Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zmatek a nezdar kdy: 27. Srpen, 2008, 15:04:22
jééé děkujůůů (oběma)
Akorát nevím co je mirin
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: prosba o radu kdy: 27. Srpen, 2008, 14:54:56
Ahoj Irčo,
mohla bys mi prosím prozradit co je to ten Lady comp? Já už antikoncepci brát nesmím tak by mě zajímaly jiné alternativy.
Dík
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Divná mouka kdy: 27. Srpen, 2008, 14:45:55
Ahoj, mohl bys sem prosím napsat ten svůj recept? Moc by mě to zajímalo. Děláš ty palačinky dostatečně tenké?
Jeden biozemědělec  má prodejnu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Naši od něj mouku občas berou. Pokud máš možnost, zkus se tam někdy mrknout.
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zmatek a nezdar kdy: 27. Srpen, 2008, 14:39:12
Motivace?
Poslední dobou (víc než půl roku) už vůbec nemám chuť na maso, mléko jsem nikdy příliš nekonzumovala, spíš příležitostně. Vajíčka používám velmi omezeně, spíš jen do pečení. Kolu a podobné nápoje jsem nekupovala ani jako teenager, stejně jsem na tom s křupkama a chipsama.

 Nelíbí se mi dopovat se všema těma ÉČKAMA a náhražkama. Už od malička jsem na to dost citlivá, třeba nikdy jsem nejedla mysli tyčinky s polevou, protože jsem z té polevy měla zalepené celé horní patro kdovíčím. Jakmile nějaká potravina obsahuje i malé množství margarínů nebo takových těch levných tuků, okamžitě to poznám. Stejné je to u umělých sladidel, ty ale obsahuje dneska už kdeco. Koupili jte si poslední dobou třeba větrník? I ten krém je jenom našlehaný tuk s moukou a náhradním sladidlem, a vidíte kolika lidem to chutná.
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zmatek a nezdar kdy: 27. Srpen, 2008, 14:27:30
No tak z Prahy ani okolí bohužel nejsem, jsem od Frýdku - Místku. Přes školní rok jsem v Č. Budějkách a tam i pracuju. Přijít se k někomu podívat na vaření by bylo fajn, mě totiž rady typu 60% obilí, 10% luštěnin moc nepomáhají, a v knize MB cesta toho taky moc napsáno není. Celá kniha mi příjde spíš jako reklama z telešopingu, pořád dokola 5 vět. Já potřebuju spíš nějakou příručku na prvních aspoň 14 dní, ktrá bude obsahovat rady typu :
Pondělí: snídaně: tohle a tohle + recept ...
              oběd ...
  Atd. atd.

Potřebju se dostat k pro mě podstatným věcem, ne číst kdy a kde se kdo jak vyléčil, nechci se léčit, chci jen zdravě jíst, a to se mi momentálně nedaří ani nezdravě.
Dívala jsem se do kuchařky tady na stránkách, je to spíš diskuse nad přípravou, než přímo recepty (abych zase nekecala, pár jich tam je). Chtělo by to spíš něco jako opravdovou kuchařku, prostě recept (třeba i s označením obtížnosti přípravy) a úplně super by byl vzorový jídelníček (alespoň jednotýdenní)

Zatím jsem nebyla shopná si obstarat knihy třeba od Strnadelové nebo Lužné a po přečtení MB cesty mám i tak trochu strach ze zbytečně vyhozených peněz.

Za všechny rady předem děkuju
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Zmatek a nezdar kdy: 27. Srpen, 2008, 13:39:35
Ahoj,
 tak jsem zase po měsíci zpátky. Přečetla jsem knihu MAKROBIOTICKÁ CESTA a navštívila obchod se zdravou výživou. Nakoupila jsem spostu položek, od zrní, luštěnin a řas až k oříškům, čajům a dalším věcem a začala postupně vařit a nahrazovat běžná jídla za MB. Narazila jsem však na podstatný problém. Ztratila jsem chuť k jakémukoliv jídlu.

Nejprve jsem se dala do přípravy obilí. Zvolila jsem špaldu, uvařila ji podle knihy s trochou nori a soj. omáčky. To bylo fajn, moc mi to chutnalo. Pokračovala jsem cizrnou, upravenou podobně. Taky super, stejně jako kupované pomazánky a svačinky. Když jsem ale vařila za pár dní špaldu znova, skončila o několik dní později v záchodě. Zkoušela jsem udělat pomazánku z cizrny, vyhodila jsem to radši rovnou. Stejné to bylo se sójou, snědla jsem s odporem 3 lžíce.

Od té doby to se mnou jde z kopce. Snažím se vařit si aspoň zeleninové polévky, ale z 90% je sní stejně nakonec přítel. Včera jsem snědla dušenou mrkev a předevčírem květák připravený na páře, ale nic moc extra. Nejsem špatná kuchařka, nemám na to chuť. Většinu potravin koupených za poslední 3 týdny vyhazuju plesnivých, shnilých nebo jinak znehodnocených.

Snažila jsem se vrátit aspoň částečne na původní stravu (sem tam nějaké pečivo, vajíčka a mléčné výrobky), ale je to pořád stejné. Mám hlad, otevřu ledničku (kde mám např. květák, kedlubnu, mrkev, kapustu, papriky, tofu a další) a zase ji zhnuseně zavřu. Podívám se na linku, řeknu si: Uvařím si žito nebo rýži. Ale když je jídlo hotové, zase ho nesním, a to i přes to, že mám hlad.

Já už vůbec nevím co mám dělat. Dosáhla jsem akorát toho, že už si potraviny neumím ani nakoupit. Nemám chuť vůbec na nic, a když mám hlad, nechci jíst všechny ty fujtajbly co mám doma, MB počínaje a čímkoliv z konvenční stravy konče.

Mám z toho divný pocit. Co dělám špatně?
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: amasake kdy: 27. Srpen, 2008, 12:56:01
Koji za 500?
kolik ho je proboha? U nás v Mísku jsem viděla ve Veze sáček za 38 Kč.
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Koření, ochucovadla, bylinky kdy: 01. Srpen, 2008, 20:44:23
Já používám hodně tymián. krásně voní, dávám ho úplně všude. Jinak se dá celkem snadno dnes sehnat koření v bio kvalitě, to snad MB nevadí ne?

Můžete mi někdo poradit jak se používá GARAM MASALA? Viděla jsem to u kámošky, dávala to do rýže, ale jinak nevím k čemu se používá. Taky jsem si pořídila koriandr (prý proti nadýmaní, ale v knihách jsem taky zjistila, že působí i jako afrodiziakum  Wink )
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Bolest zubů kdy: 01. Srpen, 2008, 20:32:40
No jo, ale když jsou ty dýně v jogurtu... dancing
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Umeboshi švestičky kdy: 31. Červenec, 2008, 16:53:10
Mě by to taky docela zajímalo, není to jen překlep? Má se to dělat kvůli obsahovým látkám? Nebo proč? A to jádro se má upéct v pecce, Nebo už vyloupnuté?
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Bolest zubů kdy: 31. Červenec, 2008, 16:39:21
Já bych předpokládala, že při MB by se kazit zuby neměly. Jenomže sotva jsem se o MB začala zajímat, jeden se mi zlomil. A víte přoč? kousla jsem do dýňového semínka, jenomže to byl šutr!!!
Stává se vám to často? Nebo jsem prostě smolař? Sad
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Obezita kdy: 29. Červenec, 2008, 16:41:31
děkuji za vaše odborné rozbory mého naštěstí už téměř zapomenutého problému (neboť cítíme se tak jak o sobě smýšlíme :-) že jo), rozhodně jsem ale neřekla, že jsem trombózu léčila pitím, jen že jedna z možných příčin byl taky nedostatečný pitný režim. Samozřejmě že pravou příčinu člověk těžko odhalí, je jich spousta, třeba jen u mě to mohlo být Antikoncepcí (známý vedlejší účinek), obezitou, sedavým stylem života (škola) a pak opačný extrém (celou noc stát za mašinou na brigádě na jednom fleku), v neposlední řadě hraje roli i psychika, měla jsem v té době problémy s přítelem a v nějaké knize alt. medicíny jsem četla, že vznikem sraženin v žilác si organismus kompenzuje problémy, které neumí řešit jinak.

Elvisko? jak  řeší tvůj taťka problém s tím, že při léčbě např. Warfarinem nesmí konzumovat zeleninu, čaje ap.? Já jsem z toho byla snad v ještě horším stavu než z té trombózy. Undecided
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Obezita kdy: 27. Červenec, 2008, 15:39:25
ještě jsem zapomněla, dokonce jedna poradkyně přes zdravou výživu (která se mimochodem makrobiotikou zabývá) mi řekla, že pití je důležité zejména dopoledne, kdy se náš organismus nejvíce čistí, a jen za to zmíněné dopoledne má člověk vypít aspoň 1,5 litru. Jak na to tedy mám reagovat? Koho mám tedy poslouchat?

někde v předchozích článcích jsem četla něco o vodní dietě  Eek

PS: já piju jenom holou vodu a čisté bílé, zelené nebo ovocné čaje, nesladím. Komerční salzené nápoje typu Fanta, Cola ap. nemůžu ani vidět, je mi zle už jen když kolem nich musím projít v obchodě. Takže doufám, že si ledviny nehuntuju.

14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Obezita kdy: 27. Červenec, 2008, 15:27:22
Jo ale to bylo samořejmě jen z počátku léčby, protože jedna z příčin trombózy je samozřejmě příliš hustá krev, vzniklá nedostatkem tekutin. Taky nezapomeň, že já se dosud MB neživím, a ohled se při pití musí brát i na tělesnou hmotnost. Wink
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Jin a jang v makrobiotice kdy: 27. Červenec, 2008, 14:49:26
Ahoj,
našla jsem toho spoustu na stránkách http://www.prirodnivyziva.cz/ spousta užitečných informací, zkus to taky
 Wink
Stran: [1] 2


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení