Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 ... 10
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Ortorexie – posedlost zdravou výživou kdy: 13. Listopad, 2008, 22:47:09
A je to strašná škoda. Místo toho, aby se člověk s disciplínou dočkal úcty a povzbuzení nebo aspoň obdivu, tak dostane nálož výsměchu a pokud je to ještě dobrý, tak se s ním lidi nebaví a jen na něj ukazují prstíkem.
No jako co se dá dělat.. hele. Pohoda a no stress. Já myslím, že za čas se ukáže, kdo je ten hloupej. A nebude to trvat dlouho.

A abych vyšla z toho šedého davu - skláním ti hlubokou poklonu nad tím, že jste tak dobří. Velice hlubokou :-)

Když je člověk veselý, ostatní ho obviňují, že nemá žádné problémy a nebo že je hloupej. Když někdo pečuje o svoje tělo a duši, tak je prostě divnej. Když někdo vyvíjí snahu na sobě pracovat, ostatní ho zrazují. Funguje to prostě naopak, než by mělo.. ale když se na to tak dívám - je to pochopitelné. Vemte si, že jste obézní člověk, nebo vystresovaný člověk - všichni to známe z minulosti a vedle vás je hubeňourek v pohodě, co si jde místo lenošení zaběhat.. hehe..
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Petice Stop koureni kdy: 13. Listopad, 2008, 22:42:25
Jo no.. to jsou takoví ti kámoši co říkají "ježiš tak si zapal, vidím jak se přemáháš.. jedna ti neublíží" .. fakt káámoši :-)
Doufám, že na to všichni jednou přijdou.
A pokud možno dřív, než bude pozdě.
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Petice Stop koureni kdy: 13. Listopad, 2008, 13:14:54
Jo to jo..
Následně jsem dostala chřipku a vykašlala jsem a vůbec, prostě ze mě odešlo takové dílo, že jsem si pak říkala, že to byl opravdu dobrej nápad. Nedávno jsem ale měla slabou chvilku a něco málo cigaret zase padlo. Každopádně nejsem závislák, nekouřím a asi jsem si musela připomenout, že to je k ničemu.

Ta kampaň za stop kouření.. ono to musí začít opravdu někde jinde.
A lidi jsou strašně slepí a hluší. Kdyby se rozvěsily po republice na každém rohu plakáty s plícemi, barvou kůže, atd atd - prostě extrémní výsledky kouření a nesprávné životosprávy, tak by to možná začo zabírat, ale těžko říct.
Chtělo by to velkou propagandu, krabičku cigaret za 500 korun, přednášky od útlého věku - základky atd. ...
A nedělat to jen strašením, ale celistvě, zapojit i tu výživu.
Spousta lidí si myslí, že když budou pít minerálku s "přidanými vitamíny", tak že jim to pomůže. A v ostatních věcech panuje další spousta mýtů.
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Petice Stop koureni kdy: 12. Listopad, 2008, 22:04:03
Coroner to napsal opravdu výborně.
Ale já jsem přestala  a vychvaluji si to :-)
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Anketa kdy: 12. Listopad, 2008, 21:54:24
Já to jím, protože mi to chutná - a myslím, že je to zdravé. Nejlepší je ale pro mě stejně zeleninový salát. A miluji ovoce, čerstvé jablíčko prostě super věc.
A dám si i semtam maso a nebo kvalitní jogurt. Toho nejhoršího se stříhám..
Tak já nevím kam se mám zařadit. Pípla jsem to poslední - jiné.
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Ortorexie – posedlost zdravou výživou kdy: 12. Listopad, 2008, 21:49:49
Já bych si ještě dovolila k tomu původnímu příspěvku.
Ono to odmítání a vůbec - odlišný životní styl budí mnohem větší zájem, než když člověk nic nedělá a žere (pardon ten výraz, ale sedí to tam nejlépe) salámy, zalívá to mlíkem - prostě konzumuje to nejhorší ze stravy. Tohle se tolerovat dokáže. Je to slabost. Slabochy dokážou ostatní tolerovat spíš, než ty, kteří si stojí za svým a snaží se a budují si lepší život.
Je těžké si to prosadit, musí se projít předsudky, nátlaky okolí... Já nejsem stopro makrobio, občas si dopřeji něco nemb, ale i tak jsem prostě podle spolubydlícíh "divná" - proč jíš ty saláty, fuj - co to je zase za experiment, ty už jdeš zase běhat, že se ti v té kose chce.
Nemůžu čekat, že by třeba někdo řekl - ale jsi dobrá, že se držíš, nebo třeba - seš dobrá že jdeš běhat, ikdyž není venku zrovna nejlepší počasí tak ať se ti dobře běží, nebo třeba a můžu ochutnat tu tvoji novinku?

Není vůbec divu, že jsou tu další nátlaky společnosti poukázat na ty, co vzali svůj život a svoje zdraví do svých rukou.
Ano, je pravda, že někteří lidé a zejména slečny mají o těch svých "dietách" zvláštní představu, ale jak řekla El - chcou být taky zdraví a věří tomu, co jim servíruje farmaceutický průmysl a lékaři - kdo má dnes opravdu chuť pátrat  po tom, co je a co není dobře.

Každopádně si stůjte za tím, čemu věříte a kašlete na ty "odborníky z Blesku"..
:-)
A když se to nepodaří vždycky podle vašich představ, tak to přece nevadí - jde se dál a příště se to třeba povede.
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Očkování kdy: 12. Listopad, 2008, 21:25:15
To jak jsi to napsala má opravdu něco do sebe.
Nesmírně mě to zaujalo a dost přimělo k zamyšlení. Ty knížky si v blízké době koupím a přečtu.
Jinak k tomu chování personálu - máš pravdu. A zdůvodnila jsi to perlivě :-D
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Vincentka kdy: 11. Listopad, 2008, 08:36:15
Já bych se trochu přidala.
Vincentka je opravdu hodně mineralizovaná. Nevím co na tuhle vodu konkrétně říká makrobiotika.. ale myslím si, že je to opravdu celkem zbytečné. Jsou pohodlnější a mnohem účinější metody, které opravdu pomohou a nezpůsobí další problém - zasolení, příliš mnoho minerálů - to taky škodí.
A ta pitná kůra s Vincentkou - když už - tak je to strašně dlouho, kdyby jsi to aspoň naředila jedna ku jedné, ale takto samotné, si myslím já, je to opravdu zbytečná koncentrace.
Vincentka je super na dutiny, výplach, sklovinu, při nedostatku soli si dát panáka místo steaku taky neuškodí, nebo inhalovat, když je kašel, ale můj názor je ten, že se pro kůru moc nehodí.
Musím ale podotknout že je to můj názor a jsou tací,  kteří na to mají jiný názor. Už jsem dokonce slyšela o Vincentce s mlékem, to ohřát a přidat med (nedovedu si představit, co to musí být za humus jak chuťově, tak složením) a doporučuje se to jako kůra a nebo při nachlazení.. a to bych si teda nedala za Boha ani náhodou.

9  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: MB a sport kdy: 11. Listopad, 2008, 08:15:30
Čeveče jo, ale mě to lezení k  srdci vůbec nepřirostlo. Prostě mě to nějak nebaví, nebo co. Mluvím za sebe. Znám docela dost lidí, co to milují a jde jim to. Třeba velký mistr Vlkoš, který se vydal i na větší skály a rád vám ukáže i fotky! Je šikovnej.
Pro mě je to hlavně stres a nebo nuda. Ať už na stěně, nebo venku. Je fakt, že jsem do toho moc neprostoupila, ale  ani nemám zájem.
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Očkování kdy: 11. Listopad, 2008, 08:13:16
I když se mě to ještě zdaleka netýká (nebo kdo ví.. hehe), tak si stejně myslím, že nasbírat informace a názory moudřejších (nebo těch, které za moudré považuji já - třeba El) se hodí už včas.
Já osobně se toho docela děsím. Nemyslím porodu samotného, ale prostě té nemocnice, toho smradu z desinfekce, nechutných sester (sorry El, ale povětšinu je to tak) co to berou jako na běžícím pásu a vůbec nehrají na to, že je to životní akt dvou tří lidí a že všechno, co se stane si budou dva z nich pamatovat celý život.
Ideálně bych si asi nepředstavovala porod doma, ale třeba na nějaké dobré, byť třeba soukromé, klinice, kde by bylo poměrně domácí prostředí, ale byla bych v dosahu odborníků, kteří by v případě potřeby zasáhli.
Ale těžko říct, jestli je to jen moje představa, nebo jestli něco takového vůbec existuje a jestli je to lepší než samotná nemocnice.
Ostatně, mamka je z lékařského prostředí - pracovala tam léta jako zdravotní sestra jak v porodnici, tak na sálech, dnes pracuje ve farmaceutickém průmyslu. A její názory na přirozený porod jsou vám asi jasné. No záporné.
Potřebovala bych s tím mít asi osobní zkušenost, trochu víc toho přečíst, dozvědět se dost možností.
V nemocnici na Obilním trhu - selektivní metodou - to nebude. V tom mám naprosté jasno. Psychicky bych na to jejich strašné zacházení neměla. Stačilo mi jako dostatečně odstrašující případ to, s čím jsem se tam osobně setkala na gynekologii - a to ještě ke všemu šlo o obyčejnou preventivní prohlídku a nemusela jsem řešit žádné obtíže. Když budu slušná, řeknu, že tam se mnou zacházeli jako se zdechlým kusem dobytka. Naprosto strašné prostředí, lékař (ne jen jeden, ale každý se kterým jsem se tam setkala) se se mnou vůbec nebavil, byl protivný, arogantní, až nesnesitelně nepříjemný. Nedovedu si představit, že bych v tak nepřátelském prostředí musela řešit nějaké problémy a nebo dokonce porod. Fuj, mráz mi přeběhl po zádech.
A co jsem se na t unemocnici dozvědělaa z jejích vlastních řad - podpultové informace přístupné jen hrstce spekulujících zúčastněných.. to nechtějte ani vědět. A zrovna tahle porodnice nese titul nejlepší porodnice v ČR co se odborníků týče. Dovoluji si říct, že odborníci se neumí chovat - tu. A je až k pláči, co si dovolují. Dalece to přesahuje meze slušného chování.
Možná je ale dobře, že jsem se s tímto problémem setkala už takhle brzy, protože mě to motivovalo k přemýšlení o dané věci a zkoumání této, pro ženu velmi důležité, otázky.
Ty knížky, cos tu vypsala, si seženu a přečtu. Myslím, že jsou snad dostatečně informující. Jestli někdo máte zkušenost, názor, návhr na nějakou dobrou knihu, nebo něco jiného k tématu, napište prosím. Dejte si tu práci a písněte sem.
Kuju Elvis
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Očkování kdy: 08. Listopad, 2008, 19:10:30
El, mohla bys, prosím, přiblížit ty kladné příběhy a zážitky?
Ano, souhlasím naprosto s tím, že spousta věcí není vůbec potřeba. A hlavně není potřeba s těhotnou ženou zacházet jako z kusem hadru, stresovat ji a dělat z ní nerváka - každá to přece neseme jinak, jedna může mít bolesti strašné, druhá to tak nemá a soudit ani průměrovat se to prostě nedá.
Moje kamarádka nedávno rodila a nastaly komplikace, nakonec to šlo císařem atd atd.
Za celou dobu těhotentství nebyla na výletě, na těhotenském cvičení, kouřila a ikdyž jedla víceméně zdravě, ještě to doplňovala o nějaké zbytečné vitamíny pro těhotné.

Každá nemá to štěstí, že má úžasné a bezproblémové těhotenství a ne vždy si za to může sama, traumatický zážitek může také udělat svoje. Je ale na nás, jak se k tomu ve finále postavíme - jak se budeme stravovat, co budeme dělat, jak se budeme sobě věnovat, jak budeme cvičit, nebo necvičit, co bude zaplňovat volný čas v průběhu oněch devíti měsíců.

Já si představuji, že budu mít několikrát týdně cvičení, plavání pro maminky, jóga pro maminky a cvičení na balónu, to je taky moc fajn. Nesmí chybět relaxace - procházky s kamarádkou, nebo budoucím tatínkem po přírodě nenáročným terénem, vyvážený jídelníček bez záchvatů žravosti  a nenechám si snad ujít ani nějaké ty společné sezení s pupkáčkama a i vnější ošetřování těla - kvalitní přírodní kosmetika a tak dále.. Ono to není esenciální, ale je to strašně důležité. Musíme si to užít.. ne někde pracovat na plný úvazek dokud to půjde.
Snad to bude v mých rukách.
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Mezi náma holkama kdy: 08. Listopad, 2008, 18:59:42
Jé, to  je krásný povídání. A je fakt, že pár dobrých zkušených slov, třeba od El nebo Role, opravdu povzbudí.
Mazlení je podle mě pro ženy strašně potřeba, protože to prostě prospívá. Je to důležitější než sex. Bez mazlení a něžností se dá obejít mnohem hůř, než bez sexu jako takového.

S tím hubnutím je to jak u koho. Já jsem třeba nezhubla vůbec nic. Teď nejsem 100 % makrobio, ale takové ty nejhorší portaviny se mě už dávno netýkají.

Všem hodně štěstí :-)
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: MB a sport kdy: 08. Listopad, 2008, 18:41:58
Já bych jen tak přispěla svojí troškou..

Posilovna je místo, kam se chodím odreagovat, když je venku kosa a mám třeba jen omezený čas na to, abych se trochu pohla. Občas.
Je to fajn, ale každý den bych to asi dlouho nevydržela, ikdyž - proč ne, když to někoho baví.

Mám ráda silové sporty. A nikdy jsem nepotřebovala žádné potravinové doplňky. Jednou jsem na tom svištěla - asi dva týdny a rychle mě to přešlo, tělo to prostě nechtělo, a proč to v té posilovně tak páchne (v některých posilovnách) - protože lidi ty chemické látky vylučují jak mohou - i potem. Jednou jsem si taky zkoušela dávat carnitin 30 000 a nebo carnitargin, abych rychleji shodila nasyslená kila. Výsledek nelze srovnat s tím, jaký je bez toho všeho, když se poctivě a systematicky cvičí. Svalů mám dost, s jejich růstem vůbec nemám problémy. A bez nějakých separovaných chemických látek.

Mě osobně vůbec nelákají v posilovně ti namakaní prasouni, smrdí to, ego to má dva metry nad hlavou a šarm nebo inteligence je povětšinu to, co tam chybí. Tím nechci říct, že je to tak u všech, ale často to tak je.
Teď dělám powerjógu, chodím jednou týdně na hodinku a půl spinningu pro ženy (vede to ženská, jedou samý ženský, naše oblíbená hudba, náročnost uzpůsobená ženským.. atd) a dokud to počasí dovolí, chodím běhat a po běhání nějaké ty zkracovačky a třeba i nějaký ten klik.
Můj názor (jen můj názor) je ten, že posilovna by neměla být tím hlavním zdrojem pohybu... jsou mnohem efektivnější a zábavnější sporty a aktivity, které modelují tělo do krásy. Posilovna je dobrá na kompenzaci, jako vylepšení svalů, které třeba zaostávají, nebo při problémech se zády se tam dá krásně zlepšit jejich stav, aspoň pro začátek, nebo tak něco..

Většinou mám ale lepší pocit, když uběhnu těch pár kiláků lesem, nebo když odcházím  z jógy a nebo spinningu. Posilku mám ráda, ale zatím nemám důvod tam chodit často.
A že bych měla nějak nevyváženou svalovou hmotu, nebo nedostatek svalů, tak to teda ne. A taky jsem si jistá, že až budu stará, tak vyjdu schody a nebudu naříkat na záda.. a posilovnu nepotřebuji k tomu, aby mi to zaručila.
Proti gustu ale žádný dišputát.
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Očkování kdy: 17. Říjen, 2008, 19:13:44
Já myslela jestli jste někde na tom netu nenašli spíš ten pořad, na ty stránky už jsem kukla. Díky moc.
Hele, El, zajímal by mě tvůj osobní názor na "přirozené porody"..
A něco z praxe. Pracuješ v Brně?
Já mám s lékaři zásadní konflikt v tom, že nediskutují, nechtějí ani slyšet můj názor, moje obavy, v podstatě bych to shrnula tak, že myslet je ve zdravotnictví (podle některých mých zkušeností - ne všech ani obecně) víceméně navíc a způsobuje to akorát problémy, nedej bože, když se člověk ptá, chce se dovědět... atd.

Moje zkušenost s porodnicí, s Obilním trhem je tak extrémní, že si to nedovedete představit. A to jsem tam nebyla s nějakým problémem, nebyla jsem ani těhotná ani nic jiného.. prostě klasické vyšetření a perrmanentně jsem odcházela s pláčem, opravdu jsem nechápala, jak si mohou dovolit se takhle chovat k člověku.
Nedovedu si proto představit, že bych ta přišla těhotná, nebo bych tam musela porodit.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Jsem šikulka kdy: 16. Říjen, 2008, 17:40:01
Chodím pravidelně na spinning, možná to není supermb, ale je to fajn se pohnout. Každý den mimo jednoho v týdnu, vždycky něco dělám, nějak se hýbu - ať už cvičení, běh, spinn, kolo..  prostě něco. Asi budu taky šikulka.
Stran: [1] 2 3 ... 10


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení