? Co vím, tak kulturisti většinou nemívají problém uveřejňovat veřejně své fotografie, nakonec je to pravděpodobně i jeden z důvodů, proč leckterý kulturista cvičí, aby dal později v dobrém slova smyslu na odiv své dobře vyrýsované svalstvo viz kulturistické exhibice, nemyslím to nijak negativně.

Případně, pokud ti nesedí identifikace s obličejem, tak nějaké fotografie těla třeba bez hlavy? Myslím to také tak, že máš za sebou několikaletý přístup, zkušenost ve smyslu cvičení, výživa a zajímá mě ten výsledek.

Nechci to hodnotit ze zdravotního hlediska, těch sto kg svalů, jak píšeš, spíše z toho kulturistického mě zajímá postava z hlediska vyrýsovanosti, hmoty atp.
Co vím, například pokud jde o kulturistické soutěže a vyrýsovanost, tak oni třeba před soutěží i nepijí, aby ztratili z jejich pohledu tzv. přebytečnou vodu kvůli vyrýsovanosti, případně aby se vešli do určité váhové kategorie. A mají i určité další přístupy, postupy před soutěží ve smyslu například výživy, aby se dostali do optimální soutěžní formy z hlediska hmoty i vyrýsovanosti.

Fota mám a jsou veřejně přístupná. Nejsem žádný kulturista a tohle jsem nikdy netvrdil. Já dělám bojové sporty, to především a moje ego nemá potřebu se prezentovat na každém fórum, kam něco napíši, fotkou. Dotaz byl na protein, tak jsem odpověděl, jak jsem nejlépe uměl. Pokud máš nutkavou potřebu mě vidět, napiš mi e-mail kam ti je mám zaslat. Jinak nechápu proč neumíš poslat soukromou PM, protože tohle je čistě osobní dotaz, který sem nepatří. Někteří mají stále touhu se někde předvádět,ale jiné to asi nebude. Takže pokud to zvládneš, tak mi pošli svůj e-mail a já ti fotky pro tvojí potěchu rád zašlu.

Míru Zdar Roland :-)

PS: kdyby tě náhodou napadlo tvrdit, že na těch fotkách nejsem já a někde jsem si je půjčil z netu, tak se stebou rád potkám v posilovně či tělocvičně, kam chodím cvičit, adresu a čas samozřejmě zašlu .
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Aký proteín v prášku je vhodnejší ? Téma nevhodná do fitness fóra... kdy: 22. Únor, 2012, 08:31:49
Takže k proteinům, které beru cca 10 let. Proteiny musíš kombinovat, protože neobsahují všechny potřebné aminokyseliny. Neberu NIKDY vaječné a také ty co obsahují hovězí apod. To jsou ty největší hnusy. Takže k tématu. Nekupuji nic z USA, kde zrušili kontrolu kvality a od pochybných prodejců z Polska apod. Pokud má někdo potřebu vyhazovat peníze za přidanou mouku a podobně, já tedy ne.
Dobrý protein nepění, nepráší a rozmícháš ho v malé dávce vody. Také pozor na protein doslazovaný přírodně identickým aroma apod. S toho důvodů kupuji pouze čokoládovou příchuť, kam se dává kakao a ne náhražka.


Co a jak brát: Ráno 40gramů proteinu WHEY, já preferuji tento, protože je testován na kvalitu normou ISO 9001 link: http://www.ptservis.cz/index.php?page=eshop/detail-zbozi.php&id=20&id_zbozi=5702002&n1=Pharma-Whey-HT-+-2270g&n2=PhD-Nutrition&hledej=&firma_zobraz=&firma_zobraz2=&ordero=sleva&ordsmer=&akt_str2=1&pismeno=&pps=20&trideni1=&trideni2=
Následně cca po hodině si dávám řasu a kaši (vločky,rýžová, obilná atd. doslazená řýzovým sirupem a ještě dodám ořechy) . Pak cca hodnu před cvičením Aminokyseliny 40ml BCAA, protein opět WHEY 30g a Carnitin 20ml. Po tréninku IHNED 50g Matrodextrinu a po 15 minutách 50 g WHEY proteinu. Odpoledne jím sóju (uvařené plátky se zeleninou, kvalitní olivový olej či MTC), odpoledne pak další dávku proteinu cca 30-40g a na noc noční protein s kaseinem. Odpoledne už žádné sacharidy a rychlé cukry, ale hodně zeleniny a žádná smažená jídla. Piji jen vodu. Když mám ráno trénink tak si dám BCAA a pokud chodím ještě odpoledně běhat tak před i po také pro ochranu svalové hmoty.
POZOR musíš  koukat u proteinu na výrobce a kvalitní protein je vždy drahý.

Pokud chceš šetřit, raději neber nic. Jednou za čas si koupím vegerarian protein od Penca a pokud si dávám Robi, tak si koupím Soja protein abych měl zase jiné spektrum aminokyselin. Já cvičím 3x denně (ráno  se chodíme mlátit), v poledne pak posilovna a odpoledne kardio- běh 6-8 km , takže toho sním víc (nejsem žádnej drobek cca 100 kg svalů ). Tohle je základní info, co mám za ty léta vyzkoušené. Samozřejmě braní kreatinu ti narušuje paměť, proteiny zatěžují ledviny a játra atd. Osobně nikomu tohle nedoporučuji, ale když si někdo nedá říct a chce mít svaly, tak opravdu koukej na kvalitu, protože levných,  krásně zabalených mega, giga, super proteinů  apod. je hodně,ale jsou to jen odpadky. Jinak tohle téma sem opravdu moc nepatří a pokud mrkneš třeba sem:  link: http://forum.ronnie.cz najdeš tam mnoho názorů a rad. Nejlepší cesta je makrobiotika, pro trvalé zdraví, ale i cvičení v posilovně je lepší, než rozumovat s pupkem u piva.
Svalům 3x zdar Roland
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Vesmírní lidé, UFO, Planeta X - a co na to Kushi kdy: 02. Únor, 2012, 22:58:05
Lidi už to nehulte  Very Happy Jedinej mimozemšťan co za Váma přiletí je tak leda exekutor, když nezaplatíte dluhy, toho máte doma raz dva  Very Happy  dancing monkey
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Rýžová kaše kdy: 31. Leden, 2012, 12:27:41
Plnohodnotně ti nikdy žádná kaše, žádné rozemleté zrno, žádné ohlazené zrno nenahradí to zrno celé.

Já vím, spíš jsem se měl zeptat, zda je to lepší ,než jíst něco jiného, než snídat tuhle kaši, kterou mám za 3 minuty hotovou.
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Rýžová kaše kdy: 31. Leden, 2012, 10:57:19
Ahoj, mám dotaz, snídám Rýžovou kaši -instatní, zaleji vodou, přidám ořechy, sladidlo z rýže.  Chci se zeptat, zda je tahle strava vhodná jen pro děti a nebo mi může nahradit plnohodnotně normální rýži ?
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Rýma, ucpaný nos kdy: 24. Leden, 2012, 22:14:57
Tak si nevsimej OT a spamu a poradne cti co pise El hned na prvni strance Wink


Já to pečlivě nastudoval a chystám se to aplikovat. Zajímají mě třeba nějaké nové poznatky, postupy, zjištění, teze a úsudku, zkušenosti z praxe běžných uživatelů Smiley aktuální tedy, etc.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Rýma, ucpaný nos kdy: 24. Leden, 2012, 17:34:33
Mám prosbu, mohl by někdo opět napsat recept na výplach dutin, tedy nosu. Tedy připravím si to a to, aplikuji to a to atd. V tom topiku o výplachování je tolik spamu a OT, že se v tom člověk moc nevyzná. Předem děkuji.
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: ROBI rostlinná bílkovina kdy: 24. Leden, 2012, 15:11:45
Ja prece nikomu nerikam co ma jist. Jen me zajima jak se to vyrabi. Kdyz vyrobce o takovych vecech mlci, tak me to zajima jeste vic.

Třeba se výrobní postup dědí s generace na generaci a je to přísně tajné  Smiley
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: ROBI rostlinná bílkovina kdy: 24. Leden, 2012, 09:34:48
Ale maj to dobře uděláno, to se musí nechat. Markety zaměstnávají bandu odborníků, kteří  řeší, jaké finty aplikovat, aby přiměli k nákupu co nejvíc lidí, dokonce se dělají výzkumy, jak Vás zaujme leták, jaké volit barvy, písmo atd. V obchodě pak mají mega košíky, aby Vás nutili je zaplnit, neprodejné a předražené zboží v úrovni očí, neustálé stěhovaní oddělení, aby musel zákazník projít při hledání co nejvíce zboží atd. Nemluvě o prodavačkách co Vám několikrát účtují drobné věci, aby Vás okradli atd. Dokonce to mají tak zmáknuté, že se nevytáčejí a rovnou Vám vratí peníze, když na to přijdete. Posledně mi jeden prodavač naůčtoval  místo šesti flašek, šest balení, asi si myslel, že když mám svaly, tak budu značně duševně omezen a neumím si spočítat nákup. Nelenil jsem a přímo se ho šel zeptat a pěkne před lidmi, proč má potřebu okrádat lidi. Blekotal, že on nic nemůže komentovat, že mi to na informacích proplatí. Opravdu už na mě čekali a věděli přesně, o kolik mě okradli. To nemluvím o podvodech s cenami, podvodné akce, Vánoce už v září a pod.

Dřív lidi v neděli chodili do kostela, dneska jezdí na výlety do těhle chrámů nechutnosti a zlodějny. Ještě, že se dá kupovat na netu. Smiley

Doporučuji shlédnout tento dokument, zvláště konec je opravdu vypovídající : 
 
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: ROBI rostlinná bílkovina kdy: 23. Leden, 2012, 21:28:01

Jarko, nejde přece jen o to z jakých surovin je ten výrobek vyroben, jde i o to, jak jsou ty složky získány. V mb je snaha vyhnout se vysoce zpracovaným potravinám čili polotovarům, kde se často používají nepřirozené metody ať chemické či fyzikálně mechanické...izolace bílkovin mezi tradiční způsob výroby potravin opravdu nepatří. Jakmile nekonzumujeme potravinu celou, ale abstrahujeme z ní nějaké části, které se nám hodí do krámu, porušujeme tím energetickou rovnováhu této potraviny a můžeme získat řadu nežádoucích účinků, mezi nimi např. dnes tak časté alergie na určité bílkoviny, jako je třeba lepek nebo sojová bílkovina nebo mléčná bílkovina kasein...
On ten postup s tou mašinou co píše Roland bude asi dost výstižný...

Jojo já mám dle doktorů lehkou alergii na tropické ovoce, hroznové víno. Asi dárek z nadměrného užívání kečupu a proteinů. Tak to nejím a mám klid, tedy zatím  Very Happy

Hele já myslel, že všude pracují mladí, rozesmátí, odpočinutí a dobře zaplacení lidé, kteří se již od rána těší a čekají v nažehlených montérkách, že si koupíš právě ten jejich produkt.  Pak se radují a oslavují a již se těší, jak uspokojí dalšího náročného zákazníka, třeba jistě výživným jogurtíkem za 3 kačky v akci, s krásným barevným obalem a nebo rozesmátí zelináři, kteří v tradičních nažehlených zástěrách, zásobují těmi přírodnímy výpěstky supermarket a tetelí se radostí a zvědavostí, zda ten jejich vymazlený BIO produkt ,najde svého spokojeného zákazníka. A nebo nám lžou ? Já nemám TV, tak nevím :-) Smich 53 Rofl  Takové ty almarózní ženy, nejsou leckdy za  košíky vidět, přes všechny ty dobroty v akci. Už jsem ale pochopil, proč jsou v těhle chrámech hnusu lékárny.
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: ROBI rostlinná bílkovina kdy: 23. Leden, 2012, 16:52:34

Ale o výrobní metodě nikde nic...


No ráno přijde Lojzek do práce, zapne mašinu, pěkně to tam všecko namíchá a jede. Pak na to hodí nějakej pěknej obal a šup s tím k nám Very Happy
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: ROBI rostlinná bílkovina kdy: 23. Leden, 2012, 14:33:35
Ahoj Rolande a ostatní,
po složení jsem nikdy nepátrala. Kde je to napsané? Na obalu asi, že?
Já bych si ho stejně sama přečíst nmohla.
Jarka

Maj to na webu a je to i na obalu. Tedy u plátků a nudliček u toho ostatního nevím Very Happy Tak doufám, že to korensponduje s tím, co to ve skurečnosti obsahuje  Grin
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: ROBI rostlinná bílkovina kdy: 23. Leden, 2012, 11:18:35
A už jste někdo zjistili z čeho a jak se to vyrábí? Výrobcův website neuvádí suroviny nebo ne zrovna na titulní stránce...

Složení:
směs rostlinných bílkovin, červená řepa, voda, sůl,
přírodní barvivo: HEM - 3595 - 30.4.04 - 11597.
Stran: [1] 2 3 ... 5


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení