Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Proč začít s makrobiotikou? kdy: 15. Červenec, 2007, 20:55:29
For Peeeweee: a tak se skutečně alergie vyléčí? Pokud vím, tak při alergii nespolupracují zpravidla plíce, tlusté střevo a játra. Nic o tom sice nevím, ale nemyslím si, že při dlouhodobém podávání alergenu tyto orgány spolu začnou spolupracovat. Při dlouhodobém podávání alergenu pouze podvěsek mozkový začne produkovat takové množství serotoninu, jako u nealergického jedince.
Ale fím se ty játra a střeva jaksi furt nevyčistí...
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Proč začít s makrobiotikou? kdy: 04. Červen, 2007, 22:18:10
Můžete mi prosím říci, jak se makrobiotika dívá na Pí-vodu? Je dobrá/špatá/neutrální. Máte s ní někdo zkušenosti? Případně brňáci, jestli ji pijete, kam si pro ni chodíte? Děkuji za reakce
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Proč začít s makrobiotikou? kdy: 04. Červen, 2007, 21:53:30
Jj, přesně tak. Já jsem rýžové pufované chlebíky vysadila po té, co se mi zlepšila alergie na lepek a mohla jsem jíst normální kváskový chleba. Už bych je nejedla. S "kolotočem" jsi na tom podobně jako já a můj přítel. Taky oba musíme zvládat VŠ, práci a já navíc státnice. Ale s pletí nemáme problémy ani jeden. Zkus se víc uvolnit, např. jóga, meditace (alespoň před spaním).
Já teď nejím nic slaného ani pečeného. Vše na vodě, hodně syrové zeleniny, a musím říct, že mě spíš na problémy s pletí pomáhá syrová, případně dušená zeleninka.
Na pleť si dávej slupky ze syrové salátové okurky.
S kosmetikou Karl Hadek opatrně, je olejovitá, pokud máš pleť mastnější (jako já), tak to může přispět k ucpávání pórů a tím tvorbě vřídků. Navíc teď změnili výrobní technologii (po té, co firmu převzala Skopalová) a je tam více chemikálií než bývalo!! Zkus úplně vysadit krém a po umytí si ji jen ošetři neutrálním pleťovým mlékem. Uvidíš, zda ti to bude vyhovovat.
Nebála bych se mýt si pleť odvarem z mořských řas (kombu) pro desinfekci a doplnění minerálů aby to tvoje pleť zvládala
P.S: s úsměvem jde všechlo líp
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Proč začít s makrobiotikou? kdy: 03. Červen, 2007, 22:23:03
Ahojky, já mám s bílým tempehem jednu nedobrou zkušenost. Koupila jsem si ho a nevšimla jsem si, že jsou na něm zelené flíčky. Do druhého dne se zelená plíseň rozrůstla do půlky.Šla jsem ho tedy vrátit, paní říkala, že je to dobrá plíseň (taky jsem si to myslela, ale chtěla jsem potvrzení), tak jsem si ho udělala na cibulce se Shoyu. První sousto jsem vydržela, druhé už ne. Nevím jestli to bylo tou plísní, ale už bych si ho nikdy nekoupila.
Myslím, že i bílý může někomu dělat problémy se strávením.
Vyzkoušela jsi už marinovaný? Ten mi nepřipadá takový těžký jako smažený nebo uzený.
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Proč začít s makrobiotikou? kdy: 24. Květen, 2007, 19:05:26
Zdravím všechny. Já jsem dlouho měla problémy s pletí. Tedy vždy po menzes se mi něco vyhodilo. Na jaře jsem měla akné horší než v pubertě a to i na zádech. Ted se mi plet o hodně spravila. Nemám nic
Přítel bojoval s akné několik let. Prvně přestal jíst maso a ted po půl roce makrobiotiky se dá říct, že z akné je vyléčnený.
Každý eliminuje škodliviny jinak. Někdo močí, jiný kůží. Já jsem se např. v zimě hodně potila, aniž bych třeba sportovala, prostě z ničeho nic a pot divně zapáchal. To jsem nikdy před tím nezažila!
Záleží na člověku. Ale věřím, že když jsme se z akné vyléčili já a přítel tak to už snad musí dokázat každý
K rybám bych jen dodala, že jsem také slyšela, že "Zmrazeno na moři" jsou kvalitnější. A prý není dobré kupovat ryby v akci, jsou sice levnější, ale jsou pravděpodobně lovené u břehu. A u břehu je bordel z lodí. Dražší by měly být nalovené uprostřed moře.
Jinak ryb se nebojím. Beru je jako příjemné zpestření a zhoršení svého zdrav. stavu po nich nepocituji.
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Brno kdy: 22. Květen, 2007, 13:29:05
Ahoj RomaneS. Já jsem na VŠ, práci mám odpoledne. Takže dopoledne stihnu v poho navařit. Restaurace jen opravdu výjimečně. Např. na Maliňáku je Rebio. Ale je to tam vegetariánské (sýr, mléko v moučnících).
Kde je prosím Oáza? To bude asi taky vegetariánská se vším všudy, že?
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Jedla jsem syrovou stravu a nevím jak dál kdy: 20. Květen, 2007, 16:40:47
Já jsem se ptala proto, že se poslední dobou (cca 1 měsíc) nemůžu syrové zeleniny jaksi dojíst k snídani si dám kaši a k tomu syrovou zeleninu (aktuální, co ted roste), to samé na oběd. Dříve jsem mívala na svačiny nějaké lehčí jídlo, zeleniny mín, ted mi stačí jen salát. Tak nevím, jestli je to tím jarem protože v zimě jsem moc na zeleninu chuť neměla... rozhodně u mě převládá syrová než tepelně upravená.
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Jedla jsem syrovou stravu a nevím jak dál kdy: 20. Květen, 2007, 13:36:01
Milane a proč jsi se syrovou stravou začal? Zdravotní problémy? A vyřešily se za 3/4 roku? Nebo jen tak ze zvědavosti?
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Brno kdy: 20. Květen, 2007, 13:34:51
Jj, Phoenix jsem také četla. Rozhovor se mi velmi líbil. Román mají vystavený ve Zdravé výživě na Antonínské
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Brno kdy: 19. Květen, 2007, 19:00:37
romanS: v pohodě Asi si tu přezdívku musím změníït, protože se už si mě víc lidí spletlo s mužem
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Proč začít s makrobiotikou? kdy: 18. Květen, 2007, 18:32:49
U Vyměny manželek jde 100% o obohacení: finanční
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Brno kdy: 17. Květen, 2007, 12:16:19
/zatím žádná dáma..../ ??
Já jsem ale ta Pavluš no tak chybička se vloudila
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Brno kdy: 14. Květen, 2007, 21:37:35
Ahoj, já si makrobioticky vařím od prosince. Nejsem přímo z Brna, ale studuji tu. A na netu celkem visím Je mi 24...
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Proč začít s makrobiotikou? kdy: 11. Květen, 2007, 17:19:46
Ahoj Peto, já jsem se velmi zklamala normální medicínou. Jako ty mám kožní problémy. Také jsem užívala kortikoidy. Je to více než rok a nadledvinky mam oslabené ještě teď.
Když jsem se ptala na příčinu mých kožních problému bylo mi řečeno, že jsem se pravděpodobně někde škárbla a přes porušenou kůži se mi tam dostala mykotická infekce. Jenomže paní doktorka jaksi nepoznala, že nemám mykózu, ale atopickou dermatitidu. Správnou diagnózu jsem si zjistila sama studiem knih a fotek na googlu.
Při surfování jsem narazila na čínskou medicínu a dotud na makrobiotiku. Takže všechno zlé je k něčemu dobré. Kdyby mi lékaři pomohli s kožními problémy asi bych se na své zdraví nedívala tak, jako to dělám teď.
Zároveň jsem velmi ráda, že jsem si své zdravotní problémy vyřešila sama a nespoléhám se na jiné.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Proč začít s makrobiotikou? kdy: 11. Květen, 2007, 13:45:21
Já bych přímo neřekla, že lékaři se bojí, aby se nám něco nestalo. Spíš se bojí, že ztratí své pacienty, což při našem bodovém systému se rovná jistý zdroj příjmu.
Stran: [1] 2


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení